Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (1209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
25.512
Cevap
228
Favori
1.475.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12071208120912101211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı problem bende de var. Çıldırtacak. Bataryayı deiştirmiştim. Yeni takılan batarya da bu problemi yaşıyorum. Gittigidiyordan almıştım bataryayı. Bu sefer aliexpresten batarya sipariş vermeyi düşünüyorum. Adam akıllı düzgün batarya bulamadım. Siz çözüm buldunuz mu?

Bende %15 e geldikten sonra şarj aleti taksamda düşmeye devam ediyor ve kapanıyor sıfırdan şarj etmeye başlıyor. Hatta bazen şarjda iken %34 olmus sabaha kadar kapattım telefonu açtım %96 gösteriyor. Garip bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutukak

Aynı problem bende de var. Çıldırtacak. Bataryayı deiştirmiştim. Yeni takılan batarya da bu problemi yaşıyorum. Gittigidiyordan almıştım bataryayı. Bu sefer aliexpresten batarya sipariş vermeyi düşünüyorum. Adam akıllı düzgün batarya bulamadım. Siz çözüm buldunuz mu?

Bende %15 e geldikten sonra şarj aleti taksamda düşmeye devam ediyor ve kapanıyor sıfırdan şarj etmeye başlıyor. Hatta bazen şarjda iken %34 olmus sabaha kadar kapattım telefonu açtım %96 gösteriyor. Garip bir durum.
    Dediğiniz olay bende de var. Orijinal bataryayı kullanıyorum. %20'nin altına düşmediği sürece gayet iyi gidiyor. %20 oldu mu bir bakıyorum, %15, %8, biraz daha kullanmaya devam derken %3, şarj cihazına uzanana kadar bir bakıyorum titreme ve siyah ekran :) Bu sorun mu, tam olarak bilemem ama yıpranır da ihtiyaç duyarız diye elde batarya tutmak şart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zore batarya kullanmisyim o cok stabildi guzelde dayandi fakat ondada problem oldu. Sarj olmuyordu. Adam akilli guzel batarya bulamadim henuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Su gibi şarjım bitiyor diyebilirim hergün🥺

• quote:

Orijinalden alıntı: ylmzzz

Su gibi şarjım bitiyor diyebilirim hergün🥺
    sabah telefonu sarjdan alıyorum. 16.00 gibi tekrar full sarj ediyorum. eve gidince yatarken tekrar sarja takıyorum

günde 2 kere full sarj etmiş oluyorum. Dün gece ekranda görmekten sıkıldım ve güncelledim

artık bakacaz duruma göre. 2 yıl 3 ay oldu cihazım
  • Arkadaşlar Aliexpress'te birkaç satıcıyla görüştüm. Adamlar özellikle orijinal bataryanın fotoğrafını istiyor (galiba üzerinde yazan değerlerle diğerlerininkini karşılaştıracaklar). Orijinal bataryasını değiştirmiş arkadaşlar orijinal bataryaları ellerinde ise batarya ve bilgileri okunacak şekilde foto çekebilir mi? Çok önem arz ediyor, batarya bulduk gibi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Arkadaşlar Aliexpress'te birkaç satıcıyla görüştüm. Adamlar özellikle orijinal bataryanın fotoğrafını istiyor (galiba üzerinde yazan değerlerle diğerlerininkini karşılaştıracaklar). Orijinal bataryasını değiştirmiş arkadaşlar orijinal bataryaları ellerinde ise batarya ve bilgileri okunacak şekilde foto çekebilir mi? Çok önem arz ediyor, batarya bulduk gibi :)
    Pil değiştirmedim, ama you tube ta cepmarket.com.tr pil değiştirme videosundan resim çektim.

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir3548

Pil değiştirmedim, ama you tube ta cepmarket.com.tr pil değiştirme videosundan resim çektim.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Hemen iletiyorum. Umarım sonuç alırız :)

• Ben de 2 sene önce hepsiburada dan, delta garantili Note Fan telefonumu aldım, Gecen ay yani Mayıs ayında garanti bitti.

Benim telefonun home buttonu arızalandı, şuan çalışmıyor.

Delta servis harici başka yerler yapar mi, bilgisi olan başına gelen oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim telefonun bataryaya ihtiyacı var açılmıyor, BN935ABE kodlu batarya bulamıyorum, BN930ABE kodlu olan uymuyor şarj entegresini bozuyor. Link verebilecek var mı arkadaşlar

• Merhaba
    Anakart arızalı cihazdan çıkma orijinal siyah ekran satılıktır
    600 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan08 -- 20 Haziran 2020; 15:12:55 >
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Ben bir problemle karşılaşmadım önceki akıcılığında çalışıyor, belki psikolojiktir menü geçişleri daha seri gibi geliyor hatta :D Bir yavaşlatma, kasma vs ile karşılaşırım diye korkuyordum ama olmadı, umarım olmazda.

• Leon FR kullanıcısına yanıt
    SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

Hocam banada batarya lazım bulmanıza yardımcı olursa.
  • _bertuğ_ kullanıcısına yanıt
    Home butonu değişimi sıkıntılı hocam.Ekran komple söküldükten sonra home tuşu çıkıyor.Edge ekran sökülmesi riskli ve maliyetli bildiğim kadarı ile
  • Samsung Galaxy Note Fan Edition (SM-N935F/DS) cihazlarımız için LineageOS 16.0 Custom Rom'u

Sanırım cihazı hala kullanan bir kitle var, fakat geçmişte kimse custom rom işiyle uğraşmamış ya da ben herhangi bir çalışma bulamadım bu cihaz ile alakalı.

Rom tarafımca derlenmiştir, S7 Edge taban alınmıştır. Credits: Ivan_Meler (XDA)

Önemli not: Rom N935FXXU6CSK1 tabanlıdır. Son gelen S7 sürüm binary ile uyum sağlar mı bilemiyorum, muhtemelen sağlaması gerekir. Daha düşük binary sürümleri ile (S5, U4, U3, U2, S2, U1) muhtemelen uyumlu olmalıdır.

Henüz tam manasıyla stabil değil, hataları mevcut. Kullanıma engel bir durum arz ettiğini düşünmüyorum, eğer bu işlevlerden birini dahi kullanmıyorsanız. Zamanla üstünde uğraşacağım.

Hata Listesi:
    * Wi-Fi Hotspot
    * İris Tarayıcı (AOSP tabanlı romlarda desteklenmemektedir)
    * VoLTE (test edilmedi hattımda VoLTE kapalı ama muhtemelen çalışmayacaktır)
    * SafetyNet / SELinux Permissive

Test edilen ve çalışan işlevler:
    * Dokunmatik
    * S-Pen temel işlevi
    * Şebeke
    * Bluetooth
    * Mikrofon-Hoparlör
    * Titreşim
    * Led
    * Sensörler
    * Wi-Fi
    * USB Tethering
    * SD Kart
    * Kapasitif tuşlar ve ışıkları

Rom'u yüklemek için başarıyla root işlemini tamamlamış olmanız gereklidir. Anlatım konunun ilk mesajında mevcuttur. Root konusunda bahsedilen 7 gün olayını bu yöntem ile aşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey root işlemini uygularken en son Magisk'i kurmak ve root işlemi tamamlanana kadar cihazı her açtığınızda Ayarlar-Geliştirici Seçenekleri'nde OEM kilit açma seçeneğinin görünür halde ve açık olmasına dikkat etmelisiniz.

Root işlemi tamamlandıktan sonra Rom'u yüklemek için TWRP'ye girin, Wipe menüsünden Advanced Wipe menüsüne girip, Dalvik/ART Cache, Cache, System ve Data seçeneklerini işaretleyip temizlik yapın. Daha sonra Install kısmından indirdiğiniz romu seçin ve kurun.

İndirme linki (Güncellendi): Mega.nz (Anahtar isterse dlFmgYLGBban0l8hSNjiRw girin)

Kaynak kodları:

Ekran görüntüleri:

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cıyanogen -- 22 Haziran 2020; 12:48:20 >
  • emre_virüs kullanıcısına yanıt
    n11'de satanlar var ama bilemiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Hocam banada batarya lazım bulmanıza yardımcı olursa.
    Teşekkür ederim. Sizin fotoyu da paylaştım. Neticeyi bekliyorum.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Uymuyor hocam , diğerleri güç entegresine zarar veriyormuş, aynı kodda satan bulamadım ben

• Arkadaşlar orijinal romda biliyorsunuz bir sürü bloatware ile birlikte geliyor ben bu zımbırtılardan kalıcı olarak kurtulmak istiyorum hatta kurduğum romda hiç olmasınlar istiyorum. Acaba çözümü var mı bu durumun? Saf, uygulamasız hali yapılmıyor mu bu romların? Lineageos kurmak istemiyorum eski telefonlarımda kullanırdım kullanıcı deneyimi zayıf buglarla dolu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Arkadaşlar orijinal romda biliyorsunuz bir sürü bloatware ile birlikte geliyor ben bu zımbırtılardan kalıcı olarak kurtulmak istiyorum hatta kurduğum romda hiç olmasınlar istiyorum. Acaba çözümü var mı bu durumun? Saf, uygulamasız hali yapılmıyor mu bu romların? Lineageos kurmak istemiyorum eski telefonlarımda kullanırdım kullanıcı deneyimi zayıf buglarla dolu oluyor.
    XDA üzerinde debloat scriptler vs. var ama bunlar genelde eski sürümler için hazırlanmış.

Adam akıllı stock rom tabanlı bir şey hazırlayan olmamış sanırım, elle TWRP dosya yöneticisinden temizlemeniz şart gibi. Bu da oldukça uğraştıracaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12071208120912101211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.