Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [SIZE = 4]quite good website ,share with all of you[/ SIZE]

http://www.topratesoftware.com/category-92-1-TV_Play_Series.html

http://www.pcbassembly-china.com/products-PCBA_for_Consumer_Product/300/316.html

[:O] [:O ][: O] [:O]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GregWitherspoonzet -- 28 Aralık 2011; 5:19:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

quote:

Orijinalden alıntı: viranufuk

arkadaşlar herkese günaydın ya bu 4 gb tan büyük dosyaları fat 32 li hafıza kartına atmak soruın oluyor acaba ntfs e çevirsek hafıza kartını telde bi sorun oluurmu bide tel hafızası doldu bazı oyunları sd dosyaları i,le birlikte acaba hazfıza kartına kursak olurmu

kardeş ntfs destekli kerneller var orijinali desteklemiyor
    misal siyah kernel böyle ama auto mount hiçbirinde yok yani takayım kartı tanısın diyemiyorsun hal böyle olunca linux bilgisi gerekiyor v.s. açıkçası ben bir ara kafaya takmıştım ama sonra vazgeçtim neticede o kadar linux bilgim yok sd kartı telefona tanıtacak kadar

Telefondaki hafıza kartını ntfs olarak okuyabilecek hiç bir kernel yok, hiç bir kernelde de öyle bir destek yok. USB OTG ile bağladığınız USB Stick leriçin Ntfs desteği var bazı kernellerde, örneğin Siyah Kernelde bu tip Ntfs formatlı bir USB Stick bağlanırsa Automount özelliği var.

Kolay Gelsin
  • Herkese gunaydin :)
  • arkadaşlar bende aranıza katılmaktayım telefonumu dün aldım. herşey çok güzel ama tek sıkıntım wireless sorunu. bağlanıyorum nette veya markette gezinmeye başlıyorum aradan 2-3 dk geçiyor wireless kendi kendine kapanıyor. telefonun içinde 2.3.4 sürümü vardı odin ile 2.3.6 yükledim ama sorun devam ediyor. kernel ile ilgili olabilirmi önerebileceğiiniz kernel varsa link paylaşırsanız sevinirim. 3 farklı mekanda tüm modemlerde de aynısını yaptı. evde modemin şifreleme türlerinide değiştim ama nafile. cihaz yurtdışı bilginize.
  • Markette wifi fixer var onu denermisin
  • Arkadaslar bu gprs bir turlu kullanadim igo ve google maps var her iki programda wifi acik olmadan baglanti kurmuyor ben her yerde wifi baglantisi yapmak zorundamiyim 3g denedim yine baglanti kurmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

beyler işlemci hızını 1.5mhz e overclock yapan kimse yokmu aranızda? oc'lu bi şekilde ve oc'suz bi şekilde antutu benchmarkdan alınan skorunuz nedir?
    kimse ilgilenmiyormu oc ile?

Dostum ben antutu benchmarktan 7356 aldım oc ile. Ama antutunun bir testi diğerini tutmuyor bilgin olsun.

ben şuan kullandığım telefonla bi nebze kıyaslayabilmek için bu soruyu sordum ve görülüyor ki baya bir fark var. ben 1.2mhz oc ile 6200 puanı geçemedim. kullandığım telefon: lg optimus 3d, ancak satıp s2ye geçmeyi istiyorum. tasarım olarak çok daha başarılı bir telefon s2, vede baya hızlı anladığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLoft

quote:

Orijinalden alıntı: EAGLE-X

samsung web sayfasındaki ürün desteği bize ulaşın kısma, aşağıdaki mail ve fotoğrafları gönderdim bakalım ne cvp gelecek.

"Samsung galaxy s2 telefonumu alalı yaklaşık 5 ay oldu, 2. ayda ekranın etrafındaki gri çerçevenin üstündeki boyanın döküldüğünü, alttan siyah ve beyaz kısımların çıktığını fark ettim. Başlangıçta pek ciddiye almasam da şu anda çerçevenin 3 ayrı yerinde boya dökülmesi mevcut. 1700 lira gibi bir fiyatla en pahalı telefonlardan olan ve kalite olarak da piyasanın en iyisi olduğu iddia edilen bir telefonun çok kısa bir sürede bu hala gelmesi, boyasının dökülmesi normal midir? bu çerçevenin garanti kapsamında değişimi yapılır mı ve serviste geçireceği süre ne kadar? bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim, iyi çalışmalar. not: fotoğraflar ataçlı."

güzel kardeşim;
    ben telefonu mayıs sonunda aldım, 4 ay plaj ortamında kullandım. telefon defalarca elimden düştü, hatta geçen ay bir şelale de kayalıklarda 2 metre mesafeden düştü ama buna rağmen kasada ne ezilme ne de boya döküntüsü oluşmadı.

ikimiz de 1700 tl lik telefon kullanıyoruz ama ben "telefon çok dayanıklı" derken sen "dandik malzeme" diyorsun..

çevremde 3 kişide de var bu cihazdan. hiç kimsede yaşadığın sorunları gözlemlemedim..

sanırım kullanıma dayalı bir sorun yaşıyorsun...

telefonu taşıdığın yer, metaller ile teması v.s v.s herşey olabilir..

ancak genele yansımayan bu olay için malzeme kalitesi konusunda tecrübelerime dayanarak harika olduğunu soyleyebilirim.

bende en az 10 kez sert zemin mermer beton filan düşürdüm bir tek çizik veya ezilme bile oluşmadı sağlam telefon yapmışlar bence:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur4619

quote:

quote:

samsung web sayfasındaki ürün desteği bize ulaşın kısma, aşağıdaki mail ve fotoğrafları gönderdim bakalım ne cvp gelecek.

"Samsung galaxy s2 telefonumu alalı yaklaşık 5 ay oldu, 2. ayda ekranın etrafındaki gri çerçevenin üstündeki boyanın döküldüğünü, alttan siyah ve beyaz kısımların çıktığını fark ettim. Başlangıçta pek ciddiye almasam da şu anda çerçevenin 3 ayrı yerinde boya dökülmesi mevcut. 1700 lira gibi bir fiyatla en pahalı telefonlardan olan ve kalite olarak da piyasanın en iyisi olduğu iddia edilen bir telefonun çok kısa bir sürede bu hala gelmesi, boyasının dökülmesi normal midir? bu çerçevenin garanti kapsamında değişimi yapılır mı ve serviste geçireceği süre ne kadar? bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim, iyi çalışmalar. not: fotoğraflar ataçlı."

güzel kardeşim;
    ben telefonu mayıs sonunda aldım, 4 ay plaj ortamında kullandım. telefon defalarca elimden düştü, hatta geçen ay bir şelale de kayalıklarda 2 metre mesafeden düştü ama buna rağmen kasada ne ezilme ne de boya döküntüsü oluşmadı.

ikimiz de 1700 tl lik telefon kullanıyoruz ama ben "telefon çok dayanıklı" derken sen "dandik malzeme" diyorsun..

çevremde 3 kişide de var bu cihazdan. hiç kimsede yaşadığın sorunları gözlemlemedim..

ancak genele yansımayan bu olay için malzeme kalitesi konusunda tecrübelerime dayanarak harika olduğunu soyleyebilirim.

bende en az 10 kez sert zemin mermer beton filan düşürdüm bir tek çizik veya ezilme bile oluşmadı sağlam telefon yapmışlar bence:)

Sert bir zemine anormal bir şekilde sürtündüğü üstteki dikine çok yoğun çiziklerden belli. Düşme ile alakalı bir durum olması mümkün değil, ciddi bir sürtünme yaşamış bu telefon.

Kolay Gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweet81

Arkadaslar bu gprs bir turlu kullanadim igo ve google maps var her iki programda wifi acik olmadan baglanti kurmuyor ben her yerde wifi baglantisi yapmak zorundamiyim 3g denedim yine baglanti kurmuyor

Bır yerde hata yapıyosundur. 3G ıle cok rahat bır sekılde baglantımı kuruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkn131

quote:

Orijinalden alıntı: bkn131

Arkadaşlar, telefondaki rehberi google hesabına yedeklemek istedim, yedekledim fakat sonra birkaç değişiklik yaptım, tekrar yedekleyeyim dedim, daha öncekilerle karışmasın diye, google hesabındakileri sildim, tekrar yedekleyeyim derken senkronize etmeden ötürü telefondakileri sildi. Nasıl kurtarabilirim numaraları? Lütfen yardım edin.

Arkadaşlar buldum, google böyle durumlar için bir kurtarma servisi yapmış sayesinde kurtardım, iyi forumlar herkese...

Kardes nerde bu servıs bı tarıf edermısın
  • Samsung HM1500 Bluetooth Kulaklık aldım, eşleşmesine rağmen bir türlü s2 de çalışmadı.Ses aktarma yapamıyor.Kendi sesimi duyuyorum sadece...Satıcı iki tane daha açıp benim yanımda denedi ama olmadı.Bu kulaklıktan (tek kablolu titreşimli) kullanan veya benim gibi sorun yaşayan var mı?Yoksa benim Bluetooth mu bozuk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XYAĞMUR -- 28 Aralık 2011; 12:14:42 >
  • quote:

Arkadaslar bu gprs bir turlu kullanadim igo ve google maps var her iki programda wifi acik olmadan baglanti kurmuyor ben her yerde wifi baglantisi yapmak zorundamiyim 3g denedim yine baglanti kurmuyor

Telefonun Gps ozelliginin acik olduguna emin misiniz bu esnada?
  • quote:

quote:

güzel kardeşim;

Merhabalar,
    Öncelikle ben sizin kardeşiniz değilim, güzel kardeşiniz hiç değilim.

Ben telefonu ne plajda aylarca kullandım, nede düşürdüm, ne mutlu ki size bu kadar hor kullanmanıza rağmen telefonunuz sağlam.
    ama ne yazık ki benim telefonumun da çok çok özenli kullanmama rağmen hali ortada.

Evet 1700 liralık telefonun bu hale gelmesi çok ilginç, ne hor kullanıp ne sağ sola atıp, nede dediğiniz gibi metal ile temas ederek taşımadım, çok özenli bir şekilde kullandığım bir telefon, cebimde taşırken bile bırakın metali, kağıt para olan cebimde bile taşımıyorum.

1700 liralık bir telefonu da hor kullanacak kadarda zengin değilim ayrıca. Resmen üzerine titriyorum. Kullanıma dayalı bir sorun olduğunu zannetmiyorum.

Telefonu alıp sağa sola vurup boyasını döküp, aaaa bu dandikmiş diye forumlara yazacak kadarda sağlıksız bir insan değilim, o kadar boş vaktimde yok. Sadece çok kısa bir sürede çok özenli bir kullanma ile, bu telefonda böyle bir şey olması canımı sıktı, tadımı kaçırdı. Bunu da burada sizlerle paylaştım kaldı ki eski mesajlarıma bakarsanız telefon ile ilgili bir çok olumlu mesaj attığımı, bir çok kere övdüğümü görebilirsiniz. Zaten kullanmam ile ilgili bir problem olduğuna inansam bunu buralara yazıp, hak aramaya çere bulmaya çalışmam, yapacak bir şey yok der geçerim.

Bende araştırdım evet genele yansımayan bir problem fakat şöyle bir gerçekle de karşılaştım, bu problem samsung marka telefonların hemen hemen hepsinde var, bir çok kişi boya kabarması, dökülmesinden yakınmış, bu yüzdende pek şaşırmadım.

Samsungdan cevap geldi, özetle şunu söylemişler; eğer telefonunuzu yurt dışından değil de Türkiye'den yetkili satıcılardan aldıysanız garantisi mevcut, teknik servisimiz size gerekli bakım onarım hizmetini verecek.

Herkese iyi çalışmalar, iyi günler dilerim.
  • Arkadaşlar telefonumda "compass app" mevcuttu, dün sildim ve batarya kullanım süresinde gözle görülür bir fark oluştu, genelde 12.saatte şarja takardım, dün 12. saatte %50 gösteriyordu batarya.

Bilgilerinize...
  • arkadaşlar delikli kılıf mı önerirsiniz[Kaliteli Deliklik Kılıf göremedim şuana kadar ebaydan alışveriş yapamıyorum] yoksa sadece clear coat ile telefonu kaplamam yeterli olur mu fikrinizi öğrenebilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

Orijinalden alıntı: ugur4619

quote:

quote:

güzel kardeşim;

Sert bir zemine anormal bir şekilde sürtündüğü üstteki dikine çok yoğun çiziklerden belli. Düşme ile alakalı bir durum olması mümkün değil, ciddi bir sürtünme yaşamış bu telefon.

Kolay Gelsin

Alıntıları Göster

Kolay Gelsin

Merhabalar
    bende siz söyleyince fark ettim onları, çıplak gözle baktığınızda öyle bir şey gözükmüyor, gözle görülür en ufak bir şey yok, yani fotoda gözüktüğü gibi vahim bir şey yok, fotoyu makro lens ile çektim ve photoshopda baya bir büyüttüm, çıplak gözle sadece daire içine aldıklarım belli oluyor, bir tanede telefonun alt kısmında var.
    yani tahminimce ciddi bir sürtünme değilde, kılıfı takıp çıkarırken plastiğin oluşturduğu gözle gözükmeyen micro çizikler onlar.

iyi günler.
  • 15.10.2011 vatan bilgisayar fatura tarihli galaxy s2 telefonumu 2 adet kılıfla birlikte satıyorum. ilgilenenler özelden mesaj atsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlito83

arkadaşlar bende aranıza katılmaktayım telefonumu dün aldım. herşey çok güzel ama tek sıkıntım wireless sorunu. bağlanıyorum nette veya markette gezinmeye başlıyorum aradan 2-3 dk geçiyor wireless kendi kendine kapanıyor. telefonun içinde 2.3.4 sürümü vardı odin ile 2.3.6 yükledim ama sorun devam ediyor. kernel ile ilgili olabilirmi önerebileceğiiniz kernel varsa link paylaşırsanız sevinirim. 3 farklı mekanda tüm modemlerde de aynısını yaptı. evde modemin şifreleme türlerinide değiştim ama nafile. cihaz yurtdışı bilginize.

wireless kapanıyorsa şarj koruyucu bi program çalışıyor olabilir..mesela juicy defender ...

quote:

Orijinalden alıntı: ali_kayhan13

Ben de dün itibariyle cihazı kullanmaya başladım ancak telefon dünden bu yana bir defa ara yüzdeyken, 3-4 defa da çeşitli uygulamalardayken donup kaldı. Hiçbir tuş işlemiyordu. Mecbur pili çıkardım ya da power tuşuna uzun uzun basarak hallettim.

Buna ek olarak İngilizce forumlarda arattığım ve Sleep of Death (SOD) denen bir sorun da yaşıyorum. Diyelim telefonu kullanmıyorum, ekran kapanıyor. Daha sonra yine hiçbir tuş işlemiyor telefonda. Bu sorun da 4-5 defa olmuştur dünden beri. En son Load Monitor diye bir uygulama yükleyin yazmışlar yabancı forumlarda, onu yükledikten sonra henüz bu sorunu yaşamadım ama kimi yerlerde de sorunun ana kartta olduğunu belirtip değişim isteyin diye belirtmişler.

Ayrıca gece telefonu prizden şarj edeyim dedim. Kapatıp şarja taktım. Sabah uyandığımda ekranda ilk gelen Samsung Galaxy SII yazısı sürekli gidip geliyordu. Yani telefon açılmak istiyor da açılamıyor gibi.

Telefonu Vatan Bilgisayar'dan alındığı gibi kullanıyorum. Bir tek Android 2.3.5'e update ettim KIES üzerinden o kadar. Ama 2.3.3'te de 2.3.5'te de bahsettiğim sorunları yaşadım.

Bu üç sorundan herhangi birilerini yaşayıp da yardım etmek isteyen olursa sevinirim arkadaşlar.

2.3.5 te böyle sorunlar var ancak arkadaşların dediği gibi kiesle kuranlarda. ki bende onu yaşıyorum. bluetooth u açınca sonsuz döngüye giriyo alet... açılışta bluetooth u kapatabilirsem normale devam. 2.3.6 yı bekliyorum ben çok da bi aciliyeti yok.

quote:

Orijinalden alıntı: ysnsln

Slm bir sey soracaktim.hafiza kartindaki igoyu yukleyemeden bicimlendirmek zorunda kaldim onu tekrar temin edebilir miyim hic kullanmadim ama

başarsoft la iletişime geç muhtemelen imei numaranı isticekler sonra da dosyaları senin imei ne lisanslı şekilde gönderirler...

quote:

Arkadaslar birsey sormak istiyorum gprs calistiramadim evde iken wifi ile bagli iken gprs cok guzel calisiyor ama disarda bir turlu baglanti kurmuyor nasil bir mantik bu acaba rom ile ilgilimi? 2,3,5 kurulu

evde kablosuzdan bağlanıyorsundur da ondandır muhtemelen. 3g pakedin varsa onun ayarlarını açmalısın telefondan. pakedin varsa ve 3g ayarların da açıksa kablosuzu yani wi-fi ı kapat o açıkken etrafta gereksiz ağlar buluyorsa 3g yi kapatır..
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık 2-3 hafta önce arama yapmak isteyince "çağrı gönderilmedi" diye hata verdi ve yeniden başlatıncaya kadar düzelmedi. Önemsememiştim ama aynı hatayı bugün de aldım. Yüklediğim programlardan birinden kaynaklanıyor muhtemelen ama tespit edemedim. Acaba böyle bir hata alan oldu mu?

NOT: Telefona root vb.. uygulamadım, kies ile güncellenmiş 2.3.5 resmi sürüm kullanıyorum..
  • 
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.