Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1905. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19031904190519061907
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana sıkıntı geldi artık. güzel yanları da var ama telefonu yıpratıyor gibi şu anda A11. Anlamsız güç kullanımı var. MAdem güçlü işlemcim var köküne kadar kullanırım demişler gibi. Optimzasyon sıfır. Demin kamera ile biraz foto çekmek istedim. Ekran %30 parlaklıkta falan iç mekandayım, toplam foto çekimi 3 4 dakika sürdü. Kamera uygulaması habire dondu etti. Ara sıra kendi kendine tek çekim moduna geçti, sanki uzun süre deklanşöre basıyormuşum gibi. Ve aşırı ısındı telefon. CPU programına da baktım fakat boşta kullanım öyle öncekiler gibi sürekli %70 değildi. Düşüyordu %30lara falan.

İşlem yaparken abanıyor artık telefon cpu ya. Yazın herhalde ben de servise vereceğim telefonu batarya yıpranması yüzünden. Onu geçtim benim sigortam var bire bir değişim hakkım olması lazım, media markttan alırken yaptırmıştım. Acaba bu sigorta bir işe yarar mı ki ?

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün AppStore üzerinden 4 tane uygulama güncelledim
    Güncelleme bitti ama telefon 10 dakika 38 kırktan aşağı inmedi
    kamerada donma sorunu ben de yazmıştım dün birkaç defa durdurdu hatası verdi ve bir defada siyah ekran verdi
    Bilgisayar bulsam yağ gözü karartıp 3.1 e geçeceğim veya Android ona geri döneceğim
    Muhtemelen 3.1 ile Android ona dönüş kapanır
  • Cihaz şarjda ama hızlı şarj kapalı

Birdenbire ısınmaya başladım şarjdan çıkardım
    Bugün hiç yeniden başlatma mıştm
    Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]
    Bir günümde sorunsuz geçsin be
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Hocam iki gündür şu illet ısınma sorununu yaşadın mı
    Cidden bıktım
  • cchacalls kullanıcısına yanıt
    Temiz kurulum İsviçre Rom unu CSC ile kurup telefonun sıfırlanması ve geri yükleme yapmadan uygulamaları tekrar yüklemenizle olur home csc ile geçtiğinizde temiz kurulum yapmış olmuyorsunuz,wipe yide sonra yapmanız lazım..
    Telefonun csc si değişmediği için OTA ile güncelleme alamazsınız,İsviçre Romunun tek avantajı güncellemeleri erken alması başka bir avantajı yok..
  • Bu arada note 10 için üçnoktabir bugün verilmiş otadan
    İnşallah Şubat vermeden direkt bizi de üçnoktabir verirler çünkü note 10 öncesinde Şubat almıştı
    Eğer biz önce Şubat'ı alıp sonra bunu alacaksak oho
  • SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ederim. Benim ki söylediğiniz gibi tam anlamıyla temiz kurulum değil. Ama ben Odin ile sizin dediğiniz yöntem ile yükleme ile benim ki arasında bir fark olacağını düşünmüyorum. Odin ile İsviçre rom yüklemeden önce bende wipe yapıyorum. Telefon zaten tertemiz oluyor içinde ne var ne yok siliniyor. Üzerinde Odin ile Home Csc yaparak İsviçre romunu yüklüyorum. Burada sizin yöntemde tek fark bana göre Csc nin değişmemesi. Her iki yöntem de telefon zaten sıfır halde. Romu yükledikten sonra tekrar wipe yapmak bana saçma geliyor. Çok eskilerden kalan bir alışkanlık tamamen psikolojik bence. Odin ile sıfır kurulum yapıp üstüne tekrar wipe yapmak 2 kez aynı şeyi yapmak. Samsung Note 1 den beri hep samsung kullanıyorum. 10 seneden fazla. Zamanında bu rom işleri ile çok uğraştım. Hatta custom rom lar kurardık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Hocam iki gündür şu illet ısınma sorununu yaşadın mı
    Cidden bıktım

Yok olmadı hiç çok şükür. 3.1 güncellemesi sonrası 2 kere olmuştu onuda paylaştım burada.

Hatta Samsung Members dan hata kaydı yolladım durumla ve yaşanan ısınma ile alakalı. Geri dönüş yapıldı. Durumu incelemek adına %100-15 pil kullanımı aralığını incelenmesi adına bize sistem kaydı ile yollayın yazmışlar fakat ısınma olmadı bende geri dönüş yapamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu güzel haber hocam dolby atmos Tan çözüldüğüne göre kamerada daha akıcı olduğuna göre benim için bir sorun kalmadı o halde
    Pil olarak eskisi ile sizin kullanımınız dan yine aynı değil mi
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Oyun esnasında çok yiyor ama genel kullanımda evet daha iyi ve kararlı pil kullanıyor. Hatta mobil veride bile iyi diyebilirim.
    Çok şükür hocam
    Tabii ısınma olmayınca pilde de sorun yoktur
    Zaten oyunla işim yok
    Zaten bunu daha önceden çokgez belirttim Android 11 ile mobil veride Android ona göre daha çok pil tüketiyor 3.0
    Demek ki o işe de bir el atmışlar
    bu arada sormayı unuttum her ne kadar Instagram peki kullanmasam da daha önceden bir takım sorunlar var demiştiniz sanırım şu anda durum nedir aslında bu daha çok Instagram ile alakalı ama
    bu arada s20 modelleri içinde dün 3.1 verilmiş onlarda genel olarak cihazın çok daha serin ve daha stabil çalıştığını söylüyorlar
    instagramda basit bir hata vardı düzelmiş. Genel anlamda cihaz serin evet. Oyuna gelince ise eskisine göre biraz serin olsa da cihaz yine ısınıyor, pil tüketimi de yüksek. Oyunla işiniz yok ise sizi bu kısım ilgilendirmiyor.

Pil tüketimi ve bendeki oyun esnasındaki rahatsız edici ısınma cihazın eskimesinden kaynaklı da olabilir. imkan olsa cihazı düzenli şekilde açarak termal soğutma kısmını yeniledim ama olmuyor..
    Garanti bitmeden bir pil değişimi yaptırın ki zaten siz de öyle düşünüyorsunuz sanırım
    İşlem esnasında cihazın termal kısmı ile ilgilenirlermi bilemiyorum
    Ama az veya çok illa ki kullanımda ısınma olarak da fark olur diye düşünüyorum
    Bu arada bu bölüm neden temizlenmiyor yahu
    Ben bu uygulamaların çoğunu çok nadir kullanıyorum arka planda sorun algılayıp duruyor

• s10+ bluetooth, kablosuz kulaklık ve saati görmüyor. nasıl çözebilirim bilen var mı?

edit: bağlantı ayarlarını sıfırladım sanırım düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aradesh -- 6 Mart 2021; 4:4:11 >
  • Android 10 dan çok memnunum şu an 11'e geçmeyi düşünmüyorum bir süre daha. Ancak iki günde bir şu güncelleme uyarısını yapmasa daha iyi olacak. "sonra"'ya basıyorum iki gün sonra tekrar aynı uyarı. Otomatik update falan da kapalı ama bu uyarıdan kurtulmanın bir yolu yok sanırım İki günde bir gelecek her seferinde.

Hocam s10+ var bende daha önce mesajlarda belirtmiştim csc tayland geçen hafta olmalı şubat güncellemesi aldım.

Garanti bitmeden yaz aylarında pil değişimi yapacağım illaki. Piyasanın şu şartlarında hiç yeni cihaz alamam. ısınma ile alakalı yapacakları tek şey anakart değişimi olur ki, şuan en son isteyeceğim şey. Hiç bulaşmam.

Uygulama sorun geçmişi tamamen bilgi amaçlı bir kısım. Orası hep olacak. Arka planda kendi kendine pil tüketimi yada çökme ile alakalı bilgiler yer alıyor.

• s10 Kullananlar

android 10da kalin

adb kullanmayi ogrenin

guncelleme bixy vs vs 50 kusur uygulamayi silin

tecrube tavsiyedir

• Android 11 ile tek mutlu olan benim sanırım

İlk etaptaki kamera sorunu duzeldi , batarya yine 4 5 gün beklemede 8 saat ekran açık suresi bekliyor (2k)

• Kendi kendine ısınma sorunu olmasam benim de bir sıkıntım yok
  • 
Sayfa: önceki 19031904190519061907
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.