Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 tanıtıldı! Galaxy Note 9 özellikleri ve Türkiye fiyatı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
5.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• + Abi parmak izi okuyucuyu öne mi koyalım arkaya mı?

- apple ne yapmış?

+ abi onlar öne koymuş.

- o zaman siz arkaya koyun

+ abi öne koymak daha avantajlı ve pratik, masanın üstünde tek hareketle açma imkanı var

- lan oğlum olsun apple önse biz arka, her ne kadar saçma sapan olsa da arkada olsun. aynısını yapmayalım. bunca yıl millete arka parmak izi okuyucu yutturduk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dağ fare doğurmuş. Hiçbir yenilik yok telefonda, anlaşılan tüm yenilikleri 10. yıla saklamışlar.

• Ya note serisini bitirsinler ya plus modelini niye iki tane ayni telefondan cikarip satmaya calisiyolar acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 8 sahibi olarak ve bu zamana kadar surekli iphone kullanmis ve sonrasinda note 8 almis(snapdragon versiyonu 3100 liraya sifir aldim) birisi olarak son android telefonum olacaktir. Kendisi

Bana kimse hikaye anlatmasin abi yemisim androidi yemisim ekrani kamerayi falan filan

Ulen isim geregi surekli program acip saga sola oraya buraya giriyorum isimle ilgili programlar bunlar bir telefonun 6 gb ramindan 1 gb bosta ram mi kalir bilader kullandigim 5-6 program surekli ram bosalt temizle

Oyun bile oynamam dogru duzgun

Gecin abi dogru duzgun mail hub i bile olmayan android olmaz olsun

Sirket mailindeki secure hub zirt pirt hata verir telefon siser aramayi acamazsin telefon calar gostermez ekran isigi kisip gez kalemi islevsiz kalir bazi programlarda turlu turlu sacmalik

Gecin abi samsungun amiral gemisi falan olmaz olsa olsa amiralin postasi olur.

Hanimda iphone x var su centikten nefret ediyorum full ekran olsa yemin ediyorum al 5 sene kullan iphone 6 plus kullaniyodum bu allahin belasi teleronu kullanmadan once 3 yildir tik demedi alet sirf 16 gb gibi sacma sapan bir dahili hafiza sikintisi yuzunden sattik telefonu

Hic markanin fanatigi degilim hatta meizu xiaomi gibi markalarin telefonlarini turkiyede bilinmez iken cinden getirip deneyip satan adamim yok abi herkes kullandigi ile mutlu olsun android isi bana gore degilmis onu anladim.

• 1 ,1.5 sene sonra 7 Plus’ım ile başa baş takasa girecek seviyeye gelir ama yine de girmem .

7 bin lira nedir yav 2 3 sene önce en tepe model için 2.000 lira öderdik ne oldu da 7000 lira civarı fiyat psikolojisine girdik

Yok onu koyduk bunu koyduk milisaniye daha hızlı odaklama,ai kamera şöyle böyle !

İPhone kullanıyorum çok ucuz değil kabul ediyorum fakat 2 3 seneye 10 bin lira olan modeller çıkar . Fark ise kıçı kırık 2 3 tane özellik .

Son olarak diyeceğim tek şey ; elinizdeki cihazların kıymetini bilin .

• artik butun tlf lar ayni kasa desen oyle donanim desen oyle.Degmez bu kadar para akitmaya.Reklam tuzaklarina dusmemek lazim.Adamlar tuzak kuruyor dunya da sazan gibi atliyor.Bu isler bu kadar kolay olmamali.

• Samsung Türkiye bu fiyatı koyarken kuru kaçtan hesaplamış bu nedir allah aşkına.

• Ön kamera 8mp arka kameralar da 12 olarak devam ediyor bence bunlar gelistirilmesi lazim.128gb cihaz yapiyorsun arttir megapixeli tamam lensin iyi olabilir fakat mp dustukce detay kayboluyor.Ayrica cihaz cok ağır 209 gram diyor sert kilif takicaksin oda 15 20 gram olsa 230 gram cebinde tugla tasiyormus gibi olucaksin.

• Hesapladığım karşılatırma fiyatlar Note8 ve Note9 Samsung Türkiye çıkış fiyatıdır. Yani vergiler dahildir.
    Dolar fiyatı her iki modelin tanıtıldığın günkü dolar kuru karşılığıdır.
    Garip olan Note8 64gb, Note9 128gb ve her ikisinin Amerika çıkış fiyatı aynı. 990$ ~1000$ gibi
    23 Ağustos 2017 dolar 3.5₺x1000=3500₺ Türkiye de 4999₺
    9 Ağustos 2018 dolar 5.5₺x1000=5500₺ Türkiye de 6499₺
    Yani şuan dolar artmasına rağmen dolar karşılığı en az 500₺ daha uygun fiyatlı ya bugün kârlarından ödün verildi yada geçen sene çok kazık satıldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Note 8 kullanıcısı olarak Note 9 için söylenecek sözüm yok. Eksik olan yerlere iyileştirmeler iyi düşülmüş. Parmak izi konumu, pil kapasitesi, çok daha iyi s pen fonksiyonu gibi. Belki Çinli firmalarda modellerde tanıtıldı ama 10. Yıla özel Samsung firması bünyesinde daha yenilikçi değişiklik Galaxy~Note serisi göreceğiz. Ekranda parmak izi, 3d yüz tarama %97~%98 gibi yüksek ekran kasa oranı, 7nm çipsetler, çok daha iyi yapay zeka gibi
    Benim vurguladığım fiyatı bu kadar zorlayabiliyorsan geçen sene neden yapmadı çok daha iyi satış grafiği elde ederdi.
    Bu sene bence note9, 8.serideki böyle çıksaydı diyeceğim eksikleri kapattı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu exynos işlemci cihazları neden Amerika ya veremediğini mantıklı bir açıklaması varmı anlatabilecek daha uygun maliyete temin edeceğimiz bir çok cihaz Samsung dan üstünken bu marka merakı yüzünden Samsung daha iteleme en hafif haliyle bu kadar diyorum anlayan anladı başka markalarda olmayan özelikler var mesela işteyken evde aparat takılı ya telefona şarj ol dediğinde şarj oluyor kablosuz şarj sayesinde bırakın bu fanlığı verdiğin paraya hak ediyor mu önemli olan bu

• quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

Vallahide başından sonuna haklı adam

Sanki başka hükümet gelse dolar 3 tl olacak

Alıntıları Göster
    Sizinki de güzel kafaymış.Yani o zaman napıyoruz doları 5.5 e getirenlere destek vermeye devam ediyoruz.Gerçekten hoş, hiç böyle düşünmemiştim aydınlattığınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkenli12

-tek suçlu ülkemiz değil mi?!
    -bize kur baskısıyla operasyon çeken vampirlerin hiç suçu yok!
    -her çıkan yeni cihazı almalıyım hastalığına kapılan ve verdiğimiz paralarla cari açığa sebep olup milyarlarca doların yurtdışına çıkmasına sebep olan bizlerin de hiç suçu yok
    -sadece cep telefonlarına 23milyar dolar para harcamışız türk milleti olarak
    -4k ekranlı en son model tvler bile bu fiyata satılmıyor. onların maliyetleri daha mı az?! firmalar telefon bağımlılığının farkına vardı ve fiyatları şişirdikçe şişirdiler
    -bin dolara telefon maletmek te nedir?! mi8 exp edition cihazındaki donanım samsungda olsa 8bin fiyat biçer utanmadan
    -evet tl dolar karşısında değer kaybediyor fiyatlar onun etkisiyle şişkin ama şuan ekonomik saldırı altında olduğumuzu unutup bu şerefsizlere bi dur demiyoruz diyemiyoruz. varsa yoksa millet hakkediyor, hükümet suçlu, ülke batsın vs siyasi karalama peşinde millet.
    -bi dik duruş sergilemeyi unuttuk
    -bu cihaza gerçekten kullanım açısından ihtiyacı olan kaç kişi vardır
    -mevcut cihazlarımızı bir yıl daha elimizde tutup oynanan bu kur baskısını boşa çıkarmalıyız devlet ve milletçe
    -çin rusya iran türkiye kendi para birimleriyle ticarete başladı başlayacak diye kur baskısı aracını yitirecek olan ABD kudurmuş durumda
    -yine yapılacak olan nükleer santral çinle ve yerli para birimiyle yapılacak. 30milyar dolar değerindeki bu santralin yerel parayla yapılıyor olması fena koymuş abdye
    -yurtdışında işadamlarını yatırımcıları ürküten başta abd ve ülkeler olmak üzere alçak fetö yamyamları ülkeye döviz ve yatırımcı girmesin diye her köşe başını tutmuşlar adeta
    -amacım siyaset falan değil
    -oynanan döviz oyunları
    -firmaların kullanıcının bağımlılığından faydalanıp fiyatları ikiye katlaması
    -daha fazla kar etmeyi amaçlayan aracı satıcılar vs fiyatların balon olmasına sebep oluyor
    ama biz hala vergi diyelim
    trt bandrolü diyelim bilmem ne diyelim
    -sen trt bandrölüne laf edeceğine teknoloji marketlerde krediyle cihaz satıp 500tlye de cihazı kaskolatmayı zorunlu tutup senden 500tl hava cıva parası koparan açlara laf et önce
    -örneğin 3binlik cihazı kredi faiziyle 4bine kakalayıp üstüne 500tl de kasko parası isteyen yamyamlara laf edin önce
    -millet olarak yanlış hedefe yöneldik

artık kendimizi frenleme zamanı geldi
    bağımlılıktan kurtulma zamanı geldi
    tasarruf etme zamanı geldi
    milli şuurla uyanma zamanı geldi
    aracıların bizi yolunacak kaz gibi görmesine dur deme zamanı geldi
    Mağdur edebiyatıyla ve milli duygularla hala bir şeyleri meşru kılmaya çalışan biri daha.Madde madde görüş bildirmek istiyorum efendim.
    1-Öncelikle kimse bu durumun tek suçlusunun ülkemiz olduğunu falan söylemiyor.Emrah vari bir girişle etki yakalanmaya çalışılmış, yiyenler olmuştur.Size kur baskısıyla operasyon çeken vampirler belki belki de ilk kez baskı yapılacağını ilan ettiler.Kur 4.8 lerden 5.5 e gelmedi beyefendi 3ten beri bağırıyoruz millete adeta ama o zaman da bu zihniyettekiler dış güçler, dış mihraklar, kur oyunları diyorlardı.Ancak burada bir nokta var kimse dış mihrakların olmadığını bunların birer safsata falan olduğunu söylemiyor.Dünya var oldukça her ülkenin dış mihrakları olacaktır bu dünyanın kanunu.Siz ne kadar güçlüyseniz o kadar az etkilenir o kadar rahat etkilersiniz ve de o kadar kendi kendinize yetersiniz.Bütün bu olanları kendimizden uzakta dışarılarda bir yerlerde tutmaksa başlı başına bir rezalettir.Bu hem bu tip savunucuları ele verir hem de insanların aptal yerine konulduklarını anlamalarına neden olur, tabi hala bağımsız, özgür ve özgün düşünce ve fikirlere sahip, doğru bilgi edinme kaygısı ve arzusunda olan kişilk sahibi insanların.Dolayısıyla eğer böyle bir cümle kurulacaksa bu tek suçlu diş mihraklar mı olmalıdır?
    2-"Her çıkan yeni cihazı almalıyım hastalığına kapılan ve verdiğimiz paralarla cari açığa sebep olan..." evet cari açığı da hallettik öyle mi?Yani onu da temellindirdik içimiz rahat.Gerçekten merak ediyorum bunu kafanızda da bu şekilde oturtabildiniz mi yani gerçekten içiniz sinerek kabul etttiniz mi?Şahsen okurken güldüm ben.Biz telefon alıyoruz sonra cari açık yapıyoruz ah biz yok muyuz ya.Dünyada insanlar bu harcamayı yapmıyor mu zannediyorsunuz.Türkiyenin bulunduğu coğrafyada bu alanda en fazla harcama yapan ülkelerden biri olması çok mu garip nispeten yüksek nüfus ve hayli yüksek genç nüfus oranıyla.Bunları söylerken bu harcamaları doğru bulduğumu falan söylemiyorum ancak ben tüm dünyanın harcamasını eleştiriyorum, ülkemdeki telefon alıcılarının sebep olduğu cari açığı değil.Bu husuta başka bir konu daha var ki ülkenin üretim adına gerçek anlamda hiçbir şey yapmaması.Yani bir ülkenin devasa ölçeklerdeki gelir gider rakamlarında çok büyük bir yer edinmesi gereken kısımı yok ve kastım direk teknoloji değil.Biz bu verimli topraklarda tarım da yapmıyoruz hayvancılık da ve kusura bakmayın bunlar %40 ı 30 yaş altı 80 küsür milyonluk bir ülkenin 23 milyar dolarlık telefon harcamasını komik duruma düşürecek kadar ciddi ve büyük sorunlar.Peki elimizde ne var oturduğu yeri günden güne dönemden döneme sağlama alan ve de daha yukarılara taşıyan, çıktığı her platformda söz verilen araç sayısı millet tarafından tamamlanan son olarak çinden pek sevgili yeni hazine bakanımız damadımızın aldığı 3.6 milyar dolarlık kredinin büyük miktarının her ne hikmetse 3. köprüye refinans olarak ayrıldığı içlerinden birinin dünyanın en tenha köprüsü seçilen köprüleri tünelleri ve de havalimanı üzerinden IMF borcunun sıfırlanması üzerinden(Evet hala) ekonominin aslında kendileri tarafından ne kadar iyi duruma getirildiğinden bahseden bir başkan.Yani bu adam sadece dolar 3ken değil 4 küsürlere çıktığında bile ekonominin iyi olduğunu söylüyordu.Bakın asıl sıkıntı buradaki samimiyetsizliktir ve ben asıl bunu eleştiririm.
    3-Burada sanırım teknolojik bilgi eksikliğinizi konuşturmuşsunuz.Öncelikle son model 4k tvlerin büyük bir çoğunluğu son model telefonların üstündedir.Kaldı ki Tvlerin büyüklüğü üzerinden yürütülen mantıkla daha masraflı olacağını düşünmek gerçekten komiktir.Cep telefonlarına konmak zorunda olan son nesil işlemci ya da en kaliteli kamera lensleri sensörler bu aletlere koyulmak zorunda değildir.Devamında bu kendi kurduğunuz mantık üzerinden yine dayanaksız bir çıkarım yapmışsınız.Firmalar bağımlılığın farkına varmış da fiyatları şişirmişler.Öncelikle şunu bilmelisiniz dolar cinsinden amiral gemi telefonların fiyatları her sene bir önceki seneye yakın kalmıştır.Yani yurt dışında insanların parası 1 senede %25 değer kaybetmediğinden standart bir adamın geçen sene maaşın
    yarısı ya da 3te 1 ile aldığı telefonu yine aynı şekilde alır.Diğer bir düzeltme de mi 8 explorer edition için olsun.Bu modelin note 9dan ya da s9 plustan daha fazla maliyet bulunduran bir yanı yok.Hatta kalemi ve tam su geçirmezliği düşünürsek eksikleri var.
    4-Bu kısımı da içine alan az çok bir şeyler zaten yazdım ancak birkaç ekleme yapabilirim.Ekonomik saldırı kısmını geçin zaten olayın son 1-2 aylık olmadığını belirtmiştim.Şuan baskılar remileşti diye bunu kalkan olarak kullanmayın.Millet hakediyor derken bahsedilen kesimi burada herkes biliyor o yüzden açıklamama gerek bile yok.Siz öylesiniz ya da değilsiniz bilemem ancak bahsedilen kesim bir aara ekonomideki sıkıntıları bile inkar edip karşılarındakiler hain ilan ediyorlardı.Bu küçük örnekten sonra hükümet suçlu ya bakalım.Evet suçlu hem de birçok konuda ama ülke batmasın tabi neden batsın.Siyasi karalama tanımı yanlış olmuş karalama olmayan şeyler üzerinden yapılır dolayısıyla mantık hatası var.Dik duruşu da seçime doğru çarkıfelek gibi durmadan dönen saçma sapan sözler savuranlara hatta 1 aydan az kala kur oyunlarına aldırış etmeyin bunlar seçimi etkilemek için uygulanan taktiklerdir seçimden sonra icabına bakıcaz diyene(5.50 oldu) iletiverin.
    5-Cihaza ihtiyaç konusunda ise kimsenin kimseye karışma hakkı yok.Benim kazandığım paramı neye ne kadar nasıl harcayacağımı hiç kimse kendi ideolojilerini ya da anlayışlarını savunmak ya da bunları kendi içlerine daha da sindirmek için kullanamaz.Ki zaten bunları bağdaştırdığınız şeyi de yorumlamıştım.Bu arada tekrardan hatırlatayım bunları söylerken bu cihaza çoğumuzun ihtiyacı var falan demiyorum ya da alınmalı demiyorum nötr kabul edin lütfen beni.Aksi takdirde farklı yerlere gider sonra konu uzar gereği yok.Gerçekten mevcut cihazlarımızı elimizde tutma gibi bir projeyi sunabiliyor musunuz?Yani bunun dolaylı olarak bir ülkenin ülke içerisindeki şirketlere uyguladığı bir yaptırım olacağını ve bunların da sizin 3-5 kuruş karınızdan çok daha büyük sonuçlarının olabileceğini öngöremiyor musunuz?
    6-Köşe başlarını tutmuş fetöcülerden biraz bahsedin lütfen kimmiş bunlar neler yaparlar biz nerelerden öğrenebiliriz bunları.
    7-Madem bu konun altına yazdınız ve işi ilerletip fiyatları ikiye katladıklarını da söylemişsiniz o zaman note 8 ile note 9 un tanıtım fiyatları arasında neredeyse fark olmadığını size söyleyeyim.İnternet üzerinden bakabilirsiniz.Ama bunları okuyup düzeltmeyi yapmakla kalmayıp farklı şeyler de çıkarıyorum böyle şeylerden.Örneğin böyle bariz bir saçmalığı zaten insanların araştırmayacağını düşünerek belki de buraya yazmak iyi niyetli gelmiyor bana ve bu durumda da tüm yazdıklarınıza bunun etkisiyle de bakıyorum.Bu etkiyi azaltmak için siyaset yapmıyorum da yazmışsınız ama umarım yanılıyorumdur.
    8-En sevdiğim kısma da geldik: VERGİLER.Bu ülke sınırları içerisinde en son konusunu açabileceğiniz husustur vergi.Dünyanın en gaddar vergilerinin alındığı bir ülkede hala vergi diyelim trt bandrolü diyelim laflarını sarf etmek gerçekten saçmalıktır.Neden denmeyecekmiş efendim?Tüm alanlara bakın bakalım dış güçlerin kendi ülkelerinde aldığı oranların kaç katını alıyoruz.Trt bandrolü ise başlı başına bir saçmalıktır.Örneğin size şunu sorayım TRT'nin tüm Türkiye'ye hitap ettiğini düşünüyor musunu?Ben söyleyeyim sadece son seçimlerden 2 ay öncesinden itibaren Türkiye'de yaşamış biri cevabın hayır olduğunu bilir.Sizlere sorsak devletin kanalı tabiki alacak diyeceksinizdir.Ancak müsliminden gayrimüslimine, ateistinden deistine, sağcısından solcusunu herkesten alınan bu bandrol sadece bir kesime hizmet ediyor.İşte tam burada bizim diyeceğimiz bir şeyler sizin ise uzak durmanız gereken doğrular var.Yani bu ülkede vergilere de parasının uyduruk bir mecraya gittiği trt bandrolüne de ağır ağır laflar söylerim.
    9-Son olarak da tasarruf ve milli şuur konuları.Beyefendi eğer tasarruf etmesi gereken bir kesim varsa o da devleti yöneten insanlardır.Milyarlarca dolarları ve binlerce binayı ve arsayı Fetöye vermiş olan adamların hala bu ülkeyi bir özürle yönetmesini geçtikten sonra bu ülkedeki kaynak israfını hala görmüyorsak yazıklar olsun.İlçelerdeki idarecilere varana kadar ranta, eşlerine dostlarına, yandaşlarına ve de makamlarına harcanan paranın haddi hesabı yok.En kıytırık belediye başkanı bile 2 gün önce içlerinde yer aldığı adamlara %160lara çıkan vergilerle satılan araçlara biniyorlar.Dolayısıyla sadece alakasız bir zamanda yaptırılan ve her yıl tüm Türkiyenin telefon harcamasının 20de 1 ini harcayan saraya bakmanız bile kafidir.Ha gücümüzü temsil ediyor, görenlerin yüreğini titretiyor, kıskandırıyor diyorsanız orası başka.Dolayısıyla yönetenlerin bizi kaz gibi görmesine dur deme zamanı çoktan geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Birçoğunuz eleştiriyor fiyatını ama iPhone x'in baz modeli bile 7500e satıldığı bir dönemde android dünyasının bana göre en tepesi olan note serisi 6500e satılmış çok mu? Kuru vergiyi çarp yine Samsung ucuza bile satıyor çünkü bir telefonda %7 trt %25 ötv %18kdv var üstelik bunlar üst üste çarpılan vergiler.

Ha iPhone kadar satar mı tabiki satmaz çünkü iPhone u statü sanan insanlar var.

Bu telefonun tek eleştireceğim yanı 18,5:9 ekran formatı, note serisi bence 16:9 devam etmeliydi.

Allah aşkına tanrı aşkına yapmayın , evet bence çok 6500 Türk Lirası bir telefon için. 2000 olduğundada aynısı dendi 3000kende sonra 4000tl 5000tl 6000tl 7500tl oldu ee devamında 10bin 20bin olduğunda şikayet etmeyin..

• Bu telefona bu fiyatı vermem için üzerine binip uçabiliyor falan olmam lazım ... soygun net

• Hey maşallah bir zamanlar araba aldığımız paralara telefonlar göreceğiz. 5 haneli fiyatlara çok az kaldı...

• quote:

Orijinalden alıntı: CircassiaN98

Sizinki de güzel kafaymış.Yani o zaman napıyoruz doları 5.5 e getirenlere destek vermeye devam ediyoruz.Gerçekten hoş, hiç böyle düşünmemiştim aydınlattığınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    birisi bu yelkenli denen akp çomarını banlasın . zerre aklı olmadan paragraflarca post atmış
  • Sonunda s7 edge'den geçmeye değecek bir cihaz çıkardılar. Batarya,dahili depolama ve kamera önemliydi benim için en çok. Onlarda mükemmel olmuş.Paraya kıyabilirsem alırım bunu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.