Şimdi Ara

===> SAMSUNG GALAXY S ANA KONU <===

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
40.231
Cevap
49
Favori
1.965.287
Tıklama
Giriş
    665 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

quote:

Orijinalden alıntı: NDS

quote:

Arkadaslar build 14 ü yukledim surekli maalesef android.process.media işlemi durdu diye hata veriyor ve nereye girersem giriyim atıyor menuden beni. markettende birşey indiremiyorum hata olustu dıyor nedeninin bilen var mı?

wipe'ları temizleyerek üstüne tekrar kur düzelmesi lazım

Tamam kuruyorum şimdi tekrar üstüne deneyeceğim fakat cok fazla durmam herhalde bu rom da beğendiğim soylenemez. Dosya yapıp programları içine koyabilmek bile yok kendi launcherında. Tw 4 veya tw 4.5 nasıl yuklenecek bı bulabılsem onlarda vardır herhalde

iki programı üst üste koyarsanız onlar klasöre dönüşür.

quote:

Orijinalden alıntı: nekuy

quote:

Orijinalden alıntı: goth

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

ya arkadaşlar çok saçma bir soru olacak ama, stock romlarda mesaj zil sesi ayarlanamıyor mu?

Şu an ICS'in mesaj ayarlarını koyabiliyorum.

nekuy ve size teşekkür ediyorum. arkadaş galaxy ace aldı "sen ki androidle yatıp androidle kalkan insansın, şunun bi zil sesini ayarlayıver" deyince kalakaldım. çok mesaj kullanan bir insan değilim, bu ayarın da bir hinliği vardı ama nasıl yapılıyor hatırlamıyorum, rezil oldum anlayacağınız.

aklıma takılan bu ses dosyaları aynı klasör altında toplanıyor (notifikasyon/sms ortak) yani stock sistem anladığım kadarıyla sms için ayrı bir zil sesi kullanmamızı istemiyor (ayarlarda sms zil sesi olmadığına göre). bu müzikçalar nasıl oluyor da zil seslerine müdahale ediyor ya da stock müzikçalar olmasa ne yapacağız?

Orjinal stok romda menü- ayarlar- ses- telefon zil sesi yolunu izleyerek verilen standart zil seslerinden birini seçebiliyorsunuz. Standart sesler dışında ses eklemek (root v.b olmadan standart yollarla) ancak müzik çalar yoluyla mümkün görünüyor. Stok romlarda müzik çalar standart olarak geliyor.
    SMS için aynı yolu izleyip son basamakta bildirim sesi seçilerek yapılabilir. Adı üstünde tüm bildirimlerin uyarısı bu yeni ses olacaktır.

onu biliyorum da bildrim sesinden farklı bir zil sesi kullanmak istiyorum yani, "pil zayıf, yeni email aldınız, işlem tamamlandı vs.." gibi bildirimler için ayrı bir ses (tercihen zırt pırt rahatsız etmesin diye kısa bir iki bipleme), mesaj için ayrı bir ses (duyulsun diye uzun bir ses) kullanmak istiyorum. bende stock rom yüklü olmadığı için deneyemedim, arkadaşın telefonunda tekrar deneyeceğim, olmazsa handsent, go sms vs.. kurup sorunu çözeceğim. yardımlar için teşekkür ederim.

• Yüzbaşı
    327 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: limpmust

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Merhaba Galaxy S model 2.3.6 roma sahibim, iki gündür anlam veremediğim şekilde mesaj gönderememe, ve arama yapamama gibi bir problem yaşamaya başladım.
    Kısa ve öz şu şekilde anlatayım :
    Ayarlar / kablosuz ve ağ / Mobil ağlar / Şebeke Modu ( Otomatik mod'da iken mesajlarım iletilmiyor, ve arama yapamıyorum, gsm moduna aldığımda ise arama yapabiliyor ve mesaj atabiliroyum ) Özellikle gündüzleri yaşıyorum bu sorunu akşam hiçbir sorun yok çok ilginc, sırf bu sorundan dolayı romu sıfırladım yeniden yükledim belki düzelir diye ancak düzelme olmadı. otomatik mod'da iken ağ operatörü seç dediğimde bazen bulunamadı diyor bazen ise bulduğu halde kaydedildi diyerek menüden çıkıyorum ancak sorunum devam ediyor.

Böyle bir sıkıntı yaşayan varsa ve çözümünün ne olduğunu belirtirse çok sevinirim.

Telefonunuzun.çekip çekmediginden emin olun. Servis sağlayicilar sinyallerde birşey yaptı sanırım bu aralar bütün hatlar az çekmeye başladı... Eğer mobil internet kullanmıyorsanız 2G alt yapısını kullanın. Boşuna pili yormazsınız hem de dedigini sorun olmaz ama yok mobil internet kullanıyorsanız o zaman farkli bir rom denemenizde veya temiz bir şekilde romu tekrar kurmanızda fayda var...

Bjr de bu devil kerneli.benim build 14lü cihaza kurduğumdan beri klavyede bir yavaslama var bir kelime geriden geliyor hatta bazen 2 3 kelime geriden geldiği oluyor. Neden oluyor acaba bu olay? Mesela biraz hızlı yazacak olayım direk geriye düşüyor.Yok mudur bir çözümü?

Hattım avea mobil internet kullanıyorum ancak bundan bir hafta kadar önce ve telefonu aldığımdan beri otomatik modda kullanıyordum, yaklaşık bir ay önce hattımı avea'ya taşıdım, bazı forumlarda hat taşındığı için bu problemin olabileceğini söylüyorlar, romuda temiz olarak yeniden yükledim ama sorun düzelmedi, sadece gsm modda iken arama ve msj gönderebiliorum, otomatik moda alınca internete giriyorum ama bu sefer hattıma kimse ulaşamıyor ve arama yapamıyorum.

Hmm. 3parçalı başka.bir rom.kurun daha sonra darky nin jvu.romunu kurun.düzelecektir. Tabii wipe yapmayı unutmayın...bende 8-9aydır vodafone.daydım ama.hiç öyle bir şey olmadı. Birde daha önceku romunuzda da oluyor muydu aynısı? Eğer ki oluyorsa hatta sorun vardır...

Hayır daha önceleri yoktu, ama en az 10-15 kere rom yükledim kaldırdım bunlar sıkıntı yapmış olabilirmi :( bir kaçg ündür başladı işin ilginci akşamları yaşamıyorum bu sorunu şirkete geldiğimde başıma gelmeye başlıyor..

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar build 14 ü yukledim surekli maalesef android.process.media işlemi durdu diye hata veriyor ve nereye girersem giriyim atıyor menuden beni. markettende birşey indiremiyorum hata olustu dıyor nedeninin bilen var mı?

wipe'ları temizleyerek üstüne tekrar kur düzelmesi lazım

Tamam kuruyorum şimdi tekrar üstüne deneyeceğim fakat cok fazla durmam herhalde bu rom da beğendiğim soylenemez. Dosya yapıp programları içine koyabilmek bile yok kendi launcherında. Tw 4 veya tw 4.5 nasıl yuklenecek bı bulabılsem onlarda vardır herhalde

iki programı üst üste koyarsanız onlar klasöre dönüşür.

quote:

Orijinalden alıntı: nekuy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

ya arkadaşlar çok saçma bir soru olacak ama, stock romlarda mesaj zil sesi ayarlanamıyor mu?

Şu an ICS'in mesaj ayarlarını koyabiliyorum.

nekuy ve size teşekkür ediyorum. arkadaş galaxy ace aldı "sen ki androidle yatıp androidle kalkan insansın, şunun bi zil sesini ayarlayıver" deyince kalakaldım. çok mesaj kullanan bir insan değilim, bu ayarın da bir hinliği vardı ama nasıl yapılıyor hatırlamıyorum, rezil oldum anlayacağınız.

aklıma takılan bu ses dosyaları aynı klasör altında toplanıyor (notifikasyon/sms ortak) yani stock sistem anladığım kadarıyla sms için ayrı bir zil sesi kullanmamızı istemiyor (ayarlarda sms zil sesi olmadığına göre). bu müzikçalar nasıl oluyor da zil seslerine müdahale ediyor ya da stock müzikçalar olmasa ne yapacağız?

Orjinal stok romda menü- ayarlar- ses- telefon zil sesi yolunu izleyerek verilen standart zil seslerinden birini seçebiliyorsunuz. Standart sesler dışında ses eklemek (root v.b olmadan standart yollarla) ancak müzik çalar yoluyla mümkün görünüyor. Stok romlarda müzik çalar standart olarak geliyor.
    SMS için aynı yolu izleyip son basamakta bildirim sesi seçilerek yapılabilir. Adı üstünde tüm bildirimlerin uyarısı bu yeni ses olacaktır.

onu biliyorum da bildrim sesinden farklı bir zil sesi kullanmak istiyorum yani, "pil zayıf, yeni email aldınız, işlem tamamlandı vs.." gibi bildirimler için ayrı bir ses (tercihen zırt pırt rahatsız etmesin diye kısa bir iki bipleme), mesaj için ayrı bir ses (duyulsun diye uzun bir ses) kullanmak istiyorum. bende stock rom yüklü olmadığı için deneyemedim, arkadaşın telefonunda tekrar deneyeceğim, olmazsa handsent, go sms vs.. kurup sorunu çözeceğim. yardımlar için teşekkür ederim.

Sadece mesajlaşma için ayrı zil sesi için; mesajlaşma-menü-ayarlar-zil sesi yolunu izleyin. Böylece mesajlaşma için ayrı, bildirimler için ayrı, telefon aramaları için (hatta arayan her kişi için) ayrı seslere sahip olabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    364 Mesaj
    beyler bi cihaza bilgisayardan müziği nasıl atarım cihazı taktım fakat depolama olarak görünmüyor bilgisi olan var mı

Ayrıca team build14 teyim aradasırada herhangi bir yere veya uygulamaya (arama ekranı, ayarlar, whatsapp vb.) girmeye calıstıgımda girmiyor ve ana menuye atıyor herhalde kernel ile duzelir ama devil kerneli bulamadım link verebilecek olan var mı ve bu devil kerneli nasıl yukleyecegiz

[One Plus 7 Pro 8/256 Nebula Blue
  • Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wordstoxic

beyler bi cihaza bilgisayardan müziği nasıl atarım cihazı taktım fakat depolama olarak görünmüyor bilgisi olan var mı

Ayarlar-kablosuz ve ağ-usb ayarları-yığın bellek

Froyodaki herzaman sor ön tanımlı ayarı Geangerbread'te kaldıran arkadaşlara teessüf ediyorum :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nekuy -- 27 Ocak 2012; 15:22:51 >
    |
    |
    12531 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hvsaracoglu

arkadaşlar teamhacksung build 15 gelmiş. şuan işte olduğum için deneyemedim. yükleyecek olan arkadaşlardan viberin çalışıp çalışmadığını öğrenebilir miyim? teşekkürler.

Birazdan indirir denerim sonucu yazarım...changelog'ta dediğine göre 2tane gerileme dışında iyi gözüküyor...

Notification barındaki seçenekler özelleştirilebilir olmuş ayarlar menüsüne özelleştirme kısmı eklenmiş, reboot into the recovery'deki sorunlar çözlümüş, ekran kapalıyken Wifi bağlantısını açık tutma düzeltilmiş. her reboottan sonra adb(?) resetleniyormuş(gerilemenin biisi bu), bir de ekran kapanırken titreme(CRT Screen Off sanırım) gitmiş(diğer gerileme de bu)... bazı konuşmaları susturma/konuşturma(tamam buraya tam Türkçe karşılık bulamadım. mute/unmute işte), bir de tam çeviremesem de Medya Tarayıcıda yeni romda çiftlerin(yani bir dosyanın 2kere okunması, 2yerde olması gibi) sorun yaratmaması ve 1kere okuyarak işi halletmek adına wipe yapılmasını öneriyorlar.[sonuncusunun orjinali: (Duplicate entries in MediaScanner (will only prevent new duplicates, need to clear data to get rid of old duplicates)]

şöyle bir bakınca güzel gözüküyor bence :) Screen off olmasa da olur da şu adb ne tam çözemedim. Acaba USB Tethering veya USB bellek ayarı mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 27 Ocak 2012; 15:34:00 >
    |
    |

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
    <<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
    Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    i7 2600K @[email protected]
    + Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking

• Yarbay
    12531 Mesaj
    quote:

arkadaslar xda da ki fruggy nin yaptığı tw4.5 launcherin linki silinmiş bana baska lınk verecek olan veya onceden ındırmıs olan biri bi siteye yuklesede bende ındırsem.

Ayrıca team build14 teyim aradasırada herhangi bir yere veya uygulamaya (arama ekranı, ayarlar, whatsapp vb.) girmeye calıstıgımda girmiyor ve ana menuye atıyor herhalde kernel ile duzelir ama devil kerneli bulamadım link verebilecek olan var mı ve bu devil kerneli nasıl yukleyecegiz

bir bakayım eğer telefonun hafızasında varsa atarım birazdan :)

bunu buldum internette bir deneyin(benim indirdiğim):TW4.5 Manager

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 27 Ocak 2012; 15:38:39 >
    |
    |

Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking

• Yüzbaşı
    508 Mesaj
    ya arkadaşlar hiç mi bilen biri yok aranızda samsung tuş takımı başlarda 20mb ram isterken neden sonra 70mb ram yer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmarFar -- 27 Ocak 2012; 16:10:58 >

Orijinalden alıntı: OmarFar

ya arkadaşlar hiç mi bilen biri yok aranızda samsung tuş takımı başlarda 20mb ram isterken neden sonra 70mb ram yer?

bence zorlama boşuna klavyeyi değiştir :) ya çok fazla kelime girmişsindir sözlüğe ya da sorun vardır. Zaten kullanmıyorum. 70Mb olması normal değil. Bi sorun vardır. Temiz bir kurulum yap düzelir :) ICS Keyboard iyidir tavsiye ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 27 Ocak 2012; 16:48:06 >
    |
    |

+ Logitec G430 + G502

• Yüzbaşı
    356 Mesaj
    Tüm engellere rağmen geçen hafta almayı planladığım S2 yi bugün sipariş ettim VATAN'dan

Peder beyi ikna edemedim kendim almak zorunda kaldım öğrenci halimle

Umarım s3 duyurulduktan sonra ilerleyen zamanlarda fiyatı çok düşmezde içim cızlamaz

Bu arada internet üzerinde %25 indirim var bugün Cumartesi ve Pazar da mağazalarda;

alacak olan varsa bilgisi olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K_ZbaM -- 28 Ocak 2012; 1:15:56 >

• Yüzbaşı
    364 Mesaj
    beyler cihazı yeni aldım wifi den internete girebiliyorum fakat turkcell den 100 mb lık internet paketim var onu kullanamıyorum. bunun ayarı gayarı var mıdır. birde sizin bana tavsiye edebileceğiniz yararlı uygulamalar nelerdir.
    |
    |

arkadaslar xda da ki fruggy nin yaptığı tw4.5 launcherin linki silinmiş bana baska lınk verecek olan veya onceden ındırmıs olan biri bi siteye yuklesede bende ındırsem.

titanium backup kullaninca hata verir.

quote:

Merhaba Galaxy S model 2.3.6 roma sahibim, iki gündür anlam veremediğim şekilde mesaj gönderememe, ve arama yapamama gibi bir problem yaşamaya başladım.
    Ayarlar / kablosuz ve ağ / Mobil ağlar / Şebeke Modu ( Otomatik mod'da iken mesajlarım iletilmiyor, ve arama yapamıyorum, gsm moduna aldığımda ise arama yapabiliyor ve mesaj atabiliroyum ) Özellikle gündüzleri yaşıyorum bu sorunu akşam hiçbir sorun yok çok ilginc, sırf bu sorundan dolayı romu sıfırladım yeniden yükledim belki düzelir diye ancak düzelme olmadı. otomatik mod'da iken ağ operatörü seç dediğimde bazen bulunamadı diyor bazen ise bulduğu halde kaydedildi diyerek menüden çıkıyorum ancak sorunum devam ediyor.

Böyle bir sıkıntı yaşayan varsa ve çözümünün ne olduğunu belirtirse çok sevinirim.

telefonda sorun olup olmadigini anlamak icin sim karti baska bir telefonda veya bu telefonda baska bir sim kart kullanmak lazim. belki operator degisikliginden sonra 3g servisini tekrar aktif hale getirmek gerekiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 27 Ocak 2012; 17:29:58 >

• Binbaşı
    1850 Mesaj
    S2 hayırlı olsun güle güle kullanda neden yazıyı gözümüze sokuyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: K_ZbaM

Tüm engellere rağmen geçen hafta almayı planladığım S2 yi bugün sipariş ettim VATAN'dan

Peder beyi ikna edemedim kendim almak zorunda kaldım öğrenci halimle

Umarım s3 duyurulduktan sonra ilerleyen zamanlarda fiyatı çok düşmezde içim cızlamaz

Bu arada internet üzerinde %25 indirim var bugün Cumartesi ve Pazar da mağazalarda;

alacak olan varsa bilgisi olsun..

moralinizi bozmak istemem ama Türkiye'den telefon almak enayiliktir. Bulgaristan'da 1050TL Galaxy S2 i9100... çoğumuzun bildiği android telefonlarını satan bir sitede 1350TL gibi bir fiyatı var.Tutup 1500TL'yi bir telefona vermek saçma geliyor bana. Ederinin çok üzerinde bir fiyat...Mağazada (vatan, bimeks, teknosa vs.) de fiyatların düşeceği yok ama yurt dışında cihazların fiyatları dip yapıyor... Galaxy S Plus'ı 1.5ay kadar önce 770TL'e almıştık Bulgaristan'dan. Arada yaklaşık 400TL fark var.
    |
    |

+ Logitec G430 + G502

• Binbaşı
    1712 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: positroN

quote:

titanium backup kullaninca hata verir.

quote:

telefonda sorun olup olmadigini anlamak icin sim karti baska bir telefonda veya bu telefonda baska bir sim kart kullanmak lazim. belki operator degisikliginden sonra 3g servisini tekrar aktif hale getirmek gerekiyordur.

Evet titanium backup kullanmıstım ondan olabilir o zaman da yedekleri titanium ile almıstım baska nasıl kurabilirim ki ne yapmam lazım su an build 15 i yukluyorum onda damecburen titanium backup ile backup yapacagım yoksa alamam kı programları
    |
    |

[One Plus 7 Pro 8/256 Nebula Blue

• Yarbay
    12973 Mesaj
    beyler biraz stres atın rom rom gezmeyin normalde 35-60 fps arası alıyorum fotoğraf çekerken 15e düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NDS -- 27 Ocak 2012; 17:57:26 >

beyler biraz stres atın rom rom gezmeyin normalde 35-60 fps arası alıyorum fotoğraf çekerken 15e düşüyor

http://a1201.hizliresim.com/t/v/25449.png
    http://a1201.hizliresim.com/t/v/25451.png
    http://b1201.hizliresim.com/t/v/254f7.png

galiba quake2 modu olarak calisiyordur da nasil ve nereden yukledin?

ben de quake3 modu olarak urban terror yuklemeyi denemistim ama sadece menusu geliyor. ram az oldugu icin kapaniyor

ek: tamam buldum.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1447157

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 27 Ocak 2012; 18:07:10 >

• Yarbay
    12973 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: positroN

quote:

galiba quake2 modu olarak calisiyordur da nasil ve nereden yukledin?

ben de quake3 modu olarak urban terror yuklemeyi denemistim ama sadece menusu geliyor. ram az oldugu icin kapaniyor

ek: tamam buldum.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1447157

hocam linki bulmuşsunuz zaten 30küsür mb boyutu var 10-15 kadar harita var, yeni güncellemeyle yeni haritalar gelecekmiş yapan adam öyle söylüyor
    bu arada quake2 modu felan değil başka bir sistemle yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NDS -- 27 Ocak 2012; 18:18:49 >
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
üniversite
haberler
SEO
Bey Azura
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.