Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3780. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37783779378037813782
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marjinal01

quote:

Orijinalden alıntı: memti

@Marjinal01
    @ERTANE78

çok hainsiniz şu anda indiriyorum huyum kurusun

Memti, Wanam'da normal bir stock romdan farklı bir görüntü yok, şekil itibariyle. Stock romdasın sanırım şu an, bu kullandığın romdan memnunsan hiç keyfini bozma bence. Önemli olan memnuniyet ve kullanım rahatlığı değil mi? Romdan şikayetin yoksa neden değiştireceksin ki? 4.2.2 bazlı bir rom olsa hadi neyse, şekli şemali özellikleri başkadır. Wanam'da bence en önemli tek fark batarya süresi, normalden daha iyi. Yani açık konuşmak gerekirse, tamam tek geçerim Wanam'ı ama öyle aman yenisi çıkmış hop hemen geçeyim dedirtecek bir rom değil (öyle bir rom olduğunu da sanmıyorum zaten). Varsa bir sıkıntın, rahatsızlığın tamam geç, durduğun hata!

hocam wanam her daim sadeliğiyle benim için en güzel romlardan biri olmuştur . Stock kullanmak isteyene gönül rahatlığıyla nordic öneririm ama biraz daha meraklısına ve sadelik isteyene wanam biçilmiş kaftan . Mesela içindeki ufak değişiklikler büyük görünmese de bazı durumlarda gerçekten çok pratik . Mesela arama kaydı listesinde birini aramak için , ismin üzerinde soldan sağa kaydırmak yerine direk arama butonu var , bildirim çubuğunda wireless , mobile data vs.. gibi işaretçilerin yerini değiştirebiliyosun , isteğin üzerine kilit ekranında dalga efekti seçebiliyosun . Bunun gibi ufak şeyler ( ama aslında gerçekten estetik ve pratik güzel şeyler ) wanamlite ı diğerlerinden ayırıyor . Uzun lafın kısası harbiden kullanılası bi rom :))
  • SpeedMod 5-7 yi kurdum, haydi hayırlı olsun. Harici kernelsiz, biraz oyun biraz Wifi, gün boyu BT açık halde 1 günü rahat buluyordum. SpeedMod ile bakalım nasıl bir süre yakalayacağım?

Bunu CWM den yüklerken Mount System-Data vs yapıyormuyuz ya? Kur dedikten sonra başlaması ile bitmesi bir oldu, 1 sn bile sürmedi, yüklemem tamamlandı dedi???? Nasıl anlayacağız gerçekten yüklenmiş mi yüklenmemiş mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 3 Nisan 2013; 11:27:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

SpeedMod 5-7 yi kurdum, haydi hayırlı olsun. Harici kernelsiz, biraz oyun biraz Wifi, gün boyu BT açık halde 1 günü rahat buluyordum. SpeedMod ile bakalım nasıl bir süre yakalayacağım?

Bunu CWM den yüklerken Mount System-Data vs yapıyormuyuz ya? Kur dedikten sonra başlaması ile bitmesi bir oldu, 1 sn bile sürmedi, yüklemem tamamlandı dedi???? Nasıl anlayacağız gerçekten yüklenmiş mi yüklenmemiş mi?

kernel kurmadan önce bi kernel temizleme script i kullansan güzel olur
  • Doğru söylüyorsun, CWM de clean kernel yaptıktan sonra yeniden deneyeyim kurmayı.
  • Arkadaşlar artık aranızdan ayrılıyorum. S2 mi satıp HTC One X aldım... Yardımcı olan herkese teşekkürler.. S2 her zaman efsanedir.. İyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERTANE78

hocam speedmod un hangi versiyonunu kullanıyorsun ? ben bi kere denedim de batarya konusunda pek fark göremedim . Bugüne kadar çok tartışıldı şunun pil ömrü iyi , bu kerneli kurun yok olmadı bunu deneyin , ama gel gelelim hiç birinde gözle görülür bi fark göremedim . İlk sızıntı çıktığı günden bu yana 4.1.2 kullanıyorum ama hiç doğru düzgün pil ömrü sunan bi rom - kernel göremedim .

Standart kullanımda hemen hepsi aynı , yani menüde gezinirken , video izlerken vs.. ama gel gelelim mobil veri ya da wireless aktif olunca kıyamet kopuyor . Speedmod da durum nedir ? mobil data ve wireless aktif olunca speedmod da durumlar nasıl ?

Speedmod 5.3 versiyonunu kurmuştum yenisi 5.7 çıktı onda durum nedir bilemiyorum. Wanamın 14.4ü çıktı onu kurunca 5.7yide denemek istiyorum.

Soruna gelince şu şekilde cavp vereyim.

Wifi-Gps i çok yoğun kullanan biri değilim, sadece işim olduğunda açıyorum işim bitince kapatırım. Telefonumu gece 00:00 - 00:30 gibi kapatır sabat 07:00 de açarım. Günlük yaklaşık 30dk civarlarında telefon görüşmem ve 5-10 da mesajım olur. Sızıntı Jb de dahil JB nin birçok sürümünü kulllandım, şuanda wanam 14.3 (LSE) kullanıyorum. Sızıntı haricinde en fazla 2 gün bataryam gidiyordu, speedmode v5.3 kurduktan sonra bu sürem yaklaşık 4 güne çıktı. Zaten speedmod 5.3 çıktığındada batarya konusunda önerenler vardı topiktede yazılmıştı.
  • AccuWeather widget & Main Fully Themed Like S4 & Transparent

Normal: http://d-h.st/P1A Şeffaf:http://d-h.st/VoH
     ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2197800
  • Omega V22 mi? Wanam 14.4 mü ? Disaster V10 mu ? çok kararsızım, omeganın arayan full ekran özelliğine bayılıyorum vazgeçemiyorum.
  • quote:

quote:

wanam 14.4 çok güzel :))

ya deme oyle daha yeni kurdum ertan sende yeni kurdun bak dayanamıyorum yapmayın gelmeyin üzerime bak ayarları daha yeni düzenledim, yoruldum romdan roma geçmeye

Aynen...

Daha dün bu saatlerde Neat Rom kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

ya deme oyle daha yeni kurdum ertan sende yeni kurdun bak dayanamıyorum yapmayın gelmeyin üzerime bak ayarları daha yeni düzenledim, yoruldum romdan roma geçmeye

Aynen...

pulstar ben dayanamadım kurdum gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

quote:

hocam speedmod un hangi versiyonunu kullanıyorsun ? ben bi kere denedim de batarya konusunda pek fark göremedim . Bugüne kadar çok tartışıldı şunun pil ömrü iyi , bu kerneli kurun yok olmadı bunu deneyin , ama gel gelelim hiç birinde gözle görülür bi fark göremedim . İlk sızıntı çıktığı günden bu yana 4.1.2 kullanıyorum ama hiç doğru düzgün pil ömrü sunan bi rom - kernel göremedim .

Standart kullanımda hemen hepsi aynı , yani menüde gezinirken , video izlerken vs.. ama gel gelelim mobil veri ya da wireless aktif olunca kıyamet kopuyor . Speedmod da durum nedir ? mobil data ve wireless aktif olunca speedmod da durumlar nasıl ?

Speedmod 5.3 versiyonunu kurmuştum yenisi 5.7 çıktı onda durum nedir bilemiyorum. Wanamın 14.4ü çıktı onu kurunca 5.7yide denemek istiyorum.

Soruna gelince şu şekilde cavp vereyim.

Wifi-Gps i çok yoğun kullanan biri değilim, sadece işim olduğunda açıyorum işim bitince kapatırım. Telefonumu gece 00:00 - 00:30 gibi kapatır sabat 07:00 de açarım. Günlük yaklaşık 30dk civarlarında telefon görüşmem ve 5-10 da mesajım olur. Sızıntı Jb de dahil JB nin birçok sürümünü kulllandım, şuanda wanam 14.3 (LSE) kullanıyorum. Sızıntı haricinde en fazla 2 gün bataryam gidiyordu, speedmode v5.3 kurduktan sonra bu sürem yaklaşık 4 güne çıktı. Zaten speedmod 5.3 çıktığındada batarya konusunda önerenler vardı topiktede yazılmıştı.

anladım hocam açıklamanız teşekkür ederim , wanam ın durumundan memnun kalmazsam ileriki günlerde deneyebilirim

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

Aynen...

pulstar sen de çok iyi bilirsin wanam candır
  • LSN de bayağı bir değişiklik var;

XWLSN vs XWLSD

Changelist 1069234 vs 889555

Framework
    Animation of the startup window of apps
    Bouncycastle - removed a few old Hmac algorithms and added 2 more blacklisted public keys
    Core - correction in ZipFile to detect duplicate filenames
    Framework - extra validation in xml structure when loading accounts; more robust read and write permissions check when opening files in content provider
    power_profile.xml (looks like the ratios for overall power consumption estimate) updated; it appears to be better - at least the battery capacity matches the stock 1650
    Services - revised code for installation of user PKeys (Enterprise); small correction in PackageParser path scanning for some packages

Apps
    BluetoothTest - limit execution of factory tests to FactoryMode
    CSC - Some additional exceptions for sim profile of sales codes SPR, BST, XAS, VMU
    FmmDM/DS/syncmlDM (Remote control) - small change in the SSL communications authentication and fota transfers
    Launcher - small change in folder animations when dragging
    SMS/MMS - spam message converted to lowercase
    Phone - Emergency dialer excluded from the recent activities list
    SamsungIME - additional accented letters (such as umlauts) when long pressing some keys
    SecBrowser - protected changing homepage and adding bookmarks (permission now required)
    SecContacts - changed number formatting for languages ar, he, iw, ur, fa; additional logic when screen is turned off
    SecContactsProvider - small change in the aggregation of contacts
    SecEmail/Exchange - support duplicate accounts with different protocols
    SPlannerAppWidget - changed the selection of colors based on the calendar where each event is stored

Kernel
    A string analysis on the code itself only shows that this CM correction was applied (MMC failure handling for the VTU00M chip). Didn't find any other relevant differences in the kernel image.
    ExFat driver was also changed, apparently related with unmounting drivers. All other driver modules are the same (including WiFi).
    sbin/cbd updated - probably related with the modem/radio

CSC (OXXLS8 vs OXXLS6)
    Added Irish (Gaelic) and Icelandic language data
    Small changes in the CSC configuration for sales codes DNF, NEE, ORS and XSK (examples: starting day of week, mms message size, predefined bookmarks editable, ring volumes, camera shutter sound, additional networks for NEE)
    Removed sales code XEZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 3 Nisan 2013; 12:07:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

AccuWeather widget & Main Fully Themed Like S4 & Transparent

Bu widget sadece TW üzerinde mi çalışıyor? Başka bir launcherda (örneğin Holo, hep Holo kullanırım) eklenemiyor sanırım?
  • Tw frameworkü gerekli senin de belirttiğin gibi sadece TW de çalışır.
  • quote:

LSN de bayağı bir değişiklik var;

XWLSN vs XWLSD

Changelist 1069234 vs 889555

Framework
    Animation of the startup window of apps
    Bouncycastle - removed a few old Hmac algorithms and added 2 more blacklisted public keys
    Core - correction in ZipFile to detect duplicate filenames
    Framework - extra validation in xml structure when loading accounts; more robust read and write permissions check when opening files in content provider
    power_profile.xml (looks like the ratios for overall power consumption estimate) updated; it appears to be better - at least the battery capacity matches the stock 1650
    Services - revised code for installation of user PKeys (Enterprise); small correction in PackageParser path scanning for some packages

Apps
    BluetoothTest - limit execution of factory tests to FactoryMode
    CSC - Some additional exceptions for sim profile of sales codes SPR, BST, XAS, VMU
    FmmDM/DS/syncmlDM (Remote control) - small change in the SSL communications authentication and fota transfers
    Launcher - small change in folder animations when dragging
    SMS/MMS - spam message converted to lowercase
    Phone - Emergency dialer excluded from the recent activities list
    SamsungIME - additional accented letters (such as umlauts) when long pressing some keys
    SecBrowser - protected changing homepage and adding bookmarks (permission now required)
    SecContacts - changed number formatting for languages ar, he, iw, ur, fa; additional logic when screen is turned off
    SecContactsProvider - small change in the aggregation of contacts
    SecEmail/Exchange - support duplicate accounts with different protocols
    SPlannerAppWidget - changed the selection of colors based on the calendar where each event is stored

Kernel
    A string analysis on the code itself only shows that this CM correction was applied (MMC failure handling for the VTU00M chip). Didn't find any other relevant differences in the kernel image.
    ExFat driver was also changed, apparently related with unmounting drivers. All other driver modules are the same (including WiFi).
    sbin/cbd updated - probably related with the modem/radio

CSC (OXXLS8 vs OXXLS6)
    Added Irish (Gaelic) and Icelandic language data
    Small changes in the CSC configuration for sales codes DNF, NEE, ORS and XSK (examples: starting day of week, mms message size, predefined bookmarks editable, ring volumes, camera shutter sound, additional networks for NEE)
    Removed sales code XEZ

AKrdeş link alabilirmiyim
  • quote:

bu resimlerdeki gibi status yani üst barı şeffaf yapabilirmiyiz bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer
  • Arkadaşlar kuzenime amerikadan galaxy s2 geldi fakat cihaz amerika versiyonu AT&T çıkışlı ve samsung sgh-i727 yazıyor arkasında.
    Cihaz geldiğinde rootlu geldi 6 aydır o şekilde kullanıyor. Şimdi istediği şey unroot yapıp official rom galaxy s2'nin kendi romunu kurup cihazı fabrika çıkışlı hale getirmek istiyoruz. Root filan kalmasın rom s2'nin kendi orjinal romu olsun istiyoruz. Bununla ilgili yol gösterecek arkadaşlara minnettar oluruz. Öncelikle bu işlemler için neler yapmak gerekli ve official s2 rom nasıl buluruz nerden buluruz nasıl yükleriz yol gösterirseniz çok sevinirim arkadaşlar.
  • Bende wlsn nordic kurdum. Şu an şarjı test ediyorum. ŞArj olarak WLSJ den çok farklı değil gibi. Fakat şöyle bişey var arkadaşlar. Eğer oyuna falan girmiyorsanız rehber hiçbir zaman bellekten silinmiyor kaldığı yerden devam ediyor(bütün programlardan home key ile çıkıyorum ve hiçbirini kapatmıyorum). Sanırım bu JB ile olan bişey. Benim rehber hep hızlı açılıyor. 15 saat telefon uykuda bile olsa rehberi açıyorum anında tepki veriyor. 4.0.4 versiyonda uzun zaman uyku modunda kalınca sildiğini hatırlıyorum. Bu yüzden exdialer rehber kurmuştum. Şu anda ise exdialer i indirmedim bile
  • quote:

Tw frameworkü gerekli senin de belirttiğin gibi sadece TW de çalışır.

Olmadı o zaman, GoWeather ve BeautifulWidgets'a devam.
  • quote:

quote:

bu resimlerdeki gibi status yani üst barı şeffaf yapabilirmiyiz bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer

bende çok merak ediyorum bu status barı nasıl şeffaf yapabiliriz?
  • 
Sayfa: önceki 37783779378037813782
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.