Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erenqfb Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil1 Android
26.432
Cevap
297
Favori
316.733
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]
Giriş
    16694 Mesaj
    fotoğraf kalitesi plesebo değil ciddi anlamda artmış. Odak kaçırmıyor artık, noise reduction daha az ve alan derinliği çok daha doğru.

İki fotoyu da hiç işlemeden direkt atıyorum;

güncellemeden önce

güncellemeden sonra

edit;

Dış mekan çekimleri de yaptım demin. Gece modu çok daha iyi, nr gerçekten azalmış. Artık yüksek isodan dolayı hafif gren var ama detaylar ölmüyor fıstık gibi. S20 nin büyük sensöründe nasıldır kim bilir bu güncelleme. Yalnız bu haliyle bile beni mutlu etti. Kekşke normal s10 olsaymış. Bozulana kadar kullanırdım 2x zoom kamerası da var mis gibi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 26 Mart 2020; 23:42:11 >
    |
    |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
    Ne mutlu Türküm Diyene

• Yüzbaşı
    777 Mesaj

Animasyonu kaldırma var çalışıyordu şimdi çalışmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Marrusia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

S10e 128 gb gri renk 2 aylık ve imei kayıtlı

S9 plus 64 gb mor renk 12 aylık tr garantili

Çok merak ediyorum farkları, oyun oynamam, arada bir video izlerim ekran boyutu benim için ikiside tatminkar, sizlerin yorumlarını merak ediyorum. İyi akşamlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    Allaha şükürler olsun, klavye android 9 zamanındakinden de iyi olmuş. Tahminler daha iyi, zırt pırt saçma önerilere çevirmiyor otomatik olarak. Swftkey 'e yaklaşmış tahmin olarak. Tasarımı değişmiş sanırım ama iyi olmuş bence. Eskiden yanlış harfe çok basardım ya da algısı kötüydü klavyenin, şu an hiç yanlış tuşa basmadan yazabiliyorum artık.

Bir de klavyede android 10 oneui2.0 ile gelen yeni kaydırma hareketleri çalışmıyor. Yani geri gitmek için klavye hizasında kaydırma yaparsanız geri gitmiyor, klavyenin harici yerden yana çekme yapacaksanız.

güzel güzel sevdim. Camera ve klavye iyileştirmesi memnun etti beni.

Ne mutlu Türküm Diyene

• Binbaşı
    1772 Mesaj
    Samsung bu ayki güncellemeler ile kullanıcılarını bayağı memnun ediyor gibi, 3 yıllık s8 serisine bile güncelleme göndermiş, ve güncelleme ile birlikte pil suresinin bayağı arttığını söylüyorlar
    Hayırdır inşallah, aman nazar değmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi receep 32 -- 27 Mart 2020; 0:38:25 >
    |
    |
  • Yarbay
    4184 Mesaj

buds+ da telefon görüşmesi yaptınız mı memnun musunuz o bakımdan?
    |
    |
    cemcem0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

enstantane 1/30 altına inmiyor mu yoksa çıkmıyor mu? 1/30 altı zaten görüntüyü bozar ondan öyle yapmışlardır. 1/30 üstüne çıkamıyorsan o sıkıntı. Işıklarda dediğin gibi dalgalanma olur 50herz ile düşük enstantane çakışmasından. sınır 1/50 olaymış bari.

Ben daha yüklüyorum deneyemedim :D
    1/24000 ile 1/30 arasında değiştirebiliyorsun. 1/15 1/5 gibi değerlere indiremiyorsun. Yani enstanteneyi en fazla 1-30 kadar açabiliyorsun daha fazla açmak mümkün olmuyor.

Enstanteneyi daha fazla açmak görüntüyü bozmaz. Daha fazla ışık almasını sağlar bu sayede ISO kısık tutarsın bu sayede görüntü bozulmaz. Görüntüyü malum bozan şey genel olarak ISO değeridir.
    Pil menüsü içinde uygulama güç yönetimi kısmına "Derin Uykuya Alınmış uygulamalar diye bir kısım eklenmiş. Buraya eklenen uygulamalar arka planda hiç bir şekilde çalışmaz, sadece kullanırken çalışır diyor.

Sık kullanılan ve bildirim alınan uygulamalar harici ekleme yapılıp arka plan çalışması ile pil kullanımı azalabilir. Bi gece denerim..

|
    |
    MSI Z97 MPOWER MAX AC | INTEL i7 4790K 4.8 Ghz | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory | EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | Corsair H100 | SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör | SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD | SAMSUNG Spinpoint 750GB ve 200GB HDD | WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb | Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU | CM HAF-X 942 | Logitech X-530 5.1
  • Emekli Yönetici
    16694 Mesaj

Biliyorum yahu 2009 dan beri fotoğrafçılık ile uğraşıyorum :)) 2003 den beri de dijital makine kullanırım. Agfa orta format filmli, kodak 35mm filmli makinelerim de var :)

1/30 fotoda normal hatta 1/5'i bile elle çekersin ama videoda 1/30 un altı işe yaramaz. Enstantane süresi uzayacağından görüntü jöleleşmeye başlar. Dijital kameralarda da 1/30 un altına inilmesine izin vermez. Hatta şüpheye düştüm teyid etmek için SLR ve dijital kameraya baktım onda da 1/30 altına inmiyor.

Ben sandım ki samsung 1/15 falan izin verip en yüksek enstantaneyi de 1/30 yaptı. Şu an olan normal anormal bir durum yok yani.

Bu arada enstantane açıklık değil hızdır. Fransızca kökenlidir, instantane kelimesinden gelmedir. Yaygın adı ise fotoğrafçılıkta shutter speed diye geçer.

Sizin dediğiniz açıklık ise diyaframa özgü bir kavramdır. Diyafram açıklıkları vardır, buna da fotoğrafçılıkta "aperture" denir. Sensöre objektiften ne kadar fazla ışık gireceğini belirler. Ayrıca alan derinliği üzerinde de etkilidir.

Yani ;

sensör üstüne düşecek ışığın miktarını açıklık(aperture) diyafram(F) değeri belirler. F1,8 - F1,4 F2,8 F5,6 ....
    Sensörün belli bir süre zarfında ışık almasını sağlayan ise sensör önündeki perdedir. Bu perdenin hızına ise shutter speed denir biz de enstantane diyoruz.
    1/30sn - 1/100sn

Perde varken bunlar mekaniktir. Perdenin hızını belirler. Dijital makinelerde ise bu dijital olarak gerçekleşir.

Diyafram-enstantane-iso üçlemesine de pozlama denir. Global ad olarak da exposure :)

iso ise başlı başına bir ders konusu. Sensör aşırı önemli, boyundan tut alıcıların yakınlığına, onların tasarımına, sensör üstündeki minik alıcıların mercek yapısına. Üreticiler en çok buna kafa yoruyor. Bir de foto işlemcisine. Artık yapay zeka ve yazılım da günümüzde yarış ortamında yerini almış bir unsur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 27 Mart 2020; 1:12:32 >
    |
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne mutlu Türküm Diyene

• Yüzbaşı
    295 Mesaj
    Klavyede tasarımsal değişiklik var mı arkadaşlar ekran fotoğrafı atabilir misiniz?

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Biliyorum yahu 2009 dan beri fotoğrafçılık ile uğraşıyorum :)) 2003 den beri de dijital makine kullanırım. Agfa orta format filmli, kodak 35mm filmli makinelerim de var :)

1/30 fotoda normal hatta 1/5'i bile elle çekersin ama videoda 1/30 un altı işe yaramaz. Enstantane süresi uzayacağından görüntü jöleleşmeye başlar. Dijital kameralarda da 1/30 un altına inilmesine izin vermez. Hatta şüpheye düştüm teyid etmek için SLR ve dijital kameraya baktım onda da 1/30 altına inmiyor.

Ben sandım ki samsung 1/15 falan izin verip en yüksek enstantaneyi de 1/30 yaptı. Şu an olan normal anormal bir durum yok yani.

Bu arada enstantane açıklık değil hızdır. Fransızca kökenlidir, instantane kelimesinden gelmedir. Yaygın adı ise fotoğrafçılıkta shutter speed diye geçer.

Sizin dediğiniz açıklık ise diyaframa özgü bir kavramdır. Diyafram açıklıkları vardır, buna da fotoğrafçılıkta "aperture" denir. Sensöre objektiften ne kadar fazla ışık gireceğini belirler. Ayrıca alan derinliği üzerinde de etkilidir.

Yani ;

sensör üstüne düşecek ışığın miktarını açıklık(aperture) diyafram(F) değeri belirler. F1,8 - F1,4 F2,8 F5,6 ....
    Sensörün belli bir süre zarfında ışık almasını sağlayan ise sensör önündeki perdedir. Bu perdenin hızına ise shutter speed denir biz de enstantane diyoruz.
    1/30sn - 1/100sn

Perde varken bunlar mekaniktir. Perdenin hızını belirler. Dijital makinelerde ise bu dijital olarak gerçekleşir.

Diyafram-enstantane-iso üçlemesine de pozlama denir. Global ad olarak da exposure :)

iso ise başlı başına bir ders konusu. Sensör aşırı önemli, boyundan tut alıcıların yakınlığına, onların tasarımına, sensör üstündeki minik alıcıların mercek yapısına. Üreticiler en çok buna kafa yoruyor. Bir de foto işlemcisine. Artık yapay zeka ve yazılım da günümüzde yarış ortamında yerini almış bir unsur.
    Dediklerinizin tamamını biliyorum. Bende açıklık derken hızı diğer değişle süreyi kast edecektim o kısmı eksik yazmışım.

Bu arada bende Nikon D3100 SLR var o beni yanıltmış. Video kısmına alınca Diyafram ve enstantane ayarı yapılıyor görünüyor ama sadece diyaframı ayarladığım şekilde kullanırken enstanteni ayarını yapmama rağmen o ayarı kullanmıyor video sırasında video çekince fark ettim. Video kısmında enstanteneyi istediğin kadar açabiliyorsun ''30 kadar. Ama video çekmek için çekim tuşuna basınca o ayarı kullanmıyor. O beni kandırmış.
    |
    |

• Yarbay
    11346 Mesaj
    İnstagram kullanıp paylaşım yaparken veya yorum yazarken emoji ekleyen arkadaşlar varsa bir soru soracağım. S10 serisi telefonları güncelledikten sonra klavyede emoji kısmına girip bir emoji bulmak için arama kısmına emoji adı yazınca emoji bulamayan var mı?

emoji kısmını girip ekleyeceğim emojiye kısa yoldan ulaşmak için arama kısmına adını yazıp bul yapınca hiçbir emoji bulamıyorum. Telefonun yazılımını güncellemeden önce böyle bir sorun yoktu.
    |
    |

Evet önceki bence daha yuvarlak hatlı ve parlak idi sanki
    Sendeki önceki sürüm ise gece modunda ekran resmi atarmisin

|
    |
    tens kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İmei Server mı öğrenmek lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    omerfarukgltkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1091 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

buds+ da telefon görüşmesi yaptınız mı memnun musunuz o bakımdan?
    sürekli yapıyorum ve fazlasıyla yeterli ses kalitesine sahip, bir önceki buds'a göre dağlar kadar fark arasında...

Orijinalden alıntı: cemcem0

sürekli yapıyorum ve fazlasıyla yeterli ses kalitesine sahip, bir önceki buds'a göre dağlar kadar fark arasında...

Alıntıları Göster
    bir önceki buds'un zaten çok kötüydü. Bu yüzden biraz kullanıp sattım. Benim önceliğim telefon ile görüşme olduğu için güvenemiyorum yine huawei freebuds 3 almayı düşünüyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1561 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Agronur17

Chrome bildirimlerini kontrol edin.
    Teşekkürler dostum senin sayende sorunum çözüldü.
    |
    |
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.