Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4519. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45174518451945204521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Telefonum yurt dışından gelmişti. yaklaşm 5 6 aydır kullanıyordum fakat düştü ve ekranı içten kırıldı yaptırmak istedim fakat ekran uyumu sağlanamadı bunun sebebini bilen varsa bi yardımcı olabilir mi ?
  • Offical CM11 gelmiş sonunda bekleyenlere duyurulur

http://download.cyanogenmod.org/?device=i9100&type=
  • Beyler CM11 ilk resmi nightly geldi hayırlı olsun :)http://download.cyanogenmod.org/?device=i9100&type=
  • Espa kullanıcısına yanıt
    Hocam benden önce davranmışsın
  • Denk geldim yazayım dedim, özellikle aramıyordum

Bu da gapps

http://www.androidfilehost.com/?fid=23311191640114013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 2 Şubat 2014; 23:23:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Denk geldim yazayım dedim, özellikle aramıyordum

Bu da gapps

http://itvends.com/gapps/gapps-kk-20140105-signed.zip

Gaps linki hatalı
  • Beyler bu androidde anlamadığım bir nokta var. Şimdi CM11 çıktı. Ben şuan stock 4.1.2 rom kullanıyorum root ve hirox kernelle birlikte. Ben bu CM11'i telefonuma kurabilir miyim? Kurarsam eğer neler değişecek? Bildiğim kadarıyla CM rom değil. Kafam karıştı biraz açıklarsanız memnun olurum.

Edit: biraz araştırdım CM dediğimiz olay da aslında bir custom rommuş. Şimdi herşey aydınlandı. Yukarıdaki sürümü kurup deneyenler tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oznklckp -- 2 Şubat 2014; 21:02:34 >
  • oznklckp O kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar merhaba benim telefonda konuşurken ahize sesi az geliyor nasıl yükseltebilirim ?

*#197328640# yi tuşluyorum fakat audio kısmına giriş yapmıyor.
    hafif gürültülü bi ortamda kkarışıyo karşıdan gelen ses

• Arkadaşlar Singapurdan bi batarya aldım ama batarya giriş yeri nasıl olacak çözemedim yardımlarınızı bekliyorum. Telefona mı uygun değil yada ne yapmalıyım.

• s2 4.3 yada 4.2 almıcak değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akptayyip -- 3 Şubat 2014; 0:24:17 >
  • İyi geceler S2 müptelaları. Noldu ya kimseler yok. İyice terk ettiniz güzelim telefonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramyth

Tekrardan merhaba. Bu sabah baya bir kafa yordum ama sonunda CWM yükledim - dokunmatik olan - ve şimdi de Custom ROM yüklemek istiyorum. Örneğin bunu I9100XWMS2_NeatROM_v5.6_Aroma yükleyebilir miyim?

Selam Ramyth

Cihazın şarjının %70 lerden fazla olduğuna emin oluyorsun...
    Alıncak yedeklerin var ise titanyum la mutlaka dosya/program yedeği alıyorsun önce
    Sonra CWM le açıp backup bölümünden bir de ne olur ne olmaz diye tam sistem backup ı alıyorsun..

Neat romu telefona kopyalıyorsun.. ben genelde harici karta atıyorum...
    Recovery ile açıp cihazını WIPE işlemlerini yapıyorsun, hangileri olduğu ilk sayfada yazıyordur bu konunun.

"wipe data factory reset" menüsü içinde zaten yeni rom yüklemek için temizlik yap (clean to install new rom )mealinde bir seçenek var, onu çalıştırsanda olur...

wipe bittikten sonra "install zip" menüsünden "chose zip from" internal yada external sd - (romu hangisine attıysan) seçeneklerinden biriyle neat rom dosyasını gösterip kurmaya başlıyorsun.

neat başlagında da wipe yap ve efs yedekle seçenklerini seçersen iyi olur...
    Ayarlarını seçip romu kur diyorsun, tekrar başlatınca 3-5 dakika kadar bekliyorsun sistemin gelmesini,google şeylerini ayarlıyorsun bitiyor.

Benim izlediğim yöntem bu şekilde...

yesilcin com da video lu anlatımlar olabilir, kendini rahat hissetmek istersen onlara da bir göz at derim...
    IMEI çakılmış aletse cihazın, imei uçabilir belki...

Neat 5.6 yı kaç kere kurduğumu hatırlamıyorum, Neat Güncelleme programı var romun içinde, mod indirip kurabiliyorsun...
    Bazen indirdiğin modlar sapıttırıyor sistemi..

kendi adıma şu anda anda google apps process 3g interneti kapatıp tekrar açınca durdurulup tekrar başlıyor,
    hangi mod yüzünden olduğunu bilmiyorum ve yoruldum tekrar kurmak istemiyorum, yeni versiyon çıksın diye bekliyorum o yüzden :))

Yaparken kısa sürüyor ama detaylı anlatmaya çalıştım, kolay gelsin
  • Cm11 çok kasıyor. Farklı bir kernel mi kullanmak lazım acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mermis

quote:

Orijinalden alıntı: Ramyth

Tekrardan merhaba. Bu sabah baya bir kafa yordum ama sonunda CWM yükledim - dokunmatik olan - ve şimdi de Custom ROM yüklemek istiyorum. Örneğin bunu I9100XWMS2_NeatROM_v5.6_Aroma yükleyebilir miyim?

Selam Ramyth

Cihazın şarjının %70 lerden fazla olduğuna emin oluyorsun...
    Alıncak yedeklerin var ise titanyum la mutlaka dosya/program yedeği alıyorsun önce
    Sonra CWM le açıp backup bölümünden bir de ne olur ne olmaz diye tam sistem backup ı alıyorsun..

Neat romu telefona kopyalıyorsun.. ben genelde harici karta atıyorum...
    Recovery ile açıp cihazını WIPE işlemlerini yapıyorsun, hangileri olduğu ilk sayfada yazıyordur bu konunun.

"wipe data factory reset" menüsü içinde zaten yeni rom yüklemek için temizlik yap (clean to install new rom )mealinde bir seçenek var, onu çalıştırsanda olur...

wipe bittikten sonra "install zip" menüsünden "chose zip from" internal yada external sd - (romu hangisine attıysan) seçeneklerinden biriyle neat rom dosyasını gösterip kurmaya başlıyorsun.

neat başlagında da wipe yap ve efs yedekle seçenklerini seçersen iyi olur...
    Ayarlarını seçip romu kur diyorsun, tekrar başlatınca 3-5 dakika kadar bekliyorsun sistemin gelmesini,google şeylerini ayarlıyorsun bitiyor.

Benim izlediğim yöntem bu şekilde...

yesilcin com da video lu anlatımlar olabilir, kendini rahat hissetmek istersen onlara da bir göz at derim...
    IMEI çakılmış aletse cihazın, imei uçabilir belki...

Neat 5.6 yı kaç kere kurduğumu hatırlamıyorum, Neat Güncelleme programı var romun içinde, mod indirip kurabiliyorsun...
    Bazen indirdiğin modlar sapıttırıyor sistemi..

kendi adıma şu anda anda google apps process 3g interneti kapatıp tekrar açınca durdurulup tekrar başlıyor,
    hangi mod yüzünden olduğunu bilmiyorum ve yoruldum tekrar kurmak istemiyorum, yeni versiyon çıksın diye bekliyorum o yüzden :))

Yaparken kısa sürüyor ama detaylı anlatmaya çalıştım, kolay gelsin

Selamlar, ben kafayı biraz daha yordum ve AOSP NeatROM for S2 kullanıyorum şu anda. Cevap için çok teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba, çok uzun yazacak zamanım yok kusura bakmayın...

http://www.aliexpress.com/snapshot/312430708.html
    adresindeki satıcıdan şansımı deneyip linkteki ürün için alışveriş yaptım, artık ne çıkarsa bahtıma diyerek sanal kartla ödeme yapıp pilleri aldım...
    6 ocak'ta sipariş verdim, 26 ocak'ta piller ve hediye şarj aleti geldi (adamlar fişin ucuna uygun aparatına kadar göndermiş)...
    satıcının söylediği gibi 8 saat şarj ettim, pil daha oturmamasına rağmen mükemmel performans sağladı... herkese tavsiye ederim...

siparişin paket içeriği 2 adet 2450mah pil ve bir de harici şarj cihazı... toplam ücret 16 dolar yani yaklaşık 40 tl.. dandik piller 15-20 tl iken bu fiyata bu piller bedava dedim ve aldım, iyi ki de almışım...
    wifi, 3g açık, facebook, messenger bildirimleri açık, iki üç saat kitap okuma ve internette dolaşma ile ilk şarjdan sonra 6 saate yakın ekran süresi var, pilleri sırayla şarj edip her birini bir iki gün kullandım ve ah şu piller daha önce olsaydı demeden edemedim. sistemim orijinal stock nordic rom, üzerinde özel hız düşürme, voltaj eksiltme vs. gibi ayarlar yok. sadece gereksiz samsung programlarını sildim o kadar...

artık korkmadan, her şey açık vaziyette telefonumu 24 saat kullanabiliyorum, s2'mi zaten çok seviyordum ama inanın şimdi daha da çok seviyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONALTIKIRKALTI -- 3 Şubat 2014; 15:00:41 >
  • Arkadaşlar orjinal şarj aleti dışında şarj aleti kullanan var mı? Pili daha hızlı doldurabilmek için mesela 1500 mah lik şarj aleti gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • escala kullanıcısına yanıt
    Telefonun giriş limiti 0.65A , istediğin kadar yüksek tak yine bu şekilde dolduruyor..

Bu arada CM11 kurmayın şimdilik ilk sürüm olduğu için çok kötü bir deneyim sunuyor. Çok daha başarılı KitKAt romlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 3 Şubat 2014; 12:23:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Telefonun giriş limiti 0.65A , istediğin kadar yüksek tak yine bu şekilde dolduruyor..

Bu arada CM11 kurmayın şimdilik ilk sürüm olduğu için çok kötü bir deneyim sunuyor. Çok daha başarılı KitKAt romlar var.

Cevap için teşekkürler, bu arada giriş limitinin 0.65A olduğunu nereden öğrendiniz baktım ama göremedim sanırım.

Bir de orjinal şarj aletinin arkasında 0.7A yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yayınlanan yeni romlardan [ROM][4.4.2][03/02/14][i9100][1.2.7] AOSB Project - The End of The Line
    Ben indiriop deneyeceğim, birazda 4.4.2 deneyim

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2634644
  • 
Sayfa: önceki 45174518451945204521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.