Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4521. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45194520452145224523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Euphorium

quote:

Orijinalden alıntı: MBerkO

quote:

Arkadaşlar, telefonuma SlimBean 4.3 yüklemiştim ve telefonumu 2 haftadır sorunsuz kullanıyordum. Dün akşam telefonumu şarja taktım. Bir süre sonra telefonumun donduğunu fark ettim. Yeniden başlattım; fakat "Samsung Galaxy S II" yazan ekranda takıldığını gördüm. Biraz uğraştıktan sonra "SlimBean" yazan ekranda takılmaya başladı. Bataryayı çıkardım, bekledim ve yeniden taktım. Bu işlemden sonra telefon hiç açılmadı. "Download Mode" veya "Recovery Mode" açılmıyor. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünmesem evde "USB Jig" yapmayı denedim; fakat olumlu bir sonuç alamadım. Bana yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar, yardımcı olabilir misiniz?

Iste ben de bundan korkuyorum. Hocam cok bir bilgim yok sadece uplayarak yardimci olmak istedim.

Diger arkadaslara bir soru. Boyle bir olayi sebebi ne olabilir?

Ben, sorunumun yazılımsal olmadığını düşünüyordum ve sanırım haklı çıkıyorum. İşlemci ile ilgili bir problem olabileceğini söylediler; beklemedeyim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Euphorium

quote:

quote:

Arkadaşlar, telefonuma SlimBean 4.3 yüklemiştim ve telefonumu 2 haftadır sorunsuz kullanıyordum. Dün akşam telefonumu şarja taktım. Bir süre sonra telefonumun donduğunu fark ettim. Yeniden başlattım; fakat "Samsung Galaxy S II" yazan ekranda takıldığını gördüm. Biraz uğraştıktan sonra "SlimBean" yazan ekranda takılmaya başladı. Bataryayı çıkardım, bekledim ve yeniden taktım. Bu işlemden sonra telefon hiç açılmadı. "Download Mode" veya "Recovery Mode" açılmıyor. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünmesem evde "USB Jig" yapmayı denedim; fakat olumlu bir sonuç alamadım. Bana yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar, yardımcı olabilir misiniz?

Iste ben de bundan korkuyorum. Hocam cok bir bilgim yok sadece uplayarak yardimci olmak istedim.

Diger arkadaslara bir soru. Boyle bir olayi sebebi ne olabilir?

Ben, sorunumun yazılımsal olmadığını düşünüyordum ve sanırım haklı çıkıyorum. İşlemci ile ilgili bir problem olabileceğini söylediler; beklemedeyim.

Hocam çok geçmiş olsun. Umarım sorun olmaz :)
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2634644
    burdaki romu nasıl kuracam romu indirdm kuruyorum aborted hatası veriyor. probam dosyası filan gerekiyor da tam çözemedm yükleyen var mı ?
  • nyanaa N kullanıcısına yanıt
    Önce CWM 6.0.4.5 kernel yükleyip reboot recovery yaptın mı? Yapmadıysan yap.
  • @@155tekeli bitane cwm vardi ama sürümünü bilmiyorum onunla denedm olmadi jellysnap kurdum biraz duruym bunda tekrardan denerim. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2014 yılında 2 adet yeni rom çıkmış
    http://www.sammobile.com/firmwares/

Model Country/Carrier Date Version PDA CSC
    GT-I9100 Spain 2014 January 4.1.2 I9100XWMS3 I9100FOPLS6
    GT-I9100 United Kingdom (Vodafone) 2014 January 4.1.2 I9100XWMS2 I9100VODLSF
  • Selam beyler uzun zamandır görüşemiyoruz.Beanstalk kullanmaya ara verdim.Yeni AOSB rom çıkmış.Dün akşam kurdum.özellikleri harika diyebilirim. Beanstalk kadar kişiselleştirme var.Ayrıca fazlası da var. Kitkat için alternatif arayanlar deneyebilir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2634644
  • Arkadaşlar bugün yaşadığım benim için ufak sizler için çok büyük bir tecrübemi paylaşayım

Çalıştığım iş yerinde, başka bir arkadaşta da s2 vardı, onda 2.3.6 yüklüydü, benim elimdeki s2 görünce 4.1.2 sürümünü, bana da bunu yükle dedi, bende yükledim. Aradan 1 aydan fazla geçti, telefonu getirdi hiç açılmıyor diye, samsung yazısından sonra telefon sürekli reset atıyordu,telefonu elime aldım şarj komple bitmiş, 20 dakika şarj ettim yüzde 30 dan fazla doldu, bende odin ile GT-I9100 Spain 2014 January 4.1.2 I9100XWMS3 I9100FOPLS6 bu romu yükledim, telefon açıldığında yüzde 0 şarj uyarısı verdi, hemen taktım tabi şarja, yüzde 20 dolunca şarjı koparttım, kapattım teli, tekrar şarja taktım, bu seferde yüzde 70 gösteriyordu, sanırsam bataryada bitmiş, şarj cihazı bataryayıda öldürmüş, yine arkadaşa masraf çıktı :)

Sonra Arkadaşın yanına gittim durumu anlat dedim nasıl oldu diye, şarj bitince takmış o arada telefon reset atmış, bir kaç defa olmuş bu, sonra telefon hiç açılmıyordu, bende dedimki, şarj cihazını göster, şark makinesi ayrı usb kablo ayrı olandan kullanıyormuş, 3 yada 4 saatte anca doluyormuş telefon, dedimki derhal şarj cihazını değiştir telefonu pert etmediğine dua et dedim. Size tavsiyem sakın usb kablo ayrı cihaz ayrı şarj kullanmayın, kablosu bağlı şarjlardan kullanın, benim 3 yıl önce aldığım gio s5660 şarj makinesi ile şarj ediyorum, 1 yada bilemedin 2 saate full doluyor. Eğer usb olandan kullanıyorsanız usb girişini iyice takın voltaj sıkıntısı çıkar telefon komple perte çıkabilir dikkatli olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 5 Şubat 2014; 10:34:19 >
  • selamlar
    geçen sene sonunda aldığım telefonun şu an ekranın tam ortasında bir adet beyaz nokta oluştu.
    sanırım ölü piksel. telefonun hala garantisi var. versem garantiden tamir edilir mi?
    ayrıca google play de bazı uygulamalar buldum dead pixel fix vs diye.
    açıklamasında yazdığına göre ölü pikselleri düzeltebiliyormuş.
    ama dün gece uygulamayı açıp telefonu bıraktım sabaha kadar herhangi bir düzelme olmadı.
    servise vermek yerine de önerebiliceğiniz başka bir yol var mı?
  • Ben bunun kurdum ama nedense tuş kilidi aktif olunca ön kameranın yanındaki sensör ışık veriyor. Yani aktif oluyor. Yoksa rom gerçekten harika. O sensör neden aktif oluyor biliyor musun. Ve apolo kernel yükledim rom çalışmadı kendi kerneli ile kullandım.

• Resitales kullanıcısına yanıt
    lütfen bir sayfa önce yazdığım pil önerisine bir bakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: candzh

Ben bunun kurdum ama nedense tuş kilidi aktif olunca ön kameranın yanındaki sensör ışık veriyor. Yani aktif oluyor. Yoksa rom gerçekten harika. O sensör neden aktif oluyor biliyor musun. Ve apolo kernel yükledim rom çalışmadı kendi kerneli ile kullandım.

Active display mi active lockscreen mi öyle bir özellik var. Sen telefonu cebinden çıkarınca anlayıp sana arama mesaj var mı onu göstermesi için. Bence proximity sensörü ondan açık kalıyor. Ayarları kurcalayıp bir bakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZENLogic

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

Arkadaşlar merhaba, bellek neredeyse dolu hatası alıyorum bu yüzden güncellemede yapamıyor programlar, nasıl çözücez bu sorunu

Ayarlardan-Kayıt Yeri seçeneğinde göreceğiniz üzere Cihaz Belleği bölümündeki Toplam Alan = Uygulamalar+Kullanılabilir Alan olması gerekirken büyük bir atıl alan olduğunu göreceksiniz. Bu atıl alanı kullanıma açmanın iki yolu var. Birincisi Cash Partition silip, Factory Reset yapmak. Tabii tüm kayıtlı bilgiler, programlar, notlar, emailler, arama kayıtları, şifreler gidecek.

Yada;

delete dumpstate/logcat yapılması lazım. Arama ekranına *#9900# tuşlayıp, gelen listenin ikinci seçeneğindeki "delete dumpstate/logcat" seçilmeli. Ben ilk yaptığımda 1GB boşaltmıştı. Bunu bilmeden 6ay aralıkla telefona boşuna format atıyordum.

Allah razı olsun, şimdi yaptım 550mb yer açıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

Selam beyler uzun zamandır görüşemiyoruz.Beanstalk kullanmaya ara verdim.Yeni AOSB rom çıkmış.Dün akşam kurdum.özellikleri harika diyebilirim. Beanstalk kadar kişiselleştirme var.Ayrıca fazlası da var. Kitkat için alternatif arayanlar deneyebilir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2634644

Hocam nasil kurdnZ BEN aborted hatasi aldim önceki sayfada arkadas cwm sürümünü güncelle dedi sizde anlatırmsnz nasl kurudnuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Arkadaşlar bugün yaşadığım benim için ufak sizler için çok büyük bir tecrübemi paylaşayım

Çalıştığım iş yerinde, başka bir arkadaşta da s2 vardı, onda 2.3.6 yüklüydü, benim elimdeki s2 görünce 4.1.2 sürümünü, bana da bunu yükle dedi, bende yükledim. Aradan 1 aydan fazla geçti, telefonu getirdi hiç açılmıyor diye, samsung yazısından sonra telefon sürekli reset atıyordu,telefonu elime aldım şarj komple bitmiş, 20 dakika şarj ettim yüzde 30 dan fazla doldu, bende odin ile GT-I9100 Spain 2014 January 4.1.2 I9100XWMS3 I9100FOPLS6 bu romu yükledim, telefon açıldığında yüzde 0 şarj uyarısı verdi, hemen taktım tabi şarja, yüzde 20 dolunca şarjı koparttım, kapattım teli, tekrar şarja taktım, bu seferde yüzde 70 gösteriyordu, sanırsam bataryada bitmiş, şarj cihazı bataryayıda öldürmüş, yine arkadaşa masraf çıktı :)

Sonra Arkadaşın yanına gittim durumu anlat dedim nasıl oldu diye, şarj bitince takmış o arada telefon reset atmış, bir kaç defa olmuş bu, sonra telefon hiç açılmıyordu, bende dedimki, şarj cihazını göster, şark makinesi ayrı usb kablo ayrı olandan kullanıyormuş, 3 yada 4 saatte anca doluyormuş telefon, dedimki derhal şarj cihazını değiştir telefonu pert etmediğine dua et dedim. Size tavsiyem sakın usb kablo ayrı cihaz ayrı şarj kullanmayın, kablosu bağlı şarjlardan kullanın, benim 3 yıl önce aldığım gio s5660 şarj makinesi ile şarj ediyorum, 1 yada bilemedin 2 saate full doluyor. Eğer usb olandan kullanıyorsanız usb girişini iyice takın voltaj sıkıntısı çıkar telefon komple perte çıkabilir dikkatli olun.

ben 3000mah şarj aleti kullanıyorum 1 yıldır, kablo ayrı hatta ikitanede uzatma var 5metrelik 5li priz niyetine ^^ bir problem olmuyor içiniz rahat olsun bataryanın dandikliği...
  • nyanaa N kullanıcısına yanıt
    Kitkat compatible CWM flashlayıp o şekilde deneyin.
  • Anlamadığım bir şey var. Bende şu anda AOSP NeatROM v2.5 yüklü. Yazıları küçük ve bariz olarak görünümünde eksiklik var. Değiştirip, AOSB Project - The End of The Line yüklemek istiyorum. Ne yapacağım? Telefonu Recovery modda açıp direk zip i mi göstereceğim yoksa başka bir CWM mi gerekli bu ROM için? İşin içinden çıkamadım. :(
  • CM11'den :)
     ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★
  • Ramyth R kullanıcısına yanıt
    Zip dosyasını kopyalayıp kurmanız yeterli, başlamadan önce wipe yaparsanız daha iyi olur. Gapps uygulamalarını unutmayın..
  • Tamamdır hallettim...
  • 
Sayfa: önceki 45194520452145224523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.