Şimdi Ara

Samsung: Galaxy S ve Galaxy Tab için ICS güncellemesi yok (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
1
Favori
9.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Galaxy S II'yi geçtim çıkacak olan Galaxy S III için 3 yıl sonrasını söyleyeyim. 3 yıl sonra iPhone 4S hâlâ güncelleme alıyorken kendisinden sonra çıkmış olmasına rağmen Galaxy S III çoktan tarihin tozlu sayfaları arasına karışacak.

Bence 3 sene sonra Samsung öyle modeller çıkaracak ki 4s e ios 8 de yüklense kimse yüzüne bakmayacak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar haberi okudum ve karar verdim custom rom kurmaya. adamlar gayet iyi port etmişler ics yi galaxy s e ve gayette stabil çalışıyor hiçbir sorunu yok. ics rc1 galaxys yazın biraz araştırın ve yükleyin. canı cehenneme samsungun istemiyoruz güncelleme filan.d
  • Top software for your PC
    http://www.topratesoftware.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: baweraltunkanat

arkadaşlar haberi okudum ve karar verdim custom rom kurmaya. adamlar gayet iyi port etmişler ics yi galaxy s e ve gayette stabil çalışıyor hiçbir sorunu yok. ics rc1 galaxys yazın biraz araştırın ve yükleyin. canı cehenneme samsungun istemiyoruz güncelleme filan.d

GPU dan faydalanma malesef yok. GPU hatta radyo kaynak kodları yayınlanmadığı için Android 4 e göre derleme yapılamıyor...

Android 4 demek GPU nun nimetlerinden faydalanmak demektir... Ayrıca video oynatamıyor.. Hepsinin sebebi Android 4 e göre GPU kaynak kodu olmaması...
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Galaxy S II'yi geçtim çıkacak olan Galaxy S III için 3 yıl sonrasını söyleyeyim. 3 yıl sonra iPhone 4S hâlâ güncelleme alıyorken kendisinden sonra çıkmış olmasına rağmen Galaxy S III çoktan tarihin tozlu sayfaları arasına karışacak.

Bence 3 sene sonra Samsung öyle modeller çıkaracak ki 4s e ios 8 de yüklense kimse yüzüne bakmayacak..

Işte hatayı burada yapıyorsunuz. O yüksek donanımları görünce kanıyorsunuz. Yazılıma kimse yazılıma önem vermiyor bu açıkça ortada. Halbuki yazılımın donanımdan daha mühim olduğunu bir kez daha anladık. iPhone 4 ile aynı ayda çıktı bu cihaz. iPhone 4 en az 1.5 yıl daha destek almaya devam edecektir. Galaxy S'in adı bile çoktan unutulmuş olacaktır. 3 yıl sonra Samsung 8 çekirdekli telefon çıkarır sizde buna kanıp alırsınız 1.5 yıl sonra ortada kalırsınız gene. Önemli olan firmanın verdiği destektir. Cihazının arkasında olduğunu göstermelidir ve kullanıcıya güven vermelidir. 1.5 yıl sonra böyle kestirip atmamalı. Bunlar firma imajını düşüren şeyler.

• quote:

quote:

quote:

Işte hatayı burada yapıyorsunuz. O yüksek donanımları görünce kanıyorsunuz. Yazılıma kimse yazılıma önem vermiyor bu açıkça ortada. Halbuki yazılımın donanımdan daha mühim olduğunu bir kez daha anladık. iPhone 4 ile aynı ayda çıktı bu cihaz. iPhone 4 en az 1.5 yıl daha destek almaya devam edecektir. Galaxy S'in adı bile çoktan unutulmuş olacaktır. 3 yıl sonra Samsung 8 çekirdekli telefon çıkarır sizde buna kanıp alırsınız 1.5 yıl sonra ortada kalırsınız gene. Önemli olan firmanın verdiği destektir. Cihazının arkasında olduğunu göstermelidir ve kullanıcıya güven vermelidir. 1.5 yıl sonra böyle kestirip atmamalı. Bunlar firma imajını düşüren şeyler.

Kesinlikle doğru söylüyorsunuz 12 ay önce satın aldığım cihaz güncelleme almıyor ayıptır ... bundan sonra ne olursa olsun iphone

• quote:

quote:

quote:

Bunun yüksek donanım la alakasi yok..çocuk yada teknoloji özgürlü değiliz ki kanalım..yazılım mı donanım dan önemli donanım mı yazılım dan tartışılır..Yazılım tek başına yetseydi iphone 4s çıkmazdı..Merak etme yarın obur gün çift çekirdek destekleyen app ler ve oyunlar çıkınca ip4 te tökezlemeye başlayacak..Güncelleme ile giderilecek bir durum değil bu..Apple zaten güncelleme yapıp ne yapıyor Allah aşkına..Android de senelerdir var olan şeyleri gıdım gıdım koyuyor..basit bir bildirim ekranı nı bile eline yüzüne bulaştırdı..Su an 3gs te ios 5 desteği var ama benim ki evde yatiyor kuzu kuzu..Neden yatiyor biliyormusun ondan daha iyi olan ve o zamanın en iyi cihazı olan Galaxy s i , modası geçmiş 3gs fiyatına alabildiğim için..2 sene sonrada Galaxy s4 u modası geçmiş ip4s fiyatına alabileceğim den eminim..Android her haliyle güncel bir işletim olduğu için, eksikleri ve kısıtlaması olmadığı için ve en önemlisi 3.parti custom rom desteği asla kesilmeyeceği için, ios 7 çıktığı zaman bile Galaxy s in yada s2 nin o günkü kullandığı sürümün yine ios tan çok daha iyi olacağına eminim..

• Custom ROM uzmanları çok özellikle örneğin : http://www.cyanogenmod.com/

Custom ROM lu olupta ilk çıkan Android telefonlar bile var... Eskilere gayriresmi desteği Iphone hatta Nokia ürünlerinde hatta Blackberry lerde bile yok... (Windows Phone hariç gerçi Android lisini bile çıkartıyorlar Android 2.3.x li HTC HD2 gibi ... )

Bana göre Samsung dahil birçok firma Android güncellemesi donnaımsal olarak gerçekten de sınıra kadar desteklenmeli. Aynı esnada da yeni ürünleri de çıkartırlar daha hızlı işlemcili daha fazla RAM lı vs... İsteyen sürekli güncel olanı alır isteyen elindekinin donnaımsal desteği gerçekten de nereye kadar gidecekse oraya kadar kullanır... En güzel örnek HTC HD2 için.. Windows Mobile 6.5 olarak çıktı 3 tuş şartı yüzünden Windows Phone 7 desteği kaldırıldı gerçi HRTC HD2 yeni çıkmıştı 1 yılı bile dolmadan Windows Phone 7 güncelemesi RESMİ olarka almayacağı açıklandı. xda daki kullanıcılar Windows Phone u HTC HD2 ye başarılı şekilde port ettiler... Aynı süreçte yetmedi Android lisini başarılı port ettiler...

Sonuçta umut var.. 5-6 ay sonra Samsung resmi olarak TouchWiz siz Android 4 lüsünü de çıkartabilirlerse hiç şaşırmam...

• belliydiki zaten bu... samsung bir SE gibi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: baweraltunkanat

arkadaşlar haberi okudum ve karar verdim custom rom kurmaya. adamlar gayet iyi port etmişler ics yi galaxy s e ve gayette stabil çalışıyor hiçbir sorunu yok. ics rc1 galaxys yazın biraz araştırın ve yükleyin. canı cehenneme samsungun istemiyoruz güncelleme filan.d

GPU dan faydalanma malesef yok. GPU hatta radyo kaynak kodları yayınlanmadığı için Android 4 e göre derleme yapılamıyor...

Android 4 demek GPU nun nimetlerinden faydalanmak demektir... Ayrıca video oynatamıyor.. Hepsinin sebebi Android 4 e göre GPU kaynak kodu olmaması...

gpu dan faydalanma var sanırım tam olarak bilemiyorum ama her türlü oyun oynanabiliyor video oynatılıyor ve hiç kasma yok. radyo çalışıyor marketteki spirit fm gayet başarılı.

• http://www.youtube.com/watch?v=dR7282CNv0w yükledigim rom bu. şuan gps yi çalıştıramadım. onun dışında hiçbir problem yok
  • Kullanıcı dostu Samsung
  • Yahu kardeşim saçmalıyorsunuz. Bu kadar büyütülebilecek birşey değil. 2.3.5 de yapamadığınız ne yapabileceksiniz 4 te? iPhone sürekli güncelleme alıyor tamam ama eksiğini kapatıyor. Yoksa neden güncellemeye gerek olsun? Telefon düzgün çalışıyor mu? Kullan gitsin. Yeni bir özellik eklenir de o koyulmaz amenna. Bu noktada olaya yanlış bakıldığı görüşündeyim.
    Ha,, bide işin şu boyutu var, demekki samsung o kadar Samsung Galaxy S kullanıcısını iplemiyor diyebiliriz önümüzdeki tabloya bakarak, çünkü sırf 15 milyon kişiyi memnun etmek için de olsa çıkartmalıydı bu güncellemeyi. Sonuç olarak, belli ki önümüzdeki sene bu zamanlar ben de üvey evlat olacağım, o yüzden bir Samsung Galaxy S II kullanıcısı olarak Samsung beni kaybetmiştir diyorum. Amirallerinin dahi arkasında duramayacak kadar rezil bir firma. Şu an kurtulmak istedim elimdeki cihazdan açıkçası, o kadar salaklığına rağmen iPhone almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellman406 -- 27 Aralık 2011; 0:48:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 2012girl

Top software for your PC
    http://www.topratesoftware.com

Ben bir tane almak için istiyorum, nasıl kalitesini garanti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemre_

ben cihazıma android 4.0.3 yükledim ve 2.3.3'ten çok daha kararlı ve hızlı çalışıyor... Nasıl ram ve hafıza yetersiz kardeşim... Sen şuna ben her telefon için romları yeniden düzenleyemiyorum o kadar çok çalışanım veya zamanım yok de anlayalım... Bize ram rom yetersiz deme... kullanıyorum ve çok memnunum... Cihazım arızalandığındada sana android 4 sürümü yüklü şekilde göndereceğim... bana hiç bir şekilde garanti dışı diyemezsin... çünkü garanti donanımı kapsar yazılımı kapsamaz... Terbiyesilik yaptığın... Bundan sonra samsung cihaz almayacağım gidip HTC alacağım adamlar çatır çatır çalışıyor yazıklar olsun size...

Yalu millet bir tutturmuş yok HTC alacam yok Sony alacam falan.Aradaki önemli mantığı herkes kaçırıyor.Sony güncelleme veriyor,vermek zorunda.Çünkü vereceğim dediği cihazların hepsi 2011'de çıkmış cihazlar.(Donanımları Galaxy S'ten düşük)Diğer yandan HTC'nin de ICS'ye güncelleyeceği cihazlar Sensation ve sonrasında çıkan cihazlar.Yani HTC hiçbir tek çekirdekli cihazına bu güncellemeyi vermeyeceğini açıkladı.Yani Galaxy S'ten sonra çıkmış ve HTC'nin en çok beğenilen modellerinden Desire HD'de güncelleme almayacak.Bizleri asıl isyan ettiren donanım bazında üstün olmamıza rağmen Samsung'un güncelleme vermeyip Sony'nin vermesi.Başka birşey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

belliydiki zaten bu... samsung bir SE gibi değil

S.e xperia x10 a İCS 4.0 sürümü gelicekmi ? Konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun. Hatta S.E İCS sürümü çıktığında direk kestirip attı xperia x10 u gelmiyecek diye .Galaxy S ve xperia X10 2010 yılı çıkışlı.Az bilgin olsun atıp tutma.

Büyük bir olasılıkla 2011 çıkışlı telefonların hemen hemen hepsi alıcak İCS i.En azından HTC,Samsung,Sony,Lg alacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 27 Aralık 2011; 8:15:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

S.e xperia x10 a İCS 4.0 sürümü gelicekmi ? Konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun. Hatta S.E İCS sürümü çıktığında direk kestirip attı xperia x10 u gelmiyecek diye .Galaxy S ve xperia X10 2010 yılı çıkışlı.Az bilgin olsun atıp tutma.

Büyük bir olasılıkla 2011 çıkışlı telefonların hemen hemen hepsi alıcak İCS i.En azından HTC,Samsung,Sony,Lg alacak gibi.

atıp tutmadım , x10 dışındaki xperialara gelecek dendi samsung un toplam ürününü, ics gelecek ürünlerine oranla bakalım hangisi daha önde
    yada her neyse tartışacak değilim banane 2 markadanda ürünüm yok nasılsa amma sinirlendiniz şaşırdım bu kadar asabiyete

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

atıp tutmadım , x10 dışındaki xperialara gelecek dendi samsung un toplam ürününü, ics gelecek ürünlerine oranla bakalım hangisi daha önde
    yada her neyse tartışacak değilim banane 2 markadanda ürünüm yok nasılsa amma sinirlendiniz şaşırdım bu kadar asabiyete

Ne asabiyeti arkadaşım atıp tutmak moda olmuş galiba. Zaten 2011 de çıkan hemen hemen bütün telefonlar alıcak İCS. He dersin Sony 2010 yılıntaki telefonlarına İCS getircek ozaman tamam diyecem. Sony hangi çeyreklerde veriyor bir bak bakayım İCS . Birde Samsung a bak . Güncelleme alacaklarda tam 3 çeşit SII var Galaxy R haricinde.Tek olarak düşmüş. Daha o güncellemeye çok cihaz eklenir.Yeni çıkarttıkları galaxy w, s plus eklenirde eklenir. Tek çekirdekliler 3 ve 4 çeyreğe sarkıcak bütün firmaların yaptığı taktik .

SII kullanıcıları ilk çeyrekte alıcak herkezden önden.3-4 ay bekletmiyecek en azından ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 27 Aralık 2011; 13:45:58 >

• Geln yogun tepki uzerine Samsung Kore merkezden aciklama gelmis. Galaxy S ve tabletin ICS guncellemesini tekrar goruseceklermis
    ve buyuk olasilikla da guncelleme resmi guncelleme olacak zamani geldiginda. resmi aciklamayi 1 hafta icinde yapmalari bekleniyor

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-rethinks-Galaxy-S-and-Galaxy-Tab-ICS-upgrades-in-response-to-fans-demand

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bunun yüksek donanım la alakasi yok..çocuk yada teknoloji özgürlü değiliz ki kanalım..yazılım mı donanım dan önemli donanım mı yazılım dan tartışılır..Yazılım tek başına yetseydi iphone 4s çıkmazdı..Merak etme yarın obur gün çift çekirdek destekleyen app ler ve oyunlar çıkınca ip4 te tökezlemeye başlayacak..Güncelleme ile giderilecek bir durum değil bu..Apple zaten güncelleme yapıp ne yapıyor Allah aşkına..Android de senelerdir var olan şeyleri gıdım gıdım koyuyor..basit bir bildirim ekranı nı bile eline yüzüne bulaştırdı..Su an 3gs te ios 5 desteği var ama benim ki evde yatiyor kuzu kuzu..Neden yatiyor biliyormusun ondan daha iyi olan ve o zamanın en iyi cihazı olan Galaxy s i , modası geçmiş 3gs fiyatına alabildiğim için..2 sene sonrada Galaxy s4 u modası geçmiş ip4s fiyatına alabileceğim den eminim..Android her haliyle güncel bir işletim olduğu için, eksikleri ve kısıtlaması olmadığı için ve en önemlisi 3.parti custom rom desteği asla kesilmeyeceği için, ios 7 çıktığı zaman bile Galaxy s in yada s2 nin o günkü kullandığı sürümün yine ios tan çok daha iyi olacağına eminim..

Ben yazılımın tek başına yettiği anlamında bir şey söylemedim sadece daha önemli olduğunu söyledim. Cümleleririmi çarpıtmaya çalışma. Yazılım daha önemli diyorum çünkü bugün iPhone 3Gs dahi yağ gibi akarken takıla takıla ekran geçişleri olan çift çekirdekli Android cihazlar var. Biri tek çekirdekli 600 MHz olmasına rağmen yağ gibi akıyor, diğeri ise çift çekirdek 1.2 GHz menü geçişlerinde takılıyor. Biri çok daha düşük donanımla ondan daha stabil çalışıyorsa demekki yüksek donanım sorun çözmüyor. Yazılım oturmadiktan sonra istediği kadar donanım yükseltsin yine de stabil olamaz. Diğeri düşük donanımla daha stabil çalışabiliyorsa bu da yazılımın donanımdan daha önemli olduğunu gösteriyor.

iPhone 4S'e gelirsek... Donanımın yetmemesiyle alakası yok. iPhone 4'ün ardından yaklaşık 1.5 yıl sonra iPhone 4S çıktı. Bu kadar zaman geçtikten sonra çıkacak cihazın çift çekirdekli olması kaçınılmazdı. Fiyat konusunda aslında söylediklerin cihazın değerinin nasıl düştüğünü gösteriyor. Galaxy S çıktığında 1500 liraydı şimdi ise 1000 liraya bulmak mümkün. Ama iPhone 4'ü o fiyata bulamazsın. Fiyatına göre daha iyi olarak nitelemen göreceli bir kavram. Galaxy S II daha ucuz olmasına rağmen iki arkadaşım da iPhone 4S aldı. O adama sorsan daha pahalı olmasına rağmen iPhone 4S daha iyi der. Neticede bunlar göreceli kavramlar. Bana sorarsan donanım olarak iPhone'dan daha iyiler ama yazılım olarak asla. Yanlış anlama iPhone'dan hoşlanmam hatta sevmem kısıtlamalarından ötürü. Ama yazılım olarak daha iyi olduğu apaçık bir gerçek.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.