Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (417. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: grolof

Arkadaşlar forumdamı problem var bendemi,kullanıcı adımı girmeden normal,girince sol taraf genişliyor ve kullanıcı yani mesaj yazanları göremiyorum.

sorun yok herşey normal
    burası sörvayrvır burda herşey gerçek
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

quote:

Orijinalden alıntı: Elektroterm

İşi bilen biri Bu farklı tipte ROM ların nasıl yükleneceği ile ilgili adım adım bir açıklama yapsada bizim cihazında kafa güzelleşse biraz.

samfirmware sitesinden Türkiye için olan KF1 orjinal sürümünü indirdim (zaten sadece bu var orada),

KG2 firmware i indirdim. Öylece duruyorlar.

Birinde rar dosyasının içerisinde 5 dosya var, birinde ise tar uzantılı tek bir dosya var. Bu dosyaların 5 ide yüklenecekmi, hangisi ne işe yarıyor,

Telefon paralel ithalat olduğu için ilk açılınca rusça açılmıştı ve New PC Studio cihazın kayıtlı olmadığını söyleyip işleme izin vermiyor, onun için orjinal Türkiye yazılımı yüklemeyi düşünüyorum, belki PC Studio görür diye.

Ondan sonrada KG2 yi denemeyi düşünüyorum ama cihazı mundar etmekten korkuyorum. Şu anda Kies ten güncellediğim KF3 var cihazda.

eğer gönüllüysen ve telefonuna güveniyorsan özelden msn iste senin üzerinde tüm denemeleri yapıp anlatımları hazırlayalım

Denemeye falan gerek yok ingilizce altyapısı iyi olan biri rahatlıkla yabancı kaynak forumlardan gerekli bilgileri bulur.
  • sawgent yükleme işlemi bitince bu konudan paylaşırmısın zahmet olmazsa.Teşekkürler zaman ayırdığın için:)

grolof evet forumda bir terslik var bende google'dan aratıyorum kullanıcılar kulübünü yoksa samsung bölümünde çıkmıyor
  • quote:

quote:

quote:

İşi bilen biri Bu farklı tipte ROM ların nasıl yükleneceği ile ilgili adım adım bir açıklama yapsada bizim cihazında kafa güzelleşse biraz.

samfirmware sitesinden Türkiye için olan KF1 orjinal sürümünü indirdim (zaten sadece bu var orada),

KG2 firmware i indirdim. Öylece duruyorlar.

Birinde rar dosyasının içerisinde 5 dosya var, birinde ise tar uzantılı tek bir dosya var. Bu dosyaların 5 ide yüklenecekmi, hangisi ne işe yarıyor,

Telefon paralel ithalat olduğu için ilk açılınca rusça açılmıştı ve New PC Studio cihazın kayıtlı olmadığını söyleyip işleme izin vermiyor, onun için orjinal Türkiye yazılımı yüklemeyi düşünüyorum, belki PC Studio görür diye.

Ondan sonrada KG2 yi denemeyi düşünüyorum ama cihazı mundar etmekten korkuyorum. Şu anda Kies ten güncellediğim KF3 var cihazda.

Arkadaşım bende acemiyim ama bu kies kafasına göre bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor,yani pc stüdyo gibi sağlıklı çalışmıyor.odin 1.85 diye bir program var en sağlıklı olarak onunla rom yükliyebilirsin.benim okuyarak denediğim yerin linkini vereyim sana sanırım kolaylıkla halledersin.Konunun başlarında anlatımlar vardı ama sanırım androidle ilgili yere taşındı.
    http://galaxys2.buromed.net/forum/showthread.php?tid=4
    burayı bir oku halledersin umarım.

Çok fazla muamma var. samfirmware sitesinde CSC diye bir firmware türü söz konusu, bunun farkı nedir anlamış değilim. Kiminde repartitionu seç kiminde seçme deniliyor. Her firmware her firmware in üzerine kurulabiliyor mu. Tek parça olanla parça parça dosyalardan oluşan firmwareler arasında fark ne, o parçaların herbiri ne işe işe yarar. Velhasıl olay çok bilinmeyenli olduğu için şimdilik izlemede kalıcam.

Tek parçalı romlarda odinde sadece pda yı işaretleyip o dosyayı göstereceksin kendisi zaten üst soldaki 2 yeri yani auto reboot ve f.reset time olan yerleri işşaretliyor,sen sadece download modunda bilgisayara bağlayınca sol üst taraf sarı oldumu starta basıyorsun.Diğer fazla olan dosyalarda eğer u1 pit dosyasınıda gösterirsen re- partitionu kendisi işaretliyecek yani, 3 yer tıklı olacak.Diğer 3 tane dosyayıda sırasıyla alttaki 3 yere tanıtacaksın arkadaşların anlatımına göre 2 tane kernel dosyası var insecure tar olan dosyayı göstereceksin diğeri kalacak.Starta bastınmı 3 dakikada işlem tamam yani zor bir şey değil.
    Bu samsungun inkar edilemiyen en iyi tarafı kolay kolay çökmüyor.Nokialar gibi değil,yarım kalsada çıkar bataryayı yeniden başlat.Ben defalarca denedim herhangi bir problem olmadı,eski samsunglarda öyleydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gubar-ı Gam

sawgent yükleme işlemi bitince bu konudan paylaşırmısın zahmet olmazsa.Teşekkürler zaman ayırdığın için:)

grolof evet forumda bir terslik var bende google'dan aratıyorum kullanıcılar kulübünü yoksa samsung bölümünde çıkmıyor

ekledim o mesaja
  • quote:

Denemeye falan gerek yok ingilizce altyapısı iyi olan biri rahatlıkla yabancı kaynak forumlardan gerekli bilgileri bulur.

öyle yaptık mı da daha "açık anlatır mısınız ben bişey anlamadım" diyorsunuz. elimde cihaz olsa kralını yaparımda henüz cihaz yok işte

varsa babayiğit biri ben gönüllüyüm diyen buyursun gelsin tüm custom romlar için anlatımı hazırlayayım.
  • quote:

Kameram iyi resim çeksin dersen,istediğin romu kurup birde 150 lira verip bir kamera almak bence en iyi çözüm.
    Yok lensin önünden parmak geçireceksin yok lensi dilinle yalıyacaksın bunlarla düzelmez.

süper yav yıkıldım biran gozumde canlandı parmak gecirmeler dil atmalar tesekkurler hocam durduk yere bi yarım saat guldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ho0k

quote:

Kameram iyi resim çeksin dersen,istediğin romu kurup birde 150 lira verip bir kamera almak bence en iyi çözüm.
    Yok lensin önünden parmak geçireceksin yok lensi dilinle yalıyacaksın bunlarla düzelmez.

süper yav yıkıldım biran gozumde canlandı parmak gecirmeler dil atmalar tesekkurler hocam durduk yere bi yarım saat guldum

Vallaha bende yazarken çok güldüm.
  • sawgent indirdim hocam sağolasın
  • arkadaslar sizi gipta ile izloyorum ve kiskaniyorum.Çunku bende huawei ideos x5 var icimden diyorumki vat be ne guzel telefon ama hayat sartlari buna izin vermiyor maalesef.butce kisitli size iyi telefon kullanmalar hayirli olsun herkese sgs2
  • quote:

Orijinalden alıntı: juseppefrknsmyr

quote:

Orijinalden alıntı: mesutismail

rapid uçuyor

ben hotfile ile 838 kb e aboneyim ne az ne fazla :-)))

bende HOTFİLE ye üyeyim ama kaç oldugunu bilmiyorum..

LAKİİNNN bizim internet en faz 32 kb ye izin veriyor. eee Burası IRAK napalım.bunada sukur..
    Sizin O 10 dakika da indirdiginiz verileri ben tam 1 günde zor indiriyorum. üstüne üstlük elektrik günün her saati yok.Her elktrik gidişte PC kapanıyor.
    İnternet desen en fazla 1 saat kopmadan baglı kalabiliyor..

-Şimdi düşünün artık internetten bir ROOM indiripte telefona yükleyebilmemin ne kadar DEGERLİ OLDUNU??

Ona göre TR nin ve TR deki internetin kıymetini bilin...::))
    Gecen sadece bir litening ROOM yüklemek için 2 gün elimde kuru ekmek PC nin başını nöbet bekledim..:))) gülüyorum ama şaka degil bu..Gerçekk...

neyse kolay gelsin size..
  • quote:

quote:

öyle yaptık mı da daha "açık anlatır mısınız ben bişey anlamadım" diyorsunuz. elimde cihaz olsa kralını yaparımda henüz cihaz yok işte

varsa babayiğit biri ben gönüllüyüm diyen buyursun gelsin tüm custom romlar için anlatımı hazırlayayım.

ben kendim her turlu romu deniyerek en iyisi hangisi kendim bizzat deniyerek bilgi sahibi olurum telefonumda su an litening 3.0 var birazdan MIUI FRANCE Alpha romunu atarak deneme yapacagim

siz hangi romdan bahsettiniz arkadasim zaten hemen hemen butun romlari denedim

kimse bana sarjdan pembelikten bahsetmesin bu sorunlar devam ediyor pil konusu biraz daha iyi olmus bir iki saat daha fazla dayaniyor normal kullanimda o kadar su da bir gercekki original rom gibi yok dedim bir haftadir adam gibi roma rastlamadim litening umitliydim yok hocam o da teferruat
  • quote:

Orijinalden alıntı: extense

quote:

quote:

ben kendim her turlu romu deniyerek en iyisi hangisi kendim bizzat deniyerek bilgi sahibi olurum telefonumda su an litening 3.0 var birazdan MIUI FRANCE Alpha romunu atarak deneme yapacagim

siz hangi romdan bahsettiniz arkadasim zaten hemen hemen butun romlari denedim

kimse bana sarjdan pembelikten bahsetmesin bu sorunlar devam ediyor pil konusu biraz daha iyi olmus bir iki saat daha fazla dayaniyor normal kullanimda o kadar su da bir gercekki original rom gibi yok dedim bir haftadir adam gibi roma rastlamadim litening umitliydim yok hocam o da teferruat

Ben en iyisi Türkiye için olan orjinal KF1 i yükleyeyim.
  • Elektroterm

KF3 de orjinal ve en son çıkan resmi rom,bence onu yükle.Bende biraz dolaşıp en son onu yükledim.
  • quote:

Ben en iyisi Türkiye için olan orjinal KF1 i yükleyeyim.

çokta custom rom lara ihtiyaç yok şu anda zaten. standart bir kullanıcı için orjinal son çıkan resmi sürümü yükleyip kişiselleştirmelerle son derece ideal bi cihaz elde edilebilir.
  • arkadaslar sgs2 nin pil suresi ne kadar gidiyor?
  • YENİ KULLANICILAR İÇİN KG2 YÜKLEME

Alttaki linkten dosyaları indirin

KG2 FİRMWARE :http://hotfile.com/dl/124426381/8450925/I9100XXKG2_SamFirmware.rar.html
    PİT DOSYASI :http://www.multiupload.com/LS8PKTTDMJ

KG2 firmware dosya şifresi : samfirmware.com

KG2 FİRMWARE DOSYASINI rar dan çıkardıktan sonra klasör içinde şu dosyalar olacak

CODE_I9100XXKG2_CL375027_REV02_user_low_ship.tar
    GT-I9100-CSC-HOME-MULTI-OXAKG2.tar
    GT-I9100-CSC-MULTI-OXAKG2.tar
    KERNEL_I9100XXKG2_CL375027_REV02_user_low_ship.tar
    MODEM_I9100XXKG2_REV_02_CL1037208.tar

PİT DOSYASI

u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit

Yukarıdaki dosyaları Odinde göstereceğiniz yerler resimde görülüyor.Odini açın RE-PARTİTİON İŞARETLEYİN ve resimdeki gibi dosyaları yerleştirip telefonu download mod a alın..Starta basın bu kadar.Eğer yükleme bittikten sonra S logo ekranında titreme yapıp takılırsa..Bataryayı çıkarın ve telefonu recoverymod a alıp wipe data factory reset yapın.Açılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexxter -- 19 Temmuz 2011; 17:01:17 >
  • Merhaba arkadaslar

Telefonu iki gun once vodafone bayinden telpa garantili 1650 Tl ye aldim;

Yanliz, telefonun kasasinda MADE IN CHINA BY SAMSUNG yaziyor,bataryasinda MADE IN KOREA / FINISHED IN CHINA, sarj cihazinda, kulakliginda, usb kablosunda da CHINA yaziyor. BU TELEFONDAN ONCE GALAXY S KULLANDIM CIHAZ MADE IN KOREA IDI, Telpa garantili alan arkadaslarda da durum aynimi ? yoksa benim telefona has bir durum olmasa gerek, diger distributorlerde ( basari c5 brighstar) durum aynimidir ? KOREA URETIMIYLE CHINA URETIMI ARASINDA FARK VARMIDIR ? birde bu telefonun sarji bir gun bile dayanmiyor bu nasil is anlamadim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexxter

YENİ KULLANICILAR İÇİN KG2 YÜKLEME

Alttaki linkten dosyaları indirin

KG2 FİRMWARE :http://hotfile.com/dl/124426381/8450925/I9100XXKG2_SamFirmware.rar.html
    PİT DOSYASI :http://www.multiupload.com/LS8PKTTDMJ

KG2 firmware dosya şifresi : samfirmware.com

KG2 FİRMWARE DOSYASINI rar dan çıkardıktan sonra klasör içinde şu dosyalar olacak

CODE_I9100XXKG2_CL375027_REV02_user_low_ship.tar
    GT-I9100-CSC-HOME-MULTI-OXAKG2.tar
    GT-I9100-CSC-MULTI-OXAKG2.tar
    KERNEL_I9100XXKG2_CL375027_REV02_user_low_ship.tar
    MODEM_I9100XXKG2_REV_02_CL1037208.tar

PİT DOSYASI

u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit

Yukarıdaki dosyaları Odinde göstereceğiniz yerler resimde görülüyor.Odini açın RE-PARTİTİON İŞARETLEYİN ve resimdeki gibi dosyaları yerleştirip telefonu download mod a alın..Starta basın bu kadar.Eğer yükleme bittikten sonra S logo ekranında titreme yapıp takılırsa..Bataryayı çıkarın ve telefonu recoverymod a alıp wipe data factory reset yapın.Açılır

tesekkurler dexxter simdi kimse sormadan ben sorayim 5 adet klasor var degilmi zipde geriye kalan 2 adet zipli dosyanin da aciklamasinida yaparsan yine yiginla bu nedir bu nedir diye sorulmasin biliyorsun huyumuzu birseyi elli keren sorariz vay efendim 5 tane zip var biz neden 3 nu yukluyoruz digerleri nedir vsss
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroiD29

arkadaslar sgs2 nin pil suresi ne kadar gidiyor?

minumum bir gun
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.