Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (1167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
25.514
Cevap
227
Favori
1.475.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11651166116711681169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu delta servise batarya değişimi için gönderdim hem değiştirmediler bataryayı kendi kendine %20 de kapanan telefonun bataryasını hem arap rom yükleyip csc yı XSG yapmış bu rom güncelleme almıyor şimdi ve google play protect sertifika yüklü değil diye Netflix gibi bazı uygulamaları da yüklemiyor sizi alkışlamak istiyorum efendim ayrıca saygılarımı da sunuyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün şarjım inanılmaz iyi gitti. Normaşde 18 gibi şarjın bitmesi gerekiyordu, 01 ve halen bitmiş değil. Acaba yeni güncellemeden mi yoksa uygulamalardan mı henüz analiz etmedim.

• dinchr D kullanıcısına yanıt
    Naptın gardaş bunun sırf bunun için Root'a gerek yok... Takip ettiyseniz forumda çokca konuşuldu, çözümü yok, bende aynı durumdan muzdaribim. Güncelleme SamFirm ile indirilip, zip'ten çıkan 5 parçalı güncelleme dosyaları Odin ile yüklenecek, dosya ve programlarınız silinmeden günceleme için Home CSC dosyası seçilecek. OTA'dan güncelleme almak sizin için önemliyse bir seferliğine Vietnam ROM'unu bu şekilde atın gitsin, sonraki güncellemeler OTA'dan gelir. Ben alıştım artık Odin ile güncellemeye 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zamanında bir kere volte için csc degistirdim.ozamadan beri guncelleme gelmiyor.devamlı odin ile yükledim.
    Cihaz seevise gitti anakart degisti.seevis orjinal ksa arap romu yuklemis.buna rağmen hala ota dan güncelleme gelmiyor.
    Bu gün samfirm ile indirip odin ile attım yine ksa rom.

• Güncelleme alan arkadaşlar, lütfen şu yazdıklarımı kontrol eder misiniz:
    - WiFi bağlantısında WPS tuş fonksiyonu geri gelmiş mi?
    - Oreo'daki gibi hileli olarak çift SIM + microSD kullanılabiliyor mu?
    - Dex desteği geldi mi?
    - ve tabiki batarya performansı?

Kamuoyunun temel merak ettikleri bunlar... Oreo'ya dönebilecek 2. Pie ROM'undayım, bir tarafı seçmem lazım

Rom'a bağlı olan CSC dosyasının kodu ile sizin sonradan yüklediğiniz CSC dosyasının kodu farklı olunca güncelleme gelmiyor.
    Benim ROM, Suudi Arabistan Romu. Ama sonradan vietnam romunun CSC sini yüklemiştim. Doğal olarak güncelleme gelmiyor.
    Yeni bir güncelleme geldiğinde şöyle yapıyorum ve hiç sıkıntı olmadan güncellemeyi yükleyebiliyorum:

Mevcut yüklü olan Rom bilgileri:2019-07-03 -KSA -N935FXXS5CSF1 -N935FOLB5CSE1 (Orjinal CSC şu olması lazımdı: N935FOJV5CSE1) kodlar uyuşmadığı için güncelleme gelmiyor.

- KSA 2019-07-03 tarihli ROMu kullandığım için bu romun içerisinde bulunan N935FOJV5CSE1 HOME CSC dosyasını Odin ile cihaza yükledim.
    - Böylece Rom ile CSC dosyası uyumlu hale gelmiş oldu.
    - Daha sonra Ayarlardan Yazılım güncellemesi kısmına girip denetlediğimde güncelleme telefona geliyor.
    - İndir deyip yüklüyorum işlem tamam :))

• ozgurcel O kullanıcısına yanıt
    Bu işlem 5 parçalı ROM'u Odin ile yüklemediyseniz olur. Ama başka ROM'lar deneyip sonra KSA ROM'a döndüyseniz olmuyor, Sales kodu değişmiş oluyor.

Odin ile orjinal romunu komple yükleyin. Tüm kutucukları csc dahil yükleyin odin ile. Sorun çözülür.

• Merhaba,

Bahsettiğiniz soruna istinaden konuyu inceleyip çözüm üretmek adına;
    - Cihazınızın Marka ve Modeli,
    - Imei veya Servis form numarası,
    - Sizinle iletişim kurabilecegimiz telefon numaranızı bize iletebilir misiniz?

Saygılarımızla,
    Delta Teknik Servis
  • Yıllar önce Note2- Note3 kullanırken Odinle rom atmıştım. 3 Sene ayrı kaldıktan sonra tekrar FE ile
    Note serisine geçtim. İyiki de öyle yapmışım. Çünkü kalemi düzenli olarak kullanmaktayım.

2 aydır kullanıyorum. Cihazda (farklı internet sayfalarını) sekmeleri açarken hafif takılmalar olmaya başladı.
    Günlük takip ettiğim (örnek: Haber7.com) gazete sayfalarını dün çok güzel açarken, bugün sayfalar açılmıyor,
    Samsung internet (browser ile) rahat açılan DH forum sayfaları Chrome ile açılmıyor-sadece url adresi güzüyor
    sayfalar açılmıyor.

Cihazda (zannederim buradakilerin Suudi romu dedikleri) Arap romu yüklü. Detayları fotoda var.

NOTE FE için hiç root-rom yapmadım. Telefonu güzelce temizleyip, yeniden yazılım kursam nasıl olur.
    Bu konuda yardımcı olur musunuz. 3 Yıldır yapmadığım bir şeyi yapayım diyorum, hata yapmayayım.

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

• Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt
    Güncellemeleri otomatik almak istiyorsanız bence yapmayın, onun yerine factory reset yapıp bootloder moddan wipe data ve wipe cache yapın. Uygulamalarınızı sıfırdan kurun. Diğer türlü burdada bahsedilen CSC ve Sales codu değişikliğine uğrarsınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Güncellemeleri otomatik almak istiyorsanız bence yapmayın, onun yerine factory reset yapıp bootloder moddan wipe data ve wipe cache yapın. Uygulamalarınızı sıfırdan kurun. Diğer türlü burdada bahsedilen CSC ve Sales codu değişikliğine uğrarsınız...
    bende volte için 25 aralık dosyasını yüklemiştim.. ve bundan önceki güvenlik güncellemesini 1 haziran 2019 yani volte yaptığım için alamadığımdan bir arkadaşın yazdığı şekilde xxv_9_sec_csc dosyasını kurarak OTA dan güvrenlik güncellemeisini almıştım. sonra 25 aralık volte dosyasını yükleyerek tekrar volteye dönmüştüm. ama aynı yöntemi bu sefer yemedi neden ki?
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Yok. Samsung l1 seviyesinde lisans almamış bu telefon için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earpods -- 18 Aralık 2019; 13:34:8 >
  • delete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scarface0537 -- 12 Ocak 2020; 13:25:16 >
  • mm.mustafa kullanıcısına yanıt
    Hayır düzelmiyor 5 parçalı kurulumla. 2 defa denedim. Bir tek CSC değişiminde partition değişimi gerekebilir onu da yapın dediler ama denemedim korktum.
  • Delta Servis2 kullanıcısına yanıt
    Samsung note fe
    Servis rapor numarası 488134
    Servis raporunda telefon numaram var
    Bu arada tekrar telefonu isteyip 20 gün tutacaksanız gerek yok biz kendimiz sizin bozup gönderdiğiniz ayarları yapıyoruz merak etmeyin ayrıca THH ye de ilettim durumu orjinal yazılımı nasıl sahte sertifika lı duruma getirdiğinizi artık onlardan gelen rapora cevabınızı verirsiniz

• Bugün otomatik güncellemeden 300 mb civarı bir yazılım güncellemesi geldi benim cihaza, sanırım güvenlik yaması. Bir an android 10 geliyor sanım
  • SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

Günde bir kaç kez Sim kart takılı değil hatası alıyorum. Telefonu kapatıp açıyorum, hiçbir şey olmamış gibi kullanıyorum. Fakat hatayı görene kadar ulaşılamaz oluyorum. Cayma bedeli ödeyip operatör değiştirmem fayda etmedi. Çözümü varmıdır?

• hdundar43 kullanıcısına yanıt
    Bir sim kartı çıkarıp temas eden yüzeyi ve tepsiyi çatlağa karşı kontrol edin bence

• boardmarker kullanıcısına yanıt
    630 mb güncellemenin üstüne mi geldi?

• 
Sayfa: önceki 11651166116711681169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.