Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3825. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38233824382538263827
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aksoyhas

quote:

Orijinalden alıntı: Checksum

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Checksum

quote:

Yeni rekorum, Nordic 4.1.2 XWLSN-Philz Kernell, 2000 mah batarya. 49 saat pili gitti. 4 saat ekran süresi, oyun, wifi.... Nasıl?

http://forum.donanimhaber.com/m_69866880/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_73882432

Bu philz kernelde cpu governerları var mı? Pek bilgim yok henüz bu kerneller hakkındada

Yok, ama root olduktan sonra CPU programlarını yükleyip çalıştırabilirsiniz.

Nordic stock romunun üstüne custom bir kernel arıyorum batarya için. Önerebileceğin bir kernel var mı?

Batarya için kernel konusunda uzman ve deneyimli arkadaşlar cevaplarsa daha iyi olur. Ben sadece Root yetkisi için orjinal kernelin Bu yetkiye sahip hali olan Philz Kerneli yükledim. Diğer kernellerin çoğunda takılma, donma, memnuniyetsizlikler okudum. O yüzden bakmadım bile. Bir ara siyah kernel düşünüyordum ama oda S2 JB için tam stabil değilmiş, yapımcısı başka telefona geçtiğinden desteği de azalmış sanırım.

teşekkürler cevap için
  • selam arkadaşlar benim galaxy s 2 otomatik güncellemeyi buldu indirdim güncelleştirme yüklensinmi dedi daha 1 saat 2 saat 6 saat 1 gün 7 gün diyordu bende sonra güncelleştireyim verilerimi yedekleyeyim diye hiçbiri dedim şimdi güncelleştirmek ne yapmam lazım indirdiği güncellemeyi nereye attı güncelleştirmeyi nasıl başlatabilirim yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: myo_1433

selam arkadaşlar benim galaxy s 2 otomatik güncellemeyi buldu indirdim güncelleştirme yüklensinmi dedi daha 1 saat 2 saat 6 saat 1 gün 7 gün diyordu bende sonra güncelleştireyim verilerimi yedekleyeyim diye hiçbiri dedim şimdi güncelleştirmek ne yapmam lazım indirdiği güncellemeyi nereye attı güncelleştirmeyi nasıl başlatabilirim yardımcı olurmusunuz

Tekrar guncellemeleri denetle dersen bulur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rcp.y

quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

Orijinalden alıntı: Osman_41

SII çıkalı ıkı yılı gecmıs olsa gerek fakat ben henuz yenı aldım hayırlımı olsun demelıyım kendıme acaba :)

one x plus s3 iphone 5 nexus 4 bende hepsini kullandim son durak s2 deyim alali bir hafta oluyor.bir sorun yasamadim otekilerde olupta bunda olmayan bir durumda yaşanmadı.f/p olarak gayet memnunum :)

Hocam bu kadar farkli cihaz kullanmis biri olarak, bu cihazlarin ayrintili bir karsilastirmasini yaparmisiniz.

hepsinin konusuna aldığım zamanlarda uzunca anlatımlar yazmışımdır genelde şimdi hepsini yazarsam çook uzun bir metin olur siz daha ayrıntılı bir soru yöneltir veya aralarından 2 sini seçerseniz yardımcı olmaya çalışıırım tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah_03

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Fransa'yı mı indirip kurdun yoksa Almanya'yı mı?

Hangi ülkeyse ona güncelleme gelirse yüklersin.

Şu an en güncel versiyonu kullanıyorsun.

Düz mantık gittim Almanyada çok Türk var oranın rom'unda kesin Türkçe dil paketi mevcuttur diye Almanyanınkini yükledim çatır çatır çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok şimdilik. Sadece alışma süreci biraz uzun sürecek Ana ekranda bütün uygulamaları gruplar olarak klasörlere koymuştum klasörler gitmiş şimdi bütün uygulamalar çok farklı sayfalarda tekrar düzenlemem gerekiyor sadece. Kies üzerinden baktığımda da en güncel versiyonu kullanıyorsunuz yazıyor. Çok teşekkür ederim sayın hocam üstadım Samsung Galaxy serisinin piri PULSTAR :)

Büyük olasılıkla Fransa sürümünde de Türkçe vardır.

i9100 için Avrupa ülkeleri versiyonlarında Türkçe dil seçeneği olmayan görmedim.

Mesela Fransa ve Almanya'dan sonra i9100G için Çin ve Hindistan versiyonları da çıkmış ancak onlar da Türkçe olmama ihtimali yüksek.

Bu ülkeler için çıkan i9100 sürümlerini kuran arkadaşlar olmuştu ve Türkçe desteği olmadığını söylemişlerdi; i9100G versiyonlarında da olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.R.R Numenor

quote:

quote:

Swift Key keyboad'un bedava ile paralısı arasındaki fark nedir?

Bedava olanı indirdim. Türkçe sözlüğünü de indirdim.

Ancak ben Türkçe sözlük olsun fakat klavyede Türkçe harfler olmasın istiyorum.

Aynı şu an 4.1.2 güncellemesinde gelen klavye gibi.

Swift Key kullanan yok mu?

ben kullanıyorum ücretli indirdim turkce harfler bnde var diller ve duzenlemeleri girip klavye ikonuna basip klavye duzenini secebilioyosun qwerty(turkish) i secersen turkce karakterlerde klavyede cıkıyor
    ucretsiz surumu kullanmadiğim icin arasındakı farklari tam bilmiyorum :)

Klavye ikonu nerede?
  • Google Play'e giremiyorum cihaz üzerinden.

Bağlantı yok
    Tkr Dene

diyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abdullah_03

quote:

Fransa'yı mı indirip kurdun yoksa Almanya'yı mı?

Hangi ülkeyse ona güncelleme gelirse yüklersin.

Şu an en güncel versiyonu kullanıyorsun.

Düz mantık gittim Almanyada çok Türk var oranın rom'unda kesin Türkçe dil paketi mevcuttur diye Almanyanınkini yükledim çatır çatır çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok şimdilik. Sadece alışma süreci biraz uzun sürecek Ana ekranda bütün uygulamaları gruplar olarak klasörlere koymuştum klasörler gitmiş şimdi bütün uygulamalar çok farklı sayfalarda tekrar düzenlemem gerekiyor sadece. Kies üzerinden baktığımda da en güncel versiyonu kullanıyorsunuz yazıyor. Çok teşekkür ederim sayın hocam üstadım Samsung Galaxy serisinin piri PULSTAR :)

Büyük olasılıkla Fransa sürümünde de Türkçe vardır.

i9100 için Avrupa ülkeleri versiyonlarında Türkçe dil seçeneği olmayan görmedim.

Mesela Fransa ve Almanya'dan sonra i9100G için Çin ve Hindistan versiyonları da çıkmış ancak onlar da Türkçe olmama ihtimali yüksek.

Bu ülkeler için çıkan i9100 sürümlerini kuran arkadaşlar olmuştu ve Türkçe desteği olmadığını söylemişlerdi; i9100G versiyonlarında da olacağını düşünmüyorum.

Keşke seni daha önce tanısaydım ya da araştırsaydım :) pişman oldum şimdi telefon suudi arabistandan ilk geldiğinde ingilizce arapça fransızcadan başka dil yoktu gittim 40 TL bayılmıştım telefoncuya :) benim gibi başka arkadaşlar da telefonu Türkçe yaptırmak için aynı telefoncuya gitmiştik. hemen hemen 10 kadar farklı tefelonu Türkçeleştirdik aynı yerde :) adam para basmış demekki :) azıcık araştırsaymışız gerek olmadığını anlardık. Ancak ilk elime aldığımda çok karmaşık gelmişti mesele odin denilen program 470 kb olduğunu görünce acaba bu program bunu yapar mı diyordum şaşırmıştım telefon sürümü yükseldiğinde. Mesela nokia x2-00 gibi telefonlar da bu şekilde basit olarak Türkçe yapılabilir mi adam o zaman bana bunun için flash programı var binlerce dolara alınıyor demişti. 3 tane de nokia telefon Türkçe yazılım yüklettim tabi adam telefona göre fiyat çıkarıyor o telefonlar Türkiyede 350 TL iken suudi arabistandan 140 TL'ye gelmişti 15'er den toplam 45 TL almıştı. o program binlerce dolar dedikleri abaca bizi mi keklemiş
  • quote:

Google Play'e giremiyorum cihaz üzerinden.

Bağlantı yok
    Tkr Dene

diyor.

Sadece play store sorunu mu, diğer internet/data erişiminde de sorun var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nekuy -- 12 Nisan 2013; 20:56:15 >
  • sammobile nordic için yeni bir güncelleme daha gelmiş kodu aynı ama nisan gücellemesi yazıyor..(Nordic Countries 2013 April 4.1.2 I9100XWLSN I9100OXXLS8).... adamlar 4.güncellemeyi alıyolar, bize daha tınne nası bi iş yahu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crowman

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

S2 üretimi durdu mu arkadaşlar?
    Geçen telefoncuyla sohbet ederken durdu dedi eldeki stokları satıyorlarmış.

Durmuş olması gerekiyor artık çünkü galaxy s3 ü bedavaya verecekler neredeyse S2 satılıp üstüne 100tl eklenip çok rahat S3 alınıyor

Katılıyorum arkadaşım 1000 e kadar düştü hiç bu kadar hızlı değer kaybedeceğini düşünmemiştim.

Böyle bir şey Galaxy S2'de hiç olmamıştı.

hepsiburada.com ithalatçı garantili beyaz renk cihazı 999 TL'ye satıyor.

hizlial.com ise pembe rengini 1.299 TL'ye satıyor ancak garanti hakkında bir şey yazmıyor.

neolduğu önemli değil 2011 hazıranda s2 yı 1400 e aldım su an 900-1000 ,s3 çıkalı nekadar olduki bugun bi telcide parelel 850 tl idi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rcp.y

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Osman_41

SII çıkalı ıkı yılı gecmıs olsa gerek fakat ben henuz yenı aldım hayırlımı olsun demelıyım kendıme acaba :)

one x plus s3 iphone 5 nexus 4 bende hepsini kullandim son durak s2 deyim alali bir hafta oluyor.bir sorun yasamadim otekilerde olupta bunda olmayan bir durumda yaşanmadı.f/p olarak gayet memnunum :)

Hocam bu kadar farkli cihaz kullanmis biri olarak, bu cihazlarin ayrintili bir karsilastirmasini yaparmisiniz.

hepsinin konusuna aldığım zamanlarda uzunca anlatımlar yazmışımdır genelde şimdi hepsini yazarsam çook uzun bir metin olur siz daha ayrıntılı bir soru yöneltir veya aralarından 2 sini seçerseniz yardımcı olmaya çalışıırım tabiki

O zaman soyle diyeyim cihaz kullanımında odak noktası nedir sizin icin. Buna istinaden sizi en cok doyuran cihazı sorsam

• Yapılamaz diye bir şey yok.

İnternette ilgili forumları dolaşırsanız yaparsınız. O tamircilerden önce oralara düşüyor.

Android merak ve araştırma ister. Sonuca ulaşmanız da cihazın satılma oranıyla aynı doğrultudadır.

Bu nedenle Samsung Galaxy S serisi ve Nexus serisi cihazlarda diğer Android cihazlara oranla daha fazla hareket alanınız olur. Çünkü bir cihaz çıkar 100.000 tane satar, Galaxy S serisinden bir cihaz çıkar en az 10.000.000 satar.

Az önce bunu düşünüyordum ben de yeri gelmişken düşüncemi paylaşayım dedim. Misal; bugün Facebook ve Facebook Messenger güncellemesi çıktı. Yorumlarda millet ağzına geleni sayıyor. Yorum yapanların büyük çoğunluğu da giriş seviyesi cihaz kullananlar. Tek-tük bizimkiler gibi üst seviye cihaz kullananlar var. Neden? Çünkü geliştirici güncelleme çalışması yaparken bu cihazlara öncelik veriyor. Bi' tarafta binlerce satan bir cihaz, diğer tarafta milyonlarca satan bir cihaz var. Hepsi de Facebook'un potansiyel kullanıcısı ancak bir tarafta daha fazla kullanıcısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nekuy

quote:

Google Play'e giremiyorum cihaz üzerinden.

Bağlantı yok
    Tkr Dene

diyor.

Sadece play store sorunu mu, diğer internet/data erişiminde de sorun var mı?

Yoktu hocam.

Rom'u tekrar yükleyince düzeldi. Sanırım Freedom uygulamasından oldu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

S2 üretimi durdu mu arkadaşlar?
    Geçen telefoncuyla sohbet ederken durdu dedi eldeki stokları satıyorlarmış.

Durmuş olması gerekiyor artık çünkü galaxy s3 ü bedavaya verecekler neredeyse S2 satılıp üstüne 100tl eklenip çok rahat S3 alınıyor

Katılıyorum arkadaşım 1000 e kadar düştü hiç bu kadar hızlı değer kaybedeceğini düşünmemiştim.

Böyle bir şey Galaxy S2'de hiç olmamıştı.

hepsiburada.com ithalatçı garantili beyaz renk cihazı 999 TL'ye satıyor.

hizlial.com ise pembe rengini 1.299 TL'ye satıyor ancak garanti hakkında bir şey yazmıyor.

neolduğu önemli değil 2011 hazıranda s2 yı 1400 e aldım su an 900-1000 ,s3 çıkalı nekadar olduki bugun bi telcide parelel 850 tl idi.

Nedenini bilmiyorum.

Ancak mutlaka geçerli bir nedeni vardır. Yoksa onlar da aptal değiller eski modeli yeni modelden pahalıya satsınlar.

Ha, yalnız şu var; Belki de Samsung firması Galaxy S3 fiyatlarını ithalatçılara düşük tutuyordur, bilemem. Zaten bu fiyatlar olmasaydı Galaxy S3 bu satış rakamlarına biraz zor ulaşırdı diye düşünüyorum.
  • Yeni facebook messenger çok güzel olmuş. Ana ekranda baloncuklar geliyor çok kullanışlı
  • Arkadaşlar rus sürümü yükledikten sonra igo silindi.Igo_my_way_.apk yok telde.Paylasabilecek var mı? Ya da bir yolu varsa söylerseniz sevinirim.

• https://dl.dropboxusercontent.com/u/49851447/iGO_My_Way.apk Buyur hocam az önce yükledim buradan indirmen mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas Greenleaf

https://dl.dropboxusercontent.com/u/49851447/iGO_My_Way.apk Buyur hocam az önce yükledim buradan indirmen mümkün.

Allah razı olsun bir deneyeyim

• nordic installation aborted hatası veriyor . çözümünü bilen var mı
  • 
Sayfa: önceki 38233824382538263827
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.