Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (1156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.806
Cevap
134
Favori
1.312.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11541155115611571158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FrenchPress

quote:

Orijinalden alıntı: Lav

4.1.2 ye geçtikten sonra hard format kodunu girince hiç bir işlem gerçekleşmiyor.
    Konu hakkında bilgisi olan var mı?

4.1.2 ye geçtikten sonra WIPE/FORMAT işlemi YAPMAYIN!!!! diye 1000 defa yazdık.

4.1.2'ye geçmeden önce yapacaksanız yapın, geçişten sonra yapılan wipe'lar stabilite ve hız problemlerine sebep oluyor.

Yorum için tşk.ler hocam.
    Zaten ortada gerçekleşen bir format/wipe işlemi yok.
    4.1.2 den sonra format kodu herhangi bir işlem gerçekleştirmiyor benim cihazımda.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

quote:

Orijinalden alıntı: 67delikan67

selam arkadaslar klonlı ımeı note n7000 kullanıyorum fakat 2.3.6 ben bunu yukseltmek ıstoyorum arkadasım az once sakın yapma ımei gider dedi.. Bu konuda bılgısı olan lutfen yardımcı olabılırmı.. NAsıl 4.1.2 yuklerım yuklersem ımei gıdermı?

Dediğin IMEI gitme olayı S3,S3 ve Note II'lerde oluyor. Bende klon IMEI'li Note kullanıyorum, telefonu aldığımda ICS 4.0.3 vardı telefonda. ODIN ile 4.1.2 kurdum hiçbir sorun olmadı.

Forumda 2-3 arkadaş daha var klon IMEI'li kullanan onlarda 4.1.2 yükledi onlarında IMEI sorunları olmadı.

Yani IMEI gitmez.

2 mesaj üstte anlatımı paylaştım ben öyle yaptım memnunum.

Insanları yanlış bilgilendirip durma!!!!!

KLON/ÇAKMA olmayan IMEI bile ROM YUKLEME, KERNEL YÜKLEME, ROOT YAPMA gibi işlemler sırasında bazı sebeplerden SİLİNEBİLİR.!!!!!
    KLON/ÇAKMA IMEI'de bu risk daha da fazladır.

Yapılması gereken IMEI'nin silinmesi durumunda kullanmak üzere, ROOT explorer ile EFS klasörünün backup'ını almaktır.

hocam yapmayayımmı ne onerıyorsunuz lutfen eger imei gıderse bırdaha ımeı attıramam.

• yapıyorum sımdı ozaman İnsallah bır sorun olmaz hadı hayırlısı..
  • Kalemi internet üzerinden en ucuz hangi siteden alabilirim?
  • quote:

yapıyorum sımdı ozaman İnsallah bır sorun olmaz hadı hayırlısı..

Yaptınız mı hocam ?
  • hocam kesınlıkle gıtmıyor orjınal alman surum yukledım odın ıle hıc bır sorun yok hala klonlu imei duruyor tesekkur ederım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syc34 -- 15 Nisan 2013; 21:50:05 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

selam arkadaslar klonlı ımeı note n7000 kullanıyorum fakat 2.3.6 ben bunu yukseltmek ıstoyorum arkadasım az once sakın yapma ımei gider dedi.. Bu konuda bılgısı olan lutfen yardımcı olabılırmı.. NAsıl 4.1.2 yuklerım yuklersem ımei gıdermı?

Dediğin IMEI gitme olayı S3,S3 ve Note II'lerde oluyor. Bende klon IMEI'li Note kullanıyorum, telefonu aldığımda ICS 4.0.3 vardı telefonda. ODIN ile 4.1.2 kurdum hiçbir sorun olmadı.

Forumda 2-3 arkadaş daha var klon IMEI'li kullanan onlarda 4.1.2 yükledi onlarında IMEI sorunları olmadı.

Yani IMEI gitmez.

2 mesaj üstte anlatımı paylaştım ben öyle yaptım memnunum.

Insanları yanlış bilgilendirip durma!!!!!

KLON/ÇAKMA olmayan IMEI bile ROM YUKLEME, KERNEL YÜKLEME, ROOT YAPMA gibi işlemler sırasında bazı sebeplerden SİLİNEBİLİR.!!!!!
    KLON/ÇAKMA IMEI'de bu risk daha da fazladır.

Yapılması gereken IMEI'nin silinmesi durumunda kullanmak üzere, ROOT explorer ile EFS klasörünün backup'ını almaktır.

hocam yapmayayımmı ne onerıyorsunuz lutfen eger imei gıderse bırdaha ımeı attıramam.

Yap sen hocam fazla bilmişlere bakma, IMEI'in gitmeyecek. Giderse bütün forumun önünde diyorum ben telefonumu yollayacam sana. GİT ME YE CEK.

Saygılarımla... Sayın @Pritt31

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilmi fatih -- 15 Nisan 2013; 22:22:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gobidigo

Kalemi internet üzerinden en ucuz hangi siteden alabilirim?

http://www.pdateknoloji.com/Samsung-Aksesuarlari/Samsung-N7000-Galaxy-Note-Aksesuarlari-7430#7442

bir de basarı servislerinden fiyaat almak lazım
  • bazıları xda da yazmayan hiçbir şeye inanmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar. JB 4.1 'e geçtikten sonra SMS geldiğinde bilgi çubuğunda sadece SMS geldi diye bir mesaj görünüyor. Oysa daha önce mesajın içeriği de okunabiliyordu. Özellikle banka giriş şifreleri geldiği zaman hiç mesajı açmadan içeriğini okuyabiliyorudm.
    Herkeste durum aynı mı? Bunun bildiğiniz bir ayarı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftv

merhaba arkadaşlar. JB 4.1 'e geçtikten sonra SMS geldiğinde bilgi çubuğunda sadece SMS geldi diye bir mesaj görünüyor. Oysa daha önce mesajın içeriği de okunabiliyordu. Özellikle banka giriş şifreleri geldiği zaman hiç mesajı açmadan içeriğini okuyabiliyorudm.

Mesaj ayarlarında mesajı önizleme var dostum oradaki tiki işaretle eskisi gibi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisipahi

quote:

quote:

quote:

quote:

bazıları xda da yazmayan hiçbir şeye inanmıyor.

İlaçların prospektüslerinde yazan yan etkiler binde 1ler 2ler seviyesinde ortaya çıkan etkilerdir.
    Binde bir iki bile olsa BİR RİSK varsa insanların bu konuda dikkatinin çekilmesi gerekir.

Aksi taktirde bir evde toplanmış salak salak birbirinin ilacını deneyen yaşlı kadınlardan farkımız kalmaz.

"Ay ben bunu kullandım çok iyi geldi, kaynım da da ise yaradı" muhabbeti kadar saçma yaşamak isteyenler varsa onu bilemem.

Oksijene yazık etmeyelim.

Xda veya abc tek bir sitede tek bir vaka bile varsa "ben yaptım birsey olmadı sen de yap birşey olmaz" demek başkasına gereksiz risk aldırmaktır.

sana ne ki bundan. riski alan düşünsün. aklı mantığı var herkesin. gözü yemeyen yapmaz. cihazın parasını sen mi verdin? hem adam bişey olursa ben telefonu vericem dedi...
    edebiyat yapma hadi git xda yı eşele.

Blöf yapmak kolaydır.

Konuyu riskleri tam bilmeyen birisine tavsiye verirken, sorunluluk duygusu ile hareket etmek gerekir.

Birisi çıkıp 4.0.3 veya 4.0.4 de stoğu kernel de wipe yapın birşey olmaz derse sizi bilmem ama ben "hass... ordan" derim.size de tavsiyem budur.

Bu arada neden anti-frenchpress olmak yerine kendiniz olmaya çalışmıyorsunuz. Kişiliğiniz üzerinde bu kadar etkili olmak istemem.
    Kendinize bir tane edinin yaşınız gelmiş bence.

Keşke herkes xda yı eşelese de yaktığı oksijene yazık etmese.

Daha önce de söyledim ben developer/geliştirici değilim user /kullanıcıyım, o yüzden de var olan bilgiyi kullanıyorum, bundan da gocunmuyorum çünkü en azından okuma yazma bilgimi adam gibi kullanıyorum

Size de tavsiye ederim..

şimdi sana da IMEI gider diyerek yanlış bilgi verdiğin için aynını söylemek lazım öyleyse.

"IMEI gider" DEMEDİM! !
    "Gidebilir" dedim aradaki farkı umarım anlayabilir durumdasınız.

Bir de tavsiye birşeyin birisinin "anti"si olmak çok acınası bir durumdur.

Kendiniz olun, ancak o zaman gıcık olsanız da doğru söyleyene "doğrusun" diyebilirsiniz ego nuz acı çekmez. Kendinizi ezik hissetmezsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardlove_72

quote:

Orijinalden alıntı: yusuftv

merhaba arkadaşlar. JB 4.1 'e geçtikten sonra SMS geldiğinde bilgi çubuğunda sadece SMS geldi diye bir mesaj görünüyor. Oysa daha önce mesajın içeriği de okunabiliyordu. Özellikle banka giriş şifreleri geldiği zaman hiç mesajı açmadan içeriğini okuyabiliyorudm.

Mesaj ayarlarında mesajı önizleme var dostum oradaki tiki işaretle eskisi gibi olur

Teşekkür ederim dostum.
  • yahu bırakın tartışmayı s advance ımı satıp buralara gelmişim nasıl karşılıyorsunuz adamı böyle şaka bir yana herkes yararlı olmak için uğraşıyor sağolun cümleten
  • Diyafram ve Enstantane Ayarı yapabilen bi program var mı ? veya Note cihazımızın kamerasıyla nasıl Diyafram ve Enstantane Ayarı yapabilir miyiz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drzeke

Diyafram ve Enstantane Ayarı yapabilen bi program var mı ? veya Note cihazımızın kamerasıyla nasıl Diyafram ve Enstantane Ayarı yapabilir miyiz acaba ?

Google play de "manuel camera" diye aratın

• quote:

quote:

Diyafram ve Enstantane Ayarı yapabilen bi program var mı ? veya Note cihazımızın kamerasıyla nasıl Diyafram ve Enstantane Ayarı yapabilir miyiz acaba ?

aradım manuel camera diye bi program yok. programın adı mı manuel camera yoksa manuel camera özelliği olan bi uygulamam mı arayım ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aradım manuel camera diye bi program yok. programın adı mı manuel camera yoksa manuel camera özelliği olan bi uygulamam mı arayım ?

İkincisi

hocam bilginize birikime tecrübeye saygım var da herhangi bi mesaja cevap vermek zorunda değilsiniz sanki zorla cevap vermiş gibi tek kelimelik cevap verecekseniz hiç cevap vermeyin daha iyi. Diyafram ve enstantane gibi 2 terimi kullaniyorsam fotoğraf konusunda az buçuk bilgim var ki soruyorum laf olsun diye yok birincisi değil ikincisi gibi gecistirilmek için sormadım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İkincisi

hocam bilginize birikime tecrübeye saygım var da herhangi bi mesaja cevap vermek zorunda değilsiniz sanki zorla cevap vermiş gibi tek kelimelik cevap verecekseniz hiç cevap vermeyin daha iyi. Diyafram ve enstantane gibi 2 terimi kullaniyorsam fotoğraf konusunda az buçuk bilgim var ki soruyorum laf olsun diye yok birincisi değil ikincisi gibi gecistirilmek için sormadım

https://play.google.com/store/search?q=Manuel+camera&c=apps

• Arkadaşlar sizin kaleminiz dokunduğunuz an telefon algılıyor mu yoksa bastırmanız mı gerekiyor? Benimki bastırmadan algılamıyor sanırım kalem bozulmuş. Eğer sizde de bastırmak gerekiyorsa hiç kalem almayayım boşuna
  • 
Sayfa: önceki 11541155115611571158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.