Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (1379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.806
Cevap
134
Favori
1.312.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zigmo

ilk yüklemede her rom hızlı... ama asıl sorun kullanımdan sonra ki stabil olması. biraz kullandıktan sonra telefon şişmeye başlıyor. kasmalar donmalar vs vs. umarım performans alırsınız. gerekli linkleri paylaşırsanız sevinirim.

Budnan önce kullandığım DU Rom "stable" olarak yayınlansa yeridir. Cidden çok başarılı olmuş. Güzel özellikler var. Ancak şarj sorununu ben çözemedim. Bu sorunla karşılaşmayan da bir çok kişi var. Bilmiyorum belki de bataryanın eski oluşundan dolayıdır. Bir arkadaşa da yüklettim ve telefonun iphone hızında çalıştığını söyledi :) ART özellikle fark ettiriyordu. 5-6 uygulama arasında bana mısın demeden geçiş yapabiliyordum.

Sırf şarj sorununu çözemediğim için CM 10.1.3'e geçeyim dedim. Ozo Arvaladze önermişti. Yorumlara baktım netten. Bir çok kişi memnundu. Denemeye değer dedim. Zaten altı üstü bir nandroid backup alıyor ve kuruyorum. Yarım saatimi almıyor.

Linkler de burada:
    CM 10.1.3 stable:https://download.cyanogenmod.org/get/jenkins/42531/cm-10.1.3-n7000.zip
    GApps:https://goo.im/gapps/gapps-jb-20130812-signed.zip

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2610067

önceki kullandıgınız rom bu muydu? hangisi daha stabil ve özellikli?
  • quote:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2610067

önceki kullandıgınız rom bu muydu? hangisi daha stabil ve özellikli?

Bir öncekikullandığım:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2633846

DU 4.4.4 gerçekten çok güzel ve donanımlı bir Rom. Stabilite konusunda çok bir şey söyleyemem. DU'yu 4 gün kullandım sorunsuzdu.
    CM 10.1.3'ü yükleyeli 1-2 saat oluyor. Biraz geçsin üzerinden onunla da ilgili yorum yaparım. Ama ilk izlenim bunun için de çok iyi.
    Bir de güzel kernel bulursam ne ala :)

Edit: Raw kernel r2 deneyeceğim. Yorumlar herkesin mükemmel :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardicli2000 -- 21 Temmuz 2014; 19:01:41 >

romun ne oldugu 1 hafta sonra anlaşılıyor. siz gerekli kernel yükleyin 1 hafta sonra görüşlerinizi yazarsanız iyi olur. bende ona göre bir deneme yapabilirim. yoksa aryamod v7 işimi görüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigmo -- 21 Temmuz 2014; 21:17:06 >
    http://www.bilgisayarix.com/samsung-galaxy-note-n7000-android-4-4-2-kitkat-custom-rom-denemeleri-ve-karsilastirma-tablosu/

bu elamanda güzel bir araştırma yapmış. asylum denemiştim. bir yerde hata verdi bende önce ultimate sonra aryamod v7 kurdum. 4.1.2 ile 4.4. kitkat sürümlerinde aman aman bir fark var mı? ben 4.4 için erken oldugunu düşünüyorum. o yüzden rom yükle sil. artık gına geldi...

• Şu kadar diyeyim. Herhangi bir tw romdan cm roma geçerseniz eşşekten inip ata binmiş gibi olursunuz. Cm çok sade. Ekstra hiçbir logging, syncing, reporting işlemleri yok. Ekstra tanımlar yok. Telefonu yoran bloatware yok. Hız konusunda hiçbir tw 4.2.2 ya da 4.4.4 le yarışamaz. Çok rom denedim böylesini görmedim.

Benim tecrübem bu yönde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    cynamod için mi diyorsunuz bunları :D ona göre gaza geleceğim... sahura kadar vaktim var
  • secooo kullanıcısına yanıt
    Bu arada geçmiş tecrübelerimden birşeyi daha eklemek istiyorum. eğer n7000 formatında bir telefon istiyorsanız hem ucuz hemde omurgalı olsun diyorsanız. n7000 gibi dursun diyorsanız... ne dedim beeee

kalem hariç kesinlikle en iyi benzeri ve daha performanslı olan ürün LG G PRO dur. teşhirde kullandım bir süre. inanın neredeyse herşeyiyle n7000 hissi veriyor. aklınızda olsun. telefonu değişmek isteyenler hem ucuz hemde performanslı LG G PRO yu secebilir. n7000 den kopmak istemeyenlere tavsiyem ise bulabilirlerse home tuşu olmayan NOTE LTE sürümünü kullanabilirler. farkı snapdragon işlemcisi olması...

iki telefonunda örnek resimi aşağıda paylaşıyorum.
    resimdeki note 2 dir. note 2 den daha iyi bir telefondur. biraz rootla note 3 bile TOKATLAYACAĞINA eminim...

buda detaylı incelemesi... belki alabilirim...
    http://www.youtube.com/watch?v=klK3GvghQuc
    http://www.youtube.com/watch?v=ytn6m7agf2I
    not: TELEFONU BEĞENDİM. SİZ NE DİYORSUNUZ???

BURADAKİ KONUSU... BU TELEFONU ÇOK BEGENDİM YA...
    http://forum.donanimhaber.com/m_77202430/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigmo -- 22 Temmuz 2014; 2:55:26 >

• quote:

cynamod için mi diyorsunuz bunları :D ona göre gaza geleceğim... sahura kadar vaktim var

Evet her türlü aosp rom için diyorum. Cm daha sade ve özelliği azdır. Temel amacı salt android deneyimini telefona getirmek. Diğerleri bunu biraz daha zenginleştirmeyi amaçlıyor. Fakat hepsi hızlı ve güzel.

Paylaştığın linkte tablo var. Tw o tabloda 6yı geçemez o kadar yani. DU n7000 4.4.4 yükle ve iki gün kullan. Ne demek istediğimi anlayacaksın. :)
    kernel tavsiyen var mı peki???
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Durum nedir? yorumlarını bizimle paylaşır mısın?

[Rom][4.4.4][Team D.I.R.T] Dirty Unicorns v7.7 (07/07/14)
  • Ben gundemden uzak kaldim da hizli ve pratik bir rom ariyorum hangisini onerirsiniz? Bir de bende 4.1.2 uzerine bir custom rom yuklu suan, 4.4.4 custom romlarindan birini dirrkt ykuleyebilir miyim yoksa once guncelleme falan mi yaomam gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba kardeşim öncelikle hoşgeldin... sayfa 459. du 4.4.4 kitkat yükleyebilirsin. en son çıkan rusya romu 4.1.2 üzerine entegre ediyorsun. cihazın rootluysa direk recoveryden sd kart üzerinden yükleyebilirsin. bende bu gece aryamod v7 den döndüm buna. bakalım deneyeceğiz. şimdilik iyi gibi duruyor ama ilerde şişer mi bilmiyorum.

4.1.2 görsellik istiyorsan 455.sayfada detaylı anlatım yapmıştım onu harfiyen uygularsan iyi bir aryamod deneyimi yaşayabilirsin.
  • quote:

Durum nedir? yorumlarını bizimle paylaşır mısın?

[Rom][4.4.4][Team D.I.R.T] Dirty Unicorns v7.7 (07/07/14)

kurdugum günden beri kullanıyorum.
    benim kullanımımda bir sıkıntı yok.
    zaten aryamod v7 'yi senin tavsiyelerin üzerine kurmuştum bir denemek için ondan öncede
    şuan kullandığım romu yapan kişilerin Asylum Omni 4.4 'ünü kullanıyordum.
    extra kernel falan kurmuyorum ben üzerindeki standartla kullanıyorum. 10 günü geçmiştir.
    tek sıkıntım benim camera ile ilgili bazen foto çekerken resetliyor telefon ama tw lerdede yapıyor. muhtemelen camera ölüyor yavaş yavaş benim :(
  • quote:

kernel tavsiyen var mı peki???

Telefon, raw kernelle daha serin çalışıyor. Deep sleep sorunu da yok.
    Açıkçası öneririm. ama stock kerneli kullanan bir çok kişi oldukça memnun. Nihayetinde DU içindeki kernel de custom kernel :)
  • Ben G pro 2 yi beklemiştim aslında. Ama ülkemize gelmedi nedense. Telefon güzel fakat Note'u değiştirirsem daha güncel model düşünürüm.
    Birde benim anlamadığım bu Koreliler sanırım aralarında anlaşıp arayüzü öyle tasarlıyorlar. LG'nin arayüzüyle Samsung'un arayüzü bana nedense hep aynı gelmiştir. İkonlar dahi birbirine çok yakın.

Bu arada banada zorla tekrar rom kurdurtacaksınız ne güzel bugün tam 1 ay olmuştu telefonumu rahatsız etmeyeli ama 4.4.4 dediniz Cm dediniz canımı çektirdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secooo -- 22 Temmuz 2014; 14:04:15 >
  • 4.4. romları direkt yükleyemezsiniz. İlk önce kernel olarak raw kernel yükleyip daha sonra yüklemek istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.
  • Bende gaza geldim kurdum bakalım. şuanda gapps yükledim. esktra birşey kurmadım. seri geldi. aryamod da böyleydi çok seriydi. sonra hantallaştı.sonra bir ışık gördüm dedi,sonra ayaklarımı hissetmiyorum dedi. sonra baktım donmuş
    romda bir kaç sıkıntı var farkettim ama tam tecrübe edemedim. mesela titanium backup geri yüklerken. system uı hatası aldım. tekrar sıfırdan kurulum yaptım.

g pro bence kafi derecede yeterli bir ürün. ekstra paralar vererek parayı çöpe atmaya gerek yok. ayrıca g pro 2 6 inc ekran var 5.3 ekranı zor taşıyoruz. 6 yı tahallül edemiyorum
    g pro bana göre n7000 den sonra geçilebilecek en iyi telefonlardan biri. hem ucuz hemde kaliteli. g2 note2 - 3 s4 s5 vs telefonlardan daha iyi bilginiz olsun. özellikle ekranını araştırın.

gerekli dosyaları edindikten sonra. 20 dk içinde kurulumu yaptım. şuanlık bir sıkıntı yok. arkadaşın ekledigi kerneli kurdum. ama şunu söyleyeyim. romda ciddi sorunlar var fakat ben tespit edemedim

ama şimdilik gayet başarılı ve stabil oldugunu söylemem gerekiyor. ve aryamod kadar özellikli bir rom hatta görselik biraz daha üstün. performansa girmiyorum. o 1hafta sonra belli olur. yalnız şunu farkettim.
    evim zemin katta ve aryamod v7 de telefonda şebeke problemi vardı. sürekli turkcelli arıyordum telefon çekmiyor diye. bu romu yükleyince şebekesi çekmeyen yerlerde 3g modunda bile çekmeye başladı. şarjı gayet başarılı geldi. ama ilk izlenimleri gayet iyi. hele ki şebeke sorunu beni çok tatmin etti.

grup mesajı yaptım. mesaj kirliligi olmasın

• @secoo: Kur hocam kur. CM ve 4.4.4 candır

@zigmo: Bütün xda forumlarında Titanium bakcup tan geri yükleme yapmayın diyorlar. Ben hiç SystemUI hatası almamıştım. Uygulamaları marketten kuruyorum sonra sadece veri geri yüklüyorum. Yine de bazı uygulamalar sorun çıkartabiliyor. Sonra da wipe cache ve wipe dalvik-cache yapıyorum. Bu sayede bir çok sorunu önceden engelliyorum herhalde. Bir de Geliştirici seçeneklerinden çalıştırıcıyı ART seçerseniz çok seri oluyor alet.

Yeni telefon konusuna gelecek olursak;

Almanya'da yaşıyorum. G3 M8 S5 Note3 vs ne kadar yeni çıkan telefon varsa ilk buraya geliyor. 20 Haziran'da raflarda diyorlar harbiden öyle. TR'ye iki ay sonra geliyor . Ben de bu avantajı kullandım. Gittim hepsini inceledim.

S5: Bence hayal kırıklığı. Tek güzel yanı ekranı. S4 daha çekici duruyor. Arayüzçok reknli ve saçma geldi nedense ki TW'yi severim.

G3: İnanmazsınız arayüz kasıyor. Yok artık dedim. Çok dikkat ettim. Ama hazır değil telefon. Ki galiba büyük bir güncelleme almış. Belki şimdi biraz daha düzelmiştir.

M8: Arayüzü iPhone'dan hızlı tek android telefon olabilir. Her şey anlık. Kasılma sıfır. Kullananlar da şişme olmuyor diyor. Ama arayüz berbat arkadaş. Tek kelimeyle öyle. Nerdesiniz o bile belli olmuyor. Bir de Allah aşkına kaç telefonda uygulama çekmecesi yukarıdan aşağıya kayıyor. Alıp Nova yükleyeceksem ne esprisi kaldı yeni telefonun.

Z2: Bence en büyük eksikliği Z1 e benzemesi. Ayırt etmesi çok zor. Ama yadırgamıyorum. Tercih meselesi. iPhone için de aynı durum geçerli. Kasa biraz kalın. Ekran da diğer hiçbir telefonla yarışamaz. Vasat denebilecek düzeyde.

Note 3: Tekeklimeyle en iyi telefon. Eksiği yok. Nokta. TW dahi kasmıyor. Nokta. Kalem reklamlardaki gibi çalışıyor. Nokta. Ram temizliyorum 57 uygulama kapatıldı diyor. Buna rağmen temizlemeden önce 700 mb ram de alan boş. TW'ye geri dönüyorum. Yeniden çizilmiyor. 15 tane uygulama aynı anda ram de açık kalabiliyor. İlk açılışta bizim Note cidden iyi ama 5 taneden fazla uygulamayı ram de tutamıyor. Bu kadar verimli başka telefon görmedim. Hayatı kolaylaştırıcı. Ekran vs her şey yerli yerinde. Nokta, nokta, nokta.

Kısacası, yeni telefon alacaksanız tek tercihiniz Note 3 olsun. Hala Almanya'da 550 Euro'ya satılıyor. O kadar çok satılıyor olacak ki stoklarda şu an yok....

Öyle işte

backup olayına hiç dikkat etmedim. direk ugulama yedegi aldım. zaten pekte birşey yoktu. telefon tavsiyene katılıyorum. ama atladıgın nokta note 3 ekran dpi teknolojisine göre çok düşük. g pro yuda note çok benziyor diye tavsiye ettim. ve ekranı inanılmaz iyi kalitede. tabi tercih meselesi. note 3 bende begenirim. ama malzemeden çalmışlar biraz kasası hiç güvenilir gelmiyor. note neredeyse 20 defa 1.5 metre yükseklikten düşürdüm. bir gün direk ekran üstüne öyle bir düştü ki anlatamam. 15 kattan intihar eden biri gibi düşünün :D dedim ekran kırıldı kesin kırıldı dedim...
    çıkan ses onu diyordu çünkü :D ama bismillah deyip yerden kaldırdım. baktım hiç birşey yok. şaşırdım açıkcası yuh dedim. bu kadar saglam mı olur bir telefon. note 3 böyle birşey olsa ekran kesin gitmişti. iyi telefon güzel telefon ama bana göre saglam degil. ve çok kişi gördüm bir düşürmeye ekranı paramparça eden

bu arada 4.4 gayet başarılı ama birde nandroid yedek alsaydık iyiydi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigmo -- 22 Temmuz 2014; 16:59:25 >

• 
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.