Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: f.emre Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.513
Cevap
327
Favori
1.700.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15171518151915201521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son güncelleme ile s10e kamerasını biraz pozmuşlar. Pro mod ile karanlık bir oda da flaş kapalı 100 ıso ile telefonu sabitleyip Pozlama süresi (Enstantane) doğru ayara getirip fotoğraf çekince biraz karanlıkta olsa güzel fotoğraf çekerdik ama son güncelleme ile şimdi o kadar iyi çekmiyor. Dün akşam fark ettim bu durumu

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Fabrika ayarlarına dönün tekrar deneyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • abuabuabu A kullanıcısına yanıt

Fotoğraf çekimi olarak aman aman bir fark yok ama videoda Samsung çok daha iyi. Şarj için ise bende 1 günü çıkarıyor ama Mi Note 10'un şarjı daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

4 yıl önce HTC 10 alırken tek kararsızlığım M8, M9, HTC 10 arasındaydı. Ancak bu defa listeye koyabileceğim tek alternatif HTC U12+ o da Türkiye'de yok, yurt dışından getirip satan bile yok. 3 aydır LG G7, G8, V40, Galaxy S10+, S20+, Note 10+ arasında kararsızlıkla gidip geliyorum.  Tam birine karar verip "bitsin bu ıstırap" derken, ertesi gün "biraz daha araştırayım, sonradan pişman olmayayım" diyorum.

Aslında elimdeki telefon HTC 10 olmasa hiç düşünmem ama "ya gelen gideni aratırsa, HTC 10 can çekişiyor ama daha ölmedi" deyip vaz geçiyorum. Ancak diğer yandan döviz kuru neredeyse serbest uçuşa geçti. 11.11 veya en uzun gün indirimi beklerken bu günlerdeki fiyatları da aramak var.   İki ucu değil, boydan boya b.k lu değnek.  

Siz ne tavsiye edersiniz, neden?

Alıntıları Göster

Tepe model telefonları deneyimlemeyi seviyorum fakat s7 edge dışında çıktığı gibi telefon almadım hiç. galaxy note fe, lg v30+, meizu 16th, galaxy s8 ve htc 10 gibi modelleri orta sınıf telefonlardan uygun fiyatlara satıldığı dönemlerde satın alıp deneyimledim hep. htc 10 u 1600 liraya almıştım delta garantili. facebook gruplarında satış yapan arkadaşlardan poco f2 pro ve oneplus 8 gibi modelleri satın alıp deneyimledim. aslında s10e kullanıyordum fakat kardeşim de s10e almak istediği için ve o dönemde s10e nin fiyatı uçuşa geçtiğinden (ben 4000 liraya almıştım) telefonumu kardeşime verip s20 satın almıştım. s20 fiyatına göre en çok üzen telefon oldu beni kullandıklarım arasında. s10+ bu fiyatlara inince de s20 den s10+'a geçiş yaptım. s20 yi 3 ay kullandım. s10+'ı ise 3 haftadır kullanıyorum. s10+'ı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. poco f2 pro yu da bahsettiğim yöntemle satın alırsanız fiyat performans olarak çok iyi fakat benim ellerim küçük olduğundan bana bir tık büyük geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Fatura garanti belgesi yerine geçer çünkü ülkemiz de garanti belgeleri verilmiş olmak için veriliyor genelde.

Altta yazacağım kısımlar size cevaben değil herkesi bilgilendirmek amaçlıdır.

Beyaz eşyalar dışında ülkemizde satılan ürünlerin garanti belgelerin bir geçerliliği yok çünkü garanti belgelerin tamamen doldurulmuş olması gerekiyor ama telefon, tablet, bilgisayar gibi ufak ürünlerin garanti belgelerinde tedarikçi veya distribütör ismi dışında kalan yerleri boş bırakılmış oluyor. O sebeple beyaz eşyalar dışında kalan ürünlerde garanti belgelerinin geçerliği yok.

Garanti belgesi firma tarafından doldurulmuş ve üzerine garanti başlangıç tarihi yazılmış ise isteniyor. Beyaz eşyalarda garanti belgelerini doldururlar genelde. Telefon gibi ürünlerde fatura garanti belgesi yerine geçer çünkü telefonların garanti belgelerinde ürünü getiren firmanın veya resmi tedarikçinin mührü ve imzası dışında herhangi bir yazı yok. (O mühür ve imza bile geçersiz aslında çünkü ıslak imza ve mühür yerine elle yazılmış firma adı olması gerekiyor oysa söz konusu belgelere bakarsanız genelde bilgisayar ile yazılmış firma adı veya mühür vurulmuş oluyor)

Garanti belgelerinin üstünde satın alındığı tarih, yazı ile firma adı gibi bilgilerin girilmesi gerekiyor. Bu bilgilerin olmadığı garanti belgeleri geçersizdir. O sebeple fatura garanti belgesi olarak geçer.

Beyaz eşyalar sınıfına giren eşyalar ve televizyonlarda ise mağazalardan alırken veya kurulum sırasında eve gelen servis tarafından garanti belgeleri hiç bir bilgi boş bırakılmayacak şekilde doldurulmakta. Faturaya bakarak tarih girmekteler. İnternetten alınmış beyaz eşyalarda da kurulum sırasında kurulumu servis yapacağından onlarda garanti belgesi düzenleyip doldurmaktalar.

Elbette garanti belgesini saklasın arkadaş ama olmazsa olmaz değil o belge. Fatura daha önemli.

Geçersiz bir garanti belgesine örnek: Bir bilekliğe ait belge. Satıcı firma kısmı boş. Telefonların belgelerinde bile böyle boş oluyor. Hepsiburada dan aldım. Normal de satıcı kısmını doldurmaları gerekir. Üretici veya Tedarikçi yazan kısımda da e posta, yetkili imzası ve Firma kaşesi yazan yer göründüğü şekilde değil başka şekilde doldurulmuş olması gerekir. Bu üründe bu sebeple fatura garanti yerine geçiyor mesela

Alıntıları Göster

Fatura garanti belgesi yerine GEÇMEZ.

uzmanı olmadığınız konularda ahkam kesip , birilerinin mağduriyetine sebep olup vebal almayın .

uzun yazmama gerek yok.

"faturaya bile gerek yoki samsungun sisteminde herşey kayıtlı" diyenlere karşı argüman olsun diye samsunga sorduğum soru ve aldığım cevabı aşağıya kopyaliyim. benden değil , bizzat samsungdan herkes öğrensin.

AŞAĞIDA BİLGİLERİ YAZILI CEP TELEFONU ŞİRKETİNİZ GARANTİSİ ALTINDA MIDIR ? evetse 2.el olarak satın alacağım. (tabii ki , sizin bilginiz olmadan cihaz dışarıda açılmış , tamirat tadilat görmüşse garanti de kendiliğinden sona ermiştir. bana cevaben "garantili" demişseniz bile bu beyan sizi bağlamaz)

IMEI

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Durum

IMEI NUMARASI KAYITLI

Kaynak

İthalat yoluyla kaydedilen IMEI

Sorgu Tarihi

01/10/2020

Marka/Model

Marka: SAMSUNG Model Bilgileri: SM-G970F GALAXY S10E

Müşteri temsilcisi cevabı

Bize ulaştığınız için teşekkür ederim. Ben Samsung Müşteri Hizmetleri Danışmanınız xx. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım.

Garanti belgesinin üzerindeki, ithalatçı firma kısmında “Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve TİC. LTD. ŞTİ. Başarı, Genpa, C5, Brighstar, KVK, Mobiltel, Datagate, Mobilmark” yazmakta ise cihazınız satın aldığınız tarihten itibaren 2 yıl garantilidir. Cihazınızın kalan garanti süresini ise sadece faturanızda yer alan garanti başlangıç tarihine göre kontrol edebilirim. Faturanız yoksa cihazı satın aldığınız firmadan faturanızı isteyebilirsiniz.

Demek ki neymiş : garanti belgesi olmazsa ,cihazın paralel ithalat filan değil samsung TR garantili olduğunun ispatlamak bile mümkün değilmiş.

hem fatura hem garanti belgesi lazımdır - saklanmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: freeze-bee

Tepe model telefonları deneyimlemeyi seviyorum fakat s7 edge dışında çıktığı gibi telefon almadım hiç. galaxy note fe, lg v30+, meizu 16th, galaxy s8 ve htc 10 gibi modelleri orta sınıf telefonlardan uygun fiyatlara satıldığı dönemlerde satın alıp deneyimledim hep. htc 10 u 1600 liraya almıştım delta garantili. facebook gruplarında satış yapan arkadaşlardan poco f2 pro ve oneplus 8 gibi modelleri satın alıp deneyimledim. aslında s10e kullanıyordum fakat kardeşim de s10e almak istediği için ve o dönemde s10e nin fiyatı uçuşa geçtiğinden (ben 4000 liraya almıştım) telefonumu kardeşime verip s20 satın almıştım. s20 fiyatına göre en çok üzen telefon oldu beni kullandıklarım arasında. s10+ bu fiyatlara inince de s20 den s10+'a geçiş yaptım. s20 yi 3 ay kullandım. s10+'ı ise 3 haftadır kullanıyorum. s10+'ı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. poco f2 pro yu da bahsettiğim yöntemle satın alırsanız fiyat performans olarak çok iyi fakat benim ellerim küçük olduğundan bana bir tık büyük geldi.

Alıntıları Göster

Detaylı ve oldukça geniş yelpazedeki cihazlara ait deneyimlerinizi marka model belirterek verdiğiniz için teşekkürler. Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] 

Benim de elim fazla büyük olmadığı için telefon boyut sınırım S20+ veya Note 10+ Max. Diğer önemli kriterim de kronik göz kuruluğu olduğu için 500 ve tercihen üstü PPI değeri. POCO F2 395 PPI ki önerilen minimum sınır olan 401 PPI 'dan bile düşük olduğu için alternatiflerimde yer almıyor.

S20+ en yeni teknoloji ekran olan Dynamic Amoled 2X olduğu için S10+ tan önce düşünüyordum. Ancak siz "S20 beni çok üzdü" yazınca şimdi endişe ettim. S20'deki memnuniyetsizlikleriniz nelerdi, benzer durum S20+ için de geçerli olur mu sizce?

• merhaba

Eski dandik telefonumda, ekranın en altındaki gezinti (navigasyon) çubuğunun simgelerini yakınlastırırdım. Şimdi s10e'de bulamadım bu ayarı. tuşları gizleme var.. tuş düzeni değiştirme var.. ama tuşların arasını açma-kapatma yok mu acaba

• Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Bende aranıza katıldım haydi hayırlısı...

• batuqwert7878 B kullanıcısına yanıt

Anladım hocam hakkınız da hayırlısı olsun nasipte ötesi yok Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] 

• şapkaa Ş kullanıcısına yanıt

Ben 2018 yılı mayıs ayında garantisi aldığım tarihe göre bitmesine 4 ay kaldığından emin olduğum Note 5'i garanti dahilinde pilini değiştirtmek istedim ama faturayı bulamamıştım. Türk Telekom'dan almıştım cihazı. Her neyse. Sakarya'daki servise götürdüm dedim ki cihazın faturasını bulamıyorum ama pili de çabuk bitiyor ne yapabiliriz dedim. İmei'yi istedi verdim ve dedi ki üretim tarihine göre bakacağız Haziran ayının sonuna kadar garanti dahilinde dedi ve hemen verdim cihazı. Pil ile birlikte ekranı da değiştirip teslim ettiler. Bu da yaşanmış bir olay olup faturanın sadece süre olarak bir avantajının olduğunu gösterir. Samsung Türkiye cihazlarının arkasında Samsung Türkiye Electronics diye de yazar. Oradan anlaşılır paralel ithalat olup olmadığı.

• erditepe E kullanıcısına yanıt

garantisi yok deselerdi acaba ne yapabilirdiniz ? daha önce de aynı örneği yazmıştınız ama bu tekil bir örnektir. işini servisteki bir elemanın o günkü ruh haline bırakmak istemeyen 2 tane kağıt parçasını saklar.. ya da şansına güvenir. seçim sizin

Yok dese kanıt isteyecektim çünkü cihaz Tr cihazı. Böyle firmaya da güvenmek istiyordum ve güvendim boşa çıkmadı ve benim için bu bir örnek olduğu için aynısını yaşasam ve aksini söyleseler kanıtlamalarını isterdim. Ama malesef mağduriyet yaşayan çok insan var.

Fatura yeterli. Garantiye girip girmediğini imeiden buluyorlar zaten

• Merhaba arkadaşlar hayırlı günler s10 plus almak istiyorum ama pil konusunda çok şikayet görüyorum sıkıntı yaşar mıyım eski telefonum mi 10 note lite di oyun oynayan birisi değilim

• esen38 kullanıcısına yanıt
    Gün içinde telefon elimden düşmüyor. Şarjı gayet yeterli geliyor bana.

• Egemendeniiz E kullanıcısına yanıt
    Bir günü çıkarıyorsa çok sıkıntı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: esen38

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler s10 plus almak istiyorum ama pil konusunda çok şikayet görüyorum sıkıntı yaşar mıyım eski telefonum mi 10 note lite di oyun oynayan birisi değilim

Oyun oynamıyorsanız sizi her türlü memnun edecektir.

• 1 senedir s10+ kullanıyorum hiç şarjından şikayet etmedim edenler herhalde 7/24 oyun oynayanlar

• Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]
    s10+ cihazımın batarya kapasitesi "Samsung info" uygulamasında 4000 mAh görünüyor. Normalde 4100 mAh değil mi? Diğer kullanıcılara da var mı bu sorun?

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    17.08.20 üretim tarihi ama bende de 4000 mAh gösteriyor.

• 
Sayfa: önceki 15171518151915201521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.