Şimdi Ara

Samsung Galaxy S II, iPhone 4 karşısında; Dikkat çekici görüntü kalitesi ve tarayıcı performansı (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.114
Cevap
5
Favori
149.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne kadar iyi olsa da milletimiz bir iphone'dir takmış gidiyor.

bende galaxy s2 diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

arkadaşlar birazda şarj sürelerinden bahsedelim makineler güzel hepsi laptop fiyatında

ama batarya teknolojilerinden bahseden firma yok hepsi teknik özelliği arttırıyor ama ya enerji

varmı bu konuda yeni haberler ?

İkisi de berbat. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

@mertgraph1979.
    biz buna kendini avutma diyoruz

Kendini avutma, sahip olma problemi olanlar içindir. Böyle bir problemim yok.
    Düşünmeden yazmayın, çünkü bir tarafınızdan sallamaktan ileri gitmiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

quote:

@mertgraph1979.

Arkadaş size yazmamış o mesajı .
  • quote:

quote:

@mertgraph1979.

tam tanimini kendiniz yapmissiniz iste. olumune fani oldugunuz urunun sahip olamadigi seyler icin kendinizi avutuyorsunuz.
    oteki turlu olsa bos laf salatasi yerine arkadasin meydan okumasina cevap verip bu bu bu var derdiniz.

• Elimdeki 3gs telefonumla bir sözleşmem yok merak etmeyin. Şimdi gidip kendime samsung galaxy s2 alırdım 1 tane siz üzülmeyin diye ama sizin için samsung denen markaya beğenmediğim bir telefon için para kazandıramayacağım.

Sizin için önemli olan android işletim sistemindeki özelliklerin (neyse artık onlar) bir başkasının umrunda olmaması durumunu kendini avutmak olarak nitelendirecek kadar google ve samsung aşığı hatta fetişti diyebileceğimiz bir insanın bana fanboy demesi inanınki benim için sinek vızıltısından farksız.

Bu yüzden yormayın kendinizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Elimdeki 3gs telefonumla bir sözleşmem yok merak etmeyin. Şimdi gidip kendime samsung galaxy s2 alırdım 1 tane siz üzülmeyin diye ama sizin için samsung denen markaya beğenmediğim bir telefon için para kazandıramayacağım.

Sizin için önemli olan android işletim sistemindeki özelliklerin (neyse artık onlar) bir başkasının umrunda olmaması durumunu kendini avutmak olarak nitelendirecek kadar google ve samsung aşığı hatta fetişti diyebileceğimiz bir insanın bana fanboy demesi inanınki benim için sinek vızıltısından farksız.

Bu yüzden yormayın kendinizi.

Bence siz de boşa yormayın.. Bir gün gidin deneyin,alın kullanın,ondan sonra yorum yaparsınız.. Android OS veya Samsung kullandınız mı bilmiyorum, ama elinizdeki cihazın ilk versiyonundan son verisyonuna, büyüğü olan iPad'den iPad 2 ye kadar hepsini kullanan biri olarak söylüyorum ben. Hatta sizin gibi çamur atıp atıp,gidip aldıktan sonra "ben çamur atmıştım fakat doğruymuş" diyebiliyorum en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 21 Temmuz 2011; 21:36:12 >

• @Ghent
    Galaxy s2'yi deneyip kullanmadığımı nereden çıkardınız. Tavsiyeniz için teşekkürler.
    İphone diye konuşunca fanboy oluyoruz. O zaman şöyle diyeyim.

HTC evo 3d'nin arkasına bakın ve tasarım nasıl olurmuş görün. Sensetion'ın kasa tasarımına bakın ve tasarım nasıl olurmuş görün. Htc sense 3'e bakın ve arayüz tasarımı ve kullanıcı deneyimi nasıl olurmuş görün.
    Touchwiz tam bir komedi çünkü.

Htc'den örnek verdim. Şimdi de htcboy oluruz artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir seyi savunmakla fan boy olunmaz. htc nin arayuzunu ve kasa tasarimlarini cogu kisi begeniyor.

bir seyi savunurken mantik cizgisini kaybettiginizde fanboy olursunuz.
  • quote:

bir seyi savunurken mantik cizgisini kaybettiginizde fanboy olursunuz.

Mantık çizgisini sizden öğrenecek değilim. Galaxy S2'yi CEO'su bile sizin kadar pohpohlamıyordur. Mantıktan bahsetmeniz gerçekten enteresan. Dönün bir aynaya bakın artık. Bu forumda iphone karşıtı konuşanlar kendilerini objektif ve bilinçli tüketici zannederler. iPhone'un lehine konuşanlarıda fanboy zannederler. Siz de o insanlardan sadece birisiniz. Yani elinizi sallasanız forumda sizin gibilere çarpıyor.

HTC'yi güzel olana gerçekten güzel dediğimi göstermek için yazdım. Ama Galaxy S2'nin 9 çekirdeği olsa farketmez. Hayatımda gördüğüm en çiğ cihaz.
  • quote:

Ama Galaxy S2'nin 9 çekirdeği olsa farketmez. Hayatımda gördüğüm en çiğ cihaz.

sadece su sozunuz bile ne kadar mantik cizgisinden koptugunuzu, ne kadar subjektif tarafli oldugunuzu gostermeye yeterli.

acikcasi iphone un ustun yanlarini kabul ediyorum. bu yonlerini savunanlarada bir lafim yok. hatta bana tablet danisanlara belli nedenlerden ipad2 tavsiye ediyorum.
    ama sizin gibi gercekden kaliteli bir urune sadece uzerinde elma olmadigi icin olmadik laflari iftitari atanlara kusura bakmayin fanboy derim.
  • quote:

@Ghent
    Galaxy s2'yi deneyip kullanmadığımı nereden çıkardınız. Tavsiyeniz için teşekkürler.

HTC evo 3d'nin arkasına bakın ve tasarım nasıl olurmuş görün. Sensetion'ın kasa tasarımına bakın ve tasarım nasıl olurmuş görün. Htc sense 3'e bakın ve arayüz tasarımı ve kullanıcı deneyimi nasıl olurmuş görün.

+1

tasarım olarak kötü haklısın....

iphone bence ayrı bir katagoride toplam 4 modelle satış rekoru kırdı..Buda büyük olay bence..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

@mertgraph1979

Kalite,kolaylık ve sadelik - işlevsellik Android'e nasıl uzak anlayabilmiş değilim. Hayatta herşeyi yasal yapıyorsunuz da gelmiş Torrent ve mp3'lere laf atıyorsunuz.. Bilgisayarınızda kaç yüz tane mp3 var acaba? Hepsi ücretli mi alnımış? Komik olmayın. Bu kadar legallikten bahsedip'te "USB belleğe gelince, böyle birşeye ihtiyacım hiç olmadı. İnternete yükler. ordan indiririm dosyalarımı. Yine yukarıda dediğim gibi ihtiyacım olsa ya jailbreak yaparım" diyorsunuz,ne oldu illegal torrentlere ? Bu ne perhiz ne lahana turşusu allah aşkına.. Konuşup çamur atmak için elinizden geleni yapıyorsunuz..

iOS'ta yapıp Android'de yapamayacağınız bir şey söyleyin bana.. Ben size 10 şey sayayım, Android'de yapıp da iOS'da yapamayacağınız..

Önce okuduğunuzu bir anlayın, sonra kendi çapınızda birşeyler yazarsınız.

Önce jailbreak'in mahkemeler tarafından yasal bir işlem olarak ilan edildiğini bir öğrenin.
    Sonra torrent yada mp3 gibi illegal işlerin bir artı olarak gösterilmeye çalışılmasından dolayı yorum yaptığımı, meselenin sizin yada benim herhangi bir torrent yada mp3 indirmemizle bir alakası olmadığını anlayın. Apple'ın 100 milyon tane daha iphone satacağını bilse böyle bir duruma izin vermeyeceğini öğrenin.

Bunu defalarca söyledim yine söylim, senin Android'de fazladan yaptığın şeyleri ben iOS'un bir App yükleyişindeki kolaylığa bile değişmem.
    Durun söylemeyin, bluetoothla dosya gönderebiliyorsunuz di mi?

Bir daha Androidli cihazlar konusuna birşey yazmim bari.
    Çünkü Android, kullanıcılarına ne yapıyorsa artık yazılanları idrak etme problemleri çıkıyor bir süre sonra.
    Bizde parmaklarımızı boşa yormak zorunda kalıyoruz.
    Zaten İstanbul'da değilim, yanımdaki Laptop Q klavye. Zar zor yazıyorum.

arkadaşım sen benim yazdığım 9 maddeyi okumadın heralde.istediğin kadar jailbreak yap ios'ta android'i yakalayamazsın.git o 9 maddeden kaçını yapabiliyorsun onu söyle...diyelim ki jailbrek yaptığını ve jailbreak ile herşeyi yaptığını varsayalım(ki öyle birşey yok yine yukarıda saydığım maddelerden en fazla 1-2 tanesini yapabilirsin).Yine de iphone'un işlemci performansı %40-50 kamera performansı %30-40 daha geride SGS2'den.bu fanboyluk falan değil.Bende iphone4 kullandım şimdi de ofiste herkes iphone 4 kullanıyor hepsi ağzı açık izliyor SGS2'yi.iphone 4'te çok iyi telefon 10 üzerinden 10 veriyordum ona ama şimdi SGS2 10 üzerinden 10 ise iphone 4 10 üzerinden 6 kalıyor.

Yani niye kasıyorsunuz onu anlamadım.Tabii ki SGS2 daha iyi olacak bir sene sonra çıktı daha gelişmiş teknoloji işlemcisi ram'i sensörleri hepsi iphone 4'ten daha iyi android'de ios'tan çok daha genişletebilir bir yazılım iphone 4 nasıl daha iyi olsun.

iphone 5 çıksın o zaman karşılaştırırız ama iphone 4 çok geride.HTC sensation ile karşılaştırılabilir SGS2'yi ancak....

• quote:

Orijinalden alıntı: silentenigma07

arkadaslar herkse galaxy s 2 daha iyi diyor ama ben ikisinide kullanan bir kisi olarak iphoneu seciyorum...
    Cunku galaxy s 2 her yonden daha guzel daha performansli olsa bile ki ben bir google ve android hayraniyim, ekran bana cok buyuk geliyor... Yani samsung ayni ozellikte bir telefon yapsa ve 3.7 inch ekran koysa gozum kapali alirim ki serisinide abone olup her yeni cikaracaklari telefonu alirim...
    Suanda cogu resmi ekbise akim elbise kullanan kisiler ne yazikki buyuk oldugu icin galaxy s 2den vazgecip iphone 4e yoneliyorlar...
    Ve emin olun eger iphone 4.3. ekran bir model cikarirsa satislari duser....

takım elbise kullanan biri olarak bu yorumuna katılmıyorum.SGS2 cebe çok rahat sığıyor ve hiç belli olmuyor.iphone 4'de kullandım o cepte daha belli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biohazard

quote:

@Ghent

+1

tasarım olarak kötü haklısın....

iphone bence ayrı bir katagoride toplam 4 modelle satış rekoru kırdı..Buda büyük olay bence..

satış rekoru kırması sektörde ilk çıkan olması ve pazarlama faktörünün etkisi çok büyük.sonuçta şu anda dünyada android işletim sistemi ios'tan 1.5 kat daha fazla kullanılıyor.kullanımı fazla olması daha iyi olduğu anlamına gelmez.(ama öyle :))

• quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

Neyi paylaşamıyorsunuz anlamadım gitti. Herkesin beklentisi , zevki birbirinden farklıdır. Saygı göstermek bu kadar mı zor.

Misal benim için dokunmatik hassasiyeti iyi , yüksek çözünürlüklü 3.5 - 3.7 inch ekran yeterlidir.(Diğerleri fazla büyük geliyor)
    Yine yoğunluğum gereği işletim sisteminin stabil ve hızlı ve olması benim için yeterlidir.

Kısaca benim için İphone piyasada ki en iyi telefondur.(Benklentim ve ihtiyaçlarıma göre)

Kimi de daha büyük ve daha canlı bir ekran ister , flash ister , bir bilgisayar gibi kişiselleştirebilmek ister.
    Bu kişi içinde İphone ne iyi bir telefon ne de iyi bir seçim olur.

Kısaca en iyi cihaz yoktur. İhtiyaçları ve beklentileri en iyi karşılayan cihaz vardır ve kişiden kişiye farklılık gösterir.

ben bu görüşüne katılmıyorum.senin beklentilerini karşılaması iphone 4'ü sadece senin için iyi kılar.Ama dünyada kişilerin görüşlerinden bağımsız subjektif gerçekler vardır.

SGS2 performansı iphone 4'ten %40-50 kadar daha iyi olan,ekranı daha canlı ve doğal,multitasking özellikleri daha iyi,kamerada fotoğraf ve video çekimi daha iyi,sensörleri daha fazla ve daha hassas olan kısaca hardware olarak çok daha iyi bir telefon.Bunlar benim görüşlerim değil subjektif gerçekler.Test sonuçları bunu söylüyor.

Zaten Android Software'ini de kullanınca hardware'i istediğin gibi sömürebiliyorsun.iphone 4'teki rehber uygulaması,masaüstü uygulamaları dahi çok çok geride...

Yanlış anlama ama 15 gün SGS2 kullan bir daha iphone 4'ün yüzüne bakmazsın.Bunu ikisini de uzun süre kullanmış ve test etmiş biri olarak söylüyorum.fanboy değilim fanboylardan nefret ederim.Ama iphone 4'te olup da SGS2'de olmayan hiçbirşey yok.Ama SGS2 'de olup iphone 4'te olmayna çok fazla özellik var.

• Benim anlamadığım özellik olarak sgs2 daha üst seviyede ama halen iphone4 ü ile kıyaslanıyor.ezer geçer gibi kıyaslamalar yapılıyor...Gerçekten bir kesim insanların gözünde iphone killer durumu var..hangi cihaz çıksa iphone la kıyaslama durumu var.galaxy s lede kıyaslamışlardı..Tamamen iphone tercih meselesi alan kişilerinde çok üst bir cihaz olsun gibi bir beklentisi yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biohazard -- 22 Temmuz 2011; 1:30:09 >
  • cihazı electro world de incelediğimi söylemiştim. ip4 ile gs2 nin kameralarını karşılaştırdım ip4 daha iyiydi hatta ürüne bakan bir kişi de iyi söyledi. heralde o üründe bir sorun vardı. herkes incelediğinden.
  • '' SGS2 performansı iphone 4'ten %40-50 kadar daha iyi olan''

10dk aralıksız kahkaha attım , evdekiler uyandı . Dur bakalım daha neler çıkacak , Takipteyim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ControlYourDream -- 22 Temmuz 2011; 2:19:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

'' SGS2 performansı iphone 4'ten %40-50 kadar daha iyi olan''

10dk aralıksız kahkaha attım , evdekiler uyandı . Dur bakalım daha neler çıkacak , Takipteyim .

Daha fazla olması lazım o değerler az bence,sonuçta 1.2 ghz çift çekirdekli işlemci 1 gb da belleği var,2.2 katı daha güçlü hatta %200-%220 arası bir performans farklı olmalı

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.