Şimdi Ara

SAMSUNG ////GALAXY S PLUS İ9001 //// YARDIM VE PAYLAŞIM MERKEZİ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.118
Cevap
10
Favori
195.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy S'e overclock yapıp Power SGX540 GPU'sunu çıkarıp ondan çok daha altta olan Adreno 205 GPU takıp satmak nasıl bir satış stratejisidir anlamakta güçlük çekiyorum...

http://androidandme.com/2010/10/news/3dmarkmobile-gpu-showdown-adreno-205-vs-powervr-sgx540/
  • Arkadaşlar merhaba

Telefonu yeni aldım, ve yeni bir Android kullanıcıyım bazı çözemediğim konular mevcut, yardımcı olursanız çok sevinirim...

Sanırım gameloft her telefona ( markaya ) her modele ayrı ayrı oyun üretiyor ve şuanda S PLUS için herhangi bir oyunu yok

Telefondan gameloft sitesini bağlandığım zaman '' Üzgünüz telefonunuz için uygun oyunumuz bulunmamaktadır'' diye bir uyarı veriyor

ama bazı forumlarda gördüm, insanlar bu telefona bi dolu HD gameloft oyunu yüklüyor... ( ki ben hero of sparta yükledim 84 Mb falandı, ve küçücük bir ekranda açıldı sanırım uyumsuzluk sorunu )

Neyse... bu oyunlar hangi telefon için ki S plus ile de çalışıyor, yada başka bir yöntemimi var ???

Yükleniyorsa bu nasıl yapılıyor ???

ve acaba gameloft dışında başka bir şirket var mıdır bu kadar kapsamlı oyun üreten

Vakit ayırıp cevaplarsanız çok memnun olurum

Şimdiden Teşekkürler...

• wolfdoctor selam

wi-fi ile sorunu şu şekilde halledebilirsin

192.168.2.1 bu adresi web browser adres bölümüne yapıştır ve modem ayarlarına gir

orda kablosuz ayarlar bölümünden şifreleme tipini ( yöntemlerini ) bul ve onu '' SADECE WPA'' olarak ayarla kaydet ve çık.

sorun ortadan kalkacaktır, androidli telefonlarda bu olabiliyor ve yukarıdaki şekilde hallediliyor.

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eralp1 -- 3 Ekim 2011; 11:11:07 >
  • oncelikle herkese selam.

ben sgs2 kullaniyordum, sorunlarini duymussunuzdur (cok isiniyor,kamera pembe,sarj az gidiyor vs vs..) bendeki az daha bataryasi patliyodu:(

iphone 4 ile degististim gordum ki android kullanan ios kullanamiyormus. zaten ayfonda pek bisey yok.

sattim ve sgs plus aldim valla canavar gibi. tamam sgs 2 nin hizi yok ama isinmasi da yok kamera pembesi de yok sarjida iyi gidiyor.

super bi tel hic gitmese 3 5 yil goturur.

hic gerek olmamasina ragmen root ettim ve 2.3.4 yukledim. gordum ki gerek varmis menu hizi ve sarji daha iyi oldu.
    yok ben guncellerim arkadas dersen de KP4 firmware oluyo s plus icin.
    gayet basit 1 odin multi downloder 2 firmware KP4. neyi nere koyacagini google amcada tutorial diye ararsin.

oyunlarda denedim isinma yok takilma yok ama her oyunu acmiyor. mesela nfs acti ama renksiz, 9mmt re diye bi oyun var super acmadi, fifa 11 acmadi.
    sgs2 de iphone 4 dahil web sayfalarinda 15 dakika gezindigim de isinma oluyordu ama plus da hic olmuyor.

actigi oyunlar acmadigina gore baya baya fazla. her oyun her tel de calisacak diye bisey yok herhalde.

root ettim dedim sonra rom manageri kurdum ama rom bulmuyor cunku daha yok yani rot gereksiz.
    ses cikislari iyi.
    alinti yapiim ---Galaxy S'e overclock yapıp Power SGX540 GPU'sunu çıkarıp ondan çok daha altta olan Adreno 205 GPU takıp satmak nasıl bir satış stratejisidir anlamakta güçlük çekiyorum...
    cevap adreno 205 gpu turbo dur sgx cpu dan da iyidir.

• quote:

wolfdoctor selam

192.168.2.1 bu adresi web browser adres bölümüne yapıştır ve modem ayarlarına gir

orda kablosuz ayarlar bölümünden şifreleme tipini ( yöntemlerini ) bul ve onu '' SADECE WPA'' olarak ayarla kaydet ve çık.

sorun ortadan kalkacaktır, androidli telefonlarda bu olabiliyor ve yukarıdaki şekilde hallediliyor.

Kolay gelsin

bu s plus eğer WPA2/PSK Wifi'da sorun yaşıyorsa çok kötü bir durum. Ben evdeki modemimde WPA2 kullanıyorum daha güvenilir olduğu için. Ayrıca wpa2 şifrelemesi kullanılan bir ağda ağ yöneticisine "şunu WPA olarak değiştirir misiniz?" diye talepte bulunma lüksümüz de olmadığından, eğer bu telefonda böyle bir sorun varsa gerçekten çok kötü. WPA2 şifreli Wifi kullanıp sorun yaşamayanların kendi deneyimlerini paylaşması en doğrusu olacaktır.

• bugün teknosadan i9001 modelini aldım. Bonusla %10 bonus kampanyasıyla 1099'a geldi. şu an şarjda. bakalım, inşallah pişman olmam. ama orada da incelemiştim, hakikaten güzel telefon:) bu arada, konu çok cansız, biraz canlandırmak lazım... o kadar yazı yazdım bir cevap veren çıkmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazansrl -- 8 Ekim 2011; 20:16:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazansrl

quote:

wolfdoctor selam

Kolay gelsin

bu s plus eğer WPA2/PSK Wifi'da sorun yaşıyorsa çok kötü bir durum. Ben evdeki modemimde WPA2 kullanıyorum daha güvenilir olduğu için. Ayrıca wpa2 şifrelemesi kullanılan bir ağda ağ yöneticisine "şunu WPA olarak değiştirir misiniz?" diye talepte bulunma lüksümüz de olmadığından, eğer bu telefonda böyle bir sorun varsa gerçekten çok kötü. WPA2 şifreli Wifi kullanıp sorun yaşamayanların kendi deneyimlerini paylaşması en doğrusu olacaktır.

herkese merhaba, 26. yaş günümde alınan 3 yıl 3 günlük innov8-i8510 telefonumu 29. yaş günümde hediye edilen galaxy s plus telefonumla değiştirmiş bulunuyorum

teknolojiyi seven, takip eden biri olarak, ışıl ışıl bir ekranı olan, dokunmatik + android işletim sistemli bir telefonum artık olmalı diyordum ki sonunda oldu. kendimi çağı yakalamış gibi hissediyorum.

innov8 ile bir yere oturup "wi-fi şifrenizi alabilirmiyim" diyemiyordum artık eziyet haline dönüşmüştü. bırakın sosyal paylaşım sitelerini, maillerimi okumak bile beni deli etmeye başlamıştı. neyse fazla kötülemeyeyim innovate'imi, sonuçta eski de olsa az mı çekti kahrımı.

yazımı wi-fi ile ilgili sorunu merak eden arkadaşların yazısı altına yazıyorum çünkü ben hiçbir sorun yaşamıyorum. WPA2/PSK wi-fi olan mekanlar dahil heryerde nete bağlanarak sorunsuz bir şekilde işlemlerimi yapabiliyorum. hemen hemen her oturduğum mekanda, gittiğim her misafirlikte wi-fi şifresini almak gibi bi hastalığım vardır.

hediyemi ben seçtiğim için neden i9003 seçmediğimi izah edeyim, teknosaya giderek 2 telefonuda açtırdım yan yana koydum görev yöneticilerine girdim, aynı resimleri açtım, oraya baktım buraya baktım gözüme çarpan 2 şey oldu. 1-bariz bir şekilde renk canlılığı, netliği olan i9001 , 2- 200-250 mb fazlalığı olan i9003. ve ben diğerine göre az olan raminin yeterli olmasını diliyerek o güzel amoled ekranlı i9001'i seçtim. yoğun kullanımlarda ordan oraya girişlerde ram sanki doluyor gibi ama yinede temiz kullanıldığında ram yeterli. temiz kullanımdan kastım arka planı çöplüğe döndürmemek, ki bu konuda gayet titizimdir.

neyse vakit buldum diye biton şey yazdım. galaxy s2 pahalı ve ekranının büyüklüğünden dolayı büyük bir telefon. eğer ikisi de sizin için sorun değilse gallaxy s2 alın geçin. ama kesinlikle i9003 ile i9001 arasında kalmayın bence. i9003 diye bir telefon yokmuş gibi davranın

herkesin gönlündeki telefon, bigün elinde olsun inşallah
    saygılar,sevgiler

• quote:

bugün teknosadan i9001 modelini aldım. Bonusla %10 bonus kampanyasıyla 1099'a geldi. şu an şarjda. bakalım, inşallah pişman olmam. ama orada da incelemiştim, hakikaten güzel telefon:) bu arada, konu çok cansız, biraz canlandırmak lazım... o kadar yazı yazdım bir cevap veren çıkmadı

ben de senin wi-fi ile ilgili sorunu cevaplıyordum, sen telefonu aldığını yazmışsın.

hayırlı olsun bakalım. telefon süper. bana tiko 1149'a alındı. 1099 iyi rakam. i9003 fiyatına i9001 olmuş iyi olmuş

• Selam arkadaşlar,

Bu cihazı nerede bulabilirim acaba? Sanırım her yerde satılan bir model değil ama özellik olarak gerçekten çok hoşuma gitti daha önceden Galaxy S kullanıcısı olarak. Bütün Teknosa mağazalarında var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRUNOSERO

quote:

bugün teknosadan i9001 modelini aldım. Bonusla %10 bonus kampanyasıyla 1099'a geldi. şu an şarjda. bakalım, inşallah pişman olmam. ama orada da incelemiştim, hakikaten güzel telefon:) bu arada, konu çok cansız, biraz canlandırmak lazım... o kadar yazı yazdım bir cevap veren çıkmadı

ben de senin wi-fi ile ilgili sorunu cevaplıyordum, sen telefonu aldığını yazmışsın.

hayırlı olsun bakalım. telefon süper. bana tiko 1149'a alındı. 1099 iyi rakam. i9003 fiyatına i9001 olmuş iyi olmuş
    eyvallah arkadaşım... demek ki sesimizi duyan birileri varmış... tam olarak şarj olduktan sonra WPA2 olan ağıma bağlanacağım... bir sorunla karşılaşmayacağımı umuyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Odysséus

Selam arkadaşlar,

Bu cihazı nerede bulabilirim acaba? Sanırım her yerde satılan bir model değil ama özellik olarak gerçekten çok hoşuma gitti daha önceden Galaxy S kullanıcısı olarak. Bütün Teknosa mağazalarında var mıdır?

bütün teknosa mağazalarında mevcut olması lazım, stok kalmadıysa da getirtirler.
  • Arkadaşımda Galaxy S II var efsanevi çift çekirdek işlemcili 1 gb ram lı telefon fakat boyutu çok büyük olduğundan ve çift çekirdeğe ihitiyaç duyacak bir durumum söz konusu olmadığından donanımsal ve görüntü (büyüklük) olarak gereksiz fazlalıklarda güçlü donanım demek fazla elektrik harcaması bataryanın çabucak bitmesi demek tabiki bu sebepten dolayı almadım daha kibar olan galaxy s plus almış bulunmaktayım 04.10.2011 tarihi itibariyle ve şuana kadar nokiadan tutun samsunga kadar hep cfw, rom, root vs her detayıyla ilgilendiğim halde tüm her konuda deneyim sahibiyim ve şunu söyleyebilirimki tek kelime sadece tek kelime ; bu telefon bir harika. Ayrıca yazılımı okadar uyumlu şekilde yazılmışki heryeri detay dolu misal video izlerken bile telefondan bağımsız sırf video playeri için parlaklık modu var içinde, internet tarayıcısındada aynı özellik var telefonunuzu son parlaklıkta kullanıyosunuz mesela ama video izlerken parlaklık seviyesini yarım tutmak istiyorsunuz bunun gibi. Radyo oynatıcısı çok güzel favori listesi kullanılışlı kamerada otomatik odaklanmayı parmağınızla tıkladığınız herhangibir yere alabiliyorsunuz. Kısa ve öz --- Teknosaya gidin Türkcell indirimi yaptırın 50 TL lik 1150 Liraya telefonu alın üzerinede 18 TL ye cepkask yaptırın. Toplam = 1168 TL ye Mükemmel bir telefona kavuşun bidahada başka modellere bakmayın her açıdan doyurucu ve yeterliliğe sahip cihaz kesinlikle.

Esen kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkron2 -- 9 Ekim 2011; 17:31:09 >

• öncelikle slm herkeze ben 2 günlük gakaxy s plus kullanıcısıyım yeni aldım ve önceden android tlf kullanmadım tlf 2. sarz ettigimde sunu fark ettım tlf wifi acık kurcalamadıgım halde 1 bucuk saate sarzı bır kademe dustu normalmi ya da hiç ellemeden şarz süresüne bakıp ona göre gerimi göndersem ne tavsiye edersiniz
  • Yeni alan arkadaşlar hayırlı olsun telefonlarınız. hep soruluyor bu telefonların şarjları bataryaları 1-2 hafta içinde kendine gelir ilk başlarda bataryalar açılana kadar çabuk biticektir benim şu an normal kullanımla 3. güne bile dönüyor çok yoğun kullanımda da 1 günü beni yarı yolda bırakmadan tamamlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: J0keR_

Yeni alan arkadaşlar hayırlı olsun telefonlarınız. hep soruluyor bu telefonların şarjları bataryaları 1-2 hafta içinde kendine gelir ilk başlarda bataryalar açılana kadar çabuk biticektir benim şu an normal kullanımla 3. güne bile dönüyor çok yoğun kullanımda da 1 günü beni yarı yolda bırakmadan tamamlıyor

şarjı merak edenlere ben de bişeyler diyeyim. evet şarj konusunu dert etmeyin. ben ilk şarjından sonra 5 veya 6. şarjımı yaptım dün gece. şuanda bile yoğun kurcalamalarıma rağmen yarı yolda bırakmıyor beni.telefonu normal kullandığım günlerde 3. günü zorluyor, telefonla işiniz her an borsa takip etmekse 15-20 saat zor gider. ama normal bi kullanıcıysanız facebook twitter arada göz atmalar, android markette bi kaç uygulama bakmalar vs. 30-35 saat telefonunuz tık demez.

• Bu telefonun hemen herşeyi çok iyi güzelde samsung un satış politikaları nedeniyle bi hayli kırpılmış aslında

1-*Gpu (S' e göre daha düşük bir model)

2-Android 2.3.4 olmalıydı

3- Flaş olmaması (çok önemli değil fakat tek çekirdekli telfonlara iyi bir alternatif sebebi:)

Bu arada wpa-2 sıkıntısı çekmiyordur umarım yoksa wi-fi nin hiç bir anlamı kalmayacaktır
  • Ben gittiğim her kafede iş yerinde evde sorunsuzca bağlanıyorum daha bağlanmadığı olmadı hiç bi yerde birde, adreno 205 powerVR 540 ile aynı ayarda gpu ne daha düşük nede daha yüksek aynı miktarda ram kulanır aynı performansı verir daha düşük falan deyil
    aklıma gelmişken daha öncede biri s in işlemcisini overclock layıp çıkarmışlar demiş hangi forumdan kopyalayıp yapıştırdı bilmiyorum arkadaş bişey bilmiyosan sus yorum yapma!
    tamamen farklı işlemci 2 si s te arm 1 ghz var s plus ta snapdragon qualcom çip setli cpu var nexus prime çıkana kadar şu anda en yüksek frankaslı cpu bu dur. yabancı bi forumda okumuştum overclock ile 1.9 u görmüşler
    3 aydır kullanıyorum tek kelimeyle muhteşem bi alet, ben kendi adıma çok memnunum

Şarj ın daha uzun gitmesi için juice defender unlimeted ı indirin çok faydasını görürsünüz yanında da kesinlikle advensed task killer olması lazım

• Bu arada marketten HCL launcher var honeycomb 3.0 ın ara yüzünü kulanıyor henüz gelişmesi lazım
    birde go launcer telefonunuzu tamamen kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz
  • N Drive yükledim sokak numaraları eski çıkıyor

GÜNCEL nAvigasyon programı varmı arkadaşlar

detaylı harita bilgisi olan

tşklerr
  • Selam arkadaşlar,

Bu telefonu alalı dört gün kadar oldu ama anlamadığım biçimde telefon kapalıyken alarm çalmıyor. Hiç böyle birşeyle karşılaşan oldu mu? Yoksa Samsung'lara has birşey mi bu? Küçük birşey belki ancak kafama takıldı.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.