Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1381. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13791380138113821383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Size gelen güncelleme sürümü versiyonu ne ?

Ya bana henüz gelmedi. Bu sabah 3 bixby bileşeni güncellemesi vardı sadece. Az önce baktığımda ise remainder güncellemesi vardı.

Bendeki 26 mayısta güncellenmiş görünüyor. 11.2.2.3

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mat ekran koruyucu kullanan var mı ? Arkadaşım iphone için almış bugün biraz inceledim çok hoşuma gitti. Işığı falan hiç yansıtmıyor, çok kolay okunuyordu ekran. Acaba böyle kaliteli mat koruyucular s10 serisine de var mı ? İnce jelatin değil de biraz kalındı. Şu 3D koruyucular kalınlığında
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de mat ekran koruyucuları çok seviyorum; parmak izi, yansıma vs. yok. Lâkin daha önceki cihazlarımda piksel piksel bi ekran ortaya çıkıyordu ve ekran keyfini öldürüyordu. Bu sebeple S10e için hiç bakmadım bile. Eğer görüntü kalitesine bu şekilde darbe vurmayan bir mat ekran koruyucu bulursanız buradan belirtirseniz çok iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sallami kullanıcısına yanıt
    Bana da 3 bixby 1 tane customization service 1 tane resminden gelmiş. (S10 plus)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    S5 varken kullandım mat ekran koruyucu. Piyasada sadece tek bir model vardı. Belki de kalitesiz olduğu için olabilir, başlangıçta okuma için iyi bir deneyim gibi geldi ama uzun vadede ekran kalitesinin düştüğünü görüp okurken bile rahatsız olmaya başladım. Yıpranınca da bir daha mat almadım. Zaten piyasada bir daha da bulamadım. Kalitesini bulan olursa yeşillendirebilirse sevinirim.

• Sleeper kullanıcısına yanıt
    Abi yapma yaa s10 plus Wqhd ekran, 100'den sıfıra 6.5 saat zor alıyorum. Pubg oynarsam zaten şakgadanak 5 saate düşecek.
    Bir günü geçtim full oynama ile yarım günü çıkaramıyorum. abi napıcam bunu yukseltmenin yolu varmıdır telefonu alalı 11 ay oldu garantisi devam ediyor. Antalya avm'lerdeki herhangi bi samsung'a götürüp bataryasını değiştirin desem acaba garanti kapsamına girer mi? bide en korktuğum şey telefonun içini açıcaklar ip68 su ve toza dayanıklı sertifikasi kalmıycak. bi sitede okumuştum 'nanopolimer ile orayı yapıştırıyolar eskisi gibi' diye.
    Not: garantiye versem yenisini verirlermi la

• sallami kullanıcısına yanıt
    Sizdeki ile aynı sürüm fakat ben Google Play üzerinden güncelledim. Galaxy Store da çıkmadı güncelleme. Bugün 3 tane Bixby güncellemesi geldi sadece banada. Az önce de Reminder güncellemesi.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Baktım ben de Google play den yüklemişim güncellemeyi. Ya da en azından öyle gösteriyor. Cevap için teşekkürler

• @sallami @eyilmaz93

Arkadaşın aldığı yere gidip yarın ya da öbür gün bir sorayım. S10e içn var mıymış.

Hiç öyle pixel pixel bir görüntü yoktu vallahi. Baya iyiydi, 40 liraya yaptırmış.
    Bende uyguladım bir ara görüntü pixel pixel oluyor. Özellikle beyaz renkte çok kötü gözüküyor.
  • s10 unu mu sattım 4500 e

şimdide plus bakacam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

@sallami @eyilmaz93

Arkadaşın aldığı yere gidip yarın ya da öbür gün bir sorayım. S10e içn var mıymış.

Hiç öyle pixel pixel bir görüntü yoktu vallahi. Baya iyiydi, 40 liraya yaptırmış.
    Hocam mat kılıflarda mutlaka o piksek olarak tabir edilen noktacıklar oluyor. Çok kaliteli olanlarında çok zor fark ediliyor. Sizin arkadaşın ekranında vardır o noktacıklar ama ortam ışığından dolayı fark etmemişsinizdir.

Ben zamanında eski telefonum s6edge de mat kılıf kullanmıştım. Kılıfı kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 ay sonra sonra fark ettim ekranda noktacıklar olduğunu. Ekrana tam karşıdan bakınca neredeyse hiç fark edilmiyordu. Ama bir gün bir ortamda video izlerken fark ettim o noktacıkları. Daha önceleri de videolar izlemiş fark etmemiştim. Hatta izlediğim video da belki efekt vardır ondandır diye düşündüm ama bir kaç ay sonra kılıfı çıkarmam gerekti. Çıkardıktan sonra aynı video izlediğimde o noktacıkları görmedim.

Zaten noktacıkları fark edince dikkatli bakmaya başladım ekrana. Bazı ortamlarda o ekran koruyucuda o noktalar fark edilirken bazı ortamlarda fark edilmediğini gördüm.

Dediğim gibi kaliteli sayılacak mat ekran koruyucular da o noktacıklar zor fark ediliyor. Zaten onlara o mat özelliliğini de anladığım kadarıyla o noktacıklar veriyor.

Kaliteli bir markanın ürününü alıyorsanız işi bilen bir mağazadan satıcılar genelde mat olanlarla ilgili uyarı yapıyorlar.

O piksel denen noktacıkların olayı şu aslında. O koruyucuların hepsi nokta noktalar. Biri biraz koyu biri açık renk. Işığı bu sayede bertaraf edip parlamaları engelliyorlar. Kaliteli olanlarda o noktaları fark etmek ise neredeyse imkansız. Çok zor ve nadiren fark ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 2 Haziran 2020; 11:37:56 >

• Spiln3r kullanıcısına yanıt
    Bu durumun bir çok sebebi var. Örneğin arka planda çalışan gereksiz uygulamalar, şebeke sinyalini verimi...
    Size kendimden örnek vereyim günlük kullanımda kamera, youtube music, sms, şebeke bağlantılı sesli arama, whatsapp (yazışma + görüntülü görüşme), instagram, internet kullanımında 6 saat 20-25dk alıyorum. Eğer gün içinde youtube kullandıysam 7 saatleri buluyor. Telefon ekranı iyi kullanmak için optimize ediyor olsa gerek ki sadece test için uçak modu açıp video izlersem çok rahat 9 saatleri, uçak modu kapalı yani şebekeye bağlı izlersem rahat 7 saatleri geçiyor. Arabalarda nasıl uzun yolda sabit hızda yakıt az yakıyorsa bunun gibi cihaz da stabil kullanımda sizi üzmüyor.
    ---
    Bu sadece başımdan geçen olay size dilerseniz devredışı bıraktığım uygulamaları atabilirim.
    Wipe cache yaparsanız da fayda görürsünüz. Size tavsiyem şu olacak: Haziran güncellemesini bekleyin ve gelince temiz bir format atın, gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın fark göreceğinizi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.A.R.U.B -- 2 Haziran 2020; 11:38:57 >

• S10 PLUS için kırılmaz ekran koruyucu yada üzerindeki ilk çıkan jelatin kadar kaliteli koruyuculardan nereden bulabilirim ilk aldığımdaki orjinal jelatin duruyor üzerinde ama cebimden çıkarıp tekrar geri koyarken derin çizik oluşmuş allahtan jelatin var telefonda
  • quote:

Orijinalden alıntı: matea3535

S10 PLUS için kırılmaz ekran koruyucu yada üzerindeki ilk çıkan jelatin kadar kaliteli koruyuculardan nereden bulabilirim ilk aldığımdaki orjinal jelatin duruyor üzerinde ama cebimden çıkarıp tekrar geri koyarken derin çizik oluşmuş allahtan jelatin var telefonda
    Baseus marka kullanıyorum aylardır. Gayet memnunum pet yapısı sayesinde cam gibi duruyor uygulaması da kolay ve UV koruyuculara oranla parmak izini çok rahat okuyor hiç koruyucu yokmuş gibi ama kötü yan olarak aşırı leke bırakıyor
    Tavsiye ederim

• K.A.R.U.B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim umarım değildir. Haziran sonuna doğru götüreceğim şu hastalık dönemi biraz daha sakinleşsin de
  • K.A.R.U.B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.A.R.U.B

Baseus marka kullanıyorum aylardır. Gayet memnunum pet yapısı sayesinde cam gibi duruyor uygulaması da kolay ve UV koruyuculara oranla parmak izini çok rahat okuyor hiç koruyucu yokmuş gibi ama kötü yan olarak aşırı leke bırakıyor
    Tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    Link varsa atarmisiniz.. Birde parmak izi okuyucu güzel çalışıyormu yani koruyucusuz okumaya gore yuzde kac kayip oluyo sizce..

• 2 ay sonra işe başladım geçen 2 ayda pil iyileşmiş normalde işten çıkınca 5 10 kalıyordu şimdi 25 30 kalıyor

• Liberty Citizen kullanıcısına yanıt
    Küçük bir parça tutuyor orayı youtube da birisi falçata ile tak diye çıkarıyordu. Yetkili servise sormakta fayda var eğer çok para isterlerse herhangi bir telefoncuda bulabileceğini düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 13791380138113821383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.