Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1548. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15461547154815491550
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Galaxys 2 de çift adet pil kullanılabiliyor. Samsung kendi ürettiği kapaklı pil var. Telefonu kapağın içine yerleştiriyorsunuz. Telefonun usb portu kapaktaki usb portuna oturuyor ve oradan enerji alıyor.

http://www.thefonestuff.com/products/Samsung-Galaxy-S-II-Power-Pack-Case-%252d-Black.html

bu çok enteresan bir ürün ve orjinal samsung. yeni haberdar oldum.
    eğer bir kılıf kadar büyütüyorsa güzel. ağırlaştırıyorsa çok o kötü.

bir de merak ettiğim, 3.5 saat şarj ediyorum orjinal pili.
    2 saat de bunu şarj edeceksek o kötü. diğer pil bitince bu mu devreye girecek?

bu sarjli kilifi TR de heryerde aradim... istanbul basari, samsung mobile shop... heryere sordum ama bulamadim... kafam atti bide tartistim herkezle... sonunda mobilefun.co.uk sitesinden (ingiltere net siteleri daha guvenilir.) siparis verdim. telefon elimden dusmuyor... orjinal bataryaniz ne kadar gidiyorsa %50 ustune koyun... yani kilif %50 doldurma kapasitesine sahip... bence bu kilif gerekli. ben cok memnunum. telefonu biraz kalinlastiriyor ama telefon ele oturuyor. sonucta samsung un orjinal urunu adamlar ona gore tasarlamis. bu kilifi aldiktan sonra batarya sorunum kalmadi.
    egerki alacak arkadas varsa basima gelenleri anlatiyim. siparis verecekseniz kesinlikle posta yolunu secmeyin. kargo sirketi gonderimini secin cunki kilif gumruge takildi. gumrukteki dahi amcalar icini acip ne olduguna karar verememisler. DHL ile getirttim ben saglam olsun diye sagolsunlar yardimci oldular... gumruge takilinca DHL istanbula odeme yaptigima dair (vergi odemesi, odeme ekraninda gorunuyor) ve urunun ne olduguna dair net ciktisi fotolari alip fax ladim... onlarda gumrukteki zeki amcalara bu fax lari gostererek urunu almayi basardilar. bide DHL ile kavga ettim... dedim siz gumrukculerle anlasmalimisiniz? urun 30 kg ve 75 Euro altinda... kim rusvet istiyo siz mi gumrukculermi diye cikisinca urun hemen cikti gumrukten... gumruk kurallari geregi 75 Euro ve 30 kg alti olmasi lazim getirteceginiz urunun aksi takdirde gumruge yani vergiye takiliyor... yada gumrukteki amcalar keyifsiz olursa gecirmiyorlar o yuzden 14 sterlin fazla verip DHL ile getirttim... toplamda urun 55 sterlin+ 14 sterlin kargo ucretine mal oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: komert

quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Galaxys 2 de çift adet pil kullanılabiliyor. Samsung kendi ürettiği kapaklı pil var. Telefonu kapağın içine yerleştiriyorsunuz. Telefonun usb portu kapaktaki usb portuna oturuyor ve oradan enerji alıyor.

http://www.thefonestuff.com/products/Samsung-Galaxy-S-II-Power-Pack-Case-%252d-Black.html

bu çok enteresan bir ürün ve orjinal samsung. yeni haberdar oldum.
    eğer bir kılıf kadar büyütüyorsa güzel. ağırlaştırıyorsa çok o kötü.

bir de merak ettiğim, 3.5 saat şarj ediyorum orjinal pili.
    2 saat de bunu şarj edeceksek o kötü. diğer pil bitince bu mu devreye girecek?

bu sarjli kilifi TR de heryerde aradim... istanbul basari, samsung mobile shop... heryere sordum ama bulamadim... kafam atti bide tartistim herkezle... sonunda mobilefun.co.uk sitesinden (ingiltere net siteleri daha guvenilir.) siparis verdim. telefon elimden dusmuyor... orjinal bataryaniz ne kadar gidiyorsa %50 ustune koyun... yani kilif %50 doldurma kapasitesine sahip... bence bu kilif gerekli. ben cok memnunum. telefonu biraz kalinlastiriyor ama telefon ele oturuyor. sonucta samsung un orjinal urunu adamlar ona gore tasarlamis. bu kilifi aldiktan sonra batarya sorunum kalmadi.
    egerki alacak arkadas varsa basima gelenleri anlatiyim. siparis verecekseniz kesinlikle posta yolunu secmeyin. kargo sirketi gonderimini secin cunki kilif gumruge takildi. gumrukteki dahi amcalar icini acip ne olduguna karar verememisler. DHL ile getirttim ben saglam olsun diye sagolsunlar yardimci oldular... gumruge takilinca DHL istanbula odeme yaptigima dair (vergi odemesi, odeme ekraninda gorunuyor) ve urunun ne olduguna dair net ciktisi fotolari alip fax ladim... onlarda gumrukteki zeki amcalara bu fax lari gostererek urunu almayi basardilar. bide DHL ile kavga ettim... dedim siz gumrukculerle anlasmalimisiniz? urun 30 kg ve 75 Euro altinda... kim rusvet istiyo siz mi gumrukculermi diye cikisinca urun hemen cikti gumrukten... gumruk kurallari geregi 75 Euro ve 30 kg alti olmasi lazim getirteceginiz urunun aksi takdirde gumruge yani vergiye takiliyor... yada gumrukteki amcalar keyifsiz olursa gecirmiyorlar o yuzden 14 sterlin fazla verip DHL ile getirttim... toplamda urun 55 sterlin+ 14 sterlin kargo ucretine mal oldu...
    @emretutar ve @afatsum_21 Tamam bataryayı ayırdım ve beklıyorum 10 dk kadar beklıcem bakalım ne olacak sonuc :S inş olumlu olur.Telfon bırde arkadasımın telefonu cok mahcup oldum arkadaslar sormayın :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanOsman -- 22 Ocak 2012; 22:22:43 >
  • hala problem devam edıyor olmadı arkadaslar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: oseryigit

hala problem devam edıyor olmadı arkadaslar :(

Bataryanız kesin dolu demi? Şarja bağlayıp biraz bekleyin isterseniz. Tamamen bittiyse yeni şarj alması biraz zaman alıyor. Aklıma başka bisey gelmiyor :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afatsum_21

quote:

Bataryanız kesin dolu demi? Şarja bağlayıp biraz bekleyin isterseniz. Tamamen bittiyse yeni şarj alması biraz zaman alıyor. Aklıma başka bisey gelmiyor :(

Şarjı vardı cihazın.Fakat zaten şarj almıyor telefon tepki vermiyor.Yardımlarınız için sağolun beklicez artık servisi sanırım.servis yolu gözüktü :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: afatsum_21

quote:

Şarjı vardı cihazın.Fakat zaten şarj almıyor telefon tepki vermiyor.Yardımlarınız için sağolun beklicez artık servisi sanırım.servis yolu gözüktü :(

Umarım öyle değildir ama anakart yanmış gibi görünüyor.

Kolay gelsin
  • @oseryigit

Şimdi telefon hiç bir şekilde download yada recovery moda girmiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar bir kaç sorum olacak android acemisiyim lakin Galaxy S2 sahibiyim

1 - Kies i çalıştırınca otomatikman internet bağlantım kesiliyor 2 pc dede denedim sıfır silip kurdum yine aynı bunu nasıl düzeltirim
    2 - Android 2.3.3 yüklü cihazımda şuandaki tr sürümüne sorunsuz nasıl yükseltirim
    3 - Tr resmi sürüm yükledikden sonra 2.3.6 yı odinle yükleyebileceğim sorunsuz bir dosyalar varmı
    4 - Herhangi bir sorunda nasıl resmi sürümüme geri sorunsuz dönerim root kullanmıyorum

Detaylı bir açıklama aradım bulamadım her kafadan ayrı bir anlatım çıkmış sitelerde :)
  • Merhaba arkadaşlar s2 im ile ilgili sıkıntım var :(

lütfen yardımcı olunuz.

dün gece şarjı doldurup yattım %100 dedi çektim şarjdan sabah kalktım uyarı veriyor %10 doldurun diye halbuki hiçbir uygulamam açık değildi :(

bugün yine 2-3 kere şarj ettim bitiyor durduk yere :(

sonra kontrol ettim "Pil Kullanımını" => Android OS %58 gösteriyordu :( ama uygulama açık değil ne yapmam lazım eskiden dizi film izler oyun oynayarak 2 gün giderdi dünden beri perişanım acil yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pandox26 -- 22 Ocak 2012; 22:54:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kungiman

Merhabalar arkadaşlar bir kaç sorum olacak android acemisiyim lakin Galaxy S2 sahibiyim

1 - Kies i çalıştırınca otomatikman internet bağlantım kesiliyor 2 pc dede denedim sıfır silip kurdum yine aynı bunu nasıl düzeltirim
    2 - Android 2.3.3 yüklü cihazımda şuandaki tr sürümüne sorunsuz nasıl yükseltirim
    3 - Tr resmi sürüm yükledikden sonra 2.3.6 yı odinle yükleyebileceğim sorunsuz bir dosyalar varmı
    4 - Herhangi bir sorunda nasıl resmi sürümüme geri sorunsuz dönerim root kullanmıyorum

Detaylı bir açıklama aradım bulamadım her kafadan ayrı bir anlatım çıkmış sitelerde :)

Kablosuz internet bul ayarlar-telefon hakkında ordan 2.3.5e güncellersin.diğer işlemleri odinle yapman gerekecek
  • quote:

Hocam jig bulabilirsiniz onunla bi ihtimal download moduna alabilirsiniz. İlk önce onu bulup temin edin deneyin olmazsa garantiye göndericeksiniz. Telefon açılmazsa zaten bilemezler ve anakart değişimi olur. Kapattım açılmadı dersiniz.

Garantide kullanıcı hatası fln derlerse telefoncu da fln box ile yeni firmware attırmanız lazım
  • Daha once tartisildi mi bilmiyorum arkadaslar,aradim bulamadim.sorum su;

Galaxy s2 min ekran ayarlari bolumunde tus kilidi isigi suresi diye bir sey gordum.ne oldugunu anlamadim.bunu biraz arastirinca sensorle ilgili bir sey falan deniyor.ayrica telefonumun silikon kabinin sag ust kosesinde bir aciklik var.yani bir islevi olan bir yer ki o yuzden var(yani ozellikle yapilmis).peki bunlar nedir aciklayabilir misiniz ??
  • Bir şey soracağım.Yanlış Anlamayın.Ağrıda askerlik yapan arkadaşım var.Bu ban galaxy s2 yi 1050 tlye veriyorlar dedi.Kendisi Samsung wave almış.Kaçak gelen telefona başka bir telefonun imei numarısını veriyorlarmış.Bu konu hakkında beni bilgilendirirmisiniz

Not: Arkadaşımın kullandığı telefonda eski bir sony ericson imei varmış.hiç bir sorun yok. HErşeyi çalışıyor dedi
    Not2: Arkadaşım gerçekten yakın tanıdğım birisi
  • http://yesilcin.com/gerekli-olabilecek-tum-dosyalar-root-cfroot-firmware-kernel-t136.0.html

bu konu tamamen her konuyu çözücek indirdim ve uyguladım odin ile 2.3.5 resmi kurdum başarıyla

artık root da yapabilir her türlü custom rom kernel vs kurabiliriz

Gerektiğinde bu programla tr resmi sürüm romu kurdukmu iş biter sanırım doğrumudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kungiman -- 22 Ocak 2012; 23:27:19 >
  • tuş kilidi ışığı süresi alltaki dokunmatik tuşların ışığının yanıp yanmaması ile ilgili.
    Kılıfta ki yer ise japonyada satılan modellerde karasal tv için anten bulunuyor. Orada anten var
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnoXviLLe87

Bir şey soracağım.Yanlış Anlamayın.Ağrıda askerlik yapan arkadaşım var.Bu ban galaxy s2 yi 1050 tlye veriyorlar dedi.Kendisi Samsung wave almış.Kaçak gelen telefona başka bir telefonun imei numarısını veriyorlarmış.Bu konu hakkında beni bilgilendirirmisiniz

Not: Arkadaşımın kullandığı telefonda eski bir sony ericson imei varmış.hiç bir sorun yok. HErşeyi çalışıyor dedi
    Not2: Arkadaşım gerçekten yakın tanıdğım birisi

Yardımcı olabilecek biri varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandox26

Merhaba arkadaşlar s2 im ile ilgili sıkıntım var :(

lütfen yardımcı olunuz.

dün gece şarjı doldurup yattım %100 dedi çektim şarjdan sabah kalktım uyarı veriyor %10 doldurun diye halbuki hiçbir uygulamam açık değildi :(

sonra kontrol ettim "Pil Kullanımını" => Android OS %58 gösteriyordu :( ama uygulama açık değil ne yapmam lazım eskiden dizi film izler oyun oynayarak 2 gün giderdi dünden beri perişanım acil yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar bir yardım plzzzzz
  • quote:

quote:

lütfen yardımcı olunuz.

Arkadaşlar bir yardım plzzzzz

İşletim sistemi çok fazla işlem yapıyor gibi görünüyor. Bunu tavsiye etmeyi sevmiyorum ama fabrika ayarlarına geri dönün. Ya virüs girmiştir ya da yüklediğiniz bir program işlemciyi sürekli kullanıyor olabilir.
  • quote:

lütfen yardımcı olunuz.

Eğer donanımsal bir sorun yok ise bu durumun arka planda senkronizasyon yapan bir programın enerji tüketiminden kaynaklanması muhtemel.

Ayarlar/hesaplar ve senkronizasyondan arka planda senkronizasyon yapan programları kontrol edin. Devamlı senkronizasyon yapan programları geçici süreler ile kapatın ve pil tüketimini takip edin. Böylece yüksek güç tüketen programı bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonX -- 23 Ocak 2012; 0:41:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekdogan

quote:

Orijinalden alıntı: El nino9

quote:

Orijinalden alıntı: ByAliTR

Arkadaslar, daha onceki telefonum 5800 di. Nokia suite ile rehberimi yedeklemistim, simdi nasil s2ye yukleyebilirim?

Nokia dan samsunga aktarilmaz heralde ama emin degilim tam bilen biri daha iyi yardimci olur

Nokia 5800 da mail for exchange programi var. bu programla numaralarini google ile senkronize et. sonra galaxy s2 yi google ile senkronize et.

Hocam, telefonu çoktan sattım. Telefon olmadan yapamıyor muyuz bu işlemi? :)
  • 
Sayfa: önceki 15461547154815491550
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.