Şimdi Ara

Samsung Galaxy S II, iPhone 4 karşısında; Dikkat çekici görüntü kalitesi ve tarayıcı performansı (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.114
Cevap
5
Favori
149.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerempek

Iphone 4'ü uzun bir süre kullanmış biri olarak rahatça söyleyebilirim ki iphone 4'ten bir iki değil üç dört gömlek üstün telefon.

Üstün taraflarını sayıyorum.

1-Ekranı daha büyük!!!Gazete-ebook ve web'de gezinmede çok daha rahatlık sağlıyor.

2-Dokunmatik ekranı ve sensörleri iphone'dan daha hassas.Birçok oyun oynamış biri olarak kesin olarak vardığım sonuç.Test ettiğimizde arkadaşlarımda benzer sonuçlarla karşılaştırlar.

3-Ekran renkleri hem çok doğal hem çok canlı....iphone'da ise renkler çok soluk.Sakın bu telefonun ekranını samsung televizyonların ekranı gibi vivid bir canlılık olarak değerlendirmeyin.Çok doğal bir parlaklık ve canlılık var.

4-Cepte taşıması iphone4'ten daha kolay!!!!Cihazın sadece iki boyutu iphone4'ten fazla en önemli boyut olan kalınlığı ise iphone4'ten daha az.Ayrıca belirgin biçimde daha hafif.Bu cepte hiç hissedilmezken iphone4 her an cepte olduğunu belli ediyor.

5-Bütün fonksiyonları iphone4'ten daha hızlı.Multitasking yönetimi daha iyi.

6-mp3,avi,mkv,mp4 aklınıza ne format gelirse telefonu usb ile bağlayıp atıyorsunuz ve rockplayer adlı ücretsiz programla hepsini türkçe altyazı desteği ile büyük ekranda inanılmaz derecede tatmin edici bir kalitede izliyorsunuz.iphone4'le kıyaslanamaz bile.

7-Android işletim sisteminden kaynaklanan google,facebook,twitter ile chat+rehber+takvim+paylaşım senkronizasyonu....Daha telefonu yüklüyorsunuz google hesabınızı istiyor.yazıyorsunuz ve tüm google kişileri rehberinizde...facebook'ta aynı şekilde ve bu kişileri sorunsuzca birleştirip tek rehber altında google+Twitter+facebook+telefon hesapları senkronize oluyor.Telefon takviminde facebooktaki arkadaşlarınızın doğum günleri gösteriliyor.

8-Uygulama Desteği!!!!!Şimdi bazı arkadaşlar uygulama sayısından yola çıkacak gülecekler.Ben de katılıyorum ios'ta uygulamalar daha fazla ama android'de Voice detection ile sadece konuşarak mesaj,mail ve her türlü textbox'â çok başarılı şekilde giriş yapılabiliyor.Yani ne kasacam yazmaya diyorum "günaydın canım bugün nasılsın akşam sinemaya gidelim mi " diyorum aynen algılıyor ve sms olarak atıyor.Bunun dışında swype klavye gibi uygulamalar da ios'ta yok ve benim için çok zaman kazandıran önemli uygulamalar bunlar.

9-Kamerası 1080p video kayıt 8mp fotoğraf çekiyor öndeki kamerası bile 2mp!!!!

Bu arada sakın samsung'ta falan çalıştığımı düşünmeyin samsung beğenmediğim bir marka tv falan almam sevmem de hep ucuz kalite kullandıklarını düşünürüm ama bu telefon olmuş!!!.Iphone 4 çok gerisinde kalıyor.

Haaaaa iphone5 çıkar yukarıda saydığım 9 özellikten en az 7 tanesini getirir üstüne de hayati önem taşıyan 3-4 özellik daha getirir o zaman bir saniye düşünmem onu alırım ama malesef öyle bir gidişat görmüyorum.

(:

• quote:

Orijinalden alıntı: Jabba The Hutt

Ses kalitesi nasıl bu telefonun ? Herkes takmış işletim sistemine.

Kulaklıkla ve kulaklık olmadan ses kalitesi nasıl ?

merhaba jabba ses kalitesi kulaklıksız orta derecede.ses uzmanı değilim ama beni fazlasıyla tatmin ediyor.Kulaklıkla ekolayzır seçenekleri ve bazı efekt seçenekleri var.Hepsi mükemmel çalışıyor ve istediğin kaliteyi yakalayacağına inanıyorum.

Ama ses konusunda uzmansan bence git bir dene.

Telefonla görüşme konusunda ise ses kalitesini çok başarılı bulmadım.Ben avea kullanıyorum karşı tarafta da kötü bir cep telefonu var belki ondan kaynaklanıyordur ama telefonla konuşurken sanki eski Nokia N82'im daha kaliteliydi.

ama ben bu cihazi bir telefon olarak görmediğim için(bana göre cihaz cebe sığan tablet) telefon görüşmesindeki ses kalitesi bir sorun olmuyor.dediğim gibi müzik dinlerken falan kulaklıklı ve kulaklıksız beni tatmin etti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qolpaa

Hee tamam iphone daha iyi ok...

bana demedin heralde bunu :)

Yok hocam bende galaxy 2 kullanıcısıyım arkadaşın biri tutturmuş iphone da iphone ona söyledim :)
  • iPhone 4 kullandıktan sonra sırasıyla Xperia Arc , Sensation ve son olarak SGS2 aldım... Özetle şunu söyleyebilirim , SGS2 hayatımda kulllandıgım en muazzam cihaz. iPhone 4 ile kıyaslanmayacak kadar iyi bence.. iPhone 4 e gelene kadar Sensation var..
    Her zaman vurguluyorum SGS2 yi çok ezmiş , yok canım ne abartıyorsunuz dedikten sonra alan biri olarak,böyle bir hız,bu kadar akıcılık ve rahat kullanım iPhone 4 te görmedim.. Kocaman ekran,AMOLED in muhteşem renkleri ve parlaklıgı, 1080p video kayıt...
    Bundan sonra kesinlikle iOS değil Android kullanacağım... iPhone 5 çıksa dahi almayı düşünmem,çünkü mutlaka SGS3 çıkacaktır ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 20 Temmuz 2011; 1:07:57 >
  • Peki Samsung Galaxy SL bu kadar başarılı mı ? Samsung almak istiyorum, daha doğrusu ip4 kontratı 120 lira, beni aşar.Gs II de 110 liraya denk geliyor.O da aşar.Ama Galaxy SL kontratı yapabilirim.Önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Peki Samsung Galaxy SL bu kadar başarılı mı ? Samsung almak istiyorum, daha doğrusu ip4 kontratı 120 lira, beni aşar.Gs II de 110 liraya denk geliyor.O da aşar.Ama Galaxy SL kontratı yapabilirim.Önerir misiniz ?

şahsen önermem.samsung alacaksan en iyisini al.kontratlı alma.yurt dışında 1150-1200 tl'ye getirtebilirsin.eğer getirtemiyorsan 3-4 ay bekle iphone 5 çıksın o zaman fiyat inecektir 1350 tl seviyelerine.Satın alırsın.

SGS2'yi tek geçiyorum cidden fanboyluktan nefret ederim ama bu cihaz bambaşka birşey....
  • @kerempek,

ana noktalari cok guzel maddlestirmissiniz. bilinen ustunluklerin disinda dokunmatik ekranin hassasiyetin benimde dikkatimi cekti. gercekten cok hassas. ozelikle klavyede cok fark ediyor. parmagin ucunu degdirmek yetiyor.

uygulama konusundaki gorusunuzede katiliyorum. uygulama sayisi iosda daha fazla olabilir ama ozgur yapisi sayesinde androidde yapilabilcekler cok daha fazla. herseyden once android telefon varken pc ye hic ihtiyac duymuyorum. herseyi andorid uzerinki uygulamalarla yapmam mumkun.
  • quote:

quote:

Peki Samsung Galaxy SL bu kadar başarılı mı ? Samsung almak istiyorum, daha doğrusu ip4 kontratı 120 lira, beni aşar.Gs II de 110 liraya denk geliyor.O da aşar.Ama Galaxy SL kontratı yapabilirim.Önerir misiniz ?

şahsen önermem.samsung alacaksan en iyisini al.kontratlı alma.yurt dışında 1150-1200 tl'ye getirtebilirsin.eğer getirtemiyorsan 3-4 ay bekle iphone 5 çıksın o zaman fiyat inecektir 1350 tl seviyelerine.Satın alırsın.

SGS2'yi tek geçiyorum cidden fanboyluktan nefret ederim ama bu cihaz bambaşka birşey....

İyide bu mesajdan hiçbir şey anlaşılmıyor.Onu alırsın, bunu alma, o çıkacak vs ..

Öncelikle kesinlikle Turkcell kontratlı alacağım.61 lira kontratı var, 20 lira da her ay ben yükleyeceğim her yöne 100 lira yapacağım.Galaxy s2 alırsam aylık 109 lira olur, ip4 120 lira zaten.GS2 daha iyi olmasına rağmen ip4 tercih ederim ama o kadar yukarılara çıkamam.3 yıldır D900i kullanıyorum, gayet memnunum.Bozulmasa değiştirmezdim bile.BB almak istiyordum ama onda da Bis falan bir ton iş var.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

@kerempek,

ana noktalari cok guzel maddlestirmissiniz. bilinen ustunluklerin disinda dokunmatik ekranin hassasiyetin benimde dikkatimi cekti. gercekten cok hassas. ozelikle klavyede cok fark ediyor. parmagin ucunu degdirmek yetiyor.

uygulama konusundaki gorusunuzede katiliyorum. uygulama sayisi iosda daha fazla olabilir ama ozgur yapisi sayesinde androidde yapilabilcekler cok daha fazla. herseyden once android telefon varken pc ye hic ihtiyac duymuyorum. herseyi andorid uzerinki uygulamalarla yapmam mumkun.

aslında benim alırken kafamda soru işaretleri vardı.nedeni ise bu cihazın ekranında örneğin bir web sayfasının ortasına parmağını dokundurup yavaşça hareket ettirdiğinde onu algılamıyor sonra birden hareket ettiriyor.bu durum samsung galaxy s'de yok.youtube'da videoları var inceleyebilirsin.

fakat daha sonra bunun bilinçli biçimde yapıldığını farkettim.çünkü android işletim sisteminde bir çok işlemde menüler parmağın basılı tutulmasıyla açılıyor ve bu işlem için parmak dokunduğunda ekranın hareket etmesini kimse istemez.bir de sadece yavaş hareketlerde var bu lag ve hızlı hareketlerde yok.Cihazın üzerinde parmağımızı hızlı hareket ettirdiğimizden zaten kimse farketmemiş bile forumda :)

Bana göre hassasiyeti iphone4'ten daha iyi sensörleri de oldukça iyi.

Bir de güzel bir tavsiye.Samsung'un game hub'ında Gamelloftun GT Racing oyunu var onu indir.Onu indirince oyunun menüsünden bütün kontrolleri accelerometrelere ve sensörlere atayabiliyoruz.o şekilde oyun çok zor ama çok zevkli oluyor.Ayrıca sensör kalibrasyonları ve duyarlılıkları da oyun içinden yapılabiliyor.

Sırf bu oyun bile gameloft'un vizyonunu sergiliyor.İstersen dokunarak istersen sensörlerle oynanabilen bir oyun.....

• quote:

quote:

quote:

İyide bu mesajdan hiçbir şey anlaşılmıyor.Onu alırsın, bunu alma, o çıkacak vs ..

Öncelikle kesinlikle Turkcell kontratlı alacağım.61 lira kontratı var, 20 lira da her ay ben yükleyeceğim her yöne 100 lira yapacağım.Galaxy s2 alırsam aylık 109 lira olur, ip4 120 lira zaten.GS2 daha iyi olmasına rağmen ip4 tercih ederim ama o kadar yukarılara çıkamam.3 yıldır D900i kullanıyorum, gayet memnunum.Bozulmasa değiştirmezdim bile.BB almak istiyordum ama onda da Bis falan bir ton iş var.

öncelikle belirteyim cep telefonu uzmanlık alanım olan bir konu değil.o nedenle yorumumu bunu göz önüne alarak okursan sevinirim.

Bana göre D900 kullanmanız nedeniyle(ki dönemine göre mükkemmel telefon F/P açısından) uzun zamandır mobil teknolijilere uzak kalmışsınız.

Şu an cidden iphone4'e verilecek paraya acırım ben.düşmanım değilse kimsenin SGS2 varken almasını istemem.Benim söylemek istediğim şu aslında.Eğer SGS2 almıyacaksan iphone4'te bütçene uyuyorsa o zaman onu al.Samsung'un daha düşük seviye telefonlarını tavsiye etmem.Turkcell nasıl bir kampanya yapıyor bilmiyorum ama piyasada SGS2 iphone4'ten daha ucuz şu anda...

Ve eğer alabiliyorsan da kas kendini kontratlıda SGS2 al.iphone4'ü zorlama sonra başka birisinde SGS2 görürsün 5 dakka eline alırsın pişman olursun.

benim tavsiyelerim bu kadar burada daha uzman arkadaşlara da danışırsın.Üstte bir yazı yazdım ona da bir göz atıver.kolay gelsin iyi akşamlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

öncelikle belirteyim cep telefonu uzmanlık alanım olan bir konu değil.o nedenle yorumumu bunu göz önüne alarak okursan sevinirim.

Bana göre D900 kullanmanız nedeniyle(ki dönemine göre mükkemmel telefon F/P açısından) uzun zamandır mobil teknolijilere uzak kalmışsınız.

Şu an cidden iphone4'e verilecek paraya acırım ben.düşmanım değilse kimsenin SGS2 varken almasını istemem.Benim söylemek istediğim şu aslında.Eğer SGS2 almıyacaksan iphone4'te bütçene uyuyorsa o zaman onu al.Samsung'un daha düşük seviye telefonlarını tavsiye etmem.Turkcell nasıl bir kampanya yapıyor bilmiyorum ama piyasada SGS2 iphone4'ten daha ucuz şu anda...

Ve eğer alabiliyorsan da kas kendini kontratlıda SGS2 al.iphone4'ü zorlama sonra başka birisinde SGS2 görürsün 5 dakka eline alırsın pişman olursun.

benim tavsiyelerim bu kadar burada daha uzman arkadaşlara da danışırsın.Üstte bir yazı yazdım ona da bir göz atıver.kolay gelsin iyi akşamlar.

Bende onu diyorum zaten, galaxy s2 10 lira daha ucuza geliyor ip4 ten ama zaten o kadar parayı versem ip4 alırım, tamamen kendi isteğim.Onun iyi veya kötü olması değil.80 lira ile 110 lira arasında 2 yıllık süreçte uçurum var maalesef.İncelediğim kadarıyla galaxy sl de beni 2 yıl götürecek gibi duruyor.Bozulmasın yeter.Gerisi pek önemli değil.

Teşekkürler, iyi akşamlar.

• GS2 yi inceledim görüntü ip4 ile karşılaştırınca çok yapay kalıyor. telefon çok büyük ve bu tüm görüntüyü bozuyor. zaten tasarım yok. donanım özelliklerine dyecek bir şey yok. yukarıda bir arkadaş dokunmatiği daha iyi demiş ama bunu kendisi test ederek anlaması zor. çok hassas bir test gerekir. yorum yapmak için yorum yapmayın. telefonu elinize alınca kullanılan malzemeden sanırım ama kaliteli bir telefon hissi alamadım. iphone 4 ü 1599tl ye almıştım. eğer param olsaydı iphone 5 i beklerdim SG2 nin girdiği fiyattan girecektir tr ye. HTC, LG alırım ama Samsung almam arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dextercan

GS2 yi inceledim görüntü ip4 ile karşılaştırınca çok yapay kalıyor. telefon çok büyük ve bu tüm görüntüyü bozuyor. zaten tasarım yok. donanım özelliklerine dyecek bir şey yok. yukarıda bir arkadaş dokunmatiği daha iyi demiş ama bunu kendisi test ederek anlaması zor. çok hassas bir test gerekir. yorum yapmak için yorum yapmayın. telefonu elinize alınca kullanılan malzemeden sanırım ama kaliteli bir telefon hissi alamadım. iphone 4 ü 1599tl ye almıştım. eğer param olsaydı iphone 5 i beklerdim SG2 nin girdiği fiyattan girecektir tr ye. HTC, LG alırım ama Samsung almam arkadaş.

ben demiştim hassas diye ben ve birkaç arkadaşın görüşü.Aynı oyunlar iki tarafta da var onları oynadık ve SGS2 yorumunu yaptık.Malzeme kalitesi demişsin fakat bu cihazın ön yüzü tamamen gorilla glass'tan yapılıyor.ön yüz çok sağlam.Arka kapak ise plastik ama onun da youtube'tan dayanıklılık testine bakabilirsin.İstediğin kadar bük kırılmıyor ama daha iyi birşey ben de isterdim.Bu arada bilgin olsun SGS2 çok ısınıyor.Iphone 4'ün olduğu için biliyorsundur ısınmayı zaten :) o da çok ısınır iyi oyunlarda falan ama bu daha da fazla ısınıyor.Yeni sürüme güncelledim şimdi daha az ısınmaya başladı sanırım içindeki fanla ilgili bir ayar eksik ilk geldiğinde telefonun.Yine de iphone4'ten fazla ısındığı bir gerçek.Performans olarak SGS2 ile iphone 4 arasında %30-40 fark var her konuda.uygulamaların açılışı web sayfalarının açılışı olsun.Bu çok net biçimde görülüyor.

Görüntüsünü yapay olarak görmeni anlayışla karşılıyorum.herkes belirli bir görüntüyü yapay görebilir.bana göre de iphone 4'ün görüntüsü hem daha yapay hem de daha soluk.Aynı videoyu youtube'tan açıp 15 kişi göstersen 14 tanesi SGS2 der doğallık olarak bence.Elimde ikiside olduğundan sürekli test ediyorum iki cihazı.ip4 şirkete ait olduğundan onu yakında vereceğim.

Samsung televizyonların görüntüsü yapay olabilir ama SAMOLED +'da görüntünün yapay olmadığını düşünüyorum.Tabi bunlar benim düşüncelerim herkese göre değişebilir.Renkli ve vivid görüntülerden nefret ederim.Her gün SGS2'de big bang theory dizisini izliyorum evimde de CRT var eve gelince de ondan izliyorum cidden renk doğallığı olarak SGS2 çok iyi.

Not:iphone 4 malzeme kalitesi olarak mükemmel bir telefon.dış kaplaması falan HTC'lerden bile iyi.LG saçmalığını telefon olarak görmüyorum kusura bakma :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende onu diyorum zaten, galaxy s2 10 lira daha ucuza geliyor ip4 ten ama zaten o kadar parayı versem ip4 alırım, tamamen kendi isteğim.Onun iyi veya kötü olması değil.80 lira ile 110 lira arasında 2 yıllık süreçte uçurum var maalesef.İncelediğim kadarıyla galaxy sl de beni 2 yıl götürecek gibi duruyor.Bozulmasın yeter.Gerisi pek önemli değil.

Teşekkürler, iyi akşamlar.

Otur ders calis ne telefonu telefon yok sana :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dextercan

GS2 yi inceledim görüntü ip4 ile karşılaştırınca çok yapay kalıyor. telefon çok büyük ve bu tüm görüntüyü bozuyor. zaten tasarım yok. donanım özelliklerine dyecek bir şey yok. yukarıda bir arkadaş dokunmatiği daha iyi demiş ama bunu kendisi test ederek anlaması zor. çok hassas bir test gerekir. yorum yapmak için yorum yapmayın. telefonu elinize alınca kullanılan malzemeden sanırım ama kaliteli bir telefon hissi alamadım. iphone 4 ü 1599tl ye almıştım. eğer param olsaydı iphone 5 i beklerdim SG2 nin girdiği fiyattan girecektir tr ye. HTC, LG alırım ama Samsung almam arkadaş.

samsungun huaweinin uzantisi oldugunu cakma cin mallarindan farki olmadigini söylüyorum ama bazi arkadaslar o parayi verdikleri icin toz kondurmuyorlar cihazlarina :)) hayatta en son yapacagim sey samsung marka telefon almak olurdu :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sonuna kadar Samsung. Verdiğim parayı hak ediyor.
  • iPhone 4 ün parlaklığını kısmışlar bilmeyen de vaov Samsung ne cihaz yapmış arkadaş der :) Galaxy S II'nin donanımsal özellikleri gayet iyi hoş da cepte taşınmaz ki o telefon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetzn93

iPhone 4 ün parlaklığını kısmışlar bilmeyen de vaov Samsung ne cihaz yapmış arkadaş der :) Galaxy S II'nin donanımsal özellikleri gayet iyi hoş da cepte taşınmaz ki o telefon.

çokta iyi taşınıyor hafifliğinden dolayı farketmiyorsun emin olabilirsin. bunda önceki telefonum wave 1 gsg2 ye geçinde diğeririnin taşıması ve farkedilirliğinin daha fazla olduğunu gördüm. bence rakamlara ve yorumlara aldanmayın DENEYİN GÖRÜN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetzn93

iPhone 4 ün parlaklığını kısmışlar bilmeyen de vaov Samsung ne cihaz yapmış arkadaş der :) Galaxy S II'nin donanımsal özellikleri gayet iyi hoş da cepte taşınmaz ki o telefon.

cepte çok rahat taşınıyor telefon.iphone4'üm de var.onla kıyaslayınca daha rahat taşınıyor.biraz kullanırsan anlarsın.
  • yav siz ne diosunuz sgs 2'nin kutusu bile iphone'dan arak. telefon mu yoksa tablet mi olacağına karar verememiş garip bi alet. bedava verseler alırım ama iphone 4'üm var kullanmam bile..
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.