Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (1098. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
25.513
Cevap
227
Favori
1.475.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10961097109810991100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    wifi arama için başka bir çözüm bulursanız denemeye hazırım
  • Haziran güncellemesi ile yaşadığımız bazı sorunlar çözülmüş gözükmekte cihaz çok hızlı ve pil performansı çok iyi geldi.
  • Dun guncelledim ama hala ram sorunu devam ediyo. Arka planda acik tutmak istedigim 4 uygulama var. Ne zaman bunlar disinda baska uygulamaya girsem kapaniyo biri mutlaka. Veya baska uygulama acmasam bile bir sure sonra yine biri kapanmis oluyo. Tum ayarlari bircok kez kontrol edip degistirdim ana duzelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • POLMEN P kullanıcısına yanıt
    Ben her adımda wipe cache yapmayı ihmal etmedim, en son S7 edge CSC sini uyguladıktan sonra yapmadım bir tek. VoLTE de wifi araması da geri geldi. S7 edge in Aralık 2018 sonrası CSC lerini tek tek ayıklayıp VoLTE çalışıyor mu onları da deneyeceğim.

• Arkadaşlar bu son gelen güvenlik güncellemesinden sonra telefon arada kapanıp açılmaya başladı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncelleme yapan arkadaşlar şu iki özelliğe bakabilirler mi:
    - çift SIM + SD kart hala engelli mi?
    - WiFi için WPS tuş ile bağlanabilme özelliği geri gelmiş mi?

Oreo'da olan bu iki özellik Pie'da kaldırılmıştı, mâlum bu güncelleme ile Oreo'ya geri dönüş engellenmiş olacak; onun için bu bilginin önemli olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 6 Temmuz 2019; 15:34:0 >
  • tayaydin kullanıcısına yanıt
    Çift sim kartım yok ama wps e bakayım. Bağlantıyı kesip mi denememiz lazım wifi ağından? Yoksa wps diye bir seçenek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysf_09

Arkadaşlar merhaba. Telefonumun ekranının sol tarafında dokunmatik sorunu var. Sanırım kronik bir sıkıntı. Telefonu hepsiburadadan almıştım. Global bilişim garantili. Kısmetse yarın telefonu garantiye göndercem. Acaba göndermeden yapmam gereken var mıdır. Korkum kullanıcı hatası demeleri. Telefonumda çizik dahi yok. Root falanda atmadım. Acaba ne olur ne olmaz telefonun fotoğrafını videosunu çekeyim mi.
    Son olarak Glabol Bilişim hakkında bilgisi olan var mı. İnternette genelde olumsuz yorumlar var.
    Evet arkadaşlar korktuğum başıma geldi. Üzerinde çizik dahi olmayan telefonum için darbeden dolayı sol tarafında ki dokunmatik hassasiyet kaybı olduğu yazılmış. Telefonun göndermeden önce bol bol resmini ve videosunu çekmiştim. Sanırım büyük ihtimalle kendilerini haklı çıkarmak için telefonda bir darbe yaratacaklar. Bu yüzden ciddi anlamda uğraşmak istiyorum. Buna benzer bir durum yaşayan var mı aramızda.
    SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

• CSC çıkarma işlemi:

1. Sammobile sayfasından (veya udpato) ya da samfirm programıyla Stock ROM'u indiriyoruz.
    2. İndirdiğimiz dosyayı bir klasöre açıyoruz ve içinden 5 dosya çıkıyor. (AP,BL,CP,CSC, HOME_CSC)
    3. Uzantısı md5 olan CSC (HOME CSC de tercih edilibilir fark etmez) dosyasının uzantısını .tar olacak şekilde kısaltıyoruz/değiştiriyoruz.
    4. CSC... tar dosyasını WinRAR vb. arşiv programıyla açıp "cache.img.lz4" dosyasını alıyoruz.
    5."cache.img.lz4" doyasını da lz4 uzantılı dosyaları açan bir programla dışarı çıkartıyoruz
    (Program:https://github.com/lz4/lz4/releases)
    Doğrudan indir:https://mega.nz/#!4e5wmQpK!DV4dtYYo16HEu-lD2woj-0BIh-I6jwg_yXP8EyvLfUA
    DOS komut satırı: lz4 -d cache.img.lz4
    NOT: cache.img.lz4 dosyasını bu programla aynı klasöre atın ya da ilgili klasörü komut satırına ekleyin.
    Örnek: lz4 -d D:\...\cache.img.lz4
    6. Oluşan cache.img dosyasını da daha önce indirdiğimiz ASSAYYED_KITCHEN_V1.82 programının PLACE klasörüne atıyoruz.
    (Program:https://forum.xda-developers.com/chef-central/android/best-android-roms-editor-assayyedkitchen-t3410545)
    Doğrudan indir:https://mega.nz/#!9KhQACgD!dst7DR3e1W80mHvT6bNN_JpFDKtkHPQZQJIkSB6S3zA
    7. Kitchen programını çalıştırıyoruz ve ilk menüden [30] numaralı seçeneğe girip sonra da hemen [1] seçeneğine basıyoruz.
    8. Bu işlemden sonra PLACES klasörü altında OUTPUT klasörü oluşuyor. Bunun da altında Recovery klasörüne girince csc... zip dosyasını alıp tepe tepe kullanabilirsiniz.

Kaynak:https://forum.xda-developers.com/note-fe/how-to/tutorial-how-to-change-sales-code-csc-t3787620

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinchr -- 6 Temmuz 2019; 20:5:8 >

• bir deneme yaptım desteklenmeyen dosya dedi 7zip ile almam sebep olabilir mi?
  • dinchr D kullanıcısına yanıt
    Yok, bağlantıyı koparıp, ağı unut demenize gerek yok. WiFi bağlantı ayarlarında olması gerek, tam olarak nerde idi bilemiyorum. Oraları karıştırın, yoksa yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasamayürütmeyargı

Merhaba arkadaşlar şarjım yüzde 15e geldikten sonra max 10 dk içinde bazen 2 3 dk içinde aşırı hızlı şekilde bitiyor. Batarya ömrü azaldığı için mi sizce veya böyle bir problemi olan var mı ? Kalibrasyon dedikleri şu kodla girilen kısma girip denedim fakat işe yaramadı.

Sorum şu sizce bu sorun garanti kapsamına girer mi ? Girerse deltaya yollamalı mıyım ? Yollama derseniz de bataryasını nerden değiştirebilirim ? Ankara'da yaşıyorum
    bu sorun bende pie'ye geçtikten sonra oldu. Wipe falanda yapmıştım aslında. Şimdi haziran güncellemesini yüklüyorum umarım düzelir.
  • tayaydin kullanıcısına yanıt
    Yok bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysf_09

Evet arkadaşlar korktuğum başıma geldi. Üzerinde çizik dahi olmayan telefonum için darbeden dolayı sol tarafında ki dokunmatik hassasiyet kaybı olduğu yazılmış. Telefonun göndermeden önce bol bol resmini ve videosunu çekmiştim. Sanırım büyük ihtimalle kendilerini haklı çıkarmak için telefonda bir darbe yaratacaklar. Bu yüzden ciddi anlamda uğraşmak istiyorum. Buna benzer bir durum yaşayan var mı aramızda.

Alıntıları Göster
    Darbe izi mevcuttur yazmışlar. İyiki resim video almışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMemo1234

Darbe izi mevcuttur yazmışlar. İyiki resim video almışsınız.

Alıntıları Göster
    Evet 20 ye yakın fotoğraf ve 2 video çektim dün. Pazartesi günü konuşucam servisle. Aksi taktirde bütün sosyal medya hesaplarımda paylaşacağım. Siz siz olun arkadaşlar asla şu global bilişim teknolojilerine ait bir telefon almayın. Hepsiburada.com dan telefon ilk geldiğinde kutuyu açar açmaz bunların ismini görünce zaten içime bir kurt düşmüştü. Ama hayatım boyunca hiç garantilik bir işim olmadığı için pek üstünde durmamıştım. Hata yapmıştım. Keşke iade edip delta garantili telefonu alsaydım.

• OnizukaSensei kullanıcısına yanıt
    Pie geçtikten sonra bendede aynı sıkıntı oluyor hatta burada nasıl oreo geri dönebilirim diye sormuştum öyle cevaplar verdiler ki sanki herkez room rot csc format biliyomuş gibi yardımcı olundu çok karışışık geldi bana anlayamadım tam bozabilirim cihazı diye şu an öyle isyan ede ede idare ediyorum

• Yaw yine unuttum.odin ile guncelleme yaparken hiçbir ayar değısmesin aynı kalsin istiyorsak home csc yukluyor muyduk yoksa yuklemiyor muyduk.
    Çünkü bastan sıfır kurulum yapacak zamanım da sabrımda yok.

• dinchr D kullanıcısına yanıt
    s7 edge temmuz güncellenmiş csc volte ve wifi aramayı çalıştırmadı. (Zaten belirtmişsiniz yine de denedim) Fe son güncelleme ile csc omc şekline dönüşmüş olabilir mi? Ne önerirsiniz ne denemeliyiz.
  • keremalp kullanıcısına yanıt
    Aynı kalması için home CSC seçiliyordu.

• keremalp kullanıcısına yanıt
    Home csc yüklerseniz uygulamalarınız dosya ve verileriniz kaybolmaz.
  • 
Sayfa: önceki 10961097109810991100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.