Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (1380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.806
Cevap
134
Favori
1.312.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13781379138013811382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla son 1 aydır lanet olsun daha ellemeyeceğim telefonu dedim. Yine dayanamadım vebali sizin boynunuza, beni sizler gaza getirdiniz
    Rom şuanlık gayet iyi. Daha öncede dediğim gibi bu tarz romlar daha sonra belli ediyor kendini. Kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 hafta sonra genelde çoğu mutlaka bilmem ne hatası verdi, kapatıldı tarzı hatalar alıyorum. Ama yine de herşeye rağmen şuanlık telefonlarımız da kullanabileceğimiz en iyi romdur bunlar.

Telefon tavsiyelerine gelince. Şuanlık değiştirmekten vazgeçtim. Ekim ayında nasipse düğünüm var onun için parayı tutmam lazım. Ama bir yandan da şeytan dürtüyor. Tek engelleyen beni şuanda alacağım telefonların hiç birisi beni tatmin etmeyecek olması. Özellik olarakta yapılacak iş olarakta.
    Düğün yapacağım için işin rengi biraz daha değişik. En ufak miktar bile şuanda benim için önemli aslında. Valla bunu benim gibi adamın söylemesi nişanlımı bile şaşırtıyor Ben ki teknoloji meraklısı bir insan olarak şuanda kendimi frenleyebiliyosam düşünün durumu
    Misal alacağım telefona 2000 lira vereceğim. Abooov hiç düşünmeyeyim en iyisi. Ben o paraya on numara beş yıldız TV alırım

• secooo kullanıcısına yanıt
    hiç sorma bende gaza geldim. 4.4.4 geçtim. bu foruma fazla takılamamak lazım. herkes birbirini gaza getiriyor

düğünün şimdiden hayırlı olsun. ekim de de bir tane g pro al bak keyfine... o zamana kadar 500 tlye düşer. bana göre bir cep telefonuna 1000 liradan fazla verilmez. isterse kralı olsun.
  • Size 4.4.4 yüklettim ben TW'ye geri geçermişim
  • 1 yılı aşkın süredidr sanırım aynı romdayım, ne bir yavaşlama ne şişme hiçbirşey yok

işin sırrı gereksiz hizmetlerden, programlardan telefonu korumak

mesela s not sistmi çok yoruyor, arka planda tarama , güncelleme, greniffy ile donduruyorsun bir şekilde tekrar çalışıyır 80 mb civarı ram sürekli alıyor ve

baktım cok daha iyisi lecture notes yedeğini alıp sildim snotu

samsung kamera ile galeri de aynı şekilde sürekli çalışıyorlar bunalrın yerine de camera zoom fx ve Qpic aldı

mesela müzik programalrı gibi programlar sık sık bellekleri tarıyor müzik var mı diye benzer şekilde video oynatıcılar vs , bunalr belleği belirli aralıkalrda taradıklarından bu tarz programlardan bir tane bırakmalısınız

yani 1 tane müzik oynatıcı 1 tane video oynatıcı 1 tane dosya yönetici , 1 tane galeri gibi

sistemde gereksiz o kadar program var ki bunları da veya bazılarının gereksiz arkaplan işlevlerini silmeniz sistemi oldukça hızlandırıyor, mesela facebookla ilgili widget kullanmıyorsanız facebook un widget özelliklerini durdurabilrsiniz system tuner bu tip ayarlar için birebir

sonuc itibari ile 3 seneye yaklaşan noteumu artık rom falan değiştirmeden zevkle kullanıyorumve bozulana kadar da kullanıcam galiba note 4 istedigim gibi olmazsa tabi

halen daha 12-13 mp lerle foto çekmek istemiyorum sony nokia fotoda uctu samsung gıdım gıdım gidiyor

kalem özellikli ve son derece iyi foto özellikleri olan bir alet bekliyorum

n7000 im yetiyor da artıyor bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 23 Temmuz 2014; 0:31:47 >

• boramat kullanıcısına yanıt
    düşünce olarak aynı şeyleri yapmışız. bende aryamod da bu şekilde ayarlamalar yapmıştım ve telefon gerçekten uçuyordu. samsung uygulamarı yerine alternatiflerini yüklemiştim. telefon çok stabil ve sorunsuzdu. ama gelin görün ki. bu exynos işlemci batarya arızalanınca sapıtıyor. ondan sonra uğraş dur. romu merak ettim hangi sürüm hangi topluluk...
  • Stock rom kurup root yapsak sadece herhangi rom atmasak tw yi dondursak ardindan system tunerle gereksiz seyleri dondursak ya da tit. Backup ile, rehber gibi yavas acilan kasan uygulamalari alternatif uygulamayla degistirsek, s notu kaldirsak cok iyi performans aliriz diye dusundum sizce de iyi olur mu? Bir de kernel atsak guzelinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• anladın sen onu... bu işin sonu yok. romlar 1 hafta sonra sıçmaya başlıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigmo

anladın sen onu... bu işin sonu yok. romlar 1 hafta sonra sıçmaya başlıyor...

Ben deneyim bi yine de bisey kaybetmeyiz :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman yazaklarımı harfiyen yap...

TW. kaldıracaksan. telefonu önce nova launcher yetkilendir. ve onu kullan. daha sonra telefonun hesap makinesi takvim müzik çalar google chrome google play müzik ıvır zıvır aklına ne geliyorsa kaldırman lazım. sadece system dosyalarına dokunmayacaksın. ondan sonra telefna battery saver ve romu rahatlatacak bir kaç uygulama yazman gerekiyor. kafam bir milyon oldu ya...

yapacak oldugun işlem çok güzel olur ama dedigim gibi uygulamaları iyi silmen ve kontrol etmen gerekiyor. ona göre başla. 455.te verdigim rusya romunu kullanabilirsin. yalnız çok iyi wipe yap...
  • Güzel bir temizlik için gereksiz modül ve library dosyalarının silinmesi gerekiyor.
    Burası işin zor kısmı. ROMu pişirirken yapmak gerek. Bir çok geliştirici de bunlarla uğraşmıyor.

Mesela Samung kamerasını siliyorsunuz. Yerine google kuruyorsunuz diyelim. Kuruluma dikkat edin. çok sayıda library dosyası yüklüyor. Ama biz Samsung library dosyalarını silmedik. Ayrıca frame yine Samsung'un. Yani kısacası Samsung Romları uzun vadede yığılmaya başlıyor. Bu kesin.

Dediklerimi yapmak sa bu CM DU gibi Romları yapmakla aynı şey. Nihayetinde olay yine aynı kapıya çıkıyor. Sweet Rom o kadar hafif olmasına rağmen sayısız uygulamayı kendim yine silmiştim. Sonuç 6 ay sonra deli gibi kasılmalar... Baromat'ın tecrübesi ise ilginç. Rom un geliştiricisi iyi temizlemiş herhalde. Ama bence çok uğraşmaya gerek yok :) Bir CM DU yükleyin geçin.
  • ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    yükleyip geçtik bakalım ne olacak. bu romlar telefon seciyor kim ne derse desin. bana cm ve du lor uyuşuk geldi biraz. anlamadım gitti. mesela du da telefon menusunde tuş takımına basıyorum çıkmıyor.geri dönüyorum tekrar basıyorum ondan sonra geliyor. birde tuş kombinasyonu digerine göre ters tarafta onu biraz yadırgadım. telefon zaten büyük birde tuşlar tam tersi istikamette olunca ugraş dur. şimdi cm 10.3 kurdum onu deniyorum. kernel takviyesi yaptınız mı? şuanda kendi kerneli var üstünde.
  • benim kullandıgım rom buhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2366175

ama önceki romlarda da aşağı yukarı aynı performansı yakalamıştım

"sd maid pro" diye bir program var bu program programlarla ilişkili artık dosyaları buluyor mesela a programını sildiniz diyelim bu programın artıklarını buluyor ve

silebiliyorsuuz , sistemi temizleme vs gibi özellikleri var pro sunu bulup yükleyip bi sistem temizliği güzel olur
    bunu da deneriz ne yapalım artık mübtezeli olduk. du yu yükledim sildim. cm yi yükledim şimdi onunla takılıyorum. bu romlar uzar gider...
    Kan çıkar
  • zigmo kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam. G pro güzel telefon,bakalım zaman ne gösterecek. Ama bende telefona çok para vermek niyetinde değilim. Yazık günah.
  • micro usb to ethernet aparatini gormedi cihazim, isigi yaniyor fakat algilamiyor. yardimci olursaniz sevinirim.
    bu romun gelişmiş hali 240 dpilik olan sürümdür bilginiz olsun. romu yükledim ama bir kaç özelliği güzel fakat. 4.12 stock görüntüsü pek tatmin etmiyor. ayrıca kendi şahsi fikrim bu romun en gelişmişi aryamod v7 çünkü geliştirici vatandaş aynı. aryamod v7 yükleyenlere tavsiyem. romun komple samsung ve google playin gereksiz uygulamarından arındırmalıdır. ondan sonra tadından yenmez... bu arada 4.4 kitkat hepsini denedim. en iyisini bir kaç gün içinde açıklayacagım.
  • secooo kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben kesin kararımı verdim. zaten telefon arayışındaydım. g pro g2 çıkmadan önce lg bayinde test etmiştim ama kullanmamıştım. aklımdan gitmişti. biraz hafızamı yoklayınca tavsiye etmek istedim. açıkcası ben bu kadar iyi bir donanımı oldugunu bilmiyordum. hele ki youtube da bir çok telefonu tokatlaması. benim daha çok cezbetti. bu aynı ilk amiral gemilerin ne kadar kaliteli oldugunu gösteriyor.samsung hala n7000 nin kalitesinde telefon yapamadı. note 2 de ekran tırt note 3 kasa kalitesi hiç yok. mesela g pro ilk amiral gemi oldugu için g2 deki malzeme kalitesi dökülürken. g pro daha omurgalı duruyor. tabi ki biz n7000 severler olarak elimizdekinden vazgeçmiyoruz. inceliyoruz araştırıyoruz ve en önemlisi parmaklıyoruz...

rom destegi oldugu sürece n7000 ne devam...

• zigmo kullanıcısına yanıt
    İlk amiral gemilerinin kaliteli olduğu kesin. Galaxy S hala duruyor. Bakıyorum da şuan bile çok güzel duruyor telefon. Tek kusuru 512 MB ram
    kardeşim 4 gündür denemediğim rom kalmadı. az önce slimsaber da denedim oda pek tatmin etmedi. en stabil ve gösterişli olan sana verdiğim linkteki sony xperi romu ve cm 10.3 gibi geldi. digerlerinin çoğu aynı gibi duruyor...
  • 
Sayfa: önceki 13781379138013811382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.