Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.806
Cevap
134
Favori
1.312.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

kalemi word excell gibi uygulamalarda yazı yazmak için kullanabiliyormuyuz? mesela ben kalemle "araba" yazdığımda onu tuşlara basılarak yazılmış gibi belgeye aktarıyormu?
    androidde oto filtre özelliğini kullanabildiğimiz bir excell varmı?

Tabiki var. Hem de heryerde... ...

Önemli olan klavye ayarlarından "Giriş dili" Türkçe seçeneği olmalı...

El yazısını kalemiyle başarılı algılıyor...

Aynı ayarlar kısmında ise "Kalem algılama" seçeneği var açıklaması da şu : "Kalem algılandığında el yazısı pedini göster "

El yazısı başarılı bir şekilde algılıyor...

Genel olarak kalem ince ayarları var işte yeri :

Ayarlar>Dil ve klavye>Samsung tuş takımı>

Burda "Giriş dili" Türkçe seçili olmalı...

"kalem algılama" seçili olmalı...

"El yazısı ayarları" na gidilirse kalem ayarlarının tamamını göreceksiniz...

Algılama tipi , Algılama süresi, kalem kalınlığı kalem rengi ve ilginç olan "Hareket kılavuzu" dur.. Bu özellik çok faydalı ve bazı şekiller ile silme gönderme enter vs.. komutlar atanmıştır.. Hepsine göz atılmalı ki kalemin avantajları görülsün...

"Kılavuz" dikkatlice okunmalı...

Birçok dil aynı anda kullanabiliyorsunuz yani kalemler Türkçe İngilizce Rusça aynı anda algılamaktadır...

Kalem ayarlarında algılama tipi strok seçilirse bastırıldığında veya hafif bastırıldığında kalın veya ince yazma özelliği kazanacaktır. Yani basınca duyarlı bir kalem

Kalem uygulamasının sürüm bilgisi (hakkında) resim olarak paylaşıyorum

Sevgili @smart1978 ;

Bir önceki sayfa da bir kaç sorum vardı ve kalem ile ilgili olanı detaylı bir şekilde açıklamışsınız, çok teşekkürler.

Sizin kalem ile ilgili kullandığınız ayarlar nelerdir acaba ?
    Mesela bir ayar da 100 ms den başlayan bölüm var, anladığım kadarı ile kalemin tepki süresi...
    Sizce bu ne olmalı ?

Ve bir kaç sorum daha olacak izninizle...

* eposta bölümünde emailleri tek tek silip yani seçip çöpe yolluyoruz ama çöpdekileri tek bir seçme ile yani hepsini seç ile bir anda silemiyoruz.
    Bunun bir yolu var mı?

* cihazın ana ekranında iken cihazı yan döndürdüğümüzde ekran ana ikonları yan dönmüyor.
    Bunun bir yolu var mı?

Cevap ve yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Saygılarımla...

• Aşağıdaki adreste Galaxy Note un tüm bileşenlerin model numarasına kadar listesi çıkartılmış :

http://www.engadget.com/2011/10/28/behind-the-glass-a-detailed-tour-inside-the-samsung-galaxy-note/

Kalemin sensörü : Wacom E-Pen G5SP yazılı... Bu model hakkında pek bir bilgi bulamadım..

Tepki süresi en yüksek ve en düşük seçimde nasıl bir sonuç veriyor ayrıntılı hassas testler yapılmalı... Üzgünüm... Başka Galaxy Note kullanıcısı bu testler dikkatlice pekala yapabilir...

Ayrıca bu tip kalelerin tepki süresi düşük olduğunda tepki süresi kısa olacağını ama hasas işlemlerde doğruluk payının düşük olacağı fikri oluştu. Bu yüzden olacak ki fabrika ayarı değerleri orta seviyede yapılmış ...

Yani hassas çizim seçim vs.. işlerinde tepki süresi yüksek seçilmesi uygun olacağını düşünüyorum...

Bu konuda kesin bir bilgim yok yanlış bilgilendirme olmasın... İfadelerimin teyid için bu tip kalemleri ayrıntılı kullananlara sorulmalı..

Baskı seviyesi kaç kademe destekliyor onu da bulamadım.. Piyasa 512 1024 gibi üst değerler var...

e-postaların çöpte biriktiğinde topluca silinmesi seçeneği yok... Alternatif mail programlarına bakmak gerekiyor...

Cihazın ana ekranının döndürülmesi bildiğim kadarıyla Galaxy Note için başarabilen yok... Yani Samsung orjinal Touchwiz arayüzünün modifiye edip aktifleyebilen ŞİMDİLİK yok...

Ayrıca hatırlatmak gerekir :

Tavsiye :

Samsung kendi mail programında arayüzü ve mesajların arkaplan rengi siyah seçilirse pil tüketimi epey azalacaktır... Bu özellike asde AMOLED türevli ekranlılarda fayda gösterir...

LCD test için *#0*# tuşlanması kafi... Bu testleri yaparak donanımsal sorun varsa belli olacaktır.. Özellike satın alındığında satın aldığınızyerde yapmanız gereken ilk iş LCD TEST olmalı...
     ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 5 Aralık 2011; 8:20:50 >

• quote:

Aşağıdaki adreste Galaxy Note un tüm bileşenlerin model numarasına kadar listesi çıkartılmış :

http://www.engadget.com/2011/10/28/behind-the-glass-a-detailed-tour-inside-the-samsung-galaxy-note/

Kalemin sensörü : Wacom E-Pen G5SP yazılı... Bu model hakkında pek bir bilgi bulamadım..

Tepki süresi en yüksek ve en düşük seçimde nasıl bir sonuç veriyor ayrıntılı hassas testler yapılmalı... Üzgünüm... Başka Galaxy Note kullanıcısı bu testler dikkatlice pekala yapabilir...

Ayrıca bu tip kalelerin tepki süresi düşük olduğunda tepki süresi kısa olacağını ama hasas işlemlerde doğruluk payının düşük olacağı fikri oluştu. Bu yüzden olacak ki fabrika ayarı değerleri orta seviyede yapılmış ...

Yani hassas çizim seçim vs.. işlerinde tepki süresi yüksek seçilmesi uygun olacağını düşünüyorum...

Bu konuda kesin bir bilgim yok yanlış bilgilendirme olmasın... İfadelerimin teyid için bu tip kalemleri ayrıntılı kullananlara sorulmalı..

Baskı seviyesi kaç kademe destekliyor onu da bulamadım.. Piyasa 512 1024 gibi üst değerler var...

e-postaların çöpte biriktiğinde topluca silinmesi seçeneği yok... Alternatif mail programlarına bakmak gerekiyor...

Cihazın ana ekranının döndürülmesi bildiğim kadarıyla Galaxy Note için başarabilen yok... Yani Samsung orjinal Touchwiz arayüzünün modifiye edip aktifleyebilen ŞİMDİLİK yok...

Ayrıca hatırlatmak gerekir :

Tavsiye :

Samsung kendi mail programında arayüzü ve mesajların arkaplan rengi siyah seçilirse pil tüketimi epey azalacaktır... Bu özellike asde AMOLED türevli ekranlılarda fayda gösterir...

LCD test için *#0*# tuşlanması kafi... Bu testleri yaparak donanımsal sorun varsa belli olacaktır.. Özellike satın alındığında satın aldığınızyerde yapmanız gereken ilk iş LCD TEST olmalı...

Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler...

Daha önce de Android tabanlı cihazlar kullandığım için özellikle mesaj ve e-posta bölümün de sizin de dediğiniz gibi arka plan ve duvar kağıdı rengini hep siyah yaparım, pil tasarrufu için.

* e-posta çöp kutusunu topluca temizleme için de bir araştırmaya gireyim, bakalım bunu yapabilen yazılım varmı ?

* ana ekranı yan yatırma olayı da varsın olmasın şimdilik :)

Saygılarımla...

• benide eklermisiniz dartyden aldım
  • kılıf çeşidi fazla olan alabileceğimiiz bir site var mı arkadaşlar lütfen yardım
  • Dostum yaz benide cumartesi dartyden aldim bende
  • beni ekler misiniz..

herkese hayırlı olsun, almak isteyen herkese allah nasip etsin diliyorum..
  • BENİ DE EKLEYİN KULUBE;ÖZKAN AYVAZ
    HERKESE SELAMLAR...
  • Arkadaşlar "Why The Samsung Galaxy Note Is Perfect! (3D UI) " bu videoda ki 3d menüde neyin nesi acaba.
  • Arkadaslar Selam,

Beni de ekleyin :)

Caanim Nexus one imi satip, Note aldim, 1 haftadir kurcaliyorum, alet nefis.
    baslikta yazilanlari cok detayli incelemedim ancak, alete usb flash disk baglayabiliyorsunuz, bu muazzam bir olay. (ntfs yemiyor fat32 olacak)

usb klavye mouse vb arabirimleri de goruyor direk.

Ben offline haritasi olan kolay bulunan bir Navigasyon programi ariyorum, eski telefonumdaki Igo ekranin bir kisminda cikiyor, onerebileceginiz guzel temiz bir nav aplikasyonu var midir?
  • Bence ilk mesajin daha fazla zenginlestirilmesi gerek mesela duvarkagitlarini nerden indiriyor arkadaslar o siteler mesela kullanip cok begendigi programlar cizimle alakali guzel bulduklari programlar olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet nexus

Arkadaslar Selam,

Beni de ekleyin :)

Caanim Nexus one imi satip, Note aldim, 1 haftadir kurcaliyorum, alet nefis.
    baslikta yazilanlari cok detayli incelemedim ancak, alete usb flash disk baglayabiliyorsunuz, bu muazzam bir olay. (ntfs yemiyor fat32 olacak)

usb klavye mouse vb arabirimleri de goruyor direk.

Ben offline haritasi olan kolay bulunan bir Navigasyon programi ariyorum, eski telefonumdaki Igo ekranin bir kisminda cikiyor, onerebileceginiz guzel temiz bir nav aplikasyonu var midir?

Açıkçası IGO nun üzerine alışamadım ama SYGIC tam ekran sorunsuz çalışıyor.

Ama bende mi sorun yoksa SYGICin adres bulmasında mı bilemeyeceğim, geçtiğimiz haftasonu benim yazdığım Polonezköyde ki bir adresi namümkün bulamadım.

IGO o küçük ekran boyutu ile eliyle koymuş gibi buldu :)

Tek isteğim, 1280x800 ekran çözünürlülüğün de açılabilen bir IGO :))

Saygılarımla...

• Ben aldım çok memnunum tam bana göre bir telefon büyüklüğü ekranı çözünürlüğü özellikle hızı mükemmel benim gözümdeki en iyi telefon :P note kullandıktan sonra diğer telefonlar çok etkileyici gelmiyor bana göre ..sıkıntıları her telefonda olduğu gibi batarya ve eski oyunlarımın ekrana sığmaması başka bi derdi yok,kiesten güncelledim yeni versiyona gayet güzel kalemi hiç ayar yapmadan kusursuz algıladığını söyleyemeyeceğim hani çok iyi ama kusursuz değil ama bi telefon için yeterli..

Benim note kullanıcılarına şormak istediğim şu siz ekran koruyucu kullanıyor musunuz?karar veremedim taksam mı takmasam mı gorilla glas sonuçta (gerçi bugün yabancı internet sitesinde 100de100 gorilla glas olmadığını hatta gorilla glas üretici firma olan
    Corning'in resmi sitesindede yazmadığını gördüm sanırım 100de50 kore firması 100de50 gorilla glas işiymiş ne kadar doğru bilmiyorum ) ufacık bi çizik olsa insanın canı sıkılıyor olur mı ki note da karar veremedim

Not:Note u olan arkadaşlardan birşey rica edeceğim oyunlar ekrana sığacak mı sığmayacak mı diye denerken işte resim attım müzik attım video falan derken hafızasını baya bi kirlettim karıştı herşey birbirine o yüzden fabrika ayarlarına aldım usb belleği de biçimlendirdiğim için orjinal video resim ve müziğide gitti bunları bana atabilecek bir arkadaştan rica ediyorum immoby@hotmail.com a bir dosya içinde mail olarak gönderebilirse çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocopopsjohny -- 5 Aralık 2011; 20:01:22 >

• ekran koruyucu şimdilik kullanmıyorum... Dikkatli kullanılırsa ekran koruyucuya gerek kalmaz... Ekran koruyucular tonlarda sapmalar yaratıyor... İyi bir kılıf kafidir...

Gorilla Ekran %50 filan değil... Sonuçta cam kısmı safir kristal değil...

Ayrıca şu NTFS desteği SGS2 de resmi olmayan işlemler varmış ... Galaxy Note için bir şekilde çıkartılır.
  • quote:

ekran koruyucu şimdilik kullanmıyorum... Dikkatli kullanılırsa ekran koruyucuya gerek kalmaz... Ekran koruyucular tonlarda sapmalar yaratıyor... İyi bir kılıf kafidir...

Ayrıca şu NTFS desteği SGS2 de resmi olmayan işlemler varmış ... Galaxy Note için bir şekilde çıkartılır.

şimdi hocam ben ekranı gorilla diye aldım gorilla mı değil mi tam anlayamadım ne demek şimdi %50 gorilla falan komik geldi %50 gorillaysa diğer %50 ney :)????
    Ben mat ekran koruyucu kullanıyorum kılıf olmadığı için 7 dolara hongkongda taktırdım güzel de yapıştı ama ekran karanlık biraz memnun değilim sgs2 de ekran koruyucu yoktu ve renkler olaganüstüydü. Bu kılıflar bi çıksa da kullansak ağız tadıyla.

• Arkadaslar bende note kullanicisi oldum artik aranizda olmak cok guzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakanonur

quote:

ekran koruyucu şimdilik kullanmıyorum... Dikkatli kullanılırsa ekran koruyucuya gerek kalmaz... Ekran koruyucular tonlarda sapmalar yaratıyor... İyi bir kılıf kafidir...

şimdi hocam ben ekranı gorilla diye aldım gorilla mı değil mi tam anlayamadım ne demek şimdi %50 gorilla falan komik geldi %50 gorillaysa diğer %50 ney :)????
    Ben mat ekran koruyucu kullanıyorum kılıf olmadığı için 7 dolara hongkongda taktırdım güzel de yapıştı ama ekran karanlık biraz memnun değilim sgs2 de ekran koruyucu yoktu ve renkler olaganüstüydü. Bu kılıflar bi çıksa da kullansak ağız tadıyla.

Şimdi şöyle zaten bu benim iddaam değil ben 100de100 gorilla glass değildir efendim demiyorum bugün araştırmalarımın sonucu bu
    gorilla glass teknolojisini zaten corning firması üretti ama galaxy note da corning ve samsungun korede hassas cam yapan ortak iştirak eden firmayla beraber üretilmiş camları
    o yüzden %50 yani tamamen corning yapmamış

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list

bu verdiğim link gorilla glass ın üreticisi firmanın tamamen kendinin ürettiği markaların listesi

görüldüğü gibi ace , s , s2 var ama note yok ..

bu arada şu orjinal resim videoları atsanız çok sevinicem:)

• quote:

Orijinalden alıntı: tylnzgr

quote:

quote:

Şimdi şöyle zaten bu benim iddaam değil ben 100de100 gorilla glass değildir efendim demiyorum bugün araştırmalarımın sonucu bu
    gorilla glass teknolojisini zaten corning firması üretti ama galaxy note da corning ve samsungun korede hassas cam yapan ortak iştirak eden firmayla beraber üretilmiş camları

bu verdiğim link gorilla glass ın üreticisi firmanın tamamen kendinin ürettiği markaların listesi

Madem vermişsin yazının başlarında şu alıntıda herşey ortada :

"Due to customer agreements, we cannot identify all devices that feature Gorilla Glass. Your favorite device may include Gorilla Glass, even if you don’t see it listed. Ask your manufacturer or retailer to learn more."

Görüldüğü gibi o liste kesin veya güncel değil...

• kesin değil yazıyor fakat samsungun resmi sitesindede özelliklerde gorilla glasstan bahsedildiğini göremiyorum

http://www.samsung.com/global/microsite/galaxynote/note/spec.html?type=find

keşke ben yanılsam bende note kullanıyorum

bu arada bende telefon ilk geldiğindede fabrika ayarlarından sonrada kullanılabilir dahili alanı 11 gb görüyor sistem 5 gb kaplıyor mu yoksa bendemi sıkıntı var?

birde samsung ım ' i göremedim bu üzdü beni msn messenger falan marketten arayacağız artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocopopsjohny -- 6 Aralık 2011; 1:22:44 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tylnzgr

quote:

quote:

Madem vermişsin yazının başlarında şu alıntıda herşey ortada :

"Due to customer agreements, we cannot identify all devices that feature Gorilla Glass. Your favorite device may include Gorilla Glass, even if you don’t see it listed. Ask your manufacturer or retailer to learn more."

Görüldüğü gibi o liste kesin veya güncel değil...

Bence cok takilmayin bu gorilla glass olayina, sonucta bu alet piyasadaki cogu telefona gore boyut olarak farkli, dolayisi ile, cam uretimi ile ilgili, ellerindeki ana parcanin boyutunun, piyasadaki modellere endeksi olarak uretilip en az fire verebilecek sekilde oturmus bir sistemleri olabilir, atiyorum samsung corning aldigi fiyattan memnun kalmamismis, baska bir firmayi da isin icine sokmustur vs. Ancak Galaxy serisi gibi urun cikartan bir firma, deli gibi PR yapip, feature ettikleri note gibi bir alet icin, bir sekilde cozmuslerdir. Yani mal satildiktan 1 ay sonra sagdan soldan iphone 4 de oldugu gibi "cami kirildi-cizildi" gibi argumanlarla islerini riske atmayacaklardir. Kaldi ki bu adamlar S ve S2 de dayaniklilik anlaminda sinifi gecmislerdir nazarimda.

Su videoyu gormustur sanirim cogu kisi.
    http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

Bir de gorilla glass %50 ibaresi nerede gecti bilemiyorum ancak, bu tanim genelde telefonun body sinin yuzdesi olarak kullanilmistir. Yani cam iphone daki gibi hem on hem arkada degil sadece on tarafta, karkas govde atiyorum mgnezyum alasim o da %30 olsun kalani plastik vs.vs. gibi.

Sakinan goze cop batar. telefonu ilk alinca boyle bir ustune titriyor insan malum, aradan 6 ay gecince, kilifsiz ic cebe arka cebe atip cikicaz, masaya yuzustu koyucaz edicez.. cok takilmamak lazm. Bir sekilde kazandigimiz parayi bu alete verdiysek, yarin oburgun sagi solu cizilince edince, uzulmeyecek olmak, bu fiyatta bir telefonu kullanmanin raconudur.

Ve malesef, gun gelecek note larimiz yere de dusecek :) rahat olmak lazm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet nexus -- 6 Aralık 2011; 9:24:13 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.