Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.512
Cevap
227
Favori
1.475.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti35

Merhaba arkadaşlar;

eşime Note Fan Edition almayı düşünüyorum. Pil konusunda günlük normal kullanım için bir bilgi bulamadım. Sadece "günü çıkardığını" biliyorum
    Kullanan arkadaşlara danışmak istedim.

Şu tarz bir kullanımda bataryası ne kadar süre gitmektedir?

- Kullanmadığında 4G ve wi-fi kapalı
    - Günlük toplam 3 saat karışık facebook, whatsapp ve internet kullanımı
    - Günlük 1 saat telefon konuşması
    - Günlük 10-15 SMS
    - Günlük yarım saat müzik dinleme
    - Oyun oynamıyor eşim.

Şimdiden yardımlarını için teşekkür ederim.

...
    Bu kullanımla rahat çıkarır günü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yulaww kullanıcısına yanıt
    Hocam benim cihazın sensörlerinin hepsi çalışıyor. Hatta fabrikada sürekli plastik eldivenle çalıştığımız için iris tarayıcıyı sorunsuz kullanıyorum. Bi fabrika ayarlar7na geri yüklemeyi deneyin olmadı servise gönderin.

• quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Hızlı şarj çok iyide uzun vadede zararı olur mu batarya ya
    1.5 yıldır Kardeşimde Note 5 var, bende kendi cihazlarımı hep hızlı şarjda kullandım. %18 in altına düşmesine izin vermeden şarja takarım. Gece şarja takarım sabah çıkarır işime bakarım. Bu zamana kadar ne kendimin ne kardeşimin pilinde hızlı düşüş, düşük şarjda kapanma vs. gibi sorunlar olmadı,yıllık %10 gibi bir kayıp oldu oda her bataryanın başına gelecek olağan bir durum.

Bence bataryayı en çok yıpratan şarj esnasında çok fazla cihaza yüklenmek. Ben şarjdayken cihazı kullanmam asla kilit nokta burada bence.

Şuan Mi Max 2 kullanıyorum, 11-12 saat ekran süresi alıyorum zaten. Akşamları yatarken şarjım bitmese bile takıp yatıyorum, bu zamana kadar yok telefon %100 şarjda beklemesin şu bu diye hep yorumlar yapıldı ama bende sıfır sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T Square -- 23 Nisan 2018; 11:12:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: T Square

1.5 yıldır Kardeşimde Note 5 var, bende kendi cihazlarımı hep hızlı şarjda kullandım. %18 in altına düşmesine izin vermeden şarja takarım. Gece şarja takarım sabah çıkarır işime bakarım. Bu zamana kadar ne kendimin ne kardeşimin pilinde hızlı düşüş, düşük şarjda kapanma vs. gibi sorunlar olmadı,yıllık %10 gibi bir kayıp oldu oda her bataryanın başına gelecek olağan bir durum.

Bence bataryayı en çok yıpratan şarj esnasında çok fazla cihaza yüklenmek. Ben şarjdayken cihazı kullanmam asla kilit nokta burada bence.

Şuan Mi Max 2 kullanıyorum, 11-12 saat ekran süresi alıyorum zaten. Akşamları yatarken şarjım bitmese bile takıp yatıyorum, bu zamana kadar yok telefon %100 şarjda beklemesin şu bu diye hep yorumlar yapıldı ama bende sıfır sıkıntı.

Alıntıları Göster
    Dex kullaniyorum sarj esnasinda oyun vs oynuyorum suanda batarya iyi durumda.7 ay vs oldu.

Ne kadar korursan koru 2 yil sonra bu piller cop oluyor o yuzden kisitlamadan cihazi kullanin bittigi yerde ayni tel ile devam edecekseniz pili degistirin gecin

• Arkadaşlar hafıza kartı alacağım. En az 64'lük (Gönlüm 128'likten yana, ömürlük olsun). Hepsiburada'ya baktığımda aynı markanın aynı kapasiteli kartlarının farklı versiyonlarını görüyorum. Hangisini almalıyım? Bilgili arkadaşlardan rica ediyorum.

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Sabah 8 gibi şarjdan çekip bahsettiğiniz şekilde bir günlük kullanım sergilediği takdirde akşam 8 de %40 civarı şarjı kalacaktır. Bu da normal kullanımda gece 1-2 ye doğru biter.

Şunu da ekliyim bahsettiğim kullanım süresini wifi ağırlıklı düşünülerek söyledim. Wifi ve 4G karışık kullanacaksa kullanım süresi biraz azalır ama bu hile sizi memnun edecektir. Sadece 4G de kullanılacak ise sabah 8 şarjdan çekip bahsettiğiniz gibi 3 saat sosyal medya 1 saat görüşme 30 dk müzik olursa akşam 8 de %10 civarı şarjınız kalır.

Buradaki süreleri düşünürken parlaklığı da göz önünde bulundurun. Kapalı bir ortamda telefonu kullanan kişi daha iyi sonuçlar elde ederken açık hava da kullanan kişi diğerine göre biraz daha kötü sonuçlar elde edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozmensergen -- 23 Nisan 2018; 13:33:33 >
  • Herkese iyi forumlar,

Uzun araştırmalarım sonucunda 2000 tl bandında alınabilecek en iyi telefonun Note FE olduğuna karar verdim.
    Konudaki yazılıp çizilen son 20 sayfayı okudum. Evet işsizim .

Ve cevabını tam alamadığım bir kaç tane sorum var, cevaplarsanız çok mutlu olurum.

1) Cihazı mecburen ithalatçı garantili alacağız ve bu konuda şu siteden alın şeklinde kimse tavsiyede bulunmamış.Bu bağlamda Hepsiburada dan ceppaket dükkanından alan var mı ? Önerir misiniz ? Knox sayacı 1 olarak gelme durumu var mı ?

2)Cihazı alınca yapacağım ilk iş bilgisayar üzerinde baştan rom atmak olacak. Bu bağlamda hangi ülkenin romunu atmayı önerirsiniz ?

3)Forumumuzda Note FE Offical rom üzerine kurulmuş bir konu göremedim. Varsa linkini atabilir misiniz ?

4)Yazılıp çizilenleri okudum da herkes volte kurmaya çalışıyor. O kadar önemli mi ki ?

• 1.Hepsiburada'nın hepsiburada satıcısından almanızı öneririm ben. KNOX 1 gelmiyor hiçbir şekilde.

2.Arap romlu gelirse cihaz, malezya romu kurmanızı öneririm.

3. Bu konu hakkında bilgim yok.

4.VoLTE önemli çünkü mobil veri açıkken şebeke çekiminin düşmesini önlüyor ve daha kaliteli ses sunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Bu kullanımla rahat çıkarır günü

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.

Günü çıkardığını okumuştum.

ama yazdığım senaryoya göre sadece 1 gün mü kullanabiliriz?
  • Arkadaşlar merhabalar,

Knox sayacı nedir?

Telefonun ekranında beyazlar sarımsı gözüküyor panelden mi kaynaklı?

Pil ömrü ve gereksiz uygulamaları dondurmak için bir uygulama vardı nelerdi

• Merhaba arkadaşlar telefondan memnun kaldım 1 gündür kullanıyorum tek sorunum düzgün içime sinen bir zil sesi bulamamak oldu güzel zil sesi tavsiyesi önerisi olan varmı acaba son olarak tarayıcı olarak stabil hızlı hangisini kullanıyorsunuz memnun olarak 4-5 yıldır androide uzaktım biraz uygulama seçmekte sıkıntı yaşıyorum ama telefon iphone 6 plus'tan sonra çok keyifli geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Arkadaşlar hafıza kartı alacağım. En az 64'lük (Gönlüm 128'likten yana, ömürlük olsun). Hepsiburada'ya baktığımda aynı markanın aynı kapasiteli kartlarının farklı versiyonlarını görüyorum. Hangisini almalıyım? Bilgili arkadaşlardan rica ediyorum.
    Yazma hızları farklı. Fiyatı da buna göre değişiyor. Drone yada yüksek çözünürlüklü video kayıt cihazlarında kullanmak için tercih ediliyor.

Siz telefonda yedekleme amaçlı kullanacağınız için en uygun fiyatli olanı tercih edin. 128 alabilirseniz iyi olur gerçekten. Sandisk tavsiye ederim.

• mahir212 M kullanıcısına yanıt
    ben sony'nin orjinal zil seslerini kullanıyorum hoşuma gidiyor, tarayıcı olarak da chrome favorim.
  • Çok teşekkür ederim hocam.
    Son soru olarak ; telefonu internete bağlamadan güncelleme yapmadan mı yükleyeyim malezya romunu ?
    Ya da şöyle sorayım. İnternetten indireceğim malezya romu güncel mi ?
  • en güncel rom şu an malezya romu. cihazınız belki malezya romu kurulu olarak gelir belli olmaz. benimki arap romlu gelmişti, malezya romu attım.
  • Merhaba ben cihazın kutusu arapça idi. Muhtemelen romda arapçadır. Bu malezya romunu nerde nasıl yükleriz. Var mı formda yüklemeyi anlatan konu?

Ayrıca şu voLTE nasıl yaparız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bölge romlarının farkları var mı performans ve işlevsellik konularında? Ya da bug konusunda?

• Arkadaşlar samsung package disabler pro kullanmayı önerir misiniz ?
    Batarya kullanımını arttırdğını söylüyorlar. Kullananlar memnun mu ?
  • Kullanıyorum. Bolca faydası olur. Şarj emme gibi durum yok

• 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.