Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (423. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.telefonu dün aldım.benide ekleyebilirsiniz.telefonla ilgili sorularım var
    1.Telefonun yada kartın hafızasına nasıl 4 gbtan büyük dosya atabilirim.
    2.dual sesli 720p ve 1080p hd filmleri telefonda açarken rock playerla açınca baslangıcta dili seciyorum ama videoyu bozuk oynatıyor.kendi oynatıcısıyla açınca gayet net oynatıyor ama ses yok.bunun bir çözümü yada baska bu ise yarayan program yok mu?
    3.nokia n8 usb otg kablosu almıştım s2 ye uymadı.youtubeda uyduğunu gösteren video var?
    4.telefona bir dosya içinde ing belgesel tr altyazısını ve tr ses dosyasını attım.ses dosyasını videoya nasıl ekleyebilirim.
    5.bir ucu 3.5 mm kulaklık diğer ucu s-video(sarı.krmz.byz) olan kablo aldım taktım AVa bsp sectim calısmadi yapmanın bir yolu var mı?
    6.full hd video cekerken birden gökyüzüne tutunca ekran 3-4 beyaz oluyor daha sonra bulutlar netleşiyor.aynı sekilde yeri çekmeye baslayınca ekran kararıyor.ayarlarını nerden nasıl yapabilirim.
    7.galeride nasıl klasör oluşturup resimleri ayırabilirim.
    8.galaxy s2 icin usb otg ve hdtv kablolarını nerden bulabilirim.
  • Bu arada kg2 ile oyunlarda ısınmayı denedim asphalt 6 kf3 te yarım saatte 46° yi gormustu kg2 de yarım saat sonunda 42° ve bikac gun daha denemek lazım ama şasırdım dogrusu
  • drserti sorunun hallolur sıkma canını dostum.İnşallah yeni bir cihaz verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eizo33

merhaba arkadaşlar.telefonu dün aldım.benide ekleyebilirsiniz.telefonla ilgili sorularım var
    2.dual sesli 720p ve 1080p hd filmleri telefonda açarken rock playerla açınca baslangıcta dili seciyorum ama videoyu bozuk oynatıyor.kendi oynatıcısıyla açınca gayet net oynatıyor ama ses yok.bunun bir çözümü yada baska bu ise yarayan program yok mu?
    3.nokia n8 usb otg kablosu almıştım s2 ye uymadı.youtubeda uyduğunu gösteren video var?
    4.telefona bir dosya içinde ing belgesel tr altyazısını ve tr ses dosyasını attım.ses dosyasını videoya nasıl ekleyebilirim.
    5.bir ucu 3.5 mm kulaklık diğer ucu s-video(sarı.krmz.byz) olan kablo aldım taktım AVa bsp sectim calısmadi yapmanın bir yolu var mı?
    6.full hd video cekerken birden gökyüzüne tutunca ekran 3-4 beyaz oluyor daha sonra bulutlar netleşiyor.aynı sekilde yeri çekmeye baslayınca ekran kararıyor.ayarlarını nerden nasıl yapabilirim.

1.atamazsın
    3. daha önce yazan birisi eğe ile üst kısmı eğelediğini ve başarılı olduğunu söylemişti
    8 hepsiburada da bulabilirsin.
  • arkdaşlar biliyorum forumu bu ölü pixel meselesiyle biraz bulandırdım gerçekten özür dilerim ama herkesi ilgilendirebilir diye detaylı paylaşmak istedim özellikle yeni alacakları .

azbuçuk ingilizcemle xda daki sgs2 ölü pixel konusunu biraz okudum. benimki normal bir ölü pixel değildi gece uyumadan önce telefonu kapatırken o en son gelen titreşimden önceki siyah ekranda farkettimiştim siyah çizgiyi. daha sonra
    linkini verdiğim

http://www.appbrain.com/app/dead-pixel-detect/vidyaworks.oxeye

siteden bir test programı indirdim. ordaki siyah ekrandada normalde bakarken hiçbirşey yok. ama tamamen karanlık bir ortamda gözlerde karanlığa uyum sağladıktan sonra programı çalıştırınca siyah ekranda telefonun sağından soluna doğru uzanan çizgiyi dahda iyi farkettim(home tuşunun bir parmak kadar üzerinde)ve ekranın bikaç yerinde sihay lekeler vardı.

xda daki bikaç kişi aynı sorunun birebir benim yaşadığım haliyle kendilerinde olduğunu söylüyor. yani normal bir anda yapılan testle herşey normal ama sadece tam karanlık bir ortamda farkedilebiliyor. dilerseniz sizde deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserti -- 20 Temmuz 2011; 1:50:57 >
  • quote:

merhaba arkadaşlar.telefonu dün aldım.benide ekleyebilirsiniz.telefonla ilgili sorularım var

ilk 3 soru 10 ar puan sonraki her soru 5 puan sanırım

1- oldukça zor bir işlem dosya sistemleri ile baya bir kurcalamak lazım ama tam başarı sağlayanını daha görmedim.
    2- mobo player bir dene. onda da dual audio desteği mevcut.
    3- yukarda arkadaşın dediği kibi kenarlarını biraz yontunca uyar.
    4- o işlemi bilgisayarda yapman gerekecek.
    5- çalışacağını sanmam. soketin o tip bir özelliği yok bildiğim kadarı ile. ona alternatif hdmi var micro usb girişinden.
    6- ışık ayarlaması ile ilgili birşey gayet normal.
    7-
    8- yurtdışı ebay. yurtiçi hepsiburada.com ve sahibinden.com.
  • herkese selamlar

aslında bu ve diğer başlığı tamamen okumayı planlarken bu akşm gidip telefonu aldım ...simde ki telefonları görmediği için şimdilik kurcalamaya başlamadım ama 2 temel sorum var ne de olsa diğer herşey burada yazılmıştır yada yazılacaktır

1- doğrudan kullanmaya mı başlasam yoksa ilk sayfadaki olaylara baştan mı girişsem

2- önyüz için bir koruma kullandınız mı yoksa çizilmez diyerekten direk kullanıyor musuz?
  • quote:

1. Hafıza kartını ext2 ya da ext4'e formatlayarak atabilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparsanız apps2sd programını kullanmamanızı öneririm.
    2. Oynatıcıları araştırmanız lazım. Bende de sizin söylediğiniz rock player var. Bir de mobo video player var. Onu da bir deneyin isterseniz.
    3. n8 hakkında bir bilgim yok. Fakat son çıkan telefonların çoğunda mini usb girişi var. Belki sizin aldığınız kablo farklıdır.
    4. Altyazıyı video ile aynı isimle olacak şekilde videonun yanına koyun ve altyazı destekleyen bir oynatıcı ile açın. Boşuna videoyu çevirmek için tekrar uğraşmayın.
    5. Bilgim yok.
    6. Bu ayarla olmaz. Bir nevi özellik. Çektiğiniz objenin uzaklığına göre netliği ayarlar telefon. Yapacak bir şey yok.
    7. Onu telefon kendisi ayırıyor ama nasıl yaptığını bilmiyorum. Cihazın hafızasına ayrı klasörlerle atmayı deneyin. Belki o zaman kendi kendine ayırır.
    8. HDTV için kablo çıkışı yok bu cihazın. Bu konuda XDA'da tartışma vardı orada okumuştum. Onun yerine Wi-Fi Direct ve DLNA desteği mevcut. Kablosuz desteği olan bir TV'ye görüntüyü aktarabilirsiniz. USB on the Go için çok da özel bir kablo şart değil. Bir ucu dişi USB ve diğer ucu da telefonun girişine uygun bir kablo bulmanız yeterli. Bir videoda izlemiştim. Direk tanıyor.
  • Telefonu alali 3 4 gun oldu, tek diyebilecegim bu alet sahane. Ama cok ciddi bir bicimde isiniyor. Ozellikle de sarj sirasinda kullandiginizda. Umarim bu uzun vadede bir sorun cikartmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbuli

herkese selamlar

aslında bu ve diğer başlığı tamamen okumayı planlarken bu akşm gidip telefonu aldım ...simde ki telefonları görmediği için şimdilik kurcalamaya başlamadım ama 2 temel sorum var ne de olsa diğer herşey burada yazılmıştır yada yazılacaktır

1- doğrudan kullanmaya mı başlasam yoksa ilk sayfadaki olaylara baştan mı girişsem

2- önyüz için bir koruma kullandınız mı yoksa çizilmez diyerekten direk kullanıyor musuz?

1. Ben direk son sürüme güncellemiş ve Litening ROM kurmuştum. Fakat aşırı batarya tüketimi gibi bir sorunla karşılaştım. Ardından forumda bir konuya denk geldim. Orada KF3 kodlu FW'nin türkçe sürümünün şarjının oldukça iyi olduğu yazıyordu. Onu kurdum ardından ve ROOT'ladım. Siz de kontrol edin cihazın sürümünü. KF3 ise pil konusunda cidden iyi. Forumda 2.3.4 sürüm paylaşımları mevcut. Fakat birçok kişi bu sürümün henüz beta olduğunu söylüyor. Yani tamamlanmadı henüz.

Root işlemi yaparken de telefondaki FW sürümüne uygun kernele sahip kerneli atarak yapın. Yoksa problem yaşarsınız.

2. Ben koruma kullanmıyorum. Arkası çizilecek bir yapıda değil. Ön kısım da gorilla glass. Yani oldukça zor çizilmesi. Ama içiniz rahat etmezse işinizi görecek bir koruma kullanabilirsiniz. Forumda bazı örnekler var mevcut korumalar için.
  • Bu PC Studionun telefonunu gördüğü bir kişi var mı?
  • Arkadslar kisi simgesi yaptigimiz fotolari tam ekran olarak gosteremiyomuyuz? Millet aradiginda fotogrflari kucuk resm degilde iphonedaki gbi tam ekran gozksun istiyorm
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagiz16

Arkadslar kisi simgesi yaptigimiz fotolari tam ekran olarak gosteremiyomuyuz? Millet aradiginda fotogrflari kucuk resm degilde iphonedaki gbi tam ekran gozksun istiyorm

Telefonun daha doğrusu androidin içerisindeki telefon uygulaması küçük gösteriyor. O resmin büyük gösterilmesi için daha önce Spica modelinde samdroid kitchen'da rom hazırlayıp kuruyordum ben. S2 için ne gerekir bilmiyorum.

Ekleme: Şimdi tekrar baktım da phone.apk uygulaması değiştiriliyormuş. Yani bildiğiniz telefon uygulaması. XDA Phone.apk kuruluyormuş orjinalin yerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbeskarakterli -- 20 Temmuz 2011; 3:36:05 >
  • https://market.android.com/details?id=com.androminigsm.fscifree&feature=search_result

full screen caller id ile yapabilirsiniz tam ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet-79 -- 20 Temmuz 2011; 7:37:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

1. Hafıza kartını ext2 ya da ext4'e formatlayarak atabilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparsanız apps2sd programını kullanmamanızı öneririm.
    2. Oynatıcıları araştırmanız lazım. Bende de sizin söylediğiniz rock player var. Bir de mobo video player var. Onu da bir deneyin isterseniz.
    3. n8 hakkında bir bilgim yok. Fakat son çıkan telefonların çoğunda mini usb girişi var. Belki sizin aldığınız kablo farklıdır.
    4. Altyazıyı video ile aynı isimle olacak şekilde videonun yanına koyun ve altyazı destekleyen bir oynatıcı ile açın. Boşuna videoyu çevirmek için tekrar uğraşmayın.
    5. Bilgim yok.
    6. Bu ayarla olmaz. Bir nevi özellik. Çektiğiniz objenin uzaklığına göre netliği ayarlar telefon. Yapacak bir şey yok.
    7. Onu telefon kendisi ayırıyor ama nasıl yaptığını bilmiyorum. Cihazın hafızasına ayrı klasörlerle atmayı deneyin. Belki o zaman kendi kendine ayırır.
    8. HDTV için kablo çıkışı yok bu cihazın. Bu konuda XDA'da tartışma vardı orada okumuştum. Onun yerine Wi-Fi Direct ve DLNA desteği mevcut. Kablosuz desteği olan bir TV'ye görüntüyü aktarabilirsiniz. USB on the Go için çok da özel bir kablo şart değil. Bir ucu dişi USB ve diğer ucu da telefonun girişine uygun bir kablo bulmanız yeterli. Bir videoda izlemiştim. Direk tanıyor.

100 üzerinden 0 kaldın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ho0k

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

quote:

Orijinalden alıntı: JR

selamlar,

şirketin verdiği iphone 4'ü abime verip galaxy s2 aldım, gerçekten muhteşem bir aletmiş.

Hocam hangi şirket çalışanlarına iPhone 4 veriyormuş. Apple bile vermiyordur. İyiymiş valla.

şirket ici statüsü yuksektir muhtemel

yok yahu ne yükseği.

adama birden esmiş, gidip tüm hatları taahhütlüye çevirdi.
  • KG2 yükledikten sonra telefon kilit ekranındayken FM radyo çalışıyor? Sürekli otomatik olarak çalışıyor. Üstüne ayarını da yaptım başlamasın diye ama anlamadım. Acaba bir uygulama mı sebebiyet veriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 20 Temmuz 2011; 8:11:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

son zamanlarda samsungdive.com 'a telefonunu kaydedebilen oldumu? üye oldum ama "register your mobile phone now" linki tıklanmıyor, telefonu kaydedemiyorum.

ben oldum samsungdive ye..Bir cok kez de denedim.hatta bir seferinde joltugun arasına dusurmus benim kız.PC den caldırdım ve buldum.
    cok guzel calısıyor..
    Telefon nerde anında bulabiliyorsunn..
    Sorun olmadı yani
  • skyrom u bende yüklüyorum dostlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

5. Bilgim yok.

100 üzerinden 0 kaldın

+1
    Keşke gerçekten bilerek cevap verseydin,bilmeyenleri bu cihazdan soğutacaksın.
  • 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.