Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (843. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
171
Favori
369.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kişisel bir durum batarya tüketimi. Herkesin mutlaka farklı olur. Hava şartlarından hafıza durumuna, aplikasyon sayısından ayarlara, oynanan oyunlara kadar her şey fark ettiriyor

Misal aşğıda bir arkadaş da şikayet etmiş. Ama bende durum çok farklı

Benimki alman cihazı. Güncellemeyi erken aldı. Geldiği gibi yaptım.

Normalde yüksek performans kullanıyorum. Genelde 1.5 gün civarı gidiyor o durumda en az.

Ama bu hafta orta düzey tasarrufta kalmış

Kullanımda YouTube var, en az 4 5 saat müzik var, spoti ve kendi çaları.

şu an %15 ve 6 saat kullanım gösteriyor

Durum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 22 Şubat 2020; 15:20:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • striders kullanıcısına yanıt
    Yok, bu durum farklı; çok bariz bi şekilde batarya performansı düştü. Türkiye cihazı ve Türkiye ROM'u yüklü, güncellemeyide OTA'dan aldı...

Güncelleme öncesi örnek bir batarya kullanım senaryosu:

Buda güncelleme sonrası:

Bundan gayrı programın dolu batarya ile pil ömrü tahmini, güncellemeden önce 9 saatin üzerinde iken güncelleme den sonraki bir iki gün içinde 8 buçuk saate indi (Telefon kullanım senaryomda farklı bir değişiklik olmamasına rağmen)

• samfirm Android 10'un ilk sürümünü bulamıyor, aratınca ikinci güncellemeyi buluyor. Daha önce indirmiş olan varsa paylaşabilir mi acaba?

ROM bilgileri:
    PDA: N960FXXU4DSLB
    CSC: N960FOXM4DSLA
    Phone: N960FXXU4DSLA
    Bölge: TUR— Türkiye
    Yapım Tarihi: 2019-12-20
    Değişim Listesi: 17594460
    OS Versiyonu: 10

Edit: Dosyanın ismi: SM-N960F_2_20191223081354_xj7tzu9cxy_fac.zip
    Şu adreste buldum, indiriyorum şimdi, ihtiyacı olan için burdada bulunsun:
    https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261690246

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 22 Şubat 2020; 22:38:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • melihjoe kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de İzmit'teyim eğer gidersen süreçten beni de bilgilendirebilirsen çok memnun olurum. Eskiden çarşıda servis vardı memnundum fakat şuan mobil cihazlara hizmet vermiyorlar sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihjoe

Ben de musait bir haftasonu resimdeki sorunum için izmitten oraya gitmeyi düşünüyorum, buralarda yok. Siyah ekran açınca aod nin hareket ettiği alanlarda böyle sarımtırak bir şerit oluşuyor. Umarım çözüme kavuşur.
    Hocam merhabalar.

Konu hakkında ben de sizeden gelecek haberi bekliyorum.

Ancak, şunu da belirtmek gerekir ki; OLED panellerde bu görmüş olduğunuz durum "normal" olarak karşılanıyor. Yani demek istediğim aşağı yukarı her panelde bunu görürsünüz. İngilizce olarak Gray uniformity olarak da bilinen bir durum var. OLED panellerde bu gray uniformity testleri sürekli yapılır kullanıcılar tarafından.

XDA developers tarzı siteleri takip ediyorsanız orada bu konu ile ilgili o kadar yazıldı çizildi ki ansiklopedik bir kaynağa dönüştü. Hatta Note 9 için bile bu yaşadığınız durumun konusu vardı.

Mükemmel bir oled panel yok. Maalesef. Sizdekinin aynısı benim cihazımda da var. Ancak bu durumu en çok gri arkaplanda ve düşük parlaklılarda iken, karanlık ortamda belli ediyor kendisini.

Dolayısı ile servise götürdüğünüzde ortamdaki ışıktan dolayı bu durumu dikkate alırlar mı bilemem. Hatta bu yazdıklarımı da bilen bir servis ise, bu durumun kronik bir OLED sorunu olduğunu size söyleceklerdir (nitekim öyle.)

Sizdeki sorun herkeste aynı miktarda aynı yerde olmuyor. Kimisinde alt kısımda daha çok olur kiminde yanlarda. Kimisinde çok az olur belli bile olmaz şanslıymış diyeceksiniz ama o kişilerde pembe tint veya renk kalibrasyonu sorunları olur.

Tekrar söylüyorum mükemmel bir OLED panel yok ne yazık ki. Bu durum telefonlar dışında özellikle TV dünyasını da sıkan bir durum.

Çare MicroLED ancak henüz seri üretim cihazlarında bu teknolojiyi göremiyoruz yakın zamanda da göremeyeceğiz.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Saygılar.
  • sCrew41 kullanıcısına yanıt
    onurkarakas94 O kullanıcısına yanıt
    inşallah arkadaşlar müsait olursam gider sizi de haberdar ederim, herkes de az çok bu sorunun olduğunu düşünmemiştim, eğer böyle kronik bir sorun varsa note 9 için çok büyük bir problem bu. lokal ufak bi yerde olsa belki idare edebilirdim ama bu şekilde büyük bir bölge olduğu için çok gözüme ilişiyor. umarım değişimi bi gün içinde yaparlar.

• melihjoe kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında bakacak olursak ben de şuanlık bir sıkıntı yok fakat galaxy s2 den beri garanti bitimine yakın her telefonumu servise verip ekran ve batarya değiştirtiyorum bir iki sene daha rahatça kullanıyorum 🙂 Çünkü amoledlerin kaderi maalesef ki

• quote:

Orijinalden alıntı: sCrew41

Hocam aslında bakacak olursak ben de şuanlık bir sıkıntı yok fakat galaxy s2 den beri garanti bitimine yakın her telefonumu servise verip ekran ve batarya değiştirtiyorum bir iki sene daha rahatça kullanıyorum 🙂 Çünkü amoledlerin kaderi maalesef ki
    servisin değişim yapması icin ne sebep gösteriyosunuz bizde yapalım
  • Arada bir anlik donma yaşayan var mi, bende chrome ile anlık donmalar oluyor. Yandan kapatma tusuna basip geri donunce anca kendine geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tugsay T kullanıcısına yanıt
    chrome kullanmayın zaten, başlı başına bela, pili de
    sömürüyor, samsung tarayıcı çok daha iyi

• bozkan23 kullanıcısına yanıt
    Simdi sizi dinleyip gecis yaptim, alismaya calisiyorum. Bakalim elim alisacak mi :)

• son güncellemeden sonra hard reset atmama rağmen, takılmalar ve anlık donmalar yaşıyorum. Benden başka bu sorunu yaşayan var mı ?
  • jxoch kullanıcısına yanıt
    Ben varim. Chrome ile yasiyordum, simdi samsung browser denemesi yapiyorum.

• Arkadaşlar bu kulaklıktan note 9 kullanan oldumu yorum yaparsanız sevinirim.

• nevrans kullanıcısına yanıt
    bundan almaya niyetlenmistim etrafımda kullananlardan bayağı olumsuz yorum yaptılar xiaomi earbuds aldım görüşle kalitesi çok kötü müzik için alıyorsan xiaomi o sınıfta gayet yeterli

• nevrans kullanıcısına yanıt
    Bende alacağım için araştırıyorum. Sennheiser in telefonla görüşme kalitesi kötü. Ben Sony 1000-xm3 alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugsay

Ben varim. Chrome ile yasiyordum, simdi samsung browser denemesi yapiyorum.
    Chrome'de bendede donma var.Samsung browser kullanıcam düzelene kadar.
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    İnatla sevemiyorum samsung browser'ı. Kötü değil, hatta bir sorunu da yok ama bir türlü basitlik seziyorum ve gıcık oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tugsay

İnatla sevemiyorum samsung browser'ı. Kötü değil, hatta bir sorunu da yok ama bir türlü basitlik seziyorum ve gıcık oluyorum.
    Bende chrome alıştım.Samsung browserin tek güzel yanı araç çubugunun aşağıda olması keşke chromedede öyle olsa.
  • Bilgisayardaki yerimlerini kolay senkronladığım için firefox kullanıyorum ben. Ublock originle mutlu mesut gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.