Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulutlar guzel duruyordu bi fotoğraf yabıştırdım.

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marty.McFLY -- 17 Ağustos 2018; 19:55:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Hocam yukarıda anlattım. Samsung Shoptan alışveriş yaparken 18 ay YKB taksidi seçiyorsun ödeme adımı olarak, sonra hesabına girmeni istiyor sistem, giriyorsun bilgileri. İlk taksit gününü seçiyorsun, kredi çek e basıyorsun ve oluyor. Ondan sonra bankaya gidiyorsun, kredimi kapatmak istiyorum diyorsun, yukarıda yazdığım tutar kadar kapatıyorsun krediyi. Yaparken bana pm atabilirsin kafana birşey takılırsa.

Herhangi bir hile hurda yok. Samsung o aradaki farkı kendi karşılıyor gibi gözüküyor şu an. Ama bence bu olaya bir engel koyarlar kesin yoksa YKB nin asıl para kazanacağı yer faiz. Bu sistemle darbe iner o işe.

Alıntıları Göster
    Hocam ödeme seçeneklerinde 18 ay taksit seçeneği çıkmıyor bende

• Pil durumundan şuan için çok memnunum. %50 parlaklık ve 4g aktif bluetooth oyun video durum şöyle;

Edit: Telefonu 1 haftadır kullanıyorum. Genelde %100-%80 arası sanki çabuk tükeniyor. %80-%20 arası daha verimli gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunc4 -- 17 Ağustos 2018; 19:17:40 >

• Güncellemeden sonra ilk dikkatimi çeken şey, kalemi çıkartınca menü daha hızlı geliyor bu iyi olmuş. Bakalım sonra neler var, gördükçe yazarım. Güncelleme notları neredeyse yok olduğu için ancak böyle küçük küçük bulacağız.
  • Fazlasıyla enteresan lakin Emaar dan alıp 12 ay ING kullananlara da söyleyeyim.
    Erken kapama yaparsanız 3.799 olan kredi (Kasko dahil) 3342 TL ye düşüyor. 450 TL karınız oluyor yani.. :)
  • badcrow B kullanıcısına yanıt
    Eğer buyback yapıyorsanız yada hediye çeki alıyorsanız 18 ay vade olmaz. Online da hem buyback hem 18 ay vade olmuyor. Birinden birini secmek lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün sordum bir çok fiziksel mağazalara ama 512 GB hiç bir yerde yok. Fiziksel mağazalara gelesiye kadar samsung'un internet sitesinden 18 ay vadeli sipariş vereyim mi arkadaşlar? Bir yamuk yaşayan var mı? Tavsiye eder misiniz?
  • Bu Bixby nasıl kapatılıyor? Açtım ve pişman oldum :)

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    Ben 15 inde sipariş verdim hala kargo bekliyorum :)
  • ÇİFT Sİm - DUOS modeli genel

https://www.sammobile.com/devices/galaxy-note-9/specs/SM-N960F/

Galaxy Note 9 SM-N960F specifications

quote:

Device description
    Samsung's Galaxy Note 9 SM-N960F specifications and features: this is a 6.4" (162.5mm) device with a QHD 2960x1440 screen resolution. The phone is powered by the Exynos 9810 soc with a 2.7GHz Quad + 1.7GHz Quad configuration. Memory is 8GB, 6GB, with the device offering 128GB, 512GB internal storage and up to 512GB of external memory. The Galaxy Note 9 features Sensors Accelerometer, Barometer, Fingerprint Sensor, Gyro Sensor and Geomagnetic Sensor. Notable features include MST technology (Samsung Pay), Bixby. The device measures 161.9 x 76.4 x 8.8mm and weighs 201g.

General Information
    Model name

Galaxy Note 9
    Model Number

SM-N960F
    Model type

Phone
    Color

Ocean Blue, Midnight Black, Lavender Purple, Metallic Copper
    Announced

2018, August
    Released

2018, August
    Buy

Click here
    Physical Specifications
    Dimensions

161.9 x 76.4 x 8.8mm
    Weight

201g
    IP Rating

IP 68 : Totally protected against dust, Protected against the effect of immersion to 1.5m for up to 30 minutes.
    Operating System
    Operating System

Android 8.1 (Oreo)
    Network/Bearer
    SIM

Dual
    WiFi Only

No
    SIM card size

Nano-SIM (4FF)
    Network

2G, 3G, 4G/LTE
    2G GSM

GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
    3G UMTS

B1 (2100), B2 (1900), B4(AWS), B5 (850), B8 (900) 3G TD-SCDMA: B34 (2010), B39 (1880)
    4G LTE

4G FDD LTE: B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B13(700), B17(700), B18(800), B19(800), B20(800), B25(1900), B26(850), B28(700), B32(1500), B66(AWS-3) 4G TDD LTE: B38(2600), B39(1900), B40(2300), B41(2500)
    Display
    Technology (Main Display)

Super AMOLED
    Size (Main Display)

6.4" (162.5mm)
    Size (Sub Display)

Resolution (Main Display)

QHD 2960x1440
    Colour Depth (Main Display)

16M
    Pixel Density

516 PPI
    Gorilla Glass

Version 5 Front & Back
    Matrix

S Pen Support

Yes
    Processor
    Type

Exynos 9810
    Clock Speed

2.7GHz Quad + 1.7GHz Quad
    Cores

8 Cores (Octa-Core)
    GPU

Mali G72 MP18
    Memory
    RAM Size (GB)

8GB, 6GB
    ROM Size (GB)

128GB, 512GB
    SSD

No
    eMMC

No
    External Memory Support

Up to 512GB
    Sensors
    Sensors

Sensors Accelerometer, Barometer, Fingerprint Sensor, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Hall Sensor, Heart Rate Sensor, Proximity Sensor, RGB Light Sensor, Iris Sensor, Pressure Sensor
    Additional features

MST technology (Samsung Pay), Bixby
    Audio and Video
    Video Recording Resolution

UHD 4K (3840 x 2160) @60fps
    Video Playing Format

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
    Video Playing Resolution

UHD 4K (3840 x 2160) @120fps
    Audio Playing Format

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF, APE
    Camera
    Main Camera

Dual
    Front Camera

Single
    Main Camera - Resolution

12 CMOS Dual OIS (F1.5/F2.4) & Telephoto: 12MP AF F2.4)
    Front Camera - Resolution

CMOS AF (F1.7)
    Main Camera - Flash

Yes
    Front Camera - Flash

No
    Main Camera - Auto Focus

Yes
    Front Camera - Auto Focus

Yes
    Connectivity
    ANT+

Yes
    USB Version

Type C
    Location Technology

GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
    Headphone Socket

3.5mm Stereo
    MHL

Yes
    Wi-Fi

802.11 a / b / g / n / ac 2.4G + 5GHz, VHT80 MU-MIMO, 1024-QAM
    Wi-Fi Direct

Yes
    DLNA Support

No
    NFC

Yes
    Bluetooth Version

Version 5.0
    Bluetooth Profiles

A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP
    PC Sync.

Samsung Smart Switch
    Battery
    Standard Battery Capacity

4000mAh
    Removable

No
    Fast charging

Yes
    Internet Usage Time(3G)

Internet Usage Time(LTE)

Internet Usage Time(Wi-Fi)

Video Playback Time

Audio Playback Time

Talk time

Stand-by Time

https://www.sammobile.com/2018/08/14/galaxy-note-9-higher-storage-dual-SIM

quote:

The higher base storage on the Galaxy Note 9 is a boon for dual-SIM users

With the Galaxy Note 9, Samsung is giving us 128GB of storage on the base model, along with support for 512GB microSD cards (yes, these worked before, but now there’s official support built in). And while more storage is great for everyone, it will be especially useful for dual-SIM users.
    More internal storage is great for those using two SIM cards

With current Samsung flagships, when the 64GB of internal storage starts running out, it becomes an issue for those who use the device with two SIM cards. That’s because these phones have a hybrid slot that can either have two SIMs inside or one SIM card and a microSD card. The only solution, therefore, becomes deleting some pictures, apps or other data.

The Galaxy Note 9 comes with a hybrid SIM slot as well, but with 128GB of storage, the need for deleting data will be comparatively less and a boon for anyone who uses the phone with two SIM cards. Of course, it’s still suggested to offload as much data to the cloud as possible. For pictures, Google Photos’ free backup is great, even though it slightly downgrades the quality if you want to upload unlimited images.

If you wish to see whether your country is getting the dual SIM variant of the Galaxy Note 9, you can head to Samsung.com (select your country manually if the site doesn’t automatically detect your country) and check out the specs in the listing for the Galaxy Note 9.

• Beyler iphone 6 dan note 9 a geçiş yapmak istiyorum fakat apple geçmemi istemiyor 🤣 iPhone 6 da da 7 de de önsipariş sitesi hatalı açılıyor hafıza seç renk seç kısımları boş. Bu sorunu yaşayan benden başka biri var mı

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Bixby ile hiç denemedim açıkçası., ama bilgilendirme için teşekkürler.

Aslında sesi kapatmamı gerektirecek bir durumda hiç olmadı ya o da ayrı.

Saygılarımla...
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    wallaha hocam bende s8+ ile degişim yapacam birseyler öğrenirsen banada bilgi verirmisin?
  • Seçim sizin tabii ki ama ne teknolojide ne de fiyat konusunda hiç bir şeyin garantisi maalesef yok.

Şu anda ki fiyatların bayram sonrasına hatta yarına bile garantisi yok gibi.

Saygılarımla...
  • BiggestNiko B kullanıcısına yanıt
    Avrupa'yı baz alıyorsanız genel olarak bir çok ülkede kutu içinden kılıf çıkıyor ama bizde hiç çıkmadı mesela.
    Yani bu dediğiniz bizim ülkemizde pek olan şey değil.
    Sadece hediye çeki bedeli artıyor ya da ilk hediyeye göre pahada daha hafif ürünler oluyor.

Umarım siz haklı çıkarsınız :)

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 17 Ağustos 2018; 21:8:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marty.McFLY

Telekom da cihazınız uygun değil diyor biraz daha bekleyeceğiz heralde.
    şu an turk telekom kullanıyorum volte aktif hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 17 Ağustos 2018; 20:40:39 >
  • Açıklama kısmında alt limit ibaresi görmedim ama genel olarak haklısınız.
    Kendi adıma hediye çeki beni hiç cezbetmemiştir.

Sıcak satışta her şey o an olup bitmeli benim için.

Bu arada bende de Samsung çamaşır makinesi ve TV var ve çok şükür böyle sorunlar yaşamadım ama tahmin edebiliyorum sizin durumunuzu ve hak veriyorum size.

Maalesef ülkemizde Samsung - LG gibi markaların yetkili servisleri franchise ve çoğu zaman merkez bile iş yaptırmakta zorlanabiliyor.

Ama buzdolabım Arçelik ve ben hiç böyle şeyler görmedim şahsen.
    Kaldı ki servis evden ayrıldıktan 5 dakika sonra merkez arayıp, memnun kaldınız mı, ekip ayağına galoş giydi mi diye bile soruyor.

Satış sonrası hizmet başka bir şey ama bizim ülkemizde bana göre asla hiç bir konuda 4-4 lük değil.

Ama burada yeri geldiğince sorunlu gördüğümüz Samsung Amerika'da Apple'ın kalesinde S8 ile bağımsız bir kuruluş tarafından satış sonrası hizmet ve müşteri memnuniyeti yönünden 1. de seçilen bir firma :)

En pahalı şeyleri kullanıp, pek iç açıcı olmayan hizmetleri aldığımız güzel ülkem...

Saygılarımla...

• goofyitu G kullanıcısına yanıt
    Kişiye özel mi emin değilim ama bir kod.

Bana dün gelen 750 TL olarak tanımlanıyor sisteme kodu girdiğimde.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Hocam yukarıda anlattım. Samsung Shoptan alışveriş yaparken 18 ay YKB taksidi seçiyorsun ödeme adımı olarak, sonra hesabına girmeni istiyor sistem, giriyorsun bilgileri. İlk taksit gününü seçiyorsun, kredi çek e basıyorsun ve oluyor. Ondan sonra bankaya gidiyorsun, kredimi kapatmak istiyorum diyorsun, yukarıda yazdığım tutar kadar kapatıyorsun krediyi. Yaparken bana pm atabilirsin kafana birşey takılırsa.

Herhangi bir hile hurda yok. Samsung o aradaki farkı kendi karşılıyor gibi gözüküyor şu an. Ama bence bu olaya bir engel koyarlar kesin yoksa YKB nin asıl para kazanacağı yer faiz. Bu sistemle darbe iner o işe.

Alıntıları Göster
    Anlatım için teşekkürler: öncelikle. krediyi kapamak için şubeye gitmek şart mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Anlatım için teşekkürler: öncelikle. krediyi kapamak için şubeye gitmek şart mı?

Alıntıları Göster
    Evet, şart. Mobil uygulama üzerinden kapatmana izin vermiyor sistem.
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.