Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4197. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41954196419741984199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyse beyler ben bu duygulu anları geçmek istiyorum. Sevmiyorum böyle ayrılık işlerini. kral her zaman bizim aramızda olacak nasılsa bırakmayacağız peşini

Bu arada beyler. dünden beri elim kolum rahat durmadı. Yine macera aradım. Dedim bi miui kurayım. Yok elimi sürmedim. Apolo kernel çaktığım halde full şarj etmeme rağmen 1 kez ekranı açtım %5 götürdü. Direkt acımadım kerataya sildim. Dedim şu JellyBam 9.1.2 yi kurayım bakalım. Hata ihtimaline karşı kurdum yine. Bu icon sorunu çözülmemiş.Gerçi sürüm bilgilerinde bunu belirtmişler sonraki sürümde düzelteceğiz bunu diyorlar. Şu an hata yok gibi duruyor. Yani 9 sürümü ile aynı diyebilirim. Hata vermiyor hiçbir program. Bir de özlediğim özelliği kullanabiliyorum(hardwarekeys). Kurmak isteyenler kurabilirler.Sabahtan beri tek hatasını görmedim özellikle kurcalamama rağmen.
  • güzel bilgilendirme hocam sağolasın
    v9.1.2'yi bende deneyeyim diye indirmiştim iyi denk geldi demek ki

gerçi resurrection remix'te güncellenmiş indirip sıraya onu da koymuştum sd'ye
    şimdi back up alalım yarın denemelere başlayayım

zaten ikisinden birini beğenirim ahanda bu derim
    bu seferde ReVolt güncellenir, PAC güncellenir
    gene rahat durmam

play store'un web arayüzüde enterans olmuş, garipsedim şimdi nereye basacaz moduna girdim birden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokuzcanlicanavar -- 17 Temmuz 2013; 1:02:46 >
  • Arkadaşlar telefonumda burn in yani ekran yanması sorunu oluştu.Bu sorunu çözmenin bir yolu var mıdır? Ekran serviste değişirse ne kadar ücret alırlar ?

Durum fotoğraftaki gibi:
     ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustang__TR -- 17 Temmuz 2013; 1:07:59 >
  • O romlarda jellybam kadar özelleştirme olmadığı için eledim onları. Daha önce denemiştim çünkü onları da

• Gemiyi terk edene kadar goreve devam :) Hassan rom v5 ile aldim kendi kerneliyle edge 3g yi manuel kullanmak kaydiyla

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

• quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

O romlarda jellybam kadar özelleştirme olmadığı için eledim onları. Daha önce denemiştim çünkü onları da

doğrudur

ama tabii güncel sürüm çıktıkça bizim gibi flasholic'ler rahat duramıyor

esasen aynı sayılır hepsi ama tabii stabilite, kişiselleştirme ve performans olarak dağınık oluyorlar
    jellybam v9 ile bunu iyi dengelemiş bana kalırsa da hakkını vermek lazım ana dev. gio zaten çok iyi bir yazılımcı
    hatta android tweaker'di yanlış hatırlamıyorsam öyle bir appsi var epey ince ayarda yaptırıyor telefona

hocam hazır sizde kullanıyorken ufak bir sorum olacak
    Benim Bam Modderdan indirdiğim mod'lar telefonda jellybam klasöründe gözükmüyor
    sizde de aynı sıkıntı mevcut mu? modder tamam indirdim şu klasörde diyor, klasörü oluşturuyor, hatta r/w yetkileri de var ama klasör içi boş nedense
  • dokuzcanlicanavar kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde bunların server patladığı için modder dan birşey inmiyor. Öncesinde iniyordu. Şimdi yeni server a geçtiler. Orda da mod dosyaları yok malesef. Zaten feedback lerde çok şikayet olunca şuanki güncel versiyonda bam modder ı kaldırmış.
  • quote:

Geçenlerde bunların server patladığı için modder dan birşey inmiyor. Öncesinde iniyordu. Şimdi yeni server a geçtiler. Orda da mod dosyaları yok malesef. Zaten feedback lerde çok şikayet olunca şuanki güncel versiyonda bam modder ı kaldırmış.

hımm anladım

bilgi için teşekkür ettim hocam sağolasın
  • @Kral
    ekran süresi iyiymiş yalnız.Hassan rom bu konuda neatrom dan iyi.Bunu her seferinde söylüyorum.Ama neatrom daha özelleştirmeye açık olduğu için stok tabalı romlarda tercihimi ondan yana kullanıyorum :) Gerçi cm nin tadını öyle aldım ki stok tabanlı bir roma zor dönerim bu saatten sonra sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 17 Temmuz 2013; 2:43:42 >
  • Arkadaşlar kullandığınız navigasyon programları neler ? Ücretli olması farketmez , iyi bi program lazım yola çıkacağım
  • Bu sıralar kullanmıyorum ama benim şimdiye kadar kullandığım en iyi navigasyon programı Navitel idi. Diğerleri sürekli sapma yaparken navitel yerimi hiçbir zaman farklı göstermedi.Köydeyken de,askerdeyken de,günlük kullanımda da sıkıntı olmadı hiç.
  • @midgardian benim hasani diger stoklar icinde secmenin nedeni digerlerine gore tepkime suresini ve seri calismasini daha başarılı bulmam disasteri taban aldigi icin boyle olsa gerek.evet sarj olarakta en iyi değerleri hassanla aliyorum.ozellestirme konusu benim icinde onemli bu yuzden 4.2.2 leri buna gore ayikliyorum ama stok tabanlilarda durum farklı benim icin performans ve sarja bakar ozellestirmelerimi programlarla yaparım. Bazıları da hasaan yukledi geçenlerde memnun kalmadi mesela bir nevi evlilik programlarindaki elektrik alma meselesi herkesin kriterleri farklı oluyor.jelly bam konusuna gelince;
    Her ne kadar karma rom oldugu icin ilgi ceksede bunun dez avantajlarida var.mesela 5 tane rom harmanliyor ve bunları oyle yerlestirmeliki birbirlerinden cachede bagimli ramdiskte bagimsiz calismalilar sirf bunu ben bir rom icin yapmaya calissam en az 1 hafta alir
    Bir digeri bu permission duzeni oyle iyi kurmalı ki kullanici duzenlemesinden sonra user komut vermeden baskayacak apk sistem programlari birbirini etkisiz hale getirmiyecek
    Hadi bunlarin hepsini mukemmel yaptı ya malzeme bozuksa? Yani kullandığı romlardan biri problemliyse ki hepsi custom rom birleşimi ayni hastalik son urunede yansiyacak
    Bu yuzden zaten surekli bişeyler ekliyor çıkarıyor
    Su server meselesine gelince
    Ben buna inanmıyorum ya bagis toplamak icin yapildi yada bu konuda cok acemiydiler
    Ben biraz arastirma yaptım bakıldığında kullanilan kasanin server sunucu icin kulanilan standard Linux'ten windows a gecirildigi görünüyor ve kullandiklari track delay tam 23 kez uyari vermesine ragmen kasayi restart etmiyorlar en son update packten sonra cihaz ucuyor.bundan 4 saat sonra tekrar linux ubuntu versiyonu ile aciyorlar sistemi fakat nedendir bilinmez tum qrc kodları silip siteye erisimi engelliyorlar.ve 13 saat sonra site tekrar aciliyor fakat bu sefer yönlendirme uyguluyorlar ve sizlerinde gordugu geri sayim basliyor eger perdeyi gecebilen olduysa o sirada sitw zaten acikti ve su an yayin yapan cihaz coktu denilen serverdeki cihazla ayni ip adresini kullanıyor yani ayni cihaz tek fark artik akillanmis olacaklar ki Windows yerine ubuntu yuklemisler.uyarmadi demeyin o site gene cokecek neden derseniz zaten free olan ubuntuyu lisans aktif etmeden kullaniyorlar ya bi flash disk yada cd ustunden ister komik deyin tuhaf
    Amma uzun yazdim arkadas :)

• quote:

Bu sıralar kullanmıyorum ama benim şimdiye kadar kullandığım en iyi navigasyon programı Navitel idi. Diğerleri sürekli sapma yaparken navitel yerimi hiçbir zaman farklı göstermedi.Köydeyken de,askerdeyken de,günlük kullanımda da sıkıntı olmadı hiç.

Teşekkürler , peki bu İgo , Sygic , Navitel vs. navigasyon programları için internet bağlantısı gerekli miydi acaba ?
  • Giderayak kaç aydır yazmadığın tüm teknik terimleri döktün bak şimdi milletin kafasını karıştıracaksın. O değil ne ara baktın server bilgilerine. Yalnız para toplama muhabbeti gerçek olabilir çünkü bunlar birkaç zibidi.Yaparlar yani.Ayrıca server çoktü dedikleri anda hemen yeni server alıyoruz bağış yapın ki hemen aktif olalım mesajları attılar anında.Hani problem çözme muhabbeti olmadı,veri kurtarma muhabbeti çok fazla dönmedi bile.Kaldı ki bunlar illa ki birinden destek alıyorlardı yani bu iş bu kadar basit olamaz. En mal adam bile server yedeği alır ama bunlar gibi zeki developerlar yedek mi almamış.Tartışılır.IP adresi aynı olduğuna göre server değişmedi demek oluyor yani senin dediğine geliyor olay.Bağışlar yağdı ama tek yaptıkları OS değiştirmek oldu.Diğer yandan portal görünümünü bırakıp forum sistemine geçtiler. Bilmiyorum işin içinde cinlik var ama neyse. Ben romu kullanırım gerisi hikaye.

Açıkçası bir ara rom işine ben de girecektim bunlar gibi böyle birkaç romu harmanlayıp ortaya Türk işi güzel birşey çıkaracaktım ama şu an onların aldığı tepkileri alacağımı bildiğim için girmedim bile. Feedback yerine küfür yiyeceğimi biliyordum.En iyisi sadece kullanmak.Ama yine de işin özünü kapmak ve daha fazla bilgi sahibi olmak için birşeyler yapabilirim kendi çapımda.En azından kendimi tatmin ederim

@dafuq
    Navitel internet bağlantısı istemiyor. Diğerlerini çok detaylı kullanmadım ama igo istiyordu diye hatırlıyorum veya sygic. Tam çıkaramadım şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 17 Temmuz 2013; 3:52:28 >
  • @midgardian
    Bunlarin geri sayimi 0 dan tekrar 24 e dönünce killanip bakmistim bunun nedenide slazanger olan admin sifrelerini 36 haneli 3×wps ile degistirmelerinden kaynaklandi zannediyorum benim gibi birkac kisi daha perdeyi asmaya calisti cunku yonetici alaninin en rahat bolmesi allset e bile ulasmam fazla surdu onlarda serverin hacklenmesinden korktu ve yonlendirmeyi kaldirmadilar.bu veya benzeri soylenecek yazilacak cok sey oluyorda her zaman boyle uzun yazmak zor gelecegi icin susuyoruz :) yedek konusuna gelince sitedeki her dosyanın en az 3 yedegi vardi ve kullandıkları alet 4 tb lik alana sahip bunun 4 te 3 u dolu yedeksiz bu kadar alan tutmasi icin google i yutmasi lazim.mesele bir dosyada isimlendirme yapılmış mhzoooc mhzoooc1.hider mhzoooc.2.hider diye gidiyor. Linuxte hider komutu verilerek dosya yedekleri saklanmis tabi yönetici sifresi ve ubuntu güvenliği dolayisiyla kimse acamiyor windowsu kullandiklari ara ben bakindim biraz cogu cinc3 kodlama yapıldığı için birsey anlamadik Hepsini ectim milyon kere ayni sozcuk geciyor katy diye heralde sevgilisinin adi :)

• quote:

@Kral
    ekran süresi iyiymiş yalnız.Hassan rom bu konuda neatrom dan iyi.Bunu her seferinde söylüyorum.Ama neatrom daha özelleştirmeye açık olduğu için stok tabalı romlarda tercihimi ondan yana kullanıyorum :) Gerçi cm nin tadını öyle aldım ki stok tabanlı bir roma zor dönerim bu saatten sonra sanırım.

hocam neatrom kurdum ama nasıl özelleştirme yapacağım
    hakkında bir fikrim yok. stocktan farksız şu anda bi yardımcı olabilir misin ?
  • Terk eden edene sony i1 çıkınca bende gidiyorum kalbim sizinle :P

yalnız bu konu seviyesi ve ortamıyla efsane telefonun efsane konusu olmayı hak ediyor

at ölür meydan kalır yiğit ölür adı kalır S2konusu ve S2
  • biz gemimizin başındayız..@midgardian..

• Benimde ayrılık vaktim yaklaşıyor teli tam satacaktım şebeke sorunu baş gösterdi garantiye verdim allahtan yaptılar çünki telin içini açıp ben bozmuştum soğuk lehim felan yapmışlar. Tel dün elime geçti son hız satışa devam satar satmaz gm discovery alıcam
    S2 efsanesi içimde hep kalacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 17 Temmuz 2013; 10:26:29 >
  • 
Sayfa: önceki 41954196419741984199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.