Şimdi Ara

★★★ Samsung Galaxy Note7 Ana Konu ★★★ (373. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.658
Cevap
77
Favori
200.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Samsung hızlı kablosuz şarj standı ile şarj ediyorum. Kabloya göre daha az ısınıyor. Önceden de her telefon ısınıyordu ama bu ısınınca insan artık "acaba" diyor. İyi bir algı oluşturdu iFanlar sağolsun. Samsung özür olarak yeni gelen telefonlarda 8893 ve 6GB RAM ile gelse iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Kesin olan birsey var note7 fiyati simdi daha ucuz olacak yurtdisinda 100-120 euro dolar. bizde ise 200 lira daha duser.

Ve ben note7 nin baska isimle cikacagini dusunuyorum. Note7n felan ..orada n new anlaminda

herkes kendince bisey uyduruyor. adamlar note7ler hatali dedi geri topladilar.

burda norvecte ön siparisle

note7 + valuepack + VR gözlük veriyorlardi. bu olaylar yüzünden bide 500kr hediye ceki verdiler oda 55euroya denk geliyor.

tlf fiyati 3000tl burda. valuepack ve gözlükte 800tl degerinde arti bide hediye ceki oda asagi yukari 200tl. yani tlf 2000tlye geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HazretiSamiDayi kullanıcısına yanıt
    o tikilere ne desek boş... patlayan iPhone sayısı hesaplansa 2 kata yakın çıkar ama nedense sadece SGN7 göze batar... apple komplosunu iyi kurmuş...
  • note 7 vakaları her gün artıyor

ama hala inanmak istemeyenler var hayret ediyorum

yanan ev, araba tüm ajanslarda manşet haber oldu ama inanmayanlar var:)

uçaklarda yasaklanmaya başladı

samsung tüm cihazları değiştirme kararı aldı

ne zaman birinin canına mal olacak diye merak ediyorum?

ama hala bu son derece tehlikeli cihazı kullanmaya devam edenler var kendi ve cevresini tehlikeye atanlar var

evimdeki tv den buzdolabına camasır makinesinden cogu telefon ve tabletlere kadar her sey samsung

samsung alayım diye yola cıkmıyorum ama aradıgım özellikler onda cıkıyor alıyorum

ama bu note 7 samsungu batırabilir bile

1.4 milyar dolar değişim maliyeti

7 milyar dolar şirket hisse kaybı yaşadı

daha da etkileri devam ediyor, her gün yeni bir vaka her gün note 7 bir yerlerde manşet

ama bu kadar tehlikeli ve vahim durum varken burada "bir şey yok kullanın abartılıyor " vs durumu yapanlar bu vebale ortak olur

bazı insanlar fanlıktan marka bağımlılıgından akıllarını tatile göndermişler malesef

siz siz olun bu cihazı kullanmayın!!!!!!!

tatile gideyim dönüşte vereyim vs bunlar yanlış

telefonu kapatın en kısa sürede aldıgınız yere iade edin hatta kapalı iken bile tam güvenli degil zira bataryası değişemeyen cihazlarda akımı kesemezsiniz

ama yine de bir şey olma ihtimali çok azalır
  • Peki bataryanın patlaması ne kadar bir hasar verebilir ki ?
    Bu araç içinde şarj ediyordum araç alev aldı haberi abartı geldi bana.

geçenlerde tv haberlerine de çıkmıştı bir power bank kadının çantasında patladı diye. evet bi etki vardı ama öyle abartı bir hasar yoktu.

Elbette ki telin eldeyken ya da konuşurken yüz hizasında patlaması yaralamaya sebep verebilir ama uçak içinde ya da otomobilde yangın çıkartacak kadar enerji açığa çıkarabilir mi ?

Teknik olarak merak ediyorum sadece, markaydı zamzung du epıl dı muhabbeti değildir.
  • şunu da söylemeden geçemiycem

geçen arkadaşlarla bu konuyu konusurken durumu özetleyip çizdigim cerceve sonucunda bir arkadaş belki de bir sabotaj var dedi

düşündüm pekala olabilir

zira samsung teknolojide son 5 yıla damgasını vurdu

ilk önce ekran büyüttü ve kalem olayını getirdi

millet dalga geçti apple dahil bu kadar büyük tel kimse almaz bu telefon mu televizyon mu vs

bizler yine bu forumda sonucta cihazın oldukca hafif oldugunu ve büyük ekran avantajlarından bahsettik

kalem gereksiz dediler vs

sonucta su an tüm firmalar ekran büyüttü

daha sonra kıvrımlı ekran, multi window, mini serileri, kalem özelliklerini gitgide gelişmesi, her ihtiyaca yönelik modeller vs derken

samsung piyasada 1 numara oldu

apple da bile son ceyrekte satıs rakamları ve oranı düştü

sonuc itibari ile samsungun bu basarısı nasıl engellenebilirdi??

böyle bir olay ile

belki de kontrol ve tasarım kısmından bir kaç mühendisi bir kaç milyon dolar verip böyle bir sabote ile marka degeri düşecek

piyasa payı düşecek ve kendi paylarını arttırarak verdikleri bir kaç milyon dolar karşılıgında milayr dolarlar kazanacaklar

tabi bir teori

ilerleyen günlerde var ise kokusu çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 10 Eylül 2016; 13:04:02 >
  • Beardedbaby666 B kullanıcısına yanıt
    Samsung Avustralya nin resmi açıklamasına göre yeni note 7 ler 21 eylül den itibaren ellerinde olacakmış. Çoğu Avrupa ülkesinde de 19 eylül den itibaren stoklarda olacakmış. Yeni gelen cihazların kutularında barkodun olduğu kısımda mavi bir "S" simgesi varmış. Bu "safe" yani güvenli anlamında ayırıcı bir işaret olarak kutulara konmuş. Ayrıca Samsung un web sitesinde 13 eylül den itibaren imei numarası ile telefonun güvenli olup olmadığı da sorgulanabilirmis. Bende dün telefonumu servise teslim etmiştim. Servis elemanı da telefonla bilgi alarak yeni cihazların bayram sonrası ellerine ulaşmaya başlayacağını söyledi.

• gajiin kullanıcısına yanıt
    tabi ki yakabilir bir sigara bile otomobili-evi tutuştururken patlayan veya yanan bir pil arabayı rahatlıkla yakabilir

bunu anlamak için güvenli bir yerde bir telefon bataryasını ateşe atın görün nasıl yanıp patlıyor

http://haberciniz.biz/kanepe-uzerinde-unutulan-sigara-evi-yakti-konya-748259h.htm
  • Arkdslar cihaz nasil g4 ten gecicem batarya muhabbeti duzlir yni seriden alicam bska bir sorunu varmi ozellikle pil performansi nasil (patlama disinda 😂)

• Note 7 gelsin alalim bitsin bu iş.Gedldiğinde fiyatı burdan tartışır konuşuruz.O zamana kadar sağlıcakla kalın.

• Bende bu gün teslim ettim ve para iadesi istedim , almış olduğum k.kartına geri ödeme yapıldı (Araya bayram girdiği için sonrasına sarkar geri ödeme))Yakında planımda olmıyan bir avrupa yolculuğum olucak (Muhtemelen haftaya) bu yüzden geri verdim .İşin açıkcası 6S Plus ile devam ediyorum ama yeni seri gelince hemen bir tane daha almak istiyorum zira ön kamerası dışında çok beğendim cihazı!Şu an yerine koyabilecek başka bir cihaz da göremiyorum malesef.Umarın Note 7 nin yeni serisi raflarda bir an önce yerini alırda keyifle kullanırız bu güzel cihazı.

Forumdaki yanlış bilgi veren trollerede aldanmayın , zira para iadesi vb olayı kalmış etmiş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Bende bu gün teslim ettim ve para iadesi istedim , almış olduğum k.kartına geri ödeme yapıldı (Araya bayram girdiği için sonrasına sarkar geri ödeme))Yakında planımda olmıyan bir avrupa yolculuğum olucak (Muhtemelen haftaya) bu yüzden geri verdim .İşin açıkcası 6S Plus ile devam ediyorum ama yeni seri gelince hemen bir tane daha almak istiyorum zira ön kamerası dışında çok beğendim cihazı!Şu an yerine koyabilecek başka bir cihaz da göremiyorum malesef.Umarın Note 7 nin yeni serisi raflarda bir an önce yerini alırda keyifle kullanırız bu güzel cihazı.

Forumdaki yanlış bilgi veren trollerede aldanmayın , zira para iadesi vb olayı kalmış etmiş değil.

trollükle alakası yok samsungun yayınlamış olduğu duyuruda para iadesi yazıyordu onu kaldırmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertaga

Samsung Avustralya nin resmi açıklamasına göre yeni note 7 ler 21 eylül den itibaren ellerinde olacakmış. Çoğu Avrupa ülkesinde de 19 eylül den itibaren stoklarda olacakmış. Yeni gelen cihazların kutularında barkodun olduğu kısımda mavi bir "S" simgesi varmış. Bu "safe" yani güvenli anlamında ayırıcı bir işaret olarak kutulara konmuş. Ayrıca Samsung un web sitesinde 13 eylül den itibaren imei numarası ile telefonun güvenli olup olmadığı da sorgulanabilirmis. Bende dün telefonumu servise teslim etmiştim. Servis elemanı da telefonla bilgi alarak yeni cihazların bayram sonrası ellerine ulaşmaya başlayacağını söyledi.

Telefonun kenarında köşesinde ufak bir S işareti olsa güzel olur...
  • boramat kullanıcısına yanıt
    Hocam arabalarda sigorta denen bir kavram var ve sigortanin hangi amaca hizmet ettigini aciklamaya gerek yok sanirim. Cakmaklik sigortasinin belli bir kapasitesi var.Yani ev vs yi bilemem ama arac cakmakligindan sarj ederken patlamasi ve yanmasi mumkun degil. Yanan araba haberi ozelindede altindaki yorumlari bir okuyun isterseniz :). Nerdeyse tum yorumlar adamin moktan arabasindan kurtulmak istedigi icin boyle birsey yaptigini iddia ediyorlar. Ayrica adamin hic avukat tutmamasi ve davaci olmamasi ayri bir soru isareti. Cunku amerika gibi bir yerde bu yarz bir olayda samsungun donunun alirlar. Birde sozunuzun arkasinda durun sizde canim biraz "ilgim kalmadi note 7 ye birakiyorum takibi 😉"

• Yeni kutulardaki "S" güvenli demek değil Second yani ikinci veya sonraki sürüm demek. Apple çok yapıyor bunu "SE" diyor bazıları Special Edition diyor ama doğrusu "İkinci" veya "Sonraki" demek
  • Vipracing kullanıcısına yanıt
    hocam kalem kullanımınızda önemli bir yer tutuyor mu?

kalem kullanılmıyorsa iphone alınabilir geliyor bana, ne kadar kasa ekran oranı ve tasarım iğrenç olsada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 10 Eylül 2016; 13:36:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dahaka7741

Arkdslar cihaz nasil g4 ten gecicem batarya muhabbeti duzlir yni seriden alicam bska bir sorunu varmi ozellikle pil performansi nasil (patlama disinda 😂)

Genel anlamda kullanışlı bir cihaz akşama kadar bana yetiyordu sabah 8 de sarjdan alıp akşam 7-8 gibi bitiyodu onun haricinde dışarıda tutuyorsun telefon cebinde çaldı açacaksın bir süre ekran görünmüyor o yüzden bir kaç defa çaldıktan sonra açabiliyorsun sanırım sensör ile ilgili biraz geç algılıyor yoksa güneş altında ekran görünmüyor çok rahat.Birde iris tarayıcı her ortamda aynı performansı vermiyor onun haricinde ben olumsuz bir şey görmedim. Donma sorununu da umarım batarya ile beraber çözerler. iPhone da dahil kesinlikle rakipsiz bir telefon. Ben tavsiye ederim. Hiç bir koruyucu kullanmadan 2 hafta boyunca hiç bir ortamda birşey olmadı cebimden kaldırıma bile düştü. Boyut olarak da bence büyük ekranlar arasında rakipsiz. Fotoğraf kalitesi çok güzel olmakla beraber bir simetri sorunu var balık gözü objektifler gibi cikiyor manzara ve selfie çekimleri onu da unutmadan söyleyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dahaka7741

Arkdslar cihaz nasil g4 ten gecicem batarya muhabbeti duzlir yni seriden alicam bska bir sorunu varmi ozellikle pil performansi nasil (patlama disinda 😂)

Ben note5 den geçtim ve yaklaşık 2 haftadır da sorunsuz bir şekikde kullanıyorum. Pili gayet yeterli. Sabah 8 de evden çıktığımda grce 11 gibi %25 pil kalıyor. Üstelik kullanırken de hiç bir şeyi kısmıyorum. İris tarayıcısı kimine göre iyi çalışmıyor diyorlar ama bence çok gğzel çalışıyor. Şu ana kadar nadirdir irisde sorun gördüğüm. Zaten iris tarayıcısı parmak izi sensörüyle eş güdümlü çalışıyor. Parmak izi de fevkalade güzel. Şiddetle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: boramat

şunu da söylemeden geçemiycem

geçen arkadaşlarla bu konuyu konusurken durumu özetleyip çizdigim cerceve sonucunda bir arkadaş belki de bir sabotaj var dedi

düşündüm pekala olabilir

zira samsung teknolojide son 5 yıla damgasını vurdu

ilk önce ekran büyüttü ve kalem olayını getirdi

millet dalga geçti apple dahil bu kadar büyük tel kimse almaz bu telefon mu televizyon mu vs

bizler yine bu forumda sonucta cihazın oldukca hafif oldugunu ve büyük ekran avantajlarından bahsettik

kalem gereksiz dediler vs

sonucta su an tüm firmalar ekran büyüttü

daha sonra kıvrımlı ekran, multi window, mini serileri, kalem özelliklerini gitgide gelişmesi, her ihtiyaca yönelik modeller vs derken

samsung piyasada 1 numara oldu

apple da bile son ceyrekte satıs rakamları ve oranı düştü

sonuc itibari ile samsungun bu basarısı nasıl engellenebilirdi??

böyle bir olay ile

belki de kontrol ve tasarım kısmından bir kaç mühendisi bir kaç milyon dolar verip böyle bir sabote ile marka degeri düşecek

piyasa payı düşecek ve kendi paylarını arttırarak verdikleri bir kaç milyon dolar karşılıgında milayr dolarlar kazanacaklar

tabi bir teori

ilerleyen günlerde var ise kokusu çıkar

komplo teorilerini ne kadar da çok seviyorsunuz.
    sorunlu pilleri üreten samsung'un kendi iştiraki (samsung sdi).
    hatta sorunun kaynağının bulunduğunu da açıkladı samsung.
    “Based on our investigation, we learned that there was an issue with the battery cell, an overheating of the battery cell occurred when the anode-to-cathode came into contact which is a very rare manufacturing process error.”
    sırf lansmanı öne çekmek için adam gibi kalite kontrol yapmazsan böyle sorunlar olur.
  • cagdaaktan C kullanıcısına yanıt
    Her yer de sigorta var. Evde arabada işte...

Her priz bir sigortaya bağlı.

• 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.