Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14061407140814091410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tek farkı o oluyor zaten ne hız konusunda ne de kamera konusunda hüsrana uğramayacağını düşünüyorum. Batarya konusunda ise sosyal medya + film / video ve şeklinde kullanıyorsan telefonu kesin olarak bir günü çıkartır ancak çok oyun oynuyorsan elbetteki diğer telefonlar gibi bu da gün içinde şarj isteyecektir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar

Galaxy S10e kullanıyorum. Birisi bana Ok Google , Hey Google fonksiyonlarını nasıl kullanabileceğimi anlatabilir mi?

Özellikle ekran kapalıyken Google Asistanı devreye almanın yolunu bulamadım,
  • S10+ şarj sorunum yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • surfer kullanıcısına yanıt
    Telefon dilini ingilizce olarak kullanırsan eğer ok google ekran kapalıyken bile devreye girer fakat Türkçe olarak kullanmak isterseniz, bixby ayarlayıp ekran kapalıyken bile 'Hi Bixby' komutunun ardından 'Open Google' derseniz sesli asistanı kullanabilirsiniz. Benim bildiğim ve uyguladığım çözümler bunlar.
  • Arkadaşlar S10+ 128 GB Samsung Emaar dan alınma 6 ay daha garantisi olan cihazımı satıyorum. Siyah renk, aldığımda Samsung'dan ön arka kaplama yaptırdım. İstanbul içi elden satış yapabilirim. Kutusu, faturası, kulaklığı, adaptörü ve 2 adet silikon orijinal kılıfı mevcut.
  • surfer kullanıcısına yanıt
    google asistan-asistan-diller kısmına girip ilk dil english(united states) 2.dilide Türkçe(Türkiye) seçeneğini ekleyeceksiniz. zaten sonrasında dillerin altına yeni bir menü daha eklenecek ve asistanın sesi gelecek. en alttada asistan cihazlarına geleceksiniz telefonu seçin hey google tikinin açık olduğuna emin olun ve alttaki ses modelinden sesinizi tanımlayın. Bu sayede hey google kullanımı telefon ekranı kapalıykende kullanımda olacaktır. Yalnız asistanın kendi sayfası ingilizce olacaktır ama sizi Türkçe anlamaya ve karşılık olarakta Türkçe vermeye devam edecektir.
  • Geçen bende onlar direk türkçe oldu nasıl oldu anlamadım şuan ekran kapalıykende acıyor

• AL Parti A kullanıcısına yanıt
    Cızırdama değilde, iki speakerdan ses gelmesi bazen eko efekti yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt
    evet Türkçeye çevrildikten sonra da eskisi gibi çalışıyor ama cache ile alakalı tel kapanıp açılınca eski haline geliyor ama siz denediyseniz ve hala değişmedi ise en sonunda google asistan Türkçe ile kilitsiz çalışıyor diyebileceğiz.
  • Hayır hayır ben hiç yapmadım bi güncelleme geldi ve direk türkçede kullanabiliyoruz

• kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt
    hemen deneyelim bakalım nasıl olacak
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Merhaba, memnunum hocam bana yetiyor ama daha iyisi olabilir miydi kesinlikle evet. Her ne kadar mp her şey demek değilse de önceki LG g5 telefonumda olduğu gibi en azından 16mp olması detay açısından daha iyi oluyordu.

Kameraya baya güncelleme geldi. Note 10'a S20 ye gelen özellikler de eklendi kameralara. Pro video bile var manuel ayarda video çekiliyor. Gece çekimleri oldukça güzel ve parlak. Hele gece çekiminde altta beliren poz telafisini bir stop arttırırsanız gündüz gibi aydınlık (DSL'da 30 sn de alıyorum o parlaklığı anca) bir stop ksarsanız da gözün gördüğü gibi gece çekimleri elde ediyorsunuz. Ya da pro modda istediğin değerlerde manuel çekim yapıyorsun. Yıllarca DSLR kullandığım için bıktım ayar yapmaktan, o ayna sesi de yoksa neyleyim manuel ayarı. Otomatik candır diyorsun çoğu zaman. Özel etkinlikler dışında DSLr'ı kullanmıyorum bile artık.

Ama bunların hepsi telefon ekranından gördüklerim. Pc ye atıp işleme yapmak istesen bir DSLR kadar veri tutamıyor. RAW 'da çeksen sensörün iso kabiliyeti bir yere kadar.

2x optik zoom nasıl olur çok gerekli mi bilmiyorum ama şu an alacak olsam salak gibi sigorta yaptırmaz düz S10 alırdım. 2x sanırım bizim DSLR 'da 1,6 çarpanla 50mm lens'e eş değer oluyor. Portre için güzel olur ya da obje çekimlerinde. Elinizde hali hazırda bir fotoğraf makinesi yoksa eğer s10 öneririm ben. Optik yakınlaştırma her halukarda çok daha iyi.

• BY. GÖKHAN B kullanıcısına yanıt
    Hocam bence iyice araştır derim sarı sitede 1 yıllık cihazlara 3.5k istiyorlar eğer arkadaşın 3200 TL istiyorsa ya gerçekten çok iyi niyetli bir insandır (mevcut piyasada hala böyle adam kaldı mı bilmiyorum) ya da o telefonda bir iş vardır. Eğer cihaz gerçekten orijinal ise o fiyata kaçırma derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Temmuz güncellemesi geldi mi S10+ cihazlarına arkadaşlar ? Veya ne zaman gelir
  • AL Parti A kullanıcısına yanıt
    anladım hocam bu mesajı yazdıktan sonra telefonu test etmek ıcın aldım 1 gun kullandım malesef batarya tatmin etmedi beni vazgeçtim onun için:(

cvbınız ıcın teşekkur ederım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Hayırdır arkidiş??

Apple ile aranda bir savaş falan mı var? Kavgaya gider gibi yazmış içini dökmüşsün..

Ne anlatıyorsun yahu sen.? Kıyas yapmışsın her mecrada.

Yazdığımın en alt satırını oku. Şuan 1 numarada olsa, en iyisi de olsa zaten alıp kullanmam bana göre değil.

Adam Exynos'u övüyor işe bak.

Sen başka konularda Apple fanları ile yap bu tartışmaları hacı. Burası bunların yeri değil.

Tek çekirdek performansında A13 bionic intel i7 lere kafa tutuyor, bu kalkmış ne anlatıyor.

Böyle tartışmaları hiç sevmem, uzatmayalım.

Selametle.
    Kardiş intele kafa tutuyorsa millet enayi o zaman gidip intele o paraları verecepine gitsin alsın bi a13li iphone kullansın en ağır programları. 😂😂😂 kafaya bak. Daha i7 yle a13ün farklı mecrakar olduğunu ayırt edemeyerek kıyas etmiş adamcık.

Ben nornal cvp verdim. İki sistemi de kullanan biri olarak size katılmadığımı söyledim ve zorunuza gitmiş anlaşılan. Kusura bakna karrdiiişşşşşş...

• Türküdiyar T kullanıcısına yanıt
    Allâh yolunu şaşırtmasın..

Vitaminsiz olarak takıl kendi kendine.. elbet seninde elinden tutan olur bir gün.

• S10 plus ile 4 k TV de 4k olarak Samsung dex i çalıştırabilirmiyim herhangi bir tybc li HDMI kablosu ile

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

google asistan-asistan-diller kısmına girip ilk dil english(united states) 2.dilide Türkçe(Türkiye) seçeneğini ekleyeceksiniz. zaten sonrasında dillerin altına yeni bir menü daha eklenecek ve asistanın sesi gelecek. en alttada asistan cihazlarına geleceksiniz telefonu seçin hey google tikinin açık olduğuna emin olun ve alttaki ses modelinden sesinizi tanımlayın. Bu sayede hey google kullanımı telefon ekranı kapalıykende kullanımda olacaktır. Yalnız asistanın kendi sayfası ingilizce olacaktır ama sizi Türkçe anlamaya ve karşılık olarakta Türkçe vermeye devam edecektir.
    Vallahi yaptım oldu çok şükür. Aylardır düzgün kullanamamıştım şu özelliği oldu nihayet. Çok tesekkur ederim.

• Ben yeni güncellemeyi yükledim.
    İlk olarak parmak izi okuma hızlanmış.
    Başka farklılıklar olursa yazarım

• 
Sayfa: önceki 14061407140814091410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.