Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4191. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41894190419141924193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

Orijinalden alıntı: oznklckp

quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

Orijinalden alıntı: mf.kaya

iyi günler arkadaşlar. telefonuma jellybean veya icecream yüklemek istiyorum şarz konusunda iyi olan bi rom kombinasyonu önerebilir misiniz? şimdiden teşekkürler sağolun...

Neatrom ve apolo kernel

hocam neatromun hangi sürümünü kurayım? Lite mı yoksa full mü? Bir de apolo kernelin 4.7sini mi kurayım 4.8ini mi?

Lite versiyon daha iyi bir tercih cunku daha hafif
    Apolo 4.8 light versiyon tavsiye ederim

cevap için çok sağolun neatrom lite ve apolo 4.7 light kurdum bakalım sonuç nasıl olacak.
  • Telefonum , 8 Gb NTFS formatlı USB belleği telefon görmüyor . Telefon rootlu olduğu için Nfts yide görmesi lazımdı , yanlışmiyım arkadaslar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormantik Romeo

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

yok hocam s2 düşmanı değilim ki sizi de tersliyim :) herkesin fikri aynı olacak diye birşey yok tabi ki.
    ama s2'de benim için tek sorun edebileceğim şey, uygulama oyun vs. yükleme sınırının 2gb olması (sanırım öyleymiş, teli 1 gün kurcaladım sadece, yanlışım varsa düzeltirsiniz)
    yoksa kamera da güzel, tasarımı da vs.
    şuan LG marka kullanıyorum, onun da oyun, uygulama için hafıza 2,2 gb yazıyor ama boş 250mb kalınca uyarı veriyor yeterli alan yok diye.
    S2de böyle bi sorun yok mu yani onu merak ediyorum açıkçası.

Hocam 4.1 Jelly Bean'e kadar o problem vardı ve bana göre önemli bir sorundu. Cihazlar hep parçalı hafızaydı ve 4.1'den sonra iOS gibi tek parçalı hafızaya geçildi. Ancak bu seferde hafıza kartına uygulama kuramama, kurulsa da sıkıntı çıkarma sorunu ortaya çıktı.

Ben de böyle bir sorun yok; çünkü telefonda büyük boyutlu oyun yok. En büyük boyutlu oyunlar Temple Run 2 ve Subway Surfers diyeyim sen anla.

Ben bu saatten sonra yeni telefon alacaklara 16 GB'ın altında ne Android ne de iOS cihaz tavsiye ederim. Oyun ve medya keyfi isteyen kullanıcılar da 32 GB altına bakmasınlar bile. Ha, Samsung gibi hafıza kartı desteği sunan markalarda durum yine daha rahat; en azından harici hafıza kartını medya, belge vs. arşivi olarak kullanmak mümkün oluyor.

hocam şimdi S2'de oyun uygulama vs. yükleme sınırı nedir? :) o önemli aslında benim için, 2gb mı

Evet hocam 2 GB sınır var.

Ancak sanırım büyük data dosyaları olan oyunlarda data dosyaları 11.50 GB'lık dahili hafızaya kuruluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 13 Temmuz 2013; 21:02:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmplementor

quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Telefonum , 8 Gb NTFS formatlı USB belleği telefon görmüyor . Telefon rootlu olduğu için Nfts yide görmesi lazımdı , yanlışmiyım arkadaslar ?

Eğer formatlamak sorun değilse FAT olarak tekrar formatla o zaman %100 görür. Bence telefonu çok da kurcalamamak lazım. Belki çok kolay bir iştir ama en iyisi bildiğin yoldan şaşmamak.

köydeyim aga bilgisayar falan yokki

• hocam tel rootlu zaten. ne yapmam lazım bu kullanmadığım programları silmek veya kapatmak için.
  • yakın zamanda telefonu değiştirmeyi düşününler var mı aranızda ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yok hocam s2 düşmanı değilim ki sizi de tersliyim :) herkesin fikri aynı olacak diye birşey yok tabi ki.
    ama s2'de benim için tek sorun edebileceğim şey, uygulama oyun vs. yükleme sınırının 2gb olması (sanırım öyleymiş, teli 1 gün kurcaladım sadece, yanlışım varsa düzeltirsiniz)
    yoksa kamera da güzel, tasarımı da vs.
    şuan LG marka kullanıyorum, onun da oyun, uygulama için hafıza 2,2 gb yazıyor ama boş 250mb kalınca uyarı veriyor yeterli alan yok diye.
    S2de böyle bi sorun yok mu yani onu merak ediyorum açıkçası.

Hocam 4.1 Jelly Bean'e kadar o problem vardı ve bana göre önemli bir sorundu. Cihazlar hep parçalı hafızaydı ve 4.1'den sonra iOS gibi tek parçalı hafızaya geçildi. Ancak bu seferde hafıza kartına uygulama kuramama, kurulsa da sıkıntı çıkarma sorunu ortaya çıktı.

Ben de böyle bir sorun yok; çünkü telefonda büyük boyutlu oyun yok. En büyük boyutlu oyunlar Temple Run 2 ve Subway Surfers diyeyim sen anla.

Ben bu saatten sonra yeni telefon alacaklara 16 GB'ın altında ne Android ne de iOS cihaz tavsiye ederim. Oyun ve medya keyfi isteyen kullanıcılar da 32 GB altına bakmasınlar bile. Ha, Samsung gibi hafıza kartı desteği sunan markalarda durum yine daha rahat; en azından harici hafıza kartını medya, belge vs. arşivi olarak kullanmak mümkün oluyor.

hocam şimdi S2'de oyun uygulama vs. yükleme sınırı nedir? :) o önemli aslında benim için, 2gb mı

Evet hocam 2 GB sınır var.

Ancak sanırım büyük data dosyaları olan oyunlarda data dosyaları 11.50 GB'lık dahili hafızaya kuruluyor.

aynen öyle hocam data dosyalarını ana hafızaya taşıyabiliyorsun..
  • arkadaşlar kaliteli batarya alabileceğimiz link verebilir misiniz? hepsiburada.sanalpazar vs.?

• quote:

Orijinalden alıntı: tgr1907

yakın zamanda telefonu değiştirmeyi düşününler var mı aranızda ?

ben galaxy s4 yada s4 mini ilgimi çekiyor bu aralar, artık ayrılık vakti geldi zati
  • reber65 R kullanıcısına yanıt
    titanium backup ile dondurabilirsin.
  • Selam arkadaşlar

bir sıkıntım mevcut, telefonun pilini çıkarınca artık telefonun saati resetleniyor pc'lerdeki bios pili bitmiş gibi esasen çok bir sorun değil internetten güncelle seçeneği aktif olursa açılır açılmaz, seçenek işaretli olmasa da telefonu açınca en geç 1dk içinde güncel saate dönüyor hiç böyle bir sıkıntısı olan var mı aranızda?

saygılarla

quote:

Orijinalden alıntı: reber65

hocam tel rootlu zaten. ne yapmam lazım bu kullanmadığım programları silmek veya kapatmak için.

ben root uninstaller diye bir programla kaldırıyorum gereksiz, kullanmadığım app'leri, deneyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokuzcanlicanavar -- 13 Temmuz 2013; 23:29:22 >
  • hocam bunun benim sorumla alakası nedir?

• quote:

hocam bunun benim sorumla alakası nedir?

özür dilerim ya, çok pardon yanlış alıntı oldu

bi yandan sana pil bakıyordum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuzcanlicanavar

quote:

hocam bunun benim sorumla alakası nedir?

özür dilerim ya, çok pardon yanlış alıntı oldu

bi yandan sana pil bakıyordum da

yok ya ne özürü, batarya bakıyomuşsun teşekkürler

• Arkadaşlar HDE LTE versiyon için jelly bean rom var mı?

• quote:

hocam tel rootlu zaten. ne yapmam lazım bu kullanmadığım programları silmek veya kapatmak için.

Greenify ile kış uykusuna yatırırsın..
    titanium backup ve advenced task killer kullan.. yoksay kaldır bu kombine her istegini yapacaktır.. (hepsi pro olsun) (haritaları kış uykusuna yatıramadım bir türlü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rraistlinn -- 14 Temmuz 2013; 0:48:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgr1907

yakın zamanda telefonu değiştirmeyi düşününler var mı aranızda ?

Ben..gm discovery veya iocean x7 ultimate

• nordic jb kurdum telefonum internette dokunmaları biraz gec algılıyor birde usb ile vınn bağladığım zaman tepki vermiyor sizce bu neden olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rraistlinn

quote:

Greenify ile kış uykusuna yatırırsın..
    titanium backup ve advenced task killer kullan.. yoksay kaldır bu kombine her istegini yapacaktır.. (hepsi pro olsun) (haritaları kış uykusuna yatıramadım bir türlü)

https://play.google.com/store/apps/details?id=zsj.android.uninstall&hl=tr
    Bu is gorur galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar telefonda kullanmadığım gereksiz programları silebileceğim veya dondurabileceğim bi program varmı (gereksiz derken kendi yüklediklerimi kastetmiyorum)....

Sistem uygulamalarından bahsediyorsanız. Ek bir programa vb ihtiyacınız yok.

Uygulama yöneticisinden ilgili uygulamayı seçip durdur ve devre dışı bırak yapmanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 14 Temmuz 2013; 10:29:51 >
  • 
Sayfa: önceki 41894190419141924193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.