Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (741. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozkan23

ekran modunu temel'e alın ekran yanığı falan olmaz, bu bilgiyide forum'a özel veriyorum ona göre😉
    Alakası dahi yok
  • eyuunal E kullanıcısına yanıt
    sen bilin 😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkan23 -- 6 Eylül 2019; 8:37:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bozkan23 kullanıcısına yanıt
    Forumda çoğu kişi boş geçiyor , biri diyor organik yapıda eskiyor sen renk modu lol yıllardır kullandığım dan daha hor kullanıyorum şuan sırf yanık yapmak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran yanığının en büyük sebebi, ayni piksellerde aynı görüntünün çok uzun süre kalmasıdır.
    Arkadaşın oyun oynarken uyuyakalması ve ekranın ayni görüntüyü sabit gösterirken yanması gibi.
    Eski plazma televizyonlarda da aynı sorun vardı. Isyerimde kullandim öyle bir televizyon ve her gün sabahtan aksama kadar tek bir kanal açıktı, yıllar içinde o kanalın logosu hep ayni yerde sabit kaldığı için tamamen sabitlendi :)
    Hayalet bir logo olarak hep duruyordu.
    Ekran koruyucu mantığı da budur zaten, siz bir şey yapmadığınızda ekranda sabit gorüntü kalmasın diye devreye girer ve ekranı bu tür yanıklardan korumayi amaçlar.

Yani siz hor kullanip ekrani yakmak istiyorsaniz, ilk olarak bir kösede sabit duracak bir görüntü koymalisiniz. Bu telefonda bence olabilecek en olası ekran yanığı, ekran kapalıyken alt tarafta sabit duran kare seklindeki home tusu ikonu, çunku saat bile farkli yerlerde belirirken o hep sabit. :)

• Note 9 hiçbir tenoloji marketinde yok nasıl iş bu anlamadım

• Önemli bir soru;
    Arkadaşlar telefonun ses çıkışı ve kalitesinden fazla memnum değilim. Kulaklık olarak sennheiser momentum in ear kablolu kullanıyorum. Lg hi-fi plus DAC satıyor bir arkadaş. Daha önce deneyen oldu mu ya da nasıl bir sonuç alırız bilen var mi?
    Çok etkili olur mu? Yoksa değmez mi?

Bu arada bit işleme rate olarak note 9 lad 32 bit mi?

• Kılıf ve ekran korumasız kullanan?

• altunkeser kullanıcısına yanıt
    Papscover kullaniyorum. Matrix çok güzel. Ekran koruma herseyi denedikten sonra artik bezdim ve kullanmiyorum.

Edit:imla hatasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugsay -- 7 Eylül 2019; 9:56:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugsay

Ekran yanığının en büyük sebebi, ayni piksellerde aynı görüntünün çok uzun süre kalmasıdır.
    Arkadaşın oyun oynarken uyuyakalması ve ekranın ayni görüntüyü sabit gösterirken yanması gibi.
    Eski plazma televizyonlarda da aynı sorun vardı. Isyerimde kullandim öyle bir televizyon ve her gün sabahtan aksama kadar tek bir kanal açıktı, yıllar içinde o kanalın logosu hep ayni yerde sabit kaldığı için tamamen sabitlendi :)
    Hayalet bir logo olarak hep duruyordu.
    Ekran koruyucu mantığı da budur zaten, siz bir şey yapmadığınızda ekranda sabit gorüntü kalmasın diye devreye girer ve ekranı bu tür yanıklardan korumayi amaçlar.

Yani siz hor kullanip ekrani yakmak istiyorsaniz, ilk olarak bir kösede sabit duracak bir görüntü koymalisiniz. Bu telefonda bence olabilecek en olası ekran yanığı, ekran kapalıyken alt tarafta sabit duran kare seklindeki home tusu ikonu, çunku saat bile farkli yerlerde belirirken o hep sabit. :)
    Hocam yanan yerler genelde zaten klavye yada alttaki tuşlar oluyor.sıkıntıda burda zaten bunlara bişey yapamıyoruz.başka türlü yanma ben hayatımda hiç görmedim samsung da

• Arkadaşlar, bu cihazdan devamlı ikinci el sitelerinde, veya satış sitelerindr2, Swap/Yenilenmis cihazlar görmeye başladım. Bu kadar fazla swap piyasaya cihaz cikmasinin sebebi ne olabilir? Kronik bir arıza mi var note9 icin, degisim yapılıyor devamlı?

• ümit_uyar kullanıcısına yanıt
    Bu ürünlerden kullanan fazla kimse yok. Deneyip karar vermeniz gerekir.

• datox D kullanıcısına yanıt
    Cok satan bir cihaz. Swap her telefonda vardir.

• Merhaba arkadaşlar. Kamera zoom yaparken yaşanan titreme sorununu yaşıyor musunuz? Bunun sebebi yazılım mı, yere düşürme mi ya da farklı bir sebep mi? Sırf bu sorun yüzünden Note 9'a geçme konusunda kararsızım. Fikirlerinizi bekliyorum.
  • dostlar sınırsız 4k video çekebileceğiniz pro modlu uygulama buldum kısa süreliğine ücretsizhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.appuccino.movie.recorder.pro

• tkbey kullanıcısına yanıt
    eyvallah hemen çektim kendime.
  • ümit_uyar kullanıcısına yanıt
    Lg dac yerine fiio amfilerden alıp kullanman çok daha güzel sonuçlar verecektir. Ben bi ara a2 modelini kullandım şimdi yeni modeller çıkmış tavsiye ederim.

• altunkeser kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar kullandığım hiç bir telefona ekran koruyucu taktırmadım. Şu anda da sadece kılıf ile kullanıyırum.

• Bende kılıf var ekran koruyucu yok, ekranda hasar yok fakat dikkatli kullanmama rağmen çizikler mevcut ne yazıkki

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Sağol dostum. Garanti bitimine yakın bataryayı ücretli, kamerayı ücretaiz mi değişsem acaba? Bir kere açılmış olur cihaz en azından. Belki işçilikte de tek fiyat alınır.

Alıntıları Göster
    Su geçirmezlik bantları Samsung servis formunda rework kit olarak yazıyor sanırım.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Note 10+ alınmaz zaten şuan 6 ay sonra zaten 7000 seviyesine düşmesi gerecektir.
    Note 9 512GB da çok çok 5000 seviyesine düşmediği sürece Note 10+ çok nadir satılacaktır.

Şuan alınması demek Dediğiniz gibi alenen kazık almaktır. :)
    Apple cihazları da malum amiral gemisi cihaz 512 GB seviyesi 15000 yeminle araba alır binersin :)
    ama artık 7000 e araba alamazsın hurdalık malı alınır ancak :)

Note10+ tasarım olarak çok değiştiği için ve tamamen ekrandan ibaret olduğu ve bir kaç değişiklikle alınabilir.
    512 GB note 9 um 100 GB ı bile dolmadı daha :) neden 512 aldın dersen ben 8 GB ram için almıştım.
    şuan boşta 2,5 GB ram kullanımı var.
  • 
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.