Şimdi Ara

Samsung Galaxy S II, iPhone 4 karşısında; Dikkat çekici görüntü kalitesi ve tarayıcı performansı (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.114
Cevap
5
Favori
149.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@ Darkaura. Dayanıksız diye bir tabir kullanmadım yukarıda. Boşu boşuna kendini yorup saçma sapan, yanlış bilgilerle dolu mesajlar yazmışsın.
    Mesele dayanıklı olması değil, zevk için telefonu yerden yere vuracak yada elimde eğip bükecek değilim.
    Plastik insana kalite hissi vermiyor. iphone'u yada HTC'yi elimde tuttuğumda verdiği kalite ve kullanım hissi S2'de yok. Hele o arka kapak tam bir felaket. Neyini savunuyorsun anlamıyorum. Hızlı de, ekranını seviyorum de ama şu telefonun malzemesini savunma. Hafif bir Alüminyum gövde yapmak bu kadar zor değil. Sadece maliyeti daha yüksek.

Yok ben plastik fetiştiyim diyorsan söylenecek söz yok tabi.

• o kadar sacmalamissinizki hangisine cevap verecegimi sasirmis durumdayim. telefonu kaplayan malzemeyimi tartisiyoruz yoksa tankmi yapiyoruz anlamis degilim.

tabiyki bir malzemenin birden cok farkli ozellikleri ve farkli dayanimlari var ama tank yapmadigimiza gore yuksek sicakliga dayanikliligla ne isimiz olsun.

hele radyoaktivite tam sacmalamissiniz. radyoktivite, radyoaktif bozunumla olusan ionize isinim demek. telefondan gelen elektromagnetik radyosyonla uzakdan yakindan alakasi yok ki, bunu anten cevresinde ince bir metal yaprakla izole etmek mumkun. dusuk sar degeri icin agir metali tasimanin ameleligine hic gerek yok.

dikkat ederseniz ben en hafif govdeyle makul saglamligi sadece plastikden alirsiniz dedim. 4inch uzeri telefonlarda alimunyum agirligi cok fazla artirmakda. 20gr ne fark eder diyen arkadaslar iki telefonu bir pantolon ceplerinde tasisinlar ne demek istedigimi anlarlar.

siz bana laf sokacam diye konuyu cook alakasiz noktalara getirdiniz. sacmaliyorsunuz. bence daha fazla zorlamayin.

• Galaxy s II goruntude ezmiş ama hala iphone 4ever
  • galaxy sII

BARİZ

havada karada tokatlıyor iphone'u

fakat, iphone zaten "ne yapsam satarım mantığında, tüketiciyi afedersiniz iplemeyen, donanımsal olarak herhangi bir iddiası olmayan" bir firma. yani galaxy s2 veya muadili cihazların iphone4'ten iyi olması gayet normal. ki iphone 4 geçen yıl piyasaya çıktığında bile kendisinden ileride cihazlar vardı (ekran kalitesi hariç)

bu yüzden genelde bu ve bundan sonra "vs. iphone4" adı altında çıkacak inceleme videolarının "HEPSİ" iphone4'ten iyi cihazları barındıracaktır.

ya bi de söylemeden edemeyeceğim. şu galaxy s2'nin 1080p video çekiyorum özelliği, iphone'un 720p çekiyorum zırvası falan. arkdaş sen o kıç kadar lensle 1080p video çek gel bide bunu çek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 10 Temmuz 2011; 15:37:20 >

• Bu telefon asiri derecede büyük.
    En büyük eksisi bence bu.
    Öyle böyle degil yani ,fena büyük
  • quote:

Orijinalden alıntı: eralpt

Ya arkadas 24 sayfa yazı yazılmış. Kimse ekonomik zarardan bahsetmemiş?? Herkes havadan para kazanıyor galiba. Ben iphone4 ümü ilk çıktığında 1500 yl ye sıfır aldım. Şimdi satıyorum desem 1400 tl ye alıcısı var 10 aylık genpa garantili iphone4. 10 ayda ettigim zarar 100 lira. Benimle birlikte 1450 tl ye galaxy alanlar su anda 750 liraya bile alıcı bulamıyorlar hatta ikinci el 3GS ile bile takas eden yok. 3GS mı de ip4 almak İcin sattım. 1100 liraya aldım 13 ay sonra 950 liraya sahibinden.com dan 2 saat icinde sattım. Bu da diğer telefonlara göre ciddi sekilde ekonomik Olduğunu gösterir. Çünkü iPhone zarar ettirmez degerini her zaman korur. 2008 yılında alınan 3g ler 550 liralara satılıyor 2008 de 1800 liraya alınan N97 ler 400 lira bile etmiyor.
    Bu konu ciddi düşünülmesi gereken bir konu.

1400 tl'ye satamazsın abartmışsın en az 500 tl zarar edeceksin şüphen olamsın. elindeki samsung olsaydı bu zarar 700-800 liraya çıkardı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Bu telefon asiri derecede büyük.

ama internet kullananlar için büyük rahatlık diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: semion17

quote:

Orijinalden alıntı: eralpt

Ya arkadas 24 sayfa yazı yazılmış. Kimse ekonomik zarardan bahsetmemiş?? Herkes havadan para kazanıyor galiba. Ben iphone4 ümü ilk çıktığında 1500 yl ye sıfır aldım. Şimdi satıyorum desem 1400 tl ye alıcısı var 10 aylık genpa garantili iphone4. 10 ayda ettigim zarar 100 lira. Benimle birlikte 1450 tl ye galaxy alanlar su anda 750 liraya bile alıcı bulamıyorlar hatta ikinci el 3GS ile bile takas eden yok. 3GS mı de ip4 almak İcin sattım. 1100 liraya aldım 13 ay sonra 950 liraya sahibinden.com dan 2 saat icinde sattım. Bu da diğer telefonlara göre ciddi sekilde ekonomik Olduğunu gösterir. Çünkü iPhone zarar ettirmez degerini her zaman korur. 2008 yılında alınan 3g ler 550 liralara satılıyor 2008 de 1800 liraya alınan N97 ler 400 lira bile etmiyor.
    Bu konu ciddi düşünülmesi gereken bir konu.

1400 tl'ye satamazsın abartmışsın en az 500 tl zarar edeceksin şüphen olamsın. elindeki samsung olsaydı bu zarar 700-800 liraya çıkardı..

Genpa garantili sıfır ayarında cihazı su an acayım ilan 1400 e aynı gün satılır

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Bu telefon asiri derecede büyük.

ama internet kullananlar için büyük rahatlık diye düşünüyorum

Hocam internet icin Tablet alirim ,
    Bu telefon nerdeyse Bir tablet kadar büyüklükte

• kimse o kocaman ekranın batarya ömründen bahsetmemiş, 10 saat var mı acaba pil ömrü o kadar abarmış ekranda?
  • bence de GSII fazlasıyla büyük bir ekrana sahip avuç içine oturmuyor tek elle kullanmak zor. HTC de dahil aralarında en ideal ebat IP4 de.
    Applestore daki kadar uygulama hiçbirinde olmadığı için halâ en çok imkan ip4 de..
    kimse sidik yarıştırmıyor video da "aha bakın samsung siteyi yükledi iphone hala yüklüyor" gibi birkaç milisaniyelik değerlerle göz boyamalar da çocuk oyunu..
    bunun dışında ram ve işlemci gerektiren uygulamalarda çift işlemcili 1yıl sonra çıkan bir cihazın üstünlüğü tartışılmamalı. (dün çıkan GSII yi IP4 ile kıyaslıyor olmaları halâ en büyük rakip olduğunu gösteriyor)
    bir de IP4 halâ daha bir mercedes kalitesinde satarken hiç değer kaybetmiyor. aslında Samsung da kaybetmez ama herifler 6 ayda bir 60 model çıkardığı için her yeni gelen model bir öncekinin devrini kapatıyor.
  • galaxy s2 değil s10 çıksa yinede apple dan vazgeçmem büyüleyici bir cihaz ip4 herkes sevdiğini alsın tartışmaya gerek yok iphone u her yönüyle kullanabilen kişi zaten başka tel kullanmaz
  • şu akıllı telefonların pil ömrü

nokia 1110 gibi olsa tadından yenmez
  • quote:

şu akıllı telefonların pil ömrü

inşallah
  • Apple düşmanlarına sinir oluyorum.

Burada iphoneun ışığı sonuna kadar açık değil galiba?
  • quote:

şu akıllı telefonların pil ömrü

Akıllı telleri 1100 gibi kullanırsan, ekranı sonuna kadar kısar, hiç 3G fln açmaz sadece konuşma yaparsan emin ol 1100'dan daha uzun süre gider pilleri :)

11-12 güne yardırabilirsin çok kastırırsan.
  • SAR Değerleri hakkında yorum yok herhalde hiç. bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Neyse arkadaşlar S2 daha iyise biz de seneye iPhone 4'lerimizi satıp 2 tane S2 alırız.

şu an ortalıkta 1000 tl ye ip4 kayniyorken seneye bekleme sat bence şimdi..o zamana galaxy s3 çıkar zaten..android ve samsung bu hızla giderse ip4 alacak adamda bulamazsın..

O 1000TL dediklerin iOS 5 çıkınca iPod Touch görevi görecek olan simkilitli cihazlar. Sen bana garantili 1000TL'ye göster de 5 tane nakit alayım.

2007 yılında çıkmış 2G temizliğine göre 350-400TL'ye gidiyor. Sen bana 2007'de çıkıp da bu fiyata olan bir Samsung gösterir misin? 75-100TL'ye onlarca var tabi. İkinci el değeri otomobilde de telefonda da önemli bir kriterdir.

Apple cihazları her zaman alıcı bulur endişelenme sen. Bu benim ilk iPhone'um, hayatım boyunca Nokia kullandım ama asıl kalite, kullanılabilirlik ve stabilite nasıl olurmuş iPhone ile gördüm. Takıla takıla ilerleyen menüm de, olmayan renkleri gösteren ekranım da yok çok şükür.

Güzel kardeşim elimde 3gs de var ip4 de var..bana turkiyedeki garanti olayından hic bahsetme..hele iphone unmu var yandin..ne zaman servise götursem kullanıcı hatası diye gözümün içine içine fahis fiyatlari soktular.o yüzden ben bütün telefonlarımı yurtdışından getiriyorum artik..yok garantiliymis yok değerini kaybetmezmiş boş işler..

Değerini kaybetsin hic önemli değil ama benim ihtiyaçlarıma sonuna kadar hitap etsin..bunu iphone kullanıp ta sağlam bi android li cihaza geçince daha iyi anlarsın..galaxy s i aldıktan sonra oh be dünya varmış dedim..

takıla takıla giden menü konusunda herhalde nokia dan korku kaldı sana..symbian gibi igrenc bi isletim sisteminden sonra iphone u mucize gibi görmen çok normal çünkü ayni duyguyu n95 ten 3gs e geçince bende yaşamıştım..

Senin mantığına göre o zaman sadece değer kaybetmesin diye alışveriş yapalım..bumudur yani?? Su an git bi sıfır laptop al ertesi gün sat bakalım ne olacak..bu arabada da aynıdır..istediğin kadar değerini kaybetmeyen sıfır bi araç al bir ay sonra bile satsan bi dünya zarar edersin..

Ayrıca bütün dünya galaxy s2 diye çalkalanırken hala iphone un dokunmatigi iyi ,takılmiyo, renkleri doğal gibi sıradan şeyler söylemen de komik..smartphone larin artık dokunmatik derdi kalmadı hepsi hemen hemen aynı kalitede..ayrıca ben sana menülerde ve folder açıp kapatirken kasım kasım kasilan bir sürü iphone 4 örneği gösteririm..

Android samsung dayanışması müthiş yeniliklerle, ekran teknolojisiyle, hızıyla, stabilitesiyle ortaklığı kasıp kavuruyorken siz ios 5 i bekleyin belki androidin bildirim ekranı gibi bi kaç güzel özelliğini daha eklemişlerdir..Işler tersine döndü artık android yapıyo apple taklit ediyo..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: barbar20

e bi zahmet samsung daha iyi olsun.. yaklaşık bir sene önce piyasaya çıkmış bir telefonla yeni piyasaya sürülmüş bir telefonu karşılaştırmak ne kadar mantıklı ki ?

Noktayi koymus adam
  • quote:

Orijinalden alıntı: anubis2005

galaxy s2 değil s10 çıksa yinede apple dan vazgeçmem büyüleyici bir cihaz ip4 herkes sevdiğini alsın tartışmaya gerek yok iphone u her yönüyle kullanabilen kişi zaten başka tel kullanmaz

Iphone un hangi yönü var ki her yönüyle kullanacaksın cihazi..bunu yapabilmek için android gibi özgür bi sistemin olması lazım ki cihazın nimetlerinden sonuna kadar faydalanıcaksn..sadece appstore dan oyun ve çoluk çocuk eglencesi app ler yuklemekle bitmiyo is..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.