Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (1133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.514
Cevap
227
Favori
1.475.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsung'un orijinal en uzun kabloları 1,5mt'dir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tayaydin kullanıcısına yanıt
    O açık ondan sıkıntı yok kardeş. Şimdi düzelttim. Panel kolunu bir sola bir sağa aldım geldi kısayol butonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

Merhaba arkadaşlar,

telefon 8.0 malezya rom var batarya konusunda biraz sıkıntım var,

kararlılık ve batarya konularında en iyi sürüm hangisidir acaba,
    TR için en uyumlu arabistan sürümü olduğunu okumuştum daha önceleri,
    ama hangi sürümü 9.0 a geçsem mi yoksa 8.0 da mı kalsam hangisi daha kararlı ve sağlıklıdır,

hangisini önerirsiniz arkadaşlar tavsiyelerinizi rica edebilir miyim,

Teşekkürler,
    GÜNCEL

• yilmaz_227 kullanıcısına yanıt
    VoLTE için CSC uyguladınız mı? Telefonu ağırlaştırıyor ve pili hızlı bitiriyor. Görüşme kalitesi süper oluyor orası ayrı tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dinchr

VoLTE için CSC uyguladınız mı? Telefonu ağırlaştırıyor ve pili hızlı bitiriyor. Görüşme kalitesi süper oluyor orası ayrı tabi.
    Yok hocam yapmadım
    Teli aldığımda malezya rom vardı sadece 8.0 a yükselttim 9.0 a bile geçmedim

Bence geçmeyin. 9.0 ve one ui güncellemesi telefonu ağırlaştırdı. İleriki güncellemeler nasıl olur bilmiyorum ancak ben şu an halen 7.0 dayım.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    8.0 da malezya romdayım hocam
    8.0 arabistan ksa rom iyi diyorlar batarya çekim gücü vs ile ilgili ülkemiz için en uygun rom diye okumuştum daha önce ama hangi sürümü onu bilemiyorum.
    Bende onu arıyorum ama bir türlü bulamadım

Suudi Arabistan romu için genel konuşulmuştu, yani sürüm farketmiyor.
    8.0 temmuz romu icin de (tüm romlar için) en stabil sürüm olduğu söyleniyordu.
    8.0 temmuz ksa romunu deneyebilirsiniz.

tamm hocam aşağıda görüntüsünü aldım, sarı ile işaretlediğim temmuz sürümünü indiriyorum yani doğru mudur,

• Doğrudur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Benzer donanımdaki telefonları kullanınca biraz hantal kalıyor benim cihaz kafama takıldı hiç dikkat eden var mı? Nasıl çözülür? Örnek telefonları da incelediğimde samsunglarda bir hantallık var arayüzde hızda.
    Dostum benim telefon yağ gibi kayiyor.
    Naçizane birkaç oneride bulunmak isterim.
    1.Telefondaki gereksiz.kaynağı şüpheli,çok asırı reklam açan uygulamaları silin.telefon rahatlasin.
    2.Cihazı gunde en az 1 kere kapatıp açın.
    3.Haftada 1 kere recowery menüsünden wipe cache partition yapın.atıl vaziyetteki dosya kalintıları silinir.
    4.gelistirici seçeneklerinden animasyon ayarları var 3 dört tane.onları 0.5 olarak ayarlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

8.0 da malezya romdayım hocam
    8.0 arabistan ksa rom iyi diyorlar batarya çekim gücü vs ile ilgili ülkemiz için en uygun rom diye okumuştum daha önce ama hangi sürümü onu bilemiyorum.
    Bende onu arıyorum ama bir türlü bulamadım
    Temmuz oreo sürümü dısında hiçbir sürüm batarya konusunda iyi değil.
    Arap romu gelistiricileri icinde türkler var ve Türkiye ye en uygun romu gelistirmeye calısiyorlar diye bir sitede okumustum.benim telefon garanti kapsaminda anakart değisti.servis icine arap romu yukleyerek gondermiş.ben gonderirken malezya yükluydü.buda bunu teyit ediyor.
    Görsel olarak en iyi sürümü pie surumü.o yuzden performan aşagı yukarı aynıyken pie yuklü kullanmak dezavantaj degil avantaj olur.
    Peeformans sikıntısi yasayanlar,telefinda güzel bir temizlik yapıp sonrasinda wipe cashe partiiton yapıp,gelistiirici seceneklerinden animasyonları 0.5 yapsinlar.

Pie cihazda önce performans ve görsellik olarak bir çok yenilik getiren bir sürüm ccleaner ve sd maid ile haftada bir genel temizlik yapın aynı şekilde cihaz bakımından temizlik işlemlerini periyodik şekilde yapın Greenfly ile arka planda çalışan uygulamaları kullanmadığınız zamanlar sonlandırın birde öyle deneyin Farkı görecekseniz.
    Aylarca yıllarca sistemde biriken birçok gereksiz datalar oluyor bunlar silinmmediği için zamanla sistemi hantallaştırabiliyor pie da 10 gün çok önemli 10 günde sistem kendini toparlayıp herşeyi otomatik olarak kendi sisteminde düzenliyor pie için en büyük artı bence bu ve tabi one ui ile gelen gece modu harika diyebilirim.

Bu arada İos 13.1 e Gece modu yeni gelmiş bulunmakta biz epeydir bu keyfi yaşayanlardanız :)
  • Arkadaslar tel ekran sag taraftan kırıldı.ekran değişimi yapan güncel önerebileceğiniz bir yer varmı.Aslında cok kullanmıyorum bu sekildemi satsam yoksa yaptırıpmı satsam emin olamadım.Bir de aliekspres te ekran camı satılıyor 350-400 civarına alıp ta burada yaptıran varmıdır.yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar uzun süredir oreodayım pie e geçeyin diyorum. Temiz kurulum denilen performasını arttıran güncelleme nasıl yapılıyor? Standart güncelleme yaptıktan sonra telefon yeni sürümle açılınca fabrika ayarlarına dönülerek mi?

• doktoratik kullanıcısına yanıt
    Evet standart güncelleme ile oreodan Pie geçiş yapacaksınız ve sonrasında cihazı sıfırlayacaksınız uygulamarınızı tekrardan yükleyeceksiniz fakat bunu yapmadan önce YEDEKLERİNİZİ almayı sakın UNUTMAYIN Zira almadığınız takdirde cihazınızdaki resim müzik belge gibi birçok veriyi kaybetmiş olacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gkslbyr -- 24 Eylül 2019; 18:32:3 >
  • Gkslbyr kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim..... ama hemen değil... 2 sene 7.0, 2 sene 8.0, 3-4 sene de 9.0 da kullanırız... :)
    O kadar seviyorum oni.

• arkadaşlar bu hafta iki defa telefonun şarjı %20'lerdeyken kapandı. yapacak bir şey var mı? yardımcı olursanız sevinirim. ilk defa böyle bir şey oldu. yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum.
  • psikolojikdanışman kullanıcısına yanıt
    Bende 1 sefer oldu. Sonraki şarjlarda düzeldi. 2-3 sarjdan sonra düzelmezse kalibrasyon yaparsınız.

• psikolojikdanışman kullanıcısına yanıt
    YÜZDE 15 DEN SONRA ÇOK HIZLI DÜŞÜP SANİYELER İÇİNDE KAPANIYORSA ŞU İŞLEMİ YAPIN:
    ŞARJI TAMAMEN BİTİRİP KAPANDIKTAN SONRA KAPALI HALDE GECE YATARKEN ŞARJA TAKIN, SABAHA KADAR UZUN SÜRELİ ŞARJ OLSUN (5-6 SAAT), SABAH ÇIKARIP KULLANIN.

• 
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.