Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
28.010
Cevap
303
Favori
413.953
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]
Giriş
    186 Mesaj
    Bilgliler için teşekkürler. Telefonu kapatıp uyuma şansım yok ne yazık ki artık uyumadan önce 20 dk bekler uyurum zaten 20 dkda epey bir sarj alacaktır. Batarya konusunda size katılıyorum koca koca firmalar %1lik şarjın hesabını bile yapabiliyorken %20-80 meselesi tamamen saçma geliyor bana. Adamlar bunları bilip de telefon üretiyor. Iphone kullanan ev ahalinde pil sağlığı 2 yıl geçmiş olmasına rağmen %95. Gece şarjda bırakmaz gün içerisinde azaldıkça 1 veya 2 defa takviye eder ve gayet iyi bir rakam. Ama 6 aylık iphone görmüştüm pil sağlığı %85e inmişti. Iphone örneğini tlfnda pil sağlığı menüsü olduğu için verdim. Accubatery uygulamasını yüklemiştim pil sağlığım 9 aylık s10 için %87 gösterdi eğer uygulama doğru ise gece şarjda bırakmanın etkisidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emekli Yönetici
    16763 Mesaj

Size ve sizin gibi gece şarjda bırakacak arkadaşlar için en güzel tavsiyem şu olacaktır. Zaman ayarlı priz..

Dijitalleri daha güzel alınacaksa ondan alınabilir ama mekanik olanları ucuza bulursanız onlardan da alabilirsiniz. Mekaniklerde her dilim 15dkYı gösteriyor, bende hızlı şarj kapalı o halde %15 seviyelerinde şarja takarsam 1 saat 40dk falan şarj süresi diyor. 7 dilim ayarlıyorum 15dk'dan 1 saat 45dk. Sabah 8 de hazır olsun istiyorsam 2 saat önceden şarja başlasın diyorum ve yatıyorum. Şarj 6 da başlıyor mesela 1 saat 45dk sonra duruyor ve sabah kalktığımda şarjım dolmuş şekilde kalkıyorum.

Tabi şarj süresi ve üstündeki 15dklık dilimler tam tutmadığı için bazen %100 dolsun diyorum ve 2 saate ayarlayıp yatıyorum. Dijital olsa daha güzel tam şarj aralığı girilebilir alete.
    |
    |
    muhsin_2122 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
    Ne mutlu Türküm Diyene

• Binbaşı
    1002 Mesaj

Önceden bu kadar değildi. Wi-fi gps açık. Önceden de açıktı.

|
    |
    carmaniacs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1002 Mesaj

Bende de antivirüs samsung health hariç unutulmasına izin verilen hemen tüm uygulamalar uykuda...

|
    |
    dJ_bLoW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    832 Mesaj

Wifi sömürüyor biraz maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sallami kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben de önceki postlarda 8 saatte %6-7 dedim. Birinde de ortalama saatte %1 dedim. Hepsinde 100 den 99 a inişi saymadan değerleri verdim.

Neyse taktığımdan değil. Sadece pavlov misali alıştım. Sürekli kaydediyorum pil durumunu.

Dayak yemeden konuyu kapatayım. Herşey normal...

|
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    16763 Mesaj

Ben uzun süredir ekran süresine bakmıyorum vallahi pil yüzdesini de kaldırdım bildirim çubuğundan. Kafam rahat
    |
    |

Ne mutlu Türküm Diyene

• Emekli Yönetici
    16763 Mesaj

|
    |

Ne mutlu Türküm Diyene

• Yüzbaşı
    832 Mesaj

Userdata kısmıyla işiniz yok zaten hocam. Diğer 4 kısmı doğru koyduysanız tamamdır.

|
    |
    apathetic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Geliştirici seçeneklerinde en altta ikonların şeklini değiştirebileceğiniz bir yer var ben ilk defa gördüm Android 10 ile geldi sanırım..

• Binbaşı
    1903 Mesaj
    Şu telefonun orijinal rom' unda hala ses açık iken deklanşör sesini kısma özelliği olmayışı aşırı komik geliyor bana...
    Android 10un suan en sevdiğim özelliği gözleri kapalı iken yüz tanıma açmıyor 9da çok gömmüştüm uyurken bile açıyor diye parmak izi aşırı hızlanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apathetic -- 5 Aralık 2019; 2:52:16 >
    |
    |

Antivirüs? Ne için?

|
    |
    MSI Z97 MPOWER MAX AC | INTEL i7 4790K 4.8 Ghz | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory | EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | Corsair H100 | SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör | SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD | SAMSUNG Spinpoint 750GB ve 200GB HDD | WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb | Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU | CM HAF-X 942 | Logitech X-530 5.1
  • Yarbay
    7673 Mesaj

Evet 10 güncellemesi ile gelmiş. Bende gördüm ama elleyip kurcalamadım.

|
    |
    SERKAN BEY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI Z97 MPOWER MAX AC | INTEL i7 4790K 4.8 Ghz | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory | EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | Corsair H100 | SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör | SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD | SAMSUNG Spinpoint 750GB ve 200GB HDD | WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb | Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU | CM HAF-X 942 | Logitech X-530 5.1
  • Yarbay
    7673 Mesaj

Ben S7 ile o süreleri alırken, s10 serisi tanıtımından sonra 10 saat altı kullanım sunmaz diyordum. Gerçek kullanım değerleri ortaya çıkınca şaştım kaldım. Bu konunun ilk sayfalarında çok gömmüşlüğüm var bu cihazları. Yine almayacaktım ama hanımın ısrarı ve cihazlara gelecek yeni vergi zamlarını düşünüp cihaz değişim kampanyası ile geçiş yaptım.

Performans konusunda cağ atlattı diyebilirim. Ama pil süresi ve genel kullanımda ki buna kamerada dahil, geçmesem de olurmuş diyorum. Ayrıca s7 Edge 3 seneye yakın olmuştu. Pil iyice yıpranmıştı. Arıza olabilme durumunu da düşünüp geçiş yaptım. Pişman değilim ama almasamda olurmuş. Bir kaç etken vardı alma konusunda karar vermeme sebep olan işte.

S10+ ile hala s7 edge nin kullanım değerlerini göremedim. Resmen pili bitmeyen cihazdı. Bunda her akşam şarja takıyorum.

|
    |
    carmaniacs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1002 Mesaj

Ilk akıllı tel kullanmaya başladığımdan beri ücretli güvenlik yazılımı kullanırım. O sürekli açık. Malûm cep telefonu ile her şeyi yapıyoruz ve google yeterince güvenli bir eko-sistem kuramadı. Benzer şekilde samsung da tüm güvenlik güncellemelerine rağmen hala yeterli değil. Bu da ilave çözüm bulma zorunluluğu getiriyor.

|
    |
    dJ_bLoW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    526 Mesaj

Yıllardır android kullanıyorum, tıkladığın şeylere dikkat ettiğin sürece virüs bulaşmaz.
    Emin olmak için apk kurma iznini sadece dosya yöneticisine ver, önlem olsun.
    Androiddeki Antivirüsler windows virüsleri için tarama yapıyor diye biliyorum. Yani gerek yok.

Dikkatli kullanınca Pc 'de bile antivirüse gerek yok aslında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Aynı sorunu bende yaşıyorum, Android 10 alınca düzeleceğini umuyorum.

|
    |
    mesuto46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anakart: ASUS Crosshair V Formula-Z | İşlemci: AMD FX-8350 4.1GHz | İşlemci Soğutucu: Cooler Master Hyper 212 Evo | Bellek: Corsair Vengeance 8GB 1866MHz | Ekran Kartı: ASUS GTX770 DirectCU II O.C. | HDD/SSD: WD 1TB Caviar Black/Sandisk Ultra II 240GB | Kasa: Corsair 500R PSU: Corsair HX850 80 Gold | Monitör: AOC 23,6" E2461FwH | Gamepad: Logitech Driving Force GT | Kulaklık: Kingston HyperX Furry | Ses Sistemi: Logitech Z506 | Klavye: Logitech G105 | Fare: Logitech G500S
  • Yüzbaşı
    345 Mesaj

Ne kadar doğru bilmiyorum ama gizli fotoğraf çekilmesini önlemek için böyle bir şey yapıldığını bir yerde okumuştum.

|
    |
    BekirHan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anakart: ASUS Crosshair V Formula-Z | İşlemci: AMD FX-8350 4.1GHz | İşlemci Soğutucu: Cooler Master Hyper 212 Evo | Bellek: Corsair Vengeance 8GB 1866MHz | Ekran Kartı: ASUS GTX770 DirectCU II O.C. | HDD/SSD: WD 1TB Caviar Black/Sandisk Ultra II 240GB | Kasa: Corsair 500R PSU: Corsair HX850 80 Gold | Monitör: AOC 23,6" E2461FwH | Gamepad: Logitech Driving Force GT | Kulaklık: Kingston HyperX Furry | Ses Sistemi: Logitech Z506 | Klavye: Logitech G105 | Fare: Logitech G500S
Reklamlar
Media Sözlük
Canlı Tv izle
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,162
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.