Şimdi Ara

===> SAMSUNG GALAXY S ANA KONU <=== (1705. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.794
Cevap
44
Favori
1.976.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Efs gibi temel klasörler ve dosyalar var o yüzden. Ama sildiğiniz ancak dosyası kalan programlardan ve diğer tüm atıklardan kurtulursunuz...

efs yi istesek de silemeyiz zaten biz pcden sadece telefonun 5.3 gb lık kısmını goruyoruz diğer 2 kusur gb lık kısım zaten saklı oraya dokunamayız diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum efs klasörüde orda. ben sadece programların cache ve dataların yuklendiği 5.3 gblık kısımdan bahsediyorum

Bununla ilgili daha 2-3 gün önce konusu geçmişti. Bahsettiğiniz yer ile efs'nin falan bir ilgisi yok. Bu 5.3GB lık sdcard diye mount edilen bölümde sadece cache dosyaları, çektiğiniz resimler, videolar, bunların önizleme dosyaları, download ettiğiniz dosyalar, Bluetooth'tan aldığınız dosyalar ve yüklü uygulamaların bazı data dosyaları vardır. Ayrıca bazı Kernellerin (Örneğin Darky) telefon açılırken yapması gereken işlemlerin bulunduğu klasörlerler de olabiliyor. Mesela Lagfix yani ext4'e çevrim gibi. Kernel, telefon açılırken bu klasörlere bakarak buradaki dosyalara göre hareket ediyor. Her 2-3 Rom yüklemede bir mutlaka sdcard'ı da formatlarım. Yedek almamızın nedeni rsimlerimiz, videolarımız, ekran görüntülerimiz. dowload ettiğimiz dosyalar, bazı uygulamaların data dosyaları (Mesela 800mb'lık rage2 yarış oyunu data dosyaları, 100mb'lık NFS Shift dosyaları, igo-aura-ndrive v.b. navigasyonların dosyaları v.b.) şeylerin kaybolmaması içindir. Telefonda sizin için önemli birşey yoksa tabiki yedek almanıza da gerek yok. Ayrıca neyi yedek almak isterseniz onu alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nextmaster

600 tl ye faturalı bir galaxy s almalımıyım sıfır

Eğer size uygun olduğunu düşünüyorsanız, hemen alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

İcs nin kamera performansı ve internet browser hızı kötü,gerisi sadece görsellikten ibaret,aynı windows 7 gibi xp nin süslenmiş hali Bu gta 3 oyunu iyice sinir etmeye başladı beni,sgs 2 de su gibi akıcı oynanıyor.Ya arkadaş 1000 tl üzerinde paraya satılan telefonu 7-8 sene kullanırım,herşeyi yaparım ibaresiyle satın alıp,hayal kırıklığına uğramak gerçekten kötü bir durum

Tüketim pazarlama stratejisi resmen,zamanında 2000 tl üzeri bir fiyata aldığım pentium 4 işlemcili bilgisayarı hala kullanırım,paranın hakkını fazlasıyla verdi de bu telefon veremedi,8gb hafızası var diye reklamı yapılıp ta 8gb olmadığını öğrenmek,hafıza dolunca yavaşlaması ve saçma sapan hiç ummadık anda takılmalar
    Yaza doğru çift çekirdekli bir cihaza geçmek şart oldu,inşallah ondan sonra da 4-6 çekirdekliye geçmek şart olmaz

Eğer Windows7'ye XP'nin süslenmiş hali diyorsanız, diyecek bir şey bulamıyorum.
    Ayrıca çift çekirdek'ten 4-6 çekirdekliye de geçmenin şart olacağından emin olabilirsiniz. Her sene yada en kötü ihtimalle 2 senede bir telefon değiştirmeniz gerekecektir. Aynen bilgisayarlarda olduğu gibi.
    Tabiki istisnalar da kaideyi bozmaz. Geçen sene aldığınız tek çekirdek bir telefonu 10 sene de kullanabilirsiniz. Bu telefonu nasıl kullandığınız ile alakalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah.dincer

Arkadaşlar sürekli stabil romu bulmaya çalışıp habire rom yüklüyoruz ki itiraf edeyim bu benim çok hoşuma gidiyor ama rom denemekle uğraşırken de android uygulamaların nimetlerinden faydalanmaya da pek vakit kalmıyor malesef. Şimdi sizi biraz rom deneme çılgınlığından uzaklaştırayım.

Belki bilenleriniz vardır ama size dün akşam keşfettiğim ve telefonuma bir daha aşık olduğum bir uygulamayı tanıtmak istiyorum.

Uygulamanın ismi AIWI. Peki nedir bu uygulama ne işe yarar derseniz telefonu hareket algılayıcı gibi kullanmanızı sağlayıp desteklediği PC oyunlarını telefon sayesinde oynamanızı sağlıyor. Yani bir nevi PC'yi Playstation Move a dönüştürüyor da diyebilirz

Marketten aşağıdaki adresten uygulamayı indirebilirsiniz.

https://market.android.com/details?id=com.Aibelive.AiwiMobile

Uygulamayı indirdikten sonra aşağıdaki siteden bilgisayarınıza AIWI nin PC için olan programını kurmanız gerekiyor. Birde gene aynı sayfadan işletim sisteminize uygun Important patch yazan dosyayı indirmeniz gerekiyor.

http://www.aiwi-game.com/enu/main/download.php

Bundan sonra programı bilgisayara kurup açtığınızda sizden üye olmanızı isteyecek. Burda gerekli alanları doldurup üye olduktan sonra programın ara yüzü açılcak.

Öncelikle telefon ile PC aynı Wifi ağı üzerinde olmalı ve uygulamayı telefondan açmanız gerekiyor oyuna başlamadan. Hem bilgisayardan hemde telefondan bir şifre girmenizi isteyecek eşleme yapabilmek için programı açtığınızda default şifre 0000 isterseniz değiştirebilirsiniz. Telefonla eşlemeyi sağladığınızda telefonu mouse olarak kullanmaya başlıyorsunuz. Eğer desteklediği oyunlar bilgisayarınızda kuruluysa direk Play tuşuna basıp oyuna girebiliyorsunuz. Programın Free versiyonu iki oyunu oynamanıza izin veriyor bir tanesi Virtua Tennis 2009 diğeride Tiger Woods PGA Tour 08 sanırım. Ben Virtua Tennis 2009 u indirdim dün akşam ve hemen tanıdı oyunu ve oynadım. Gerçekten eğlenceli oluyor tenis oynamak telefon sayesinde. Ama dikkat edin servis atıcam diye telefonu fırlatıp atmayın elinizden sonra mesuliyet kabul etmem Eğer diğer oyunlarıda oynamak istiyorsanız 9.99$ verip AIWI Advance paketini satın almanız gerekiyor sanırım.

Tabi Wii falan kullananlar alışıktır ama kullanmayanlar için çok ilginç bir deneyim olacak. Ben de denemek istedim. Herşey hazır. Bağlantı da kuruldu. Ama oyunları oynayamıyorum. Çünkü önce bu oyunları yüklemem gerekiyor. Aradım taradım bir türlü oyunları indirecek bir link bulamadım. SEGA'da birşeyler buldum. Onlar da ücretli. Bu oyunlar nereden indiriliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

İcs nin kamera performansı ve internet browser hızı kötü,gerisi sadece görsellikten ibaret,aynı windows 7 gibi xp nin süslenmiş hali Bu gta 3 oyunu iyice sinir etmeye başladı beni,sgs 2 de su gibi akıcı oynanıyor.Ya arkadaş 1000 tl üzerinde paraya satılan telefonu 7-8 sene kullanırım,herşeyi yaparım ibaresiyle satın alıp,hayal kırıklığına uğramak gerçekten kötü bir durum

Tüketim pazarlama stratejisi resmen,zamanında 2000 tl üzeri bir fiyata aldığım pentium 4 işlemcili bilgisayarı hala kullanırım,paranın hakkını fazlasıyla verdi de bu telefon veremedi,8gb hafızası var diye reklamı yapılıp ta 8gb olmadığını öğrenmek,hafıza dolunca yavaşlaması ve saçma sapan hiç ummadık anda takılmalar
    Yaza doğru çift çekirdekli bir cihaza geçmek şart oldu,inşallah ondan sonra da 4-6 çekirdekliye geçmek şart olmaz

Eğer Windows7'ye XP'nin süslenmiş hali diyorsanız, diyecek bir şey bulamıyorum.
    Ayrıca çift çekirdek'ten 4-6 çekirdekliye de geçmenin şart olacağından emin olabilirsiniz. Her sene yada en kötü ihtimalle 2 senede bir telefon değiştirmeniz gerekecektir. Aynen bilgisayarlarda olduğu gibi.
    Tabiki istisnalar da kaideyi bozmaz. Geçen sene aldığınız tek çekirdek bir telefonu 10 sene de kullanabilirsiniz. Bu telefonu nasıl kullandığınız ile alakalıdır.

yazdığımız mesajlar mı okunmuyor noluyor anlamıyorum.

gta 4 çıktığında birçok bilgisayarda çalışmamaktaydı zira, bilgisayarlar için optimize edilmemişti, kimse de çıkıp bilgisayarına küfretmedi. yama vs bekleyip tıkır tıkır oynadılar.

gta 3 ise telefon için tasarlanmış bir oyun değil. ilk versiyonu galaxy s ile hiç açılmadan oyundan atıyordu. sonra yeni sürüm çıktı, takıla takıla oyantıyordu ama eğer ses dosyalarını çalıştırmazsanız tıkır tıkır oynanıyor. (çözüm 1)

eğer telefonu 1.2 ghz overclock edip oynarsanız optimize edilmemiş olmasına rağmen sorunsuz çalışıyor (çözüm 2)

ayrıca telefonun hafızasının bir kısmı sisteme ayrılıyor, hepsi kullanıcının kullanımına açık değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goth

http://www.sammobile.com/2012/01/31/galaxy-siii-march-13th-and-galaxy-s-ii-plus-and-note-s-q4/
    güvenilir bir rivayete göre galaxy s3 13 Mart' ta ilk defa Türkiye' de satışa sunulacakmış. Aslı varsa, bence yoğun emeklerinden ötürü Chatin Abi' ye samsung bir tane hediye edecek gibime geliyor :)

o değil de bu telefonda ortadaki home tuşu olmayacak, 3 tuş sorunu olup olmadığını nasıl anlayacağız Chatin Bey?

quote:

bu arada CM9'u ext4'e nasıl dönüştürebiliriz? (devil kernel var)

mümkün olduğunu düşünmüyorum da, asıl merak ettiğim: niye bu şekilde bir dönüşüm yapma ihtiyacı hissettiniz?

Valla Samsung bırakın bana telefon hediye etmeyi 6 aylık telefonumu kullanıcı hatası bile yokken tamir etmek için yenisinden daha fazla para istedi. Konuştuğum kişiye siz benimle dalga mı geçiyorsunuz, garantisinden vazgeçtim, yenisi sizin istediğiniz fiyattan daha ucuz, oradan baktığınızda salak gibimi görünüyorum dedim. Fiyat listemiz bu dedi. O kadar tepem atmıştı ki. Verdiğim cevabı buraya yazmıyorum. Konu kapanabilir. Tabi sonra bu tepkimin telefondaki kişinin kendisine karşı olmadığını, onun da emir kulu olduğunu bildiğimi, kendisini bu duruma düşürenlere karşı olduğunu da belirtip kendisinden özür diledim ve o fiyat listesi ile birlikte yeni telefonların fiyat listelerini müdürlerinin gözüne sokmasını istedim. Neyse aklıma geldikçe sinirlerim zıplıyor zaten. En çok ta hurda bir telefona 6 ay daha taksit ödedim ona acıyorum. Neyse ki bebek yeğenlerim var. Bize geldiklerinde veriyorum onlara oynuyorlar.
    Samsung benim için yok. Aslına Samsung demek te doğru değil. Telpa benim için artık yok desem daha doğru olur. Asla bir daha garantili bir Samsung telefon almam. Nasıl olsa bir şekilde garantiyi kullanıcı hatasına çevirebiliyorlar. Niye o zaman bir sürü fazla para vereyimki. Paralel ithalat daha yurtdışı daha mantıklı.
    Zaten 2-3 aya kadar Huawei Ascend çıkınca ilk üretilen telefonlardan bana da gelecek. X5'i gördükten sonra fiyat-performans oranına inanamamıştım. Ascend'in de büyük ses getireceğine inanıyorum.

3 tuş'a gelince. Home tuşu yoksa 3 tuş ta yok demektir. 3 tuş yoksa 3 tuş diye bir sorunda yoktur. Çok mu politik oldu ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: nextmaster

600 tl ye faturalı bir galaxy s almalımıyım sıfır

Başlangıç için uygun olabilir. Ama dikkat edin i9000 olsun. i9003 olmasın.
  • Merhaba tanidigim yolladi telefonu hatirlarsaniz demistim kendi kendine kapanip acilmuyordu formatlaniyodu kendi kendine ama telpa felan degil sadce samsung yaziyo garantide bi sorun bulunamadi diye yollamislar eski surum yuklemisler ama sindide sd kart ounamadi bikac program kapatlmak zorunda gibi hatalar veriyo telefon ne yapmak lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • miuinin stable 2.2.1 kurdum herşeyimi de kurdum suana kadar haya almadım hiç bu rom gerçekten stabil olmuş epey bi süre gider artık bana
  • RC 4.1 yakın zamanda çıkıyor beklemede kalın OneCosmic'ciler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror42

Merhaba tanidigim yolladi telefonu hatirlarsaniz demistim kendi kendine kapanip acilmuyordu formatlaniyodu kendi kendine ama telpa felan degil sadce samsung yaziyo garantide bi sorun bulunamadi diye yollamislar eski surum yuklemisler ama sindide sd kart ounamadi bikac program kapatlmak zorunda gibi hatalar veriyo telefon ne yapmak lazim

Eğer imkanınız varsa videoya çekip gözlerine sokun.
    Anakartınızda, ram çiplerinde bir sorun var gibi görünüyor.
  • beyler tavsiye edebileceğiniz batarja tasarruf programı veya görev sonlandırıcı var mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Rdv

miuinin stable 2.2.1 kurdum herşeyimi de kurdum suana kadar haya almadım hiç bu rom gerçekten stabil olmuş epey bi süre gider artık bana

Birkaç gündür foruma bakamadım. Bu gün MIUI 2.2.1 Stable çıktığını gördüm ve derhal foruma bakayım dedim. 11 inci aydan beri Miui Stable bekliyordum. Şimdi forum şenlenmiştir diye düşündüm.

Ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım. Birkaç kişi hariç kimse bu romu özlememiş anlaşılan...

Neyse iniyor şimdi. Birazdan kurarım. Herhangi bir olumsuzluk farkettiyseniz lütfen bildirin.

Saygılar.
  • ICS romlarından sonra gingerbread zevk vermiyor maalesef
  • ics kamera programı aşırı dandik. el titreşimini engelleyen bir kamera programı önerebilir misiniz?
  • quote:

ics kamera programı aşırı dandik. el titreşimini engelleyen bir kamera programı önerebilir misiniz?

İşte sırf o yüzden 2.3.6 kullanıyorum,2.3.6 nın kamera ayarlarını aynen ics ye port etmek bu kadar mı zor,çoğu ayarları eksik
  • quote:

ics kamera programı aşırı dandik. el titreşimini engelleyen bir kamera programı önerebilir misiniz?

Camera Zoom FX. HDR haricinde yani normal çekimde tek geçeceğim bir program diyebilirim ama video çekmiyor haberiniz olsun...

Bu arada çaktırmayın da sağlam bir torpil buldum yarın S3'ün prototipi elimde olur her halde...

Şaka şaka, ama yarın çok zor bir gün olacak benim için. Çünkü p.tesi okul var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 4 Şubat 2012; 19:08:56 >
  • quote:

quote:

İşte sırf o yüzden 2.3.6 kullanıyorum,2.3.6 nın kamera ayarlarını aynen ics ye port etmek bu kadar mı zor,çoğu ayarları eksik

quote:

quote:

Camera Zoom FX. HDR haricinde yani normal çekimde tek geçeceğim bir program diyebilirim ama video çekmiyor haberiniz olsun...

dediğiniz gibi çok gelişmiş kamera uygulamaları var da ya vidyo çekmiyor, ya el titreşimlerini engellemiyor. bi kamera programı vidyo çekmez mi yaa :D
  • @goth valla fotoğraf çekmek için envai çeşit uygulama var da video çekmek için olanına daha rastlamadım...
  • Arkadaşlar stock jvu kullanıyorum ama cvm ve ekran kilidi ve extended menu için bir şeyler yapmak istiyorum jvu ile çalışan bir paket önerebilirs misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.