Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.513
Cevap
327
Favori
1.700.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sallami

Bende uyarı yerine kilit simgesi çıkıyor. Bunun için ekranın yarısının kapanması gerekiyor. Üst kısmı elle kapatmak yetmiyor ama beyaz a4 ile ekranın üst yarısı kapanırsa, parmak izi kullanılarak açılsa bile kilit devreye giriyor. Çift tıklayarak açılma zaten kapanmış oluyor.

Ek: az önce çalışan özellik mesajı yazıp tekrar deneyince çalışmadı.
    Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz. Aslında yarısına gerek yok üst tarafa bir kağıt koymak yeterli olacaktır. S10 serilerinde sanırım kronik böyle bir problem var.
  • synan35 S kullanıcısına yanıt
    S10 şerilerinde olan bu sorun S10 Lite de devam ediyor kot pantolonun arka cebinde taşırken bakıyorum bir yerlere girmiş numara falan çevirmeye çalışmış bende şöyle yapıyorum teli cebime koyarken ekran dışa bakacak şekilde koyuyorum sorun olmuyor yani ekran popo ya bakarken sıkıntı var..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

S10 şerilerinde olan bu sorun S10 Lite de devam ediyor kot pantolonun arka cebinde taşırken bakıyorum bir yerlere girmiş numara falan çevirmeye çalışmış bende şöyle yapıyorum teli cebime koyarken ekran dışa bakacak şekilde koyuyorum sorun olmuyor yani ekran popo ya bakarken sıkıntı var..
    Bahsettiğiniz ters koyma işi sakat ya :) yanlışlıkla bir yere sert bir şekilde çarpsa :)
    Evet o şekilde koyunca da tehlikeli oluyor..

• pehlivan33 P kullanıcısına yanıt
    Hocam baktığınız sitelerde veya mağazalarki fiyatları yazarsanız ona göre bir değerlendirme yapabiliriz fakat tavsiyem bu zamanlarda s10e fiyatını daha çok hakeden bir telefon gibi geliyor bana çok fazla bir fark yok ve fiyat konusunda daha uygun. Tabi yine sizin tercihiniz

Hocam şimdi denedim. Çok amatör şekilde iki de video çektim, ekliyorum. Yüksek parlaklıkta izlerseniz daha net görürsünüz. Karanlık odada A4'te ve kumaşta denedim ikisinde de sorunsuz diyebilirim. Yalnız şöyle bir durum var; A4 veya kumaşı kaldırdıktan sonraki ilk seferde yine koruma devrede oluyor ve çok net şekilde kilit simgesine dokunup çekmesiniz ekranı açmıyor eğer temas yoksa bir sonrakinde koruma devre dışı kalıyor.

Cihaz S10e, çift tıkla uyandırma kapalı. Videolar çok amatör oldu dediğim gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

S10e bendeki...

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

https://www.log.com.tr/samsung-galaxy-s10-ailesi-can-sikici-yeni-bir-sorunla-gundemde/

Bu sorun gecen sene mart ayında haber olmuş. Anlaşılan düzeltilmemiş.

Alıntıları Göster
    Parmak izi sensörüne yaklaştırınca açan özelliği kapatın telefonu o açıyor çift dokunma değil ben ilk aldıgımda farkettim çok sinir bozucuydu neyseki düzeldi onu kapatınca ister istemez elin çarpıyor oraya masa üstünden falan alırken ya da cebinden çıkarırken

• quote:

Orijinalden alıntı: eyilmaz93

Hocam şimdi denedim. Çok amatör şekilde iki de video çektim, ekliyorum. Yüksek parlaklıkta izlerseniz daha net görürsünüz. Karanlık odada A4'te ve kumaşta denedim ikisinde de sorunsuz diyebilirim. Yalnız şöyle bir durum var; A4 veya kumaşı kaldırdıktan sonraki ilk seferde yine koruma devrede oluyor ve çok net şekilde kilit simgesine dokunup çekmesiniz ekranı açmıyor eğer temas yoksa bir sonrakinde koruma devre dışı kalıyor.

Cihaz S10e, çift tıkla uyandırma kapalı. Videolar çok amatör oldu dediğim gibi.

Merhaba ilginiz ve video için teşekkür ederim. Lakin anlaşılması çok zor olmuş. :) Aslında ışık kapatmanıza hiç gerek yok sadece ön kısımında kamera hizasını bir şekilde kapatırsanız bu uyarıyı vermesi gerekecektir. Siz den bir rica da bulunmak istiyorum vaktiniz olursa, bu işlemi ışık kapatmadan yapabilirseniz. Bu şekilde video ya alabilirseniz süper olur sebebi şu gidip samsung servise kardeşim bak bu cihazda çatır çatır çalışıyor benim cihazda çalışmıyor deme lüksüm olacak. Servis de bulunan vatandaş bu cihaz da problem yok deme lüksüne de sahip olmayacak. Hakem heyetlerin de sürünmek istemiyorum. :)

• Merhaba arkadaşlar..Ekran yanması oldu s8 de de geldi başımıza bunda da geldi plus model..garantiye yollayacağız ücretsiz ekran değişimi muhabbeti devam ediyor mu arkadaşlar bilginiz var mı ?ekran değişince su felan geçiriyor artık dimi?

• eyilmaz93 kullanıcısına yanıt
    Ben sorun yaşayan arkadaşın sorununu anlamak için kendi s10e de ekran kapalıyken test yaptım videoda görünen uyarı ekranı çıkmadı. Ben de sadece saat ve bildirimler ekranı çıkıyor yani kilit ekranı çıkıyor.Ekrana çift dokunursam.

Daha sonra uyandırmak için çift dokunun ayarını kapatıp test yaptığım zaman ise ekran tamamen tepkisiz yani açılmıyor. Sizlerde o kapalıyken de açılıyorsa ekran o zaman sizlerin telefonlarda sorun var.

Attığınız videoda görünen uyarı ekranı benim telefonda ekran açık ve ben telefonda bir şeylere bakarken çıkıyor. Nadiren olan bir durum. Ekran kapalıyken hiç çıkmadı o ekran. Benim telefonda da ekranda bir şeylere bakarken çıkması garip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 21 Haziran 2020; 13:10:7 >
  • S10e telefonunda çift dokunmadan ekranı açılan varsa mutlaka servise götürsün. O ayar kapalıyken ekranın açılmaması lazım.
  • quote:

S10e telefonunda çift dokunmadan ekranı açılan varsa mutlaka servise götürsün. O ayar kapalıyken ekranın açılmaması lazım.
    Muhtemelen benim cihaz arızalı . Sizin çift dokunarak açma kapalı olduğu zaman, ekranı uyandırmaya çalıştığınız(güç tuşuna bastığınız da önünde bir engel varken) da uyarı geliyor doğru anladım ben değil mi?
  • @synan35

Rica ederim hocam. Dediğiniz şekilde yaptım ve Google Drive bağlantısını sizinle paylaşıyorum. Tüm denemelerde sorunsuz olarak koruma devrede yalnızca videonun 1:05 anında ekranı kaydırmayı unutuyorum ve uyarı gelmiyor. Dikkat ederseniz bir süre anlamak için bekliyorum. Çift dokunma ile uyandırma kapalıydı yine. Ben böyle bir sorun hiç yaşamadım sadece siz yazınca incelemek için ve size yardımcı olmak için bu videoyu hazırladım.

S10e Ekran Kilidi Koruması Deneme

@Noctivagant

Hocam ilk video çok düşük çözünürlükte olduğu için anlaşılamamış doğal olarak; çift dokunma ile uyandırma kapalı olduğu zaman dokunma ile ekranın açılması gibi bir durum yok. Ben güç tuşu ile aç kapat yapıyorum, yeni videoda daha net bir şekilde görebilirsiniz. Her iki yöntemle de açıldığında cihaz karanlık ve temaslı ortamda ise (çanta, cep vb.) ekran koruması devrede olması lazım. Bunun da videoda düzgün bir şekilde çalıştığını görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: synan35

Muhtemelen benim cihaz arızalı . Sizin çift dokunarak açma kapalı olduğu zaman, ekranı uyandırmaya çalıştığınız(güç tuşuna bastığınız da önünde bir engel varken) da uyarı geliyor doğru anladım ben değil mi?

Alıntıları Göster
    Ben güç kuşuna basarsam ekran direk açılıyor çünkü ekran kilidini parmak izi ile açıyorum ben. Ama şimdi parmak izi ile açmayı kapatıp denerim

Denedim. Güç kuşuna bastım ve karşıma uyarı olmadan 15:06 yazan ve bildirimlerin göründüğü kilit ekranı geldi.

• eyilmaz93 kullanıcısına yanıt
    Anladım. Benim telefonda da çift dokunma ile uyandırma kapalı oldu zaman ekranın açılması durumu yok. O açık olduğunda da telefon cebim de hiç açılmadı zaten.

Güç tuşuna basınca ise telefon direk açılıyor çünkü parmak izi ile tanıma aktif.

Az önce Parmak izi ile açmayı kapattım ve güç tuşuna baskım uyarı olmak sızın karşıma direk görselde ki ekran geldi.

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Çift dokunmayı aktif edersem de bu ekran geliyor yine zaten. Fark eden bir durum yok.

Edit: Benim telefonda da uyarı yok aslında ama ekran cebimde hiç açılmadı. Ben o uyarıyı telefon elimde ve telefondan bir şeylere bakarken alıyorum bazen. Mesela gecen gün galeriden fotoğraflara bakıyordum. İnstagramı açayım dedim o sırada uyarı çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 21 Haziran 2020; 15:39:0 >

• quote:

Anladım. Benim telefonda da çift dokunma ile uyandırma kapalı oldu zaman ekranın açılması durumu yok. O açık olduğunda da telefon cebim de hiç açılmadı zaten.

Güç tuşuna basınca ise telefon direk açılıyor çünkü parmak izi ile tanıma aktif.

Az önce Parmak izi ile açmayı kapattım ve güç tuşuna baskım uyarı olmak sızın karşıma direk görselde ki ekran geldi.

Çift dokunmayı aktif edersem de bu ekran geliyor yine zaten. Fark eden bir durum yok.

Edit: Benim telefonda da uyarı yok aslında ama ekran cebimde hiç açılmadı. Ben o uyarıyı telefon elimde ve telefondan bir şeylere bakarken alıyorum bazen. Mesela gecen gün galeriden fotoğraflara bakıyordum. İnstagramı açayım dedim o sırada uyarı çıktı.
    Merhaba dün ve bugün yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Sizin de telefon da benim ki gibi bir sıkıntı var . @eyilmaz93 nick li arkadaşımızın atmış olduğu video olaması gereken çalışma biçimidir. Bence siz de o video yu referans alarak bu sorunla mücadele etmelisiniz tercihen. :) Bu kanıtlanmış video sayesinde ben de o çok bilmiş (aslında sadece orada bakınan) çalışana al kardeşim sana kanıtı diyebileceğim. Çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyilmaz93

@synan35

Rica ederim hocam. Dediğiniz şekilde yaptım ve Google Drive bağlantısını sizinle paylaşıyorum. Tüm denemelerde sorunsuz olarak koruma devrede yalnızca videonun 1:05 anında ekranı kaydırmayı unutuyorum ve uyarı gelmiyor. Dikkat ederseniz bir süre anlamak için bekliyorum. Çift dokunma ile uyandırma kapalıydı yine. Ben böyle bir sorun hiç yaşamadım sadece siz yazınca incelemek için ve size yardımcı olmak için bu videoyu hazırladım.

S10e Ekran Kilidi Koruması Deneme

@Noctivagant

Hocam ilk video çok düşük çözünürlükte olduğu için anlaşılamamış doğal olarak; çift dokunma ile uyandırma kapalı olduğu zaman dokunma ile ekranın açılması gibi bir durum yok. Ben güç tuşu ile aç kapat yapıyorum, yeni videoda daha net bir şekilde görebilirsiniz. Her iki yöntemle de açıldığında cihaz karanlık ve temaslı ortamda ise (çanta, cep vb.) ekran koruması devrede olması lazım. Bunun da videoda düzgün bir şekilde çalıştığını görebilirsiniz.
    Sizi uğraştırdığım için kusura bakmayın, hakkınızı helal edin. Lakin bu hazırladığınız video kanıt oldu ben bayiye gittiğimde al kardeş bak çalışıyor dediğimde meymenetsiz suratını görmek istiyorum(maskeden göremedi :) ) Çok teşekkür ederim ve sayeniz de şunu anlamış olduk. Cihaz kronik bir şekil de sorunlu.

• 
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.