Şimdi Ara

===> SAMSUNG GALAXY S ANA KONU <=== (1695. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.793
Cevap
44
Favori
1.976.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16931694169516961697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

arkadaşlar eşime aldım ürünü bana kalsa 9103 alıcaktım ama o bu ürünü istedi.

Açtık kullandık sürümü yükselttik

Ekrandaki Android market gitti indiroid diye birşey geldi samsunga ait mi mobiltelemi ait anlamadım bi garip birşey :)

bende 9100 s2 var standart market uygulaması var bu galaxy S e nasıl atabilirim forumlardan baktım dosyayı attım bluetooth ile ama ayrıştırma hatası diye yanıt alamadım..

İndiroid şimdilik saçma sapan bir markettir. Son zamanlarda bakmadım. İnşaallah biraz düzelmiştir.
    Neyse, diğer arkadaşlar zaten neden bu durumda olduğunuzu yazmışlar. Ben marketi nasıl yükleyebilirsiniz diye daha önceki yazılarımdan birini yazacağım. Yalnız yazıda belirttiğim videoyu henüz tamamlayamadım. Video nerede diye sormayın. Ayrıca başka bir arkadaşın sorduğu markete girildiğinde niye tanımlı cihaz yok hatası verdiğinin cevabı da bu yazıda var.

quote:

Önce tabletler hakında bilgim olmadığını hatta elime bile almadığımı belirteyim. Ama size bir yol göstermesi açısından işinize yarayabilir diye market hakkında bildiklerimi yazayım. Bu arada ben, tüm bu işlemleri telefonumda yaptığım için özellikle telefon diye bahsedeceğim. Tablet'lerde de olmaması için bir neden yok.

1 sene kadar öncesine kadar Google Android Market ülkemizde yasaktı. Bu yüzden de bu Market uygulaması yerine Başarı'nın yaptığı saçma sapan şimdiki adı İndiroid olan bir Market uygulaması yükleniyordu. Ancak geçen sene anlaşma sağlandı ve Market, sadece ücretsiz uygulamalar olsa da serbest kaldı. Üreticiler de verdikleri güncellemeler ile Market'i kullanabilmemizi sağladılar. Gördüğüm kadarıyla sizin yaptığınız güncelleme, Market güncellemesini içermiyor. O zaman da güncellemeyi bizim yapmamız gerekiyor.

Browser'dan girdiğinizde "tanımlı cihaz yok" demesi normal. Bunun yeni hesap ile falan ilgisi yok. Çünkü orada cihazınızı görebilmeniz için telefonunuzda Market uygulamasını en az bir kere açarak sözleşmeyi onaylamanız ve böylece ana google hesabınız ile Market'i eşleştirmiş olmanız gerekiyor. Bunu yapamadığınız için eşleşmiş yani tanımlı bir cihazınız da doğal olarak yok. Yani cihazı google'a tanıtmak için telefonda bir kere olsun Market'i açmak yeterli.

Tavsiye etmesem de sorduğunuz için yazayım. Eski marketinizi yeniden yükleyebilirsiniz. https://indiroid.com/ adresine tabletinizden girin, sizi yönlendirecektir. apk dosyasını indirip üstüne tıklamanız yeterli.

Gelelim ana konumuza. Öncelikle bunun için telefonunuzun ROOT'lu olması gerekiyor. Çünkü sistem dosyalarına erişim için ROOT hakkı gerekiyor. Sizin cihazınız hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığım için bu işlemi kendiniz bir şeklide yapmalısınız. Root'tan sonraki işlemler şunlar:

Ön hazırlık:
    Gerekli dosyalar:

Root Explorer v2.17.2
    4Shared Linki
    Dropbox Linki

Market v3.4.4
    4Shared Linki
    Dropbox Linki

Her iki dosyayıda indirip telefonda bir yere atıyoruz.
    Root explorer'ı üstüne tıklayarak yüklüyoruz ve Root iznini istediğinde Allow ile veriyoruz.
    Menü-Ayarlar-Uygulamalar-Uygulamaları yönet (Menu-Settings-Applications-Manage Applications) yolunu izleyerek, uygulamalr arasında Market yazan uygulamayı bulup tıklıyoruz. Eğer aktif durumdaysa Önbelleği temizle (Clear cache) ve Verileri temizle (Clear data) işlemlerini yapıyoruz. Son olarak ta Durdurmaya zorla (Force stop) butonuna basarak uygulamayı durduruyoruz.

Market uygulamasının değiştirilmesi:
    Root explorer'ı açarak system\app klasörüne giriyoruz.
    En üstteki Mount R/W butonuna tıklayarak yazma hakkını alıyoruz. Burada bazen arkadaşlar karıştırabiliyor. Eğer butonda R/W yazıyorsa şu an korumalı yani R/O (Read Only) modda demektir ve yazma modu yani R/W (Read/Write) için butona basmanız gerekir. R/O yazıyorsa sistem yazma modundadır ve korumalı yani R/O moda geçmek için butona basmanız gerekir. Kısaca butonda R/O yazmalı ki sistem yazma modunda olup dosyalara müdahale edebilelim.
    vending.apk üstüne basılı tutarak Options menüsünü çağırıp Permission (İzinler) 'i seçiyoruz. Buradaki dosya izinlerini bir kenara not ediyoruz. Normalde diğer dosyalarda olduğu gibi rw-r--r-- dir. OK yada cancel ile Options menüyü kapatıyoruz.
    Yine vending.apk üstüne basılı tutarak Options menüyü açıp Rename ile dosyanın adını değiştiriyoruz. Aslında silmemiz yada diğer güncel marketi üstüne kopyalamamız da mümkün. Ama bir sorun olursa diye elimizin altında durmasında fayda görüyorum.
    Market apk'sını koyduğumuz klasöre gidiyoruz. (Ben telefonun dahili hafızasında Backups adlı bir klasöre koydum. Bu yüzden benim market klasörüm sdcard\backups oldu. Siz nereye koyduysanız ona göre davranın)
    Bunun için sdcard klasörünü bulup tıklıyoruz. Daha sonra backups klasörüne tıklıyoruz.
    Market dosyasının adını vending.apk yapmamız gerekiyor. Bunun için Market dosyasına basılı tutarak Options menüsünü getirip Rename'e tıklıyoruz ve dosya adını vending.apk olarak değiştiriyoruz.
    Adını vending.apk olarak değiştirdiğimiz yeni market dosyasına yine uzun basıp Options Menüden Copy seçeneği ile kopyalıyoruz.
    Root explorer'ın bir özelliği olarak en üstteki Parent folder yazan .. klasörüne tıklayarak en kök dizine kadar çıkıyoruz.
    System klasörüne giriyoruz. Oradan da app klasörüne giriyoruz.
    Paste butonuna basarak dosyamızı yapıştırıyoruz.
    Aşağıya doğru inerek yeni yapıştırdığımız bu vending.apk dosyasına uzun basarak Options menüsünü açıyor ve oradan Permission seçeneği ile izinleri olması gerektiği gibi rw-r--r-- haline alıp OK tıklıyoruz.
    Telefonu kapatıp yeniden açıyoruz.
    Böylece Marketimiz güncellenmiş oldu.

Videoyu daha sonra paylaşıp buraya linki vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 31 Ocak 2012; 11:35:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

günaydın, dün kalp için holter cihazı taktıgımdan dolayı telefonla ugrasmam yasaktı ve RC4 ü deneyemedım ama bugun sabah ilk işim bu oldu. Görsellik filan güzel ama hala team serisinin build(14-15-16 denedim) leri ile boy olçüsemezler. Teamhachsung bu konuda şu an 1 numara ve ics ye geçilecekse bu kesinlikle teamhachusng lar ile olacak gibi gözüküyor bence build 16 veya en geç build 17 ile tamamen sorunsuz (ufak ve önemsiz sorunlar hariç) bir roma sahip olacağız kanısındayım yani son 2 hafta bence :))

Geçmiş olsun. Bu cihaz nedir pek bilgim yok. Bu sabah yeniden telefonla uğraştığınıza göre takılıp çıkartılan birşey olsa gerek. Ama sonuçta kalp ile ilgili bir sıkıntınız var. Bana göre sağlık herşeyden önde gelmelidir. Boşverin ICS'yi MCS'yi, sağlığınızı düşünün.

Tesekkur ederim, kalp atış ritmini kontrol eden cihaz ritm bozukluğu varmış da onu kontrol etmek amaçlı çok çok mühim birşey değilmiş helede bu sıra aldığım öbür sağlık problemleri yanında hiç sayılır :((
    Atın ölümü arpadan olsun lafı benim için geçerli 1 ay öncesine kadar rom atmak konusunda sıkıntı yaşıyordum ama sizler ve bu forum sayesinde herşeyi ögrendim şimdi o rom senin bu rom benim geziyorum ve çok eğleniyorum. kalpmiş belmiş beyinmiş mühim değil eğlence varsa ben varım :))
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

günaydın, dün kalp için holter cihazı taktıgımdan dolayı telefonla ugrasmam yasaktı ve RC4 ü deneyemedım ama bugun sabah ilk işim bu oldu. Görsellik filan güzel ama hala team serisinin build(14-15-16 denedim) leri ile boy olçüsemezler. Teamhachsung bu konuda şu an 1 numara ve ics ye geçilecekse bu kesinlikle teamhachusng lar ile olacak gibi gözüküyor bence build 16 veya en geç build 17 ile tamamen sorunsuz (ufak ve önemsiz sorunlar hariç) bir roma sahip olacağız kanısındayım yani son 2 hafta bence :))

Geçmiş olsun. Bu cihaz nedir pek bilgim yok. Bu sabah yeniden telefonla uğraştığınıza göre takılıp çıkartılan birşey olsa gerek. Ama sonuçta kalp ile ilgili bir sıkıntınız var. Bana göre sağlık herşeyden önde gelmelidir. Boşverin ICS'yi MCS'yi, sağlığınızı düşünün.

Tesekkur ederim, kalp atış ritmini kontrol eden cihaz ritm bozukluğu varmış da onu kontrol etmek amaçlı çok çok mühim birşey değilmiş helede bu sıra aldığım öbür sağlık problemleri yanında hiç sayılır :((
    Atın ölümü arpadan olsun lafı benim için geçerli 1 ay öncesine kadar rom atmak konusunda sıkıntı yaşıyordum ama sizler ve bu forum sayesinde herşeyi ögrendim şimdi o rom senin bu rom benim geziyorum ve çok eğleniyorum. kalpmiş belmiş beyinmiş mühim değil eğlence varsa ben varım :))

Küçük bir düzeltme. Siz varsanız eğlence de vardır. Siz yoksanız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbadx

market ayarı dediğiniz bolumu anlamadım oraya nasıl ulasabılırım??

Market- menü- ayarlar
  • Haklısın nekuy ama hayatın tadına varmak lazım bence :)) bu arada build 15 için kernellleri deneyen varmı semaphore,glitch ve devil hepsii yeni kernel çıkarmış deneyenlerin tecrübelerini alabilirmiyiz. Semaphore daha taze oturarklı değildir glitch sıkıcı en iyisi hala devil mı? yoksa yeni glitch denemeye değer mi?
  • slm.. samsung galaxy mini gts5570cep telf. pili azalınca sadece 112 ye acık oluyor gelen ve giden aramalara kapalı oluyor bunu nasıl değiştirecez acil cevap yazzz pil bitene dek arama yapabileyim site adminlerine bu sorun nasıl iletirimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: medaulroz

slm.. samsung galaxy mini gts5570cep telf. pili azalınca sadece 112 ye acık oluyor gelen ve giden aramalara kapalı oluyor bunu nasıl değiştirecez acil cevap yazzz pil bitene dek arama yapabileyim site adminlerine bu sorun nasıl iletirimi

Uç önerim var;
    1) Yedek pil taşıyın,
    2) Şarj cihazı taşıyın,
    3) Romunuzu bu tür güvenlik önlemi olmayan bir romla değiştirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medaulroz

slm.. samsung galaxy mini gts5570cep telf. pili azalınca sadece 112 ye acık oluyor gelen ve giden aramalara kapalı oluyor bunu nasıl değiştirecez acil cevap yazzz pil bitene dek arama yapabileyim site adminlerine bu sorun nasıl iletirimi

Site admini? Gün Bey mi? galaxy mini konusu olması lazım oraya sorarsanız daha iyi olur burası galaxy s i9000 konusu. Bizdeki ayarlar sizde, sizdekiler bizde olmayabiliyor...Normal şartlar altında cihaz pili bitip kapanana kadar konuşma yapmanıza izin vermesi lazım bir program bunu engelliyor olabilir. Cihazınızın fw'si güncel değilse güncelleyin öyle deneyin. Arama ayarlarına ve diğer ayarlara iyice bakın belki öyle bir ayar vardır.

iyi forumlar...
  • quote:

Haklısın nekuy ama hayatın tadına varmak lazım bence :)) bu arada build 15 için kernellleri deneyen varmı semaphore,glitch ve devil hepsii yeni kernel çıkarmış deneyenlerin tecrübelerini alabilirmiyiz. Semaphore daha taze oturarklı değildir glitch sıkıcı en iyisi hala devil mı? yoksa yeni glitch denemeye değer mi?

Geçmiş Olsun...

Dediğinizde hem haklı hem haksızsınız. Ben de aynısını düşünüyorum ve konunun en gençlerinden biriyim belki en genç olan benim yaş itibariyle... bu yaşımda 7 yabancı ülkeye gittim, o kadar gezdim iyi güzel bu kısım... 100yaşma kadar yaşayıp bir şey yapmamaktansa 60-70yıl yaşayıp yaşadım demek daha mantıklı geliyor. Tamam bu kısım da tamam... ama ayarı kaçırınca ömürden ömür gidiyor...Bana da her doktor kalbinde üfürme var diyor ama sonra bir şey çıkmıyor. Önce sağlık sonra diğerleri. Dengeyi kurduktan sonra sorun değil de benim gibi denge bozuksa işler yaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 31 Ocak 2012; 13:03:54 >
  • @muhsin_cepelli
    geçmiş olsun.
  • @Firaristt

Yaş kaç OneCosmic hala düzeltemedi mi ya bu romu

Ekleme:Bu arada arkadaşımın bulgaristandan S2'si geldi.Marketten uygulama çok yavaş iniyormuş.İndirildi diyormuş ama hiçbirşey çıkmıyormuş.Benimde başıma ilk defa geliyor.S2 konusuna da bakıyorum ben aynı zamanda orda 2.3.6 Danimarka ve İtalya romunu çok beğeniyorlar onlardan birini kur dedim bakalım nolacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mach2 -- 31 Ocak 2012; 13:15:47 >
  • Ayın 23ünden beri 16. OneCosmic'in evini basalım
  • Forum isanbul saturn deki cihazlara wipe yapsak fırça yer miyiz? paikopatlar hepaine şifre koymuş da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 31 Ocak 2012; 14:12:42 >
  • Firarist ve h.özgür teşekkür ederim öncelikle. ben senin kadar genç değilim firarist 25 e girdim ama senin kadar gezmek isterdim bende de bir çok sorun var bel de sıkımtı var felç ihtimali %90 mış önümüzdeki 5 yılda. beyin dalgaları aşırı yüksekmiş bunun nedemek olduğunu da anlamış değilim ya çok mu zekiyim yoksa aptalmıyım sölemediler :)) herneyse tıbben yapacak brşey varsa yaparım yoksa da takdiri ilahi vücüdümu hor kullanmadım ama bu hale geldi bide hor kullansam demekki 20 yi zor görcektik. Neyse bu arada hala build 15 de olan var mı nasıl hata almadan devam ediyormu yoksa problemler baş göstermeye başladımı? Ve hangi kernel ile daha stabil bi hal alıyor (semaphore 0.6 , glitch yeni , devil yeni)
  • quote:

Firarist ve h.özgür teşekkür ederim öncelikle. ben senin kadar genç değilim firarist 25 e girdim ama senin kadar gezmek isterdim bende de bir çok sorun var bel de sıkımtı var felç ihtimali %90 mış önümüzdeki 5 yılda. beyin dalgaları aşırı yüksekmiş bunun nedemek olduğunu da anlamış değilim ya çok mu zekiyim yoksa aptalmıyım sölemediler :)) herneyse tıbben yapacak brşey varsa yaparım yoksa da takdiri ilahi vücüdümu hor kullanmadım ama bu hale geldi bide hor kullansam demekki 20 yi zor görcektik. Neyse bu arada hala build 15 de olan var mı nasıl hata almadan devam ediyormu yoksa problemler baş göstermeye başladımı? Ve hangi kernel ile daha stabil bi hal alıyor (semaphore 0.6 , glitch yeni , devil yeni)

ben kullanıyoum ve gayeette memnunum hani devil kernel ile çatır çatır kullanıyorum. Sadece şu mesajı kazarken klavye biraz sinirimi bozuyor o kadar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Firarist ve h.özgür teşekkür ederim öncelikle. ben senin kadar genç değilim firarist 25 e girdim ama senin kadar gezmek isterdim bende de bir çok sorun var bel de sıkımtı var felç ihtimali %90 mış önümüzdeki 5 yılda. beyin dalgaları aşırı yüksekmiş bunun nedemek olduğunu da anlamış değilim ya çok mu zekiyim yoksa aptalmıyım sölemediler :)) herneyse tıbben yapacak brşey varsa yaparım yoksa da takdiri ilahi vücüdümu hor kullanmadım ama bu hale geldi bide hor kullansam demekki 20 yi zor görcektik. Neyse bu arada hala build 15 de olan var mı nasıl hata almadan devam ediyormu yoksa problemler baş göstermeye başladımı? Ve hangi kernel ile daha stabil bi hal alıyor (semaphore 0.6 , glitch yeni , devil yeni)

ben kullanıyoum ve gayeette memnunum hani devil kernel ile çatır çatır kullanıyorum. Sadece şu mesajı kazarken klavye biraz sinirimi bozuyor o kadar :)

Hayırdır kalvyede ne sorunu var ki ben ics yi sırf internet yuzunden bıraktım yavaş ve sayfaların açılımı bir garip oluyordu. Build 16 ile beraber artık hep ics de dururum bende tak etti canıma
  • Selam arkadaşlar bugün 2 el yurtdışı olarak sgs2 aldım 1.100 tl ye tel konusunda çok bilgisizim aldığım arkadaş "4.0.3 ICE CREAM SANDIWICH " yükletmiş ancak pek stabil değil sorunlar var kısaca ben bir önceki stabil android sürümüne dönmek istiyorum;
    1- Bir önceki android sürümü nedir ve nerede bulabilirim?
    2- Ben yükleyebilirmiyim (pc konusunda ileri derecede bilgi sahibiyim ancak tel olayına yeni başlıyorum)
    3- Bana kağıda bir imei nosu yazdı kontrol etmek istersen diye bende nette baktım "http://www.mcks.gov.tr" bu sitede sorgu yaptım

"Durumu : IMEI numarası kayıtlı
    Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
    Üretici : Üretici: Samsung Korea Pazar Adı: Samsung GT-I9100 Model Bilgileri: Samsung GT-I9100

yazdı normalmi acaba cihazın gerçekten nosu bumu nasıl öğrenebilirim cihaz üzerinden?
  • galaxy s 3 çıkınca bu yanlış konuya mesaj yazma olayı azalsa bari

• quote:

Orijinalden alıntı: NDS

galaxy s 3 çıkınca bu yanlış konuya mesaj yazma olayı azalsa bari

s2 anakonuyu bulamadım.
  • @muhsin_cepelli tek sorunum şu mesajları yazarken klavyenin geç tepku vermesi yoksa bugün forum istanbul saturn'de kurcaladığım diğer tüm cihazlardan daha hızlı :) menü geçişleri olsun diğer özellikler olsun :)

• 
Sayfa: önceki 16931694169516961697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.