Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1692. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16901691169216931694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her ne kadar samsung resmi olarak oneui 3 ü s10 ailesine vermese de s21 ile gelecek olan oneui 3.1 in bazı temel özellikleri video ile paylaşıldı. güzel şeyler eklenmiş.

• batarya bitmesin değil uzun gitsin diye ekranı 720p veya sürekli karanlık mod, bu oyunda çözünürlüğünüzü etkilemiyor istediğin oyun içi çözünürlük çalışmıyormu mesela 1080p telefon ekran ayarı 720p iken ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozgel

her ne kadar samsung resmi olarak oneui 3 ü s10 ailesine vermese de s21 ile gelecek olan oneui 3.1 in bazı temel özellikleri video ile paylaşıldı. güzel şeyler eklenmiş.

arkadaşlar merhaba,

bir şey soracağım,android 11 güncellemesi ile oneui 3.0 gelecek deniyor, ocak ayında güncelleme s10 plus'a da gelecek deniyor,o zaman oneui 3.0 kullanabiliyor olacağız sonuçta hepsi olmasa da bir çok yenilik olacak.

bu konuda bilgisi olan var mıdır?ya da telefonuna güncelleme gelen

https://www.donanimhaber.com/samsung-android-11-guncelleme-takvimini-acikladi-iste-tarihler--127421

• cselmanlar kullanıcısına yanıt

s10 ocakta alacak dendi ama ne zaman verilir kimse bilmiyor, samsung bilerek geciktiriyor bence her zamanki şark kurnazlığı. amaç s10 sahiplerini s21 e yönlendirmek kesinlikle başka açıklaması yok. yalandan beta sürecini uzatıyor ki insanlar onların kafa yapısına göre hareket etsinler. şu an beta 2 deyim ve stabile yakın yani isteseler stabil sürümü hemen bugün de verirler ama satış ve pazarlama taktiği gereği bekletiyorlar. s10 serisi muazzam bunun bilincindeler bu yüzden böyle yapıyorlar.

• S10 plus 5200 civarına çıkmış. Bu fiyatlara S10 plus yerine Note 10 daha mantıklı.
  • ultiMance kullanıcısına yanıt

note 10 değil de note 10 plus s10 plusa göre iyi hocam yoksa note 10 alınmaz

• kozgel K kullanıcısına yanıt
    Note 10 plus aşırı büyük. Ayrıca neden daha iyi açıklar mısınız?

note 10 plus ergonomik olarak kesinlikle kötü ama donanım olarak gayet iyidir. note 10 ise kırpılmış özellikleri ve bataryası nedeni ile alınmaz bence ayrıca note 10da hafıza kartı girişi yok

Forumda s10 plusın bile bataryası bu kadar eleştirilirken note 10 bataryası cinnet sebebi olur sanırım:)
  • kozgel K kullanıcısına yanıt
    Note 10 Lite model olsa anlayacağım da aşırı bir kırpma yok ki. 256 gb ile geliyor bana yeterli zaten. Ram 8 gb o da ihtiyaçları her türlü karşılıyor. Bataryaya takılmayın S10 Plus ile aynı kullanım sürelerini alırsınız.
  • sahingurcay S kullanıcısına yanıt
    S10 plus ile aynı ekran süresi veriyor Note 10 o batarya ile.
    Emin misiniz? Yani kendim tecrübe etmedim ama telefon alma sürecinde ben de ikisi arasında gidip gelmiştim. Ama hangi kullanıcı yorumu\inceleme videosuna baksam note 10 un bataryasının s10 plusa göre bariz daha az gittiğini söylediklerini gördüm.

Teknik verilere bakınca da ekranlar arasında 0.1 inç boyut farkı var. Ekran teknolojisi aynı. Bataryada 600 mAh s10 plus önde. Grafik işlemci aynı. İşlemci ise s10 plusta 8 nm note 10da 7 nm. Çalışma frekansları ise oldukça yakın. Hatta ana işlemcide aynı. Yani o aradaki 1 nmlik fark 600 mAh lik bir tasarruf sağlar mı emin değilim. He bir de s10 plus ekranı default olarak QHD+ geliyor note 10da ise FHD+ var. Batarya süresine etki edebilecek tüm değişkenler bunlar. Gerisi aynı zaten. Yazılım vs. 600 mAh az bir fark değil bence. Ama tabi ikisini de bizzat kullanmadığım için net bir şey diyemem. Ancak internette rastladığım tüm karşılaştırmalar s10 plusın batarya konusunda daha iyi olduğunu gösteriyordu dediğim gibi.

Bunun haricinde, batarya konusunda benzer bilr olsalar, note 10 u s10 plustan ayıran tek fark kalemli olması kalıyor. Tasarım var tabi bi de ama o zevk meselesi elbette. Bana kalırsa s10 plus kat kat iyi tasarıma sahip ama değişir kişiye göre. Kalem meselesi de biraz ihtiyaçla alakalı. Ama şu an bile iki telefon arasında 900 lira fark var. Sadece kalem farkı için verilecek bu 900 lira yani.

Bana göre note serisinin note 7 fe'den sonra en alınabilir olduğu zaman 11.11 indirimleri zamanında note 10 plusın 6000 liraya satıldığı zamandı. S10 plus ise banka kampanyası indirim çeki vs ile 4650 liraya satıldı en son amazonda. Bu fiyatlara bakıldığında note 10 da 5500 seviyesinde yakalanırsa fırsat olarak görülüp alınabilir bence. Ama şimdiki fiyatlarla ikisi arasında tercih yapacak olsam yine s10 plus alınırım sanırım note 10 yerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: cselmanlar

arkadaşlar merhaba,

ekran koruyucu alacaklara tavsiyem fiyat da üründe çok iyi bence tükenmeden alın, hatta 1-2 tane yedek bile yapın lazım olunca bulunmuyor benden tavsiye.

https://www.trendyol.com/buff-labs/buff-blogy-galaxy-s10-plus-flexi-edge-5d-ekran-koruyucu-p-33130367?boutiqueId=529243&merchantId=153329

kılıf konusunda da spigen'den şaşmayın uzun süredir kullanan ve bir kez ciddi anlamda düşen birisi olarak o kılıfın o telefonu nasıl koruduğunu görünce iyi ki almışım dedim, yerdeyken bile telefonu düşünüyordum herkes boşver telefonu derken, ama kaldırınca bir baktım telefonda hiç bir şey yok.

öyle pahalı cihazları kıyamayıp ucuz kılıflarla kullanmayın sonra kırılan cam için o kıyamadığınız paranın onlarca mislini tamiri için harcıyorsunuz benden tavsiye size.

kullandığım kılıf bu;

https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s10-plus-kilif-ultra-hybrid-crystal-clear-606cs25766-p-HBV00000HZLO5

bir de telefonu alırken sonra bulamam diye bu kılıftan almıştım :) hiç kullanmadım henüz

https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s10-plus-kilif-thin-fit-black-606cs25756-p-HBV00000HZLNV

bana ürünler ulaştı bana soracak olursanız ürün kesinlikle orjinal kalitesi kutuyu açtığınız gibi anlaşılıyor ayrıca içinde kabarcıklar için ekstra bir düzeltici parçanın da çıkması bu fiyata çok iyi bir alışveriş yaptığımı gösteriyor.

alacak olanlar varsa kesinlikle alsın derim hatta 2-3 tane alın yedek yapın lazım olunca bu paralara imkansız bulunmuyor arkadaşlar bende tavsiye

• ekranlar arasında 0.1 inç boyut farkı yanıltmasın nerdeyse aynı gibi deyil, tablet tarzı en oranı fazla bunu yanyana koyup bakın, tablet gibi okuma çok önemli olana note lazımdır

• Samsung’un amiral gemisi telefonları Galaxy Note 10+ ve S10+’ın hızları ve kamera performansları birebir karşılaştırılılabilir ekranlar böyle

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

• görüldüğü üzere ekranlar çok yakın, böyle ise Tablet tarzı telefon arayana pil amperide yüksek olan başka markalara yönelsin, mesela ben Mi max 2 yi 2 ıl kullandım samsung note bana ufak geliyor, evde küçük ekran Tv varken büyük ekran TV olsa nasıl olura benzer bu iş

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Ekranı 0.1 inç büyük olan s10 plus yalnız.

S10 plus ile Note 10 karşılaştırması ayrıca bahsettiğim, s10 plus ile Note 10 plus değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahingurcay -- 6 Ocak 2021; 13:40:18 >
  • ebatlar yakın note 10 ve pulus farkıda vardır kalem gereksiz bir şey uygulamalar parmağa göre yapılmış google bile parmak hesabı yapıyor

• s10e İsviçre a11 kararlı sürüm gelmiş. xda konusunda konuşuluyor.

sammobile de ana sayfaya haberi koymuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DinDjarin -- 6 Ocak 2021; 14:19:3 >
  • Evet, isvicre telefona s10 düz android 11 one ui 3 guncellemesi geldi, 1848mb boyutunda şuan yükleniyor,herkese hayırlı olsun edit;ilk bakış cok hizlanmiş cihaz uçuyor cok begendim, bakalim pil nasıl olacak ilerde belli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bircancan -- 6 Ocak 2021; 15:36:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 16901691169216931694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.