Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
171
Favori
369.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S9+ ın kalemlisi olarak gelecekse gelmesin daha iyi.
  • Bu eleman bir numaralı Samsung düşmanı. Apple hissedarlı büyük bir savunucu. Lakin bütün Note serisi konularını da ironik bir şekilde kendisi açıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 9 Android 8.1 ile gelecegi kesinlesti bu gercekten cok iyi bir baslangic gelisme.

Snapdragon Amerikan varyantli Note9 ilk benchmark sonucu cikti. Elbette optimizasyonlar filan bu degerler daha da yuksek olacaktir ...

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/7661147

https://www.sammobile.com/news/first-galaxy-note-9-benchmark-reveals-specs-and-android-8-1-0/
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Note 9 Android 8.1 ile gelecegi kesinlesti bu gercekten cok iyi bir baslangic gelisme.

Snapdragon Amerikan varyantli Note9 ilk benchmark sonucu cikti. Elbette optimizasyonlar filan bu degerler daha da yuksek olacaktir ...

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/7661147

https://www.sammobile.com/news/first-galaxy-note-9-benchmark-reveals-specs-and-android-8-1-0/

En azından 8.1 ile geliyor bu iyi gelişme. Bataryası daha büyük ve tasarımı biraz daha düzgün olursa Note 5'ten geçilir bu sefer. Benim en büyük beklentilerimden biri ekranın eninin biraz daha geniş olması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chengineer kullanıcısına yanıt
    Note5 uzerine mantikli ...

Kavis ekrandan da vazgecse. Koselerden kaydirip birseyleri kullanmak isteniyorsa yillar once ilk kez kullandiklari 2.5 D kavisli cam mantigina gecsinler. Kavisli ekran neymis sonsuz ekran diye bir avantajmis gibi kac yildir dayattilar cok kullanisli degil bircok kere yazilari ve gorselleri tam olarak gorebilmek icin karsidan bakabilmek icin cimdiklme cift parmak ile zoom out yapmaktayiz ! Bu sinirbozucu...

Soylentiler uzerinden yorum pek yapmiyorum batarya konusu ozellikle gecen yil Note8 tanitim surecine kadar baslarda yuksek kapasietli diye sizintilar umutlar artmisti sonra sok olduk hayal kirikli ile ...

O yuzden bataryasi icin pek umudum yok.. Cunku hizli sarjda gelisme kat etmeliler hala Quick Charge 2.0 denk kullanmakta yani Note5 in sarj hizi ile ayni... Sen batarya kapasitesini artirdin diyelim iyi guzel peki artan kapasiteyi daha da hizli sarj etme teknolojiler epey bircok acidan gelismislikler ortada iken inatla eski sarj hizinda kullanmaya devam edersen sarj etme surelei yuzdeleri kabak gibi rahatsiz edici siritir tepki ceker.

Samsung tepkiler cekmemek icin batarya kapasitesinde esasli bir artis yapmiyor neymis islemcisi 10 nm filan verimli diye!!! Tamam da kardesim o islemci verimi var diye batarya beklenenden duusk kirpiliyorsa batarya kapasitesinde artis talebini hakkini nedne kullanmiyor! Ama cihazin fiyati mutamediyen artirmasini her yil yeni modellerde bunu atlamiyor!

Benim icin en guzel gelisme QLED diye adlandirdiklari 10 bit HDR olceklenebilir 120 HZ ekran ile gelmesi hatta LG gibi 2 tur ekran secenegi sunmasi hatta islemcileri Snapdragon veya Exynoss lu secme sansi her ulkede resmi olarak satilmali yani yani 4 TEMEL cesit Note 9 olmasini beklerdim tuketici secsin. Cok cesitlilik ile satislarini da artirrlar alan da memnun olur...

Bakalim Samsung bunu idrak edecek mi ?
  • S9+ dan note 8 e kaymışken söylentiler note 9 un 1.5 ay erken geleceğini yazınca yine kararsızlığa düştüm.Her halde 1 aya netleşecek her şey.S9+ kalemlisi olacak bence.En fazla pili büyütüp çift ön kamera eklerler diye düşünüyorum bir yandan da p20 pro dan sonra kamera konusunda sürpriz yapabilirler.
  • S9 Plus kamerasi bence iddia edildigi gibi degil asiri abartilmis asiri reklam soslu hatta bazi durumlarda Galaxy S7 den bile vasat kalmakta bunlar uzmanlarca da tespit edilmis dile getirilmis gerceklerdir. Turkiye de ozellikle cihaz sahiplerin kaziklanma vs olumsuzluk hissi ile yuzlesmek istememeleri olsa gerek mantiksiz ama duygusal reaksiyonlar vermekteler cesit cesitleri var malesef. Galaxy S9 Plus elbette artilari vardir ama geneliyle bakilinca Note8 den bir butun olarak ustunlugu yoktur.

Note8 bataryasi hayal kirikligi ile kullanmaktayim olmasi gereken daha da hizli sarj yok yillar oncesinden kalma Quick Chrage 2.0 ile geliyor tipki S9 Plus taki gibi ...

Samsung bence S serisini kaldirip sadece Note serisi ile her yil Mart ayinda yeni modellerini satisa cikarmali. 2 Tip Note serisi olsun ufak kasali ve buyuk olani. S10 yerine Note10 veya yeni bir Note ismi ile yeni baslangic yapmali bence ...

Note 2 esmi Turkiye garantilisini yillar once Agustos ayinda almistim. Samsung yillar gectikce yeni Note serisilerini habire oteliyot!

Nisan da ise Note9 ekranlarin son hali yeni seri uretimi milyonlarcasi uretilecek. Diger bilesenleri de nasil olur aslinda kesinlesmis degil suan itibariyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

S9 Plus kamerasi bence iddia edildigi gibi degil asiri abartilmis asiri reklam soslu hatta bazi durumlarda Galaxy S7 den bile vasat kalmakta bunlar uzmanlarca da tespit edilmis dile getirilmis gerceklerdir. Turkiye de ozellikle cihaz sahiplerin kaziklanma vs olumsuzluk hissi ile yuzlesmek istememeleri olsa gerek mantiksiz ama duygusal reaksiyonlar vermekteler cesit cesitleri var malesef. Galaxy S9 Plus elbette artilari vardir ama geneliyle bakilinca Note8 den bir butun olarak ustunlugu yoktur.

Note8 bataryasi hayal kirikligi ile kullanmaktayim olmasi gereken daha da hizli sarj yok yillar oncesinden kalma Quick Chrage 2.0 ile geliyor tipki S9 Plus taki gibi ...

Samsung bence S serisini kaldirip sadece Note serisi ile her yil Mart ayinda yeni modellerini satisa cikarmali. 2 Tip Note serisi olsun ufak kasali ve buyuk olani. S10 yerine Note10 veya yeni bir Note ismi ile yeni baslangic yapmali bence ...

Note 2 esmi Turkiye garantilisini yillar once Agustos ayinda almistim. Samsung yillar gectikce yeni Note serisilerini habire oteliyot!

Nisan da ise Note9 ekranlarin son hali yeni seri uretimi milyonlarcasi uretilecek. Diger bilesenleri de nasil olur aslinda kesinlesmis degil suan itibariyle.
    S kaldırmaz bence S'ten kazanıyor asıl paraları. Note'dan çok S hayranı vardır eminim. Ben de Note 8'i pili yüzünden almadım. 7 Plus kullanıyorum, Note 9 gerçekten güzel olursa düşünüyorum. P20 Pro da aklımı çelmiyor değil...
  • Batarya yine 3300mah olacaksa bence hiç çıkarmasınlar. Koskaca samsung bir batarya işini çözemedi bi xiaomi kadar olamadı batarya konusunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt
    Yillardir Quick Charge 2.0 i gecemediler ondan olsa gerek malum batarya kapasitesi artikca sarj etme sureleri de orantili artacak ve mevcut ciddi eskimis yillarin adaptif hizli sarj ( Quick Charge 2.0 ) ciddi rahatsiz edecek siritacak olmasidir bence .

Belki boyle gelebilir de :

https://www.sammobile.com/news/new-galaxy-note-9-rumors-point-to-6-4-inch-display-4000-mah-battery/

Sarj teknolojilerinde sarj suresi acisindan ciddi epey geride kaldi Samsung umarim yeni daha hizli sarj teknolojisi ile gelir.
  • Ekrandan parmak izi olayi alan genis olmasi sebebiyle ayni anda birden fazla parmak izi bile kullanilabilmekte.

Gizli on kamerasi ile neredeyse cercevesiz bir telefon yapilmis.

Bazi soylentiler var Note9 parma izi sensoru ekranda olacagi .

Birileri basarmis ise Samsung ta Note9 icin pekala basarabilir .

• yeni arayüz ile gelecekmiş Crown UX diye bir arayüz galiba birde

samsung note 9 da kesinleşen özellik kamera diyaframı f1.4 olacakmış videoyu 5.15 den sonra izleyin söylüyorlar

• Gorsellerden de anlasilacagi uzere haberi yapan Iran li iste kaynagi :

https://samarena.ir/2018/04/04/galaxy_note_9_real_life_photos_leak_early_and_unexpected

sammobile.com da da haberi yapilmisti :

https://www.sammobile.com/news/leaked-galaxy-note-9-images-in-display-fingerprint-sensor-fake/

Ortada Turkiye den sizdirilmis bir paylasim yok hepsi yabancilardan ve youtube taki video yayin tarihinden 1 gun once zaten internette farkli yerlerde yayinlanmisti. Bu videoyu ceken arkadas ilk filan demesi uydurma ...

Ilk olabilmesi icin gorsellerde baska sitelerin izi olmamasi gerekirdi en azindan kendi adiyla filan olmasini beklerdik .

Test cihazlari vardir dogrudur ama bunun alenen sizdirilmasi risklidir . Evan Blass adli meshur sizdirmaci bile Note9 un Crown kod adiyla yayinlanacagini soylemisti ben de sammobile deki haber ile bu konuyu acmistim. Yani belli ki Evan Blass a verilen bilgiler kaynagi kontrollu sizdiriyor ama baskalari da ayni bilgiyi daha once zaten sizdirmisti ...

Birden fazla kaynagi takip etmek gerekir.

Sammobile.com bunlardan basidir onlar bile kaynaginin adini soylememe sarti ile bircok sey sizdiriyorlar veya ilk sizdirma Sammobile.com dan gelmektedir.

Siizntilarin ilkini yapma pek bir anlami yok onceki yillardan da biliyoruz ki nihayi son tasarim olmayabiliyor .
  • Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Note 8 olmuş bu. Pili yüksek kapasite gelirse tamam da gelmezse aralarında bana göre fark olmayacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note9 erken satisa cikabilir :

https://www.sammobile.com/2018/05/16/early-galaxy-note-9-release-may-be-due-to-samsungs-accelerated-schedule/

S9 daki hayal kirikligi ( S9 Plus degil ) Note 9 u one aldirmis yaklasik 2 ay one .. Kaynaktaki ifadeye gore Temmuz sonu Agustos basi satisa baslayabilir.

Yillar once de Agusto ayinda Note serileri satisa cikmisti. Gerci S9 modelleri de S8 lere nazaran cok erken satisa sunulmustu.

Note9 aslinda S9 Plus in S-Pen lisi olacak bataryasi da umarim en az 4000 mah olur ...
  • Snapdragon 845 li modeli tercih etmenin bir sebebi de Android 9 ( P ) ile beraber daha guvenli sifreleme algoritmalari saglanacak.

Bilindigi uzere WPA2 kirilmisti WPA ve WEP zaten en kolay kirilanlardi ...

https://www.xda-developers.com/the-qualcomm-snapdragon-845-will-support-the-new-wpa3-wi-fi-security-standard/

https://www.netguru.co/codestories/new-features-of-android-p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 16 Mayıs 2018; 18:16:8 >
  • Telefonum arızalandı (iphone 5s) emanet telefon kullanıp note9'u mu beklesem yoksa şu an piyasadaki note8'i mi alsam? Ya da çin f/p telefonlarını?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.