Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mkarahanli61 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
28.011
Cevap
303
Favori
414.055
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]
Giriş
    832 Mesaj

Haklısınız, onu da denemiştim. 1 hafta kullanmadan test etmiştim, pek değişen bir şey olmamıştı. Zaten ekran kapalıyken açık kalmıyor.

Ne bileyim sırf göze güzel geldiği için kullanıyorum yoksa ihtiyacım olduğundan vs değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dJ_bLoW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Android 10 ile ikinci şarj. Yazılım alışkanlıkları öğrenmeye, pil oturmaya başladı. Pil göstergesi ne kadar kötü de olsa, fikir vermesi açısından 2 resim ile anlatabiliyorum.

ilk resim genel grafik ve kullanım. ikinci resimde ise dünden sarkan kullanım ve ekran süresi işaretli. Artık böyle +/- ile ekran süresi anlatacağız geri kafalı beyinsiz samsung çalışanları yüzünden.

MSI Z97 MPOWER MAX AC | INTEL i7 4790K 4.8 Ghz | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory | EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | Corsair H100 | SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör | SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD | SAMSUNG Spinpoint 750GB ve 200GB HDD | WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb | Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU | CM HAF-X 942 | Logitech X-530 5.1

• Yarbay
    7673 Mesaj

Tercih meselesi. Gereksiz gibi geldi bana.

|
    |
    carmaniacs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI Z97 MPOWER MAX AC | INTEL i7 4790K 4.8 Ghz | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory | EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | Corsair H100 | SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör | SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD | SAMSUNG Spinpoint 750GB ve 200GB HDD | WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb | Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU | CM HAF-X 942 | Logitech X-530 5.1
  • Yüzbaşı
    832 Mesaj

Çok iyi süre hocam. Full wifi ile mi aldınız bu süreyi? Bir de şarjınız %100 iken pil bölümünde tahmini pil ömrünü ne kadar gösteriyor sizde biliyor musunuz?

|
    |

Hocam bende hiç bir şey yüklü değil. Buna rağmen dün gece 5 saat 45 dakikada %100 den %91 e düştü şarj.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    832 Mesaj

Bağlantılar açık mıydı hocam bıraktığınızda? Bende saatte %1 yiyor ama daha fazla yediğini pek görmedim.

|
    |
    sallami kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet bütün gün wi-fi kullanımı. Sadece 15 dk kadar markete çıkmıştım. 3 saat kadar da oyun oynamışlığım var.. ayar yüksek performans 2K ekran.

Sürekli oyun oynadığım için tahmini pil ömrü 15 saat civarı görünüyor %100 şarj sonrası.

|
    |
  • Yarbay
    7673 Mesaj

Uykudaki uygulamalar ile alakalıdır. Bende oynadığım oyun ve piyasa kur uygulaması hariç yüklü bütün uygulamalar uykuda sürekli. Bildirim almada falanda sıkıntı olmadı hiçbir uygulamada.

|
    |
  • Yüzbaşı
    832 Mesaj

Evet sanırım oyun oynayınca pil ömrünü düşük gösteriyor. Ben pek oyun oynamam, %100 şarjın ömrünü 18 saat civarı gösteriyor ki 25 saat civarı gidiyor gece şarja takmazsam. Android 9'da bu süre 12 saat civarıydı yine aynı senaryoda.

|
    |

Benimde 20 ila 21 saat aralığı gidiyor ama ben sürekli oyun oynadığım için bu süre kısalıyor. S7 edge kullanırken ben 2 günde bir şarja takardım. Tahmini pil ömründe 53 saat yazdığını bilirim. Ortalama 6-7 saat arası kullanım, 35 saatten fazla bekleme olduğu günler olmuştur.

Bu cihazla daha fazlası da olur ama oyun var işte.

|
    |
  • Yüzbaşı
    832 Mesaj

Kesinlikle, 3600 mAh pilli s7 edge böyleyse bunun coşması lazım kağıt üstünde
    |
    |

İnstagram için çekmiştim, forumda paylaşabilmek için youtube'a yükledim mecbur şu instagram yüzünden dikey foto video moda oldu zaten sinir oluyorum ve mecbur ayak uyduruyorsun ister istemez. Dikey olduğu için mi acaba 480p de sınırlıyor videoyu. Halbuki dikey video desteği vardı youtube'da.
    |
    |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
    Ne mutlu Türküm Diyene

• Emekli Yönetici
    16763 Mesaj

Bence ya sallıyor bir yerden görsel bulmuş ya da cihaz TR değil, yurt dışından getirme.

İşin ilginci, biri daha altta yorum yazmış. Ben de yalan sanııyordum ama kontrol ettim bana da geldi diye. Benim anlam veremediğim, kardeş bu çıkan yazılım TR cihazlara da kuruluyor, sorunsuz çalışıyor. Her cihaz aynı zaten, niye tek seferde salmıyorlar şu güncellemeyi. Ülke bazlı ne özellik eklenebilir ki ? Forumda biri vardı, TR cihaza farklı sim kart mı ne takınca konuşma kaydetme aktif etmişti, bir şeyler yapmıştı. Demek olan özellikler ülkeye göre otomatik şekilde açılıp kapanabiliyor.
    |
    |
    _RaGoN_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne mutlu Türküm Diyene

• Yarbay
    7673 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: carmaniacs

Kesinlikle, 3600 mAh pilli s7 edge böyleyse bunun coşması lazım kağıt üstünde
    Kesinlikle.. S7 Edge kullanımı. Bu bide neredeyse full 4.5g mobil şebeke ile. Niye bilmem, 4.5g wi-fi den daha iyi pil kullanımı sunuyordu. iş yerinde wi-fi hiç bağlamazdım..

• Yarbay
    7673 Mesaj

Ha anladım YT nin dikeyde olsa 1080p yüklemesi oluyor. Bir hata mı oldu acaba?

|
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    513 Mesaj

Hocam, o farklı sim takınca konuşma özelliklerinin aktif olması falan ülkeden değil de operatörden kaynaklı oluyor. Operatörün desteklediği özellikler ayarlarda aktif oluyor, desteklemediklerini görmüyoruz biz. Mesrla Türkiye'de VoLTE daha aktif değilken bizim telefonların ayarlarında o seçenek yoktu. Daha sonra operatör destekleri gelince o ayarlar da çıktı.

Ama gerçekten Samsung'un bölge bölge güncelleme vermesi çok saçma. Bilmiyorum diğer android markalarında da böyle mi ama gerçekten bir mantık bulamıyorum ne kadar düşünsem de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    832 Mesaj

Değerler harika hocam. Neredeyse 2 gün şarjla 8 saat ekran süresi, muazzam.

Geçen sene note 7 fan edition kullanıyordum, 3220 pil 2k ekran olmasına rağmen onla bile 35 saat civarı şarj etmediğim oluyordu. Sanırım modeller güncellendikçe pil teknolojileri daha da geriliyor veya hiç geliştirme yapılmıyor, yoksa 3100 pil ve fhd ekranlı s10e'nin pilinin çok daha iyi gitmesi lazım diye düşünüyorum.

|
    |

videoyu izleme fırsatım olmadı ama şarjda bırakmak sağlıklı değil. Ben şarj dolduğu zaman pili tamamen baypas edip şebekeden çalışacağına inanmıyorum. %100 olur pil akım vermeyi keser pilden harcar %1 lik düşüş olur ama o düşüş gerçekleşmeden hemen bir miktar enerji verilerek pil %100 seviyesinde tutulur.

pil 2 saatte doluyor diyelim, gece şarja taktınız 12 de sabah 8 de çektiniz. Şarj gece 2 de bitti ve kalan 6 saatte sürekli pil gerilim altında kaldı. Uzun vadede olumsuz etkiler bu durum.

Ama şu var, telefon kapalı şarj ettiniz. Telefon kapalıyken pil harcamayacağı için, akımı kesti mi uzun süre pil gerilim altında olmaz. Powerbankler falan zor bozulur mesela uzun süre şarjda bıraksanız bile. Çünkü pil dolar belli iç gerilime ulaşır, çat diye şarjı keser. Pil durduğu yerde heleki lityum piller durduğu yerde de şarj olmayacağı için devre sürekli kapalı vaziyette kalır.

Şu %20 %80 arası şarj edin miti var birde internette. Ben onu anlamadım, lityum pilleri nikel kadmiyum ya da nikel manganez piller gibi köküne kadar dolduramazsınız ya da boşaltamazsınız ki zaten. Litum piller tamamen boşalınca araç aküleri gibi işlevselliğini yitirir eskisi gibi iç gerilim sunamazlar. Aşırı şarj edilirse de fiziki deformasyon başlar patlamaya kadar gider bu. Bu yüzden belli gerilim altına inilmez belli gerilim üstüne de çıkılmaz şarj edilirken. Telefon ya da bunun gibi cihazların üreticileri de bunu hesaplıyor sonuçta ve %1 şarj dediğinde aslında pil tamamen boşalmış olmuyor, sağlıklı kullanılamayacak seviyeye inmiş oluyor pil ve tamamen enerji kesiliyor. Aynısı dolum için de geçerli, özellikle hızlı şarjda belli olur bu. Telefonu %1 de şarja takın, %40'a kadar falan normal şarj eder, %40'dan sonra ısınmaya başlar telefon %80 %90 'a kadar şarj oluş sırasında bir ısınma hissedersiniz. Ve sonra %90 lık kısım hem yavaş dolar hem de telefon soğumaya başlar. İşte güvenlik için yavaş şarja geçiyor ve belirlenen gerilime gelindiğinde de enerjiyi kesiyor direkt ve sanmıyorum ki pili köküne kadar dolduruyor elektronik sistem. O yüzden %20 %80 arası şarj döngüsü mantığını çok kavrayamadım, üretici zaten bu tip bir ayarlamayı yapıyor. pil %20 fiziki olarak %20'de iken bize teorik olarak yukarıda %1 gösteriyor ve telefon kapanıyor.
    |
    |
    muhsin_2122 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne mutlu Türküm Diyene

• Emekli Yönetici
    16763 Mesaj

%98 'e ekran açmasanda 15 dakikada iniyor zaten onu saymıyorum ben. %98 den sonra bakıyorum pil kullanımına
    |
    |

Ne mutlu Türküm Diyene

• Emekli Yönetici
    16763 Mesaj

Ben LG kullandım samsung alana kadar. Onda güncelleme çıktı derlerdi avrupada yayınlandıktan sonra 1 hafta geçer bize gelirdi. Ama sonrasında gelen yama güncellemeleri Türkiye ye pek vermezdi LG. Mesela ilk çıkan sistem romu xx-y diye çıkardı. Mesela ilk android sürümü gelirdi 10H derlerdi, kimi ülkelerde bu daha güncel olurdu 10K veya 10V gibi. Sonra 20A gelirdi yeni sürüm güncellemesi. Avrupada ilk güncelleme 20A çıkardı türkiyeye 20B gelirdi ve şansınız varsa arada bir güvenlik güncellemesi verir 20C olurdu. Ama ingiltere falan üst üste güncelleme alırdı 20H ye kadar çıkardı. İngiltere romu yüklerdim hep, onda da ilk açılışta farklı ülke olduğu için uyarı verirdi lanet telefon

Kardeşime 2017'de A7 alınca baktım habire güncelleme geliyor anasını satim. Orta seviye telefona bak ya dedim, LG 'den zaten soğumuştum samsung aldım bu sefer.
    |
    |
    jacktron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne mutlu Türküm Diyene

Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
emek server
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.