Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1092. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.467
Cevap
326
Favori
1.698.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgliler için teşekkürler. Telefonu kapatıp uyuma şansım yok ne yazık ki artık uyumadan önce 20 dk bekler uyurum zaten 20 dkda epey bir sarj alacaktır. Batarya konusunda size katılıyorum koca koca firmalar %1lik şarjın hesabını bile yapabiliyorken %20-80 meselesi tamamen saçma geliyor bana. Adamlar bunları bilip de telefon üretiyor. Iphone kullanan ev ahalinde pil sağlığı 2 yıl geçmiş olmasına rağmen %95. Gece şarjda bırakmaz gün içerisinde azaldıkça 1 veya 2 defa takviye eder ve gayet iyi bir rakam. Ama 6 aylık iphone görmüştüm pil sağlığı %85e inmişti. Iphone örneğini tlfnda pil sağlığı menüsü olduğu için verdim. Accubatery uygulamasını yüklemiştim pil sağlığım 9 aylık s10 için %87 gösterdi eğer uygulama doğru ise gece şarjda bırakmanın etkisidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Size ve sizin gibi gece şarjda bırakacak arkadaşlar için en güzel tavsiyem şu olacaktır. Zaman ayarlı priz..

Dijitalleri daha güzel alınacaksa ondan alınabilir ama mekanik olanları ucuza bulursanız onlardan da alabilirsiniz. Mekaniklerde her dilim 15dkYı gösteriyor, bende hızlı şarj kapalı o halde %15 seviyelerinde şarja takarsam 1 saat 40dk falan şarj süresi diyor. 7 dilim ayarlıyorum 15dk'dan 1 saat 45dk. Sabah 8 de hazır olsun istiyorsam 2 saat önceden şarja başlasın diyorum ve yatıyorum. Şarj 6 da başlıyor mesela 1 saat 45dk sonra duruyor ve sabah kalktığımda şarjım dolmuş şekilde kalkıyorum.

Tabi şarj süresi ve üstündeki 15dklık dilimler tam tutmadığı için bazen %100 dolsun diyorum ve 2 saate ayarlayıp yatıyorum. Dijital olsa daha güzel tam şarj aralığı girilebilir alete.
  • Önceden bu kadar değildi. Wi-fi gps açık. Önceden de açıktı.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Bende de antivirüs samsung health hariç unutulmasına izin verilen hemen tüm uygulamalar uykuda...

• sallami kullanıcısına yanıt
    Wifi sömürüyor biraz maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Ben de önceki postlarda 8 saatte %6-7 dedim. Birinde de ortalama saatte %1 dedim. Hepsinde 100 den 99 a inişi saymadan değerleri verdim.

Neyse taktığımdan değil. Sadece pavlov misali alıştım. Sürekli kaydediyorum pil durumunu.

Dayak yemeden konuyu kapatayım. Herşey normal...

Ben uzun süredir ekran süresine bakmıyorum vallahi pil yüzdesini de kaldırdım bildirim çubuğundan. Kafam rahat
  • Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

• apathetic kullanıcısına yanıt
    Userdata kısmıyla işiniz yok zaten hocam. Diğer 4 kısmı doğru koyduysanız tamamdır.

• Geliştirici seçeneklerinde en altta ikonların şeklini değiştirebileceğiniz bir yer var ben ilk defa gördüm Android 10 ile geldi sanırım..
    Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

• Şu telefonun orijinal rom' unda hala ses açık iken deklanşör sesini kısma özelliği olmayışı aşırı komik geliyor bana...
  • Android 10un suan en sevdiğim özelliği gözleri kapalı iken yüz tanıma açmıyor 9da çok gömmüştüm uyurken bile açıyor diye parmak izi aşırı hızlanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apathetic -- 5 Aralık 2019; 2:52:16 >
    Antivirüs? Ne için?

• SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    Evet 10 güncellemesi ile gelmiş. Bende gördüm ama elleyip kurcalamadım.

• Ben S7 ile o süreleri alırken, s10 serisi tanıtımından sonra 10 saat altı kullanım sunmaz diyordum. Gerçek kullanım değerleri ortaya çıkınca şaştım kaldım. Bu konunun ilk sayfalarında çok gömmüşlüğüm var bu cihazları. Yine almayacaktım ama hanımın ısrarı ve cihazlara gelecek yeni vergi zamlarını düşünüp cihaz değişim kampanyası ile geçiş yaptım.

Performans konusunda cağ atlattı diyebilirim. Ama pil süresi ve genel kullanımda ki buna kamerada dahil, geçmesem de olurmuş diyorum. Ayrıca s7 Edge 3 seneye yakın olmuştu. Pil iyice yıpranmıştı. Arıza olabilme durumunu da düşünüp geçiş yaptım. Pişman değilim ama almasamda olurmuş. Bir kaç etken vardı alma konusunda karar vermeme sebep olan işte.

S10+ ile hala s7 edge nin kullanım değerlerini göremedim. Resmen pili bitmeyen cihazdı. Bunda her akşam şarja takıyorum.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Ilk akıllı tel kullanmaya başladığımdan beri ücretli güvenlik yazılımı kullanırım. O sürekli açık. Malûm cep telefonu ile her şeyi yapıyoruz ve google yeterince güvenli bir eko-sistem kuramadı. Benzer şekilde samsung da tüm güvenlik güncellemelerine rağmen hala yeterli değil. Bu da ilave çözüm bulma zorunluluğu getiriyor.

Yıllardır android kullanıyorum, tıkladığın şeylere dikkat ettiğin sürece virüs bulaşmaz.
    Emin olmak için apk kurma iznini sadece dosya yöneticisine ver, önlem olsun.
    Androiddeki Antivirüsler windows virüsleri için tarama yapıyor diye biliyorum. Yani gerek yok.

Dikkatli kullanınca Pc 'de bile antivirüse gerek yok aslında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesuto46 M kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu bende yaşıyorum, Android 10 alınca düzeleceğini umuyorum.

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    Ne kadar doğru bilmiyorum ama gizli fotoğraf çekilmesini önlemek için böyle bir şey yapıldığını bir yerde okumuştum.

• 
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.