Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (888. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pazartesi başıma geldi S10e de. Hattım Turkcell usta numarasını kaydettirmek için aradı ama telefon çalmadı. Apartmandan çıkınca bir daha aradi yine hiç tepki yoktu garip olan 4.5g vs her şey normal çalışıyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gurman67 G kullanıcısına yanıt
    işin garibi 2019 senesinde telefon çıkarıyorsun ve hala 64gb seçeneğin var ucuz fiyat algısı için. Yahu ben şöyle yenilikçiyim böyle yenilikçiyim diyorsun yapsana pro max'da sadece 512 ve 256gb seçeneği. Diğer modellerinde bile 64 'ü kaldırıp 256'dan başlatabilirdi.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Hocam 64 çoğu kişi için 128 hemen hemen herkes için yeterli olur sanırım. istedigin yazılımı kurarsın. Ben daha büyüğü yerine microsd seçeneği tercih ederim. Mesela 64 hafızalı, 256 ya da 512 microsd hediyeli bir model, sd sürücü de yeterince hızlı ise benim ilk tercihim olur. Hele bir de telefonu microsd ye otomatik yedekleme kondu mu pc gibi olur. Bence tadından yenmez. Tabi benim tercihim böyle...

• sallami kullanıcısına yanıt
    Hocam SD kart fiyatları almış başını gidiyor en iyileri tabi, ucuzlar için bir şey diyemem SD kart ile kullanım güzel oluyor ben G5 de 32lik kullanıyordum ama zamanla performansı düşüyor gibi. Tek bir hızlı telefon hafızası bence daha güzel olur ama tabi yedekleme açısından SD kart daha mantıklı. Servise verirken, format atarken falan çıkart SD kartı kafan rahat herşeyin orada çak formatı geç ÖZellikle rom işleriyle uğraştığım zamanlarda çok iş görüyordu.

Geçen bu 32 samsung evo kartı kardeşimin A7 sine takayım ben kendime 128 lik alayım dedim de demez olaydım uçmuş fiyatlar Aldın mı da en hızlısını almak lazım dar boğaz yapmasın

• Cod mobile oynadım. % kaç şarj yemiş nerden bakabilirim. Pil göstergesinde 57 dk oynadığımı gösteriyor ve yanında %6 yazıyor ancak bu şarjdan ne kadar gittiğini göstermiyor. Var mı bunun bi ayarı
    Edit: Buldum,pil kullanımına girmeden pil seçeneğine tıkladığımızda altta gün içinde hangi uygulamanın ne kadar götürdüğü yazıyormuş. 19.4 şarj götürmüş codda 1 saat içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koftehor1 -- 9 Ekim 2019; 23:17:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Samsung TR garantili Samsung Galaxy S10 telefonum satılıktır.

İlgilenenler buraya;https://forum.donanimhaber.com/satilik-samsung-galaxy-s10-samsung-tr-garantili--140256829
    Bu zamanda kim ikinci ele bu parayı verir diye düşündüm kendim satsam. Umarım satma sebebin aciliyetten değildir. Bu parayı verecek olan zaten sıfır alır kendim alsam mesela.

Artık telefon alırken satmayıp en az 3 kullanacağını düşünerek almalı herkes.

• Gece modunda Instagram da bi gariplik var. Resimler kayarken morumsu bi renk oluyor, yazılar dalgalanıyor gibi birşeyler oluyor. Sizde de var mı? Normal mi? Cihaz S10e

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfgnay

Gece modunda Instagram da bi gariplik var. Resimler kayarken morumsu bi renk oluyor, yazılar dalgalanıyor gibi birşeyler oluyor. Sizde de var mı? Normal mi? Cihaz S10e
    Amoled ekrandan dolayı bu olay. Mürekkep dağılması gibi bir durum. Ne yazık ki Amoled ekranların karanlık alandan aydınlık olan alanlardaki geçişinde yaşanıyor. Bu durumu S4 den beri fark ederim.

Bu durum uygulamalarda kullanılan karanlık modun ne şekilde uygulandığına göre olmayabiliyor da. Mesela Samsung browser da her sitede olmaz ama bazı sitelerde yaşanır bu durum. Twitter da da olmaz mesela. Tam olarak nedendir bilmiyorum ama durum bu. Sıkıntı edilecek bir durum yok anlayacağınız. Sadece sizde olan birşey de değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: koftehor1

Bugün tuş kilidini açarken yüz veya parmak izi taraması çıkmadı sadece kilit açın şifre girin çıktı telefonu kapatıp açtıktan sonraki gibi. Sebebini bilen var mı durup dururken niye böyle yaptığını
    Güvenlik açısından yapıyor bunu. Uzun süredir cihazınız açık ise bir süre sonra biyometrik kilit açma yerine şifre ile güvenli açılmayı istiyor cihaz.

Zaten parmak izi yada yüz tanımlaması yaparken sizden pin yada sembol şeklinde şifre istemesinin bir sebebi de budur. Tamamen güvenlik amacı yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: BCANG

Ekrani yanan gece gündüz full parlaklikta kullanmıştır, net :) ayni telefonu kullandigim arkadaslarimdan da biliyorum.
    Kesinlikle katılıyorum. Amoled ve Oled ekranlarda pixellerin eskimesi gibi bir durum söz konusu değil (başka panellerde de resmi ve teknik acıdan duymadım) ölü ve canlı pixel sorunu haric. Amoled/oled ekranların tek kronik sorunu, ekran ışığı/aydınlatması yüksek olduğunda daha fazla ısınma yapar. Bu ısınma ile ekranın üst katmanındaki koruyucu tabakada yanma meydana gelir.

Bu işin karanlık yada açık renk ile alakası yoktur. Pixellerin ne kadar yüksek ışık yaydığı ve ne kadar ısındığı ile alakalıdır. Ayrıca ekranda sürekli sabit duran kısımlar ilk yanmanın oluştuğu kısımlar olurlar.

Karanlık ve normal mod sadece pil süresine etki eden bir durumdur.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    L

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 10 Ekim 2019; 1:32:25 >
  • BCANG kullanıcısına yanıt
    Ben s8+ da ışığı otomatik ayarda kullanıyordum. %90 iç mekanda olduğu için orta kararda kalıyordu. Ama yoğun kullanıyordum ve kalite genelde üstteydi.

Sonuç olarak İnstagram menüsü ve navigasyon tuşları ekrandaydı.

Bence yüksek ışık hızlandırıyor ancak tek etken o değil yanıklarda

Kullanıyorsan yanıyor hocam bence

• quote:

Orijinalden alıntı: striders

L
    S3 den beri Samsung kullanıyorum. Oled ile başladı, amoled olarak çeşitli versiyonları ile devam etti. Ne s4 de ne note 4 de nede s7 edge de ekran yanığı yaşamadım. Ben aşırı parlak ekran sevmiyorum da kullanmıyorum da. Hep %30 ile %50 aralığında kullanırım. Gündüz oto aydınlatmada ortalama %60 civarında, aşırı güneş altında zaten full parlaklıkta kullanılıyor.

Hanım ise parlak ekrana alışmış ve hep %60 ve üzeri ışıkta kullanıyor. Note 4 ve s7 edge de yanıklar oluştu onda. Şimdi ise ben s10+, hanim s10 kullanıyor. Daha düşük ışıkta ve oto parlaklıkta kullanıyor ekran yanığı olmasını istemiyor. Birde gözleri daha az yoruluyor.

Oled ekran teknolojisinde ne yazıkki yanık sorunu kronik bir problemdir. Şimdiki imkanlar ile de çözümü mümkün değildir. Koskoca 30-40 bin ₺ Oled TV lerde yanık oluyor. Çözümü yok. Isındıkça ve sabit obje açıksa ekranda burn kaçınılmaz.

Samsung dünyanın en iyi ve en büyük panel üreticisi ama Oled TV üretmez. Bu kronik bir sorundur biliyor. Bu sebeple Qled TV ürettiler. Gerek renk, gerek siyah başarımı Oled kadar iyi seviyede. Her senede üzerine koyarak ilerliyor.

• koftehor1 K kullanıcısına yanıt
    Sizin dediginiz gün içinde harcanan. Son şarjdan sonra kullanılan yüz de pul kullanımındaki.%6 bence doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 10 Ekim 2019; 2:45:33 >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz hocam.
    Ben de s4 'ten beridir.

Ayarlarımız aynıymış. Ben de oto parlaklıkta kullanıyorum. Ve dediğim gibi genelde kapalı ortam. Işık sonda olmaz yani.

Bende eşim de s8+ kullanıyorduk. Ayarlarımız aynı.
    Ama dediğim gibi ben yoğun kullanıyordum. Şöyle diyeyim. Genelde 2. Şarja takardım. Bazen 3.
    Foto ile ilgili olduğumdan instagram özellikle çok açık kalırdı. Mesajlaşmalar falan.

Eşim 2 3 gün de bir şarja takıyor. O sosyal medya pek takılmıyor. Konuşma ve arada whatsapp.

Onun ekran ilk günkü gibi iken benimkinin alt taraf hayaletlerle dolu. Özellikle instagramın alt menü ve navigasyon tuşları.

Işık muhakkak önemli. Ama asıl önemlisi süre.

Ekran uzun süre açıksa illa oluyor hocam. İstediğin kadar kıs. Ekran Belli bir saat kullanıma ulaşınca gidiyor.

Ekran gidiyor derken aynı uygulamalar yoğun kullanılırsa. Aynı sabit şekil uzun saatler kalırsa demek istiyorum.

Yani ekran 5 saat açıkken bunun 3ü instagram ile oluyorsa gibi.

Işık bunu illa ki etkiliyor ama kısık kullanımı bu olayı engellemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 10 Ekim 2019; 5:43:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dawras

Pazartesi başıma geldi S10e de. Hattım Turkcell usta numarasını kaydettirmek için aradı ama telefon çalmadı. Apartmandan çıkınca bir daha aradi yine hiç tepki yoktu garip olan 4.5g vs her şey normal çalışıyordu.
    Umarım yazılımsaldır ve yeni güncellemelerle kaldırılır. Yoksa insanlar bu durumu yaşadıkça telefondan soğur...

• Hala şu sorunu çözemediler. Çoğu kullanıcı fark etmiyor bile.

Telefon uzun süre açık kalıp restart edilmediğinde bazı uygulamaların internet erişimi kesiliyor. Kapatıp açmadan düzelmiyor. Bu problem rastgele bir zamanda oluyor.

• Exynos S10 modellerine bugun Almanya ile Android BETA programi cercevesinde Android 10 ve ONE UI 2.0 ile geliyor.

Sanirim gun icerisinde veya en gec yarin Turkiye cihazlari dahil tum Exynos F varyantilara yuklenebilir dosyalar sizdirilacaktir....

Agustos son haftalarina dogru BETA si hakkinda fotograflar ve videolar sizdirilmisti sanirim internal BETA yani Samsung kendi icindeki gelistirme sureci betasi idi. Bu sefer ki BETA yuksek ihtimalle temel ozelliklerinde sorun olmayacak gunluk kullanima musait olacak gibi ..

Dunku haber kaynagi :
    https://www.sammobile.com/news/report-galaxy-s10-android-10-beta-could-launch-in-germany-tomorrow/

• S10 plus ımdan hala memnunum. Bi sorun yaşamadım çok şükür.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    128 lik MicroSD 164 TL'ye aldım. Yaklaşık 2 sene önce de 64 lüğü 100 TL'ye almıştım. Çok da artmamış gibi. Hatta 64'lüğü alırken 128'liklere de bakmıştım 200 TL'nin üzerindeydi.

• 
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.