Şimdi Ara

Samsung Galaxy S Advance mi Samsung Galaxy Ace 2 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
5.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lütfen bakıp geçmeyelim cevap yazalım sizce Samsung Galaxy S Advance mi yoksa Samsung Galaxy Ace 2 mi?
    Durum şöyle şimdi androidtelefonlari.com sitesinde Samsung Galaxy S Advance (http://www.androidtelefonlari.com/catalog/samsung-galaxy-s-advance-i9070/) 885 TL ve piyasaya göre biraz ucuz ama garanti filan onlarla görüşmemiz lazımSamsung Galaxy Ace 2 ise; Vatan Bilgisayarda 849 TL(http://www.vatanbilgisayar.com/Cep%20Telefonu/samsung-sam_gt-i8160zwatur-i8160-galaxy-ace-2-cep-telefonu-(beyaz)/productdetails.aspx?I_ID=61589)şimdi birde bunlara ek olarak Sony Xperia Sola var(Vatan Comp.)ama Ram(512 mb) Ön kamera(çok önemli değil) 50 TL değer mi bilmem.Samsung Galaxy Ace 2,Sony Xperia Sola,Galaxy S Advance işlemciler filan aynı Ace 2 200 Mhz hız indirilmiş işlemciler STE U8500 Dual Core 1 Ghz Cortex-A9 (Ace 2 800 Mhz) Ram 768 MB(Sola 512) üç telefonda Mali-400MP-5 MP 720p HD kamera,800x480 ekran Sola 3.7 inç Bravie Engine-Ace 2 3.8 inç Super Plus TFT(LCD de olabilir) S Advance ise 4.0 inç Super Amoled ekrana sahip ve bunlara ek olarak yazılım var üç telefonda 2.3 Gingerbread ama Sola kesin Android 4.0 alacak Galaxyler belli değil....Verebileceğim fiyat en fazla 1000 TL sen bunları bırak senin verdiğin parayla daha iyi telefonlar var diyorsanız her şeye açığım(Atrix hariç sıcak bakmıyorum)Ben araştırdım ama size bir sormak istedim. Şimdiden teşekkürler....

Edit:Bu konu herkes için iyi olucaktır, çünkü bu karşılaştırma hiç bir türkçe sitede yok yabancı sitelerde var sadece....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Cygnus_ -- 13 Ağustos 2012; 13:02:56 >

• arkadaşım ben samsung galaxy s advance aldım :D içlerinden en iyisi o :D
  • Samsung Galaxy S Advance mi Samsung Galaxy Ace 2 mi sorusunun cevabı bence Samsung Galaxy S Advance.. Biraz daha önde Ace 2 ye göre..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajesT3

arkadaşım ben samsung galaxy s advance aldım :D içlerinden en iyisi o :D

Telefonun kullanımı kolay mı?(altında bir çıkıntı var telefon eğimli olduğu için)bir sorun çıktımı birde telefonu nerden kaça aldın cevaplarsan sevinirim dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Samsung Galaxy S Advance mi Samsung Galaxy Ace 2 mi sorusunun cevabı bence Samsung Galaxy S Advance.. Biraz daha önde Ace 2 ye göre..

Sence tasarım olarak hangi telefon iidr? Birde neden ace 2 yi seçtiğini söylersen sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Samsung Galaxy S Advance mi Samsung Galaxy Ace 2 mi sorusunun cevabı bence Samsung Galaxy S Advance.. Biraz daha önde Ace 2 ye göre..
    birde androidtelefonlari.com nasıl bir sitedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Cygnus_ -- 13 Ağustos 2012; 15:47:32 >
  • İki telefon arasında ekran teknolojisi ve 200mhz işlemci farkında pek bir şey yok. Zaten Galaxy Ace 2, S Advance ve Galaxy Beam modelleri aynı işlemciyi ve grafik birimini kullanıyorlar, sadece saat hızları farklı.

S Advance alacaksanız zaten kesinlikle androidtelefonlari.com sitesinden alın ki fazla fiyat farkı ödemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damn2u -- 13 Ağustos 2012; 15:47:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

İki telefon arasında ekran teknolojisi ve 200mhz işlemci farkında pek bir şey yok. Zaten Galaxy Ace 2, S Advance ve Galaxy Beam modelleri aynı işlemciyi ve grafik birimini kullanıyorlar, sadece saat hızları farklı.

S Advance alacaksanız zaten kesinlikle androidtelefonlari.com sitesinden alın ki fazla fiyat farkı ödemeyin.

Cevabın için teşekkürler.
    Ben Sola ve Ace 2 karşılaştırması izledim (Advance ile yok)Ace 2 nin ekranı kötü gözüküyor yani soluk parlaklığı az advance da öylemi yani Super Amoled... Şimdiden saol
  • Karşılaştırmalar taraflı olabilir, Samsung firmasının 320x480 çözünürlükte ki ekranları bile çok parlak ve güzel gözükürken Ace 2 gibi 400x800 çözünürlükte ki PLS TFT ekranın kötü renkler vermesine imkan yok, gerçekte inceme şansı buldum ve epey güzel bir ekrana sahip. Tabi ki Ace 2 ve Sola arasında kaldıysanız Ace 2 daha ağır basar fakat S Advance alabilecek durumunuz varsa mutlaka onu alın, Super Amoled hem renkler konusunda hemde enerji tasarrufu konusunda daha iyi bir seçenektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

Karşılaştırmalar taraflı olabilir, Samsung firmasının 320x480 çözünürlükte ki ekranları bile çok parlak ve güzel gözükürken Ace 2 gibi 400x800 çözünürlükte ki PLS TFT ekranın kötü renkler vermesine imkan yok, gerçekte inceme şansı buldum ve epey güzel bir ekrana sahip. Tabi ki Ace 2 ve Sola arasında kaldıysanız Ace 2 daha ağır basar fakat S Advance alabilecek durumunuz varsa mutlaka onu alın, Super Amoled hem renkler konusunda hemde enerji tasarrufu konusunda daha iyi bir seçenektir.

Cevabın için saol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoTakipcisi

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Sence tasarım olarak hangi telefon iidr? Birde neden ace 2 yi seçtiğini söylersen sevinirim.

Ace 2 değil, S Advance in daha önde olduğunu söylemiştim. Super Amoled Ekran en önemli farkı..
    Yaklaşık aynı fiyatlarda alınabilecekse S Advance tercih edilmeli bana göre..
  • ben kaçak 609 tl ye aldım :D androidtelefonlari.com dan al sen garanti filan daha iyi telefon güzel şekli nexus gibi eğimli.
  • S Advance Hepsiburada.com'da indirimli şu an için en uygun fiyatlı ve güvenilir site.Ama S Advance'ı piyasa fiyatına alacaksan Galaxy S2 almak daha mantıklı.Son olarak Ace 2 kullanıyorum fiyatına göre her yönden çok iyi bir telefon ve tam bir Fiyat/Performans ürünü.
  • ace 2 ics alırsa kesin bilmiyorum, samsung büyük bir kitleyi ele geçirir
  • S advance daha iyi ama bu işin destek yönü de var. Advance'a ics gelip gelmeyeceğim belli değil. Ics önemli değil ama o gelmezse jb hiç gelmez. Ayrıca çıkalı uzun süre olmasına rağmen xda gibi bir sitede kendine ait forumu bile yok. Yani amatör kişiler de destek vermiyor telefona. Doğru düzgün custom rom bile yok. Hatta belkid e hiç yok. Yani telefonu hiç kişiselleştirmem,hızlandırmam, aldığım gibi kullanırım dersen S advamce al ama her türlü kullanmak isterim dersen Ace 2. Yani bence Ace 2 mantıklı. Telefona 900 lira verip ithalatçı garantili alıp da androidin hiçbir nimetinden yararlanamak pek iyi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

ace 2 ics alırsa kesin bilmiyorum, samsung büyük bir kitleyi ele geçirir

Katılıyorum ve en kötü ihtimalle S2'ye JB vermek zorunda oldukları gibi bu telefonda ICS ya da JB vermek zorunda kalacaklar ve birde telefonun en büyük rakibi Sola'nın alacağı muhtemel güncellemelerde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

S advance daha iyi ama bu işin destek yönü de var. Advance'a ics gelip gelmeyeceğim belli değil. Ics önemli değil ama o gelmezse jb hiç gelmez. Ayrıca çıkalı uzun süre olmasına rağmen xda gibi bir sitede kendine ait forumu bile yok. Yani amatör kişiler de destek vermiyor telefona. Doğru düzgün custom rom bile yok. Hatta belkid e hiç yok. Yani telefonu hiç kişiselleştirmem,hızlandırmam, aldığım gibi kullanırım dersen S advamce al ama her türlü kullanmak isterim dersen Ace 2. Yani bence Ace 2 mantıklı. Telefona 900 lira verip ithalatçı garantili alıp da androidin hiçbir nimetinden yararlanamak pek iyi olmaz.

Benimde Galaxy S Advance'teki korkum zaten güncellemelerdi ama Ace 2 ve Galaxy S Advance ile aynı özelliklerde olan buna ek olarak fiyatı daha fazla hatta samsung galaxy s2 den fiyatı yuksek (projeksiyon yüzündendir diye) 1500 Tl olan Galaxy Beam ile de aynı özelliklere sahip yani sadece bir S takası yüzünden güncelleme almamazlık yapmaz gibi geldi bana ama bilgi kesin ise seçimimi Ace 2 den yana kullanıcam herhalde......... Son olarak 900 TL en iyi telefonlar bu 3 telefon herhalde??(Advance-Ace 2_Sola)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK Aygırı

S Advance Hepsiburada.com'da indirimli şu an için en uygun fiyatlı ve güvenilir site.Ama S Advance'ı piyasa fiyatına alacaksan Galaxy S2 almak daha mantıklı.Son olarak Ace 2 kullanıyorum fiyatına göre her yönden çok iyi bir telefon ve tam bir Fiyat/Performans ürünü.

Ekran nasıl parlaklık filan ekranı çeliyor zaten beni Advance in sen ne dersin bu işe Hiç sorun yaşadın mı birde koruma yokmus ekranda yani ekrandan memnun musun?
    Son olarak nerden ne kadara aldınız?Cevabın için şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoTakipcisi

quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK Aygırı

S Advance Hepsiburada.com'da indirimli şu an için en uygun fiyatlı ve güvenilir site.Ama S Advance'ı piyasa fiyatına alacaksan Galaxy S2 almak daha mantıklı.Son olarak Ace 2 kullanıyorum fiyatına göre her yönden çok iyi bir telefon ve tam bir Fiyat/Performans ürünü.

Ekran nasıl parlaklık filan ekranı çeliyor zaten beni Advance in sen ne dersin bu işe Hiç sorun yaşadın mı birde koruma yokmus ekranda yani ekrandan memnun musun?
    Son olarak nerden ne kadara aldınız?Cevabın için şimdiden teşekkürler...

Tamam Gorilla Class yok ama benim ekranımda tek bir çizik yok ekran Gorilla Class olmamasına rağmen tam bir sıradan cam değil Gorilla Class olmasada sağlamlık var.
    Ben ilk geldiğinde Vatan'dan 796 TL'ye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 14 Ağustos 2012; 0:43:20 >
  • Hic mi hic dusunmeden hTc Evo 3D alin.Belirtmis oldugunuz 4 telefonun hepsini tokatlar.

1.2ghz cift cekirdek islemci,1gb ram,adreno 220 ekran karti,4.3" 540x960 cozunurluklu 3D lcd ekran.5mp HD 3D kamera.Gingerbread 2.3 android surumu(resmi olarak ics geldi ve en sorunsuz ics guncellemelerinden birisi)

Bu telefon sizi rahat 2 yil goturur(donanim olarak.Kasa yapisi nasildir bilemem) Teknosada bi aralar 999 TL'ye satiliyordu fakat suan 1099 TL(Yaz geldi satislar artti haliyle fiyatlara tuz serpecekler)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.