Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1536. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15341535153615371538
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akustik34

@macsercan

Size katilmamak isten degil. Rootcular kulubu tabiri bencede munasip olmus. Hos bu tur olaylar olacaktir elbet lakin son sayfalar hakikaten root falan dolmus

1- BEn de cok memnum degildim ,hatta yazdim bi kere :
    beyler rom root fw yapmaktan ve konusmaktan kimse CEBini kullanamiyor, ama surekli kullanmaya hazirliyor! ama simdi en cok ben yaziyorum rom root hakkinda

YANI hocam herkesin o anki ilgisi neyse en onemli o !

2- ben gecen gun bir konu icin daha delirmistim, topicdetam bir sayfanin tamami EKRAN koruyucu ve KILIF konusulmustu!

bildigin kilif ve ekran koruyucu ya saatlerce incelemesi yapilan konusulan tartisilan,
    ya ROM ROOT gibi teknik bir konu mu bu kadar konusulacak anlamak mumkun degil,

kim kendi yonunden bakarsa hakli yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 20 Ocak 2012; 22:36:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _lightning_

quote:

Orijinalden alıntı: erol71

Bu 500 sayfalık dev forumdan şunu ögrendim. "ÇALIŞIYORSA KURCALAMA"

+1. Bundan dolayı Odin işine bile girmedim henüz. Korktuğumdan ya da geri düzeltemeyeğimden değil, olmazsa bir şekilde yardım alırız burda ama durduk yere iş çıkarmayım dedim kendime.

Aslında doğru ama italya romu için değer. Tuş kilidi ve arama cevaplama yöntemi böyle daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

XI-FI
    ya hardreset ile birlikte anroide hos geldiniz dedi, sdcard bosaldi;
    en etkili sifirlama bu demisti aydink ustat. cok uygulama yuaunden cakisma mi oluyodur diycem de..

Söylemediğim şeyler söylemişim gibi yazılmış. Yazdığım aslında net geri dönüp okunursa anlaşılır. Hard reset ve wipe farklı kavramlar, farklı temizlikler.

Base değiştiriyorsaniz ki sizin durumunuzda öyle, wipe ları yapmak şarttır, eğer yapmazsanız ya cihaz hic açılmaz açılış ekranında tahkiki kalır veya çalışsa da problemler gösterir.

Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_28_85

merhaba benim telf. samsung galaksy s2 wifi problemi ysşıyorum lütfen yardım edin wifi açtığımda kablosuz ağ bulundu bağlanamıyorum sinyal tam ama internete girdiğimde bağlantıyok tekrar dene diyor ne yapmam lazım

telefon bilgilerini yazarsanız çözüm bulmaya çalışalım.
    rom bilgisi: orjinal mi değilmi? değilse ne?
    aynı anda 3g de açıkmı?
    ağ çekim gücü nasıl zayıf orta iyi?
    ağ şifreleme anahtarı ne wep? psk? psk2?

hangi programda bağlantı yok yazıyor?
    devamlımı yazıyor arara yazıyor da bağlantı mı kopuyor?

edit: market yada browser gibi başka programlar bağlanabiliyormu?
    ip alma işlemi başarılı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykt1 -- 20 Ocak 2012; 22:42:58 >
  • @gimmeluck

Sizde haklisiniz ne diyim ki . .
  • Ankara içinde bu telefonu en uygun fiyatla alabileceğim yer neresidir acaba bir bilginiz var mı..Vatan bilgisayar Ümitköyde yeni şubesini açtı..Buraya gidenler var mı ?
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyle_

quote:

Orijinalden alıntı: _lightning_

quote:

Orijinalden alıntı: erol71

Bu 500 sayfalık dev forumdan şunu ögrendim. "ÇALIŞIYORSA KURCALAMA"

+1. Bundan dolayı Odin işine bile girmedim henüz. Korktuğumdan ya da geri düzeltemeyeğimden değil, olmazsa bir şekilde yardım alırız burda ama durduk yere iş çıkarmayım dedim kendime.

Aslında doğru ama italya romu için değer. Tuş kilidi ve arama cevaplama yöntemi böyle daha iyi.

O da bir iki haftaya Kies'e gelir aslında ama Kies'le ben 2.3.3'den 2.3.5'e güncellediğimde ana sayfa geçişlerinde yavaşlama olmuştu biraz onun için 2.3.6 ya da 4.0'a geçerken Odin kullanmayı düşünüyorum.
  • Veri ağı modunu açıp kapamayı düşünmüyordum ama bir deneyeyim dedim ve sadece bağlanacağım zaman açıp kullanmayacağım zaman kapadım. 16 saatte sadece yüzde 12 şarj yemiş... aradaki fark müthiş... şimdi bilenlere danışmak lazım şöyle browser'ı açınca otomatik olarak veri ağını devreye sokup browser'dan çıkınca yine kendi kendine veri ağını devre dışı bırakan bir program var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

@macsercan

Size katilmamak isten degil. Rootcular kulubu tabiri bencede munasip olmus. Hos bu tur olaylar olacaktir elbet lakin son sayfalar hakikaten root falan dolmus

1- BEn de cok memnum degildim ,hatta yazdim bi kere :
    beyler rom root fw yapmaktan ve konusmaktan kimse CEBini kullanamiyor, ama surekli kullanmaya hazirliyor! ama simdi en cok ben yaziyorum rom root hakkinda

YANI hocam herkesin o anki ilgisi neyse en onemli o !

2- ben gecen gun bir konu icin daha delirmistim, topicdetam bir sayfanin tamami EKRAN koruyucu ve KILIF konusulmustu!

bildigin kilif ve ekran koruyucu ya saatlerce incelemesi yapilan konusulan tartisilan,
    ya ROM ROOT gibi teknik bir konu mu bu kadar konusulacak anlamak mumkun degil,

kim kendi yonunden bakarsa hakli yani..

Ekran koruyucu tartışmasında ben de vardım. O da çok önemsiz değil sonuçta teknik bir konu olmasa da bir kere alıp bir seneye yakın kullanıyorsunuz. Ve forumda Rom-Root meselesiyle karşılaştırırsık çok az konuşulmuştur. Ancak kimse kimsenin ne konuda yazdığına tepki göstermemeli bence Rom-Root için de diğer konular için de. Zaten genelde uğraşılan neyse konu ona göre değişiyor, kimi zaman ekran, kimi zaman Gorila Glass meselesi, Kılıflar, Rom-Root... Gün içinde sürekli aynı konu konuşulacak diye bir şart da yok sonuçta herkes takip ettiği mesajı, cevap beklediği kişiyi biliyor. Ben şahsen Rom-Root uğraşmasam da şimdiye kadar sorduğum soruların çoğuna cevap aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

Veri ağı modunu açıp kapamayı düşünmüyordum ama bir deneyeyim dedim ve sadece bağlanacağım zaman açıp kullanmayacağım zaman kapadım. 16 saatte sadece yüzde 12 şarj yemiş... aradaki fark müthiş... şimdi bilenlere danışmak lazım şöyle browser'ı açınca otomatik olarak veri ağını devreye sokup browser'dan çıkınca yine kendi kendine veri ağını devre dışı bırakan bir program var mı acaba?

Yok bildiğim kadarıyla.
  • ... XILA2 için root var.. insecure ve secure kerneller ysilcinde mevcut hooray !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 21 Ocak 2012; 0:23:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

XI-FI
    en etkili sifirlama bu demisti aydink ustat. cok uygulama yuaunden cakisma mi oluyodur diycem de..

Söylemediğim şeyler söylemişim gibi yazılmış. Yazdığım aslında net geri dönüp okunursa anlaşılır. Hard reset ve wipe farklı kavramlar, farklı temizlikler.

Base değiştiriyorsaniz ki sizin durumunuzda öyle, wipe ları yapmak şarttır, eğer yapmazsanız ya cihaz hic açılmaz açılış ekranında tahkiki kalır veya çalışsa da problemler gösterir.

Kolay gelsin

hocam daha sonra interntten arastirdigim cevaplarla sizin cevabi yogurmus da olabilirim pardon

hardreset > Wipe (KAPSAR) seklinde bilgiler bulmustum interntte,
    hakkaten de hardresettten sonra hersey gitmisti, sdcarddaki hersey de gitti 2GB lik alanda da, hosgeldiniz dedi android, ben yeniyim ogrenmek icin soruyorum,

2GB lik sistemde gozle gorulmeycek detaylar artiklar mi kaliyor?

HARDresettin temizleyemeyip de wipe`in temizledigi 1-2 ornek verir misiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

XI-FI

Kolay gelsin

hocam daha sonra interntten arastirdigim cevaplarla sizin cevabi yogurmus da olabilirim pardon

hardreset > Wipe (KAPSAR) seklinde bilgiler bulmustum interntte,
    hakkaten de hardresettten sonra hersey gitmisti, sdcarddaki hersey de gitti 2GB lik alanda da, hosgeldiniz dedi android, ben yeniyim ogrenmek icin soruyorum,

2GB lik sistemde gozle gorulmeycek detaylar artiklar mi kaliyor?

HARDresettin temizleyemeyip de wipe`in temizledigi 1-2 ornek verir misiniz?

hard reset var olan sürücüleri formatlayarak rom u tekrar kurar ve cache dosyalarından faydalanır diye biliyorum, wipe ta ise tamamen silinir cache bellek dahil.
    yani hard reset data dosyalarına dokunmaz, wipe onlarıda siler sd karta dokunmaz.

hard reset yaparsanız ve yeni rom kurmuşsanız eski romun data dosyalarınan dolayı bazı programlarda karışıklıklar veya rasgele boot yapma olayı olabiliyor (yeni rom kurulduktan sonra)

yani aralarındaki en buyuk ayrım data (program dataları, dalvik cache vs.) diye biliyorum.

edit: birde "2GB lik sistemde gozle gorulmeycek detaylar artiklar mi kaliyor? " diye sormuşsun data ve cache alanına doğrudan erişimimiz yok, yanlızca wipe yaparak siliniyor. windowsun dostan başlatılarak dosya silmesi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykt1 -- 21 Ocak 2012; 0:48:32 >
  • @gimmeluck: dostum ben sana sordumda wipe data/cahe yaptınmı diye ? .. bunları yaapcaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 21 Ocak 2012; 0:40:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

Veri ağı modunu açıp kapamayı düşünmüyordum ama bir deneyeyim dedim ve sadece bağlanacağım zaman açıp kullanmayacağım zaman kapadım. 16 saatte sadece yüzde 12 şarj yemiş... aradaki fark müthiş... şimdi bilenlere danışmak lazım şöyle browser'ı açınca otomatik olarak veri ağını devreye sokup browser'dan çıkınca yine kendi kendine veri ağını devre dışı bırakan bir program var mı acaba?

var juice defender.
  • işte benim ikili

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★
  • Juice defender sanki başka şeylere yarıyordu gibi kalmış aklımda hani açık programları kapatıyor falan diye biliyordum, daha ayrıntılı bir bakayım o zaman... teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

işte benim ikili

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Telefonun ses çıkışı o kadar iyi değil kulaklığa yazık hocam.

Bu arada ekran koruyucu dikkatimi çekti. İz bırakmayanlardan mı? Memnun musunuz? Nereden bulabilirim almak istersem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

@gimmeluck: dostum ben sana sordumda wipe data/cahe yaptınmı diye ? .. bunları yaapcaksın.

hee yapiyim
    anladim beyler tsk.

saglam olsun , once simdi hardreset yapicam sonra, wipa data wipe cache yapicam en son da 2.3.6 italyayi patlatip sonra da cfrootunu patlaticam,

bu sira iyi mi boyle?

EDIT: her ne akdar internette hardresetin digerini kapsadigina dair bilgiler varsa da :P zaten carem yok bunu denemekten baska

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 21 Ocak 2012; 1:29:48 >
  • 
Sayfa: önceki 15341535153615371538
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.