Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (912. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910911912913914
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ppemo

Merhaba ;

Ben SamFirm ile DBT uı.2,5 indirdim (zipli 5259 mb ) SM-N960F_2_20201013181804_72j6xyl5sp_fac.zip.enc4,

Odin ile ilk sayfada anlattığınız şekilde yükleyeceğim. Bu durumda benim csc DBT olacak.

Tekrardan TUR yapmak için ne yapmam gerekli. HOME_CSC_OMC yi Odin yüklerken Csc kısmında seçersem CSC em TUR mu kalacak. Sonraki güvenlik gencelmelerini otomatik olarak telefon kendi yükleyecek mi.

Yüklerken Zip ten çıkan aşağıdaki dosyalarda CSC kısmı için Burada HOME_CSC_OMC seçeceğim değil mi , CSC-OMC-OXM yi değil.

***Merak etiğim bir şey daha var FOTA ( Firmware over OTA ) nedir. FOTA ile yüklemeyle ilgili ilk sayfada açıklama bulamadım.

FOTA sanrım SD kartla yükleme işlemi, bu SamFirm de indirdiğim zipli dosya ile de yapabilir miyim. Sd daha sağlıklı gibi benim bilgisayarda Typ C sürekli kopuyor. Telefona zarar verebilir mi Odinle yükleme sırasında bu kopuşlar .

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Daha anlaşılır bir mesaj için.

Dbt olmuyor tur kodlu fota aliyor yenoden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• One ui 2.5 ile parlaklığı maksimuma aldığınızda sadece 1 kez uyarıyor sanırım. Önceden parlaklığı azaltıp tekrar açmak istediğinizde her seferinde uyarıyordu. Şu an ilk uyarıdan sonra uyarı yok.

• ppemo P kullanıcısına yanıt

Home_CSC ile yuklenirse DBT ( Almanya olmuyor ) . Gerci cevabi gelmisti size.

Evet HOME_CSC secilecek Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] .

FOTA aslinda hepimizinde agizan aliskanlik olan telefonun kendisine gelen guncelleme dosyasi . OTA deniliyor zaten ayni sey pratiksel olarak anlam olarak ta :) .

zip dosyasi olan OTA/ FOTA dosyasini ister SD kart ile isterseniz recovery modda adb modun da da cihaziniza gonderebilirsiniz. Ben SD kart ile yuklemeyi pek tercih etmem . BETA surecinde de sorunlar cikiyorken en saglami bilgisayardan adb komutu ile cihaza gonderilmesi .

Telefon cihaza gelen her dosyayi kendi icinde butunlugune dair kontrolleri vardir. Ingilizce olmasindan sebep anlasilmayabilir ama kurtarma modunda gereken teyidleri yapiyor. Velevki data kablosu sorunlu veya bilgisayar sorunlu veya indirilen update ota zip dosyasi bile bozuk olsa telefona yuklemesi dururulur error verir ve boylece telefona bir zarar gelmez.

Yine velevki bir sekilde sorunlu oldu soft brick haline donusur ki bunun da cozumu Odin ile parcali dosyalari yuklemek. Bu sekilde de cihaz soft brick halinden kurtulur. Bunlarin hepsine denk gelmis deneyimlemis biriyimdir. Cok korkulmamali ... Sadece yapilacaklari bilmek kafi ...

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Hocam illa kar yapacak onu bişip gidiyoruz zaten. Ama bi insafı olması lazım

Sorduğum sıralar yanlış hatırlamıyorsam 5 - 5.5 bandındaydı s10+

Tamam garanti yok ama çift hat var, resmi kayıt var, jelatinler duruyor, kutu duruyor, kablolar nasıl geldiyse aynen o şekil. Bir defa kullanılmadı.
    bir tane de spiegen crystal Clear kılıf var o da dahil

Dedim adam imei çakılmış mı anladı acaba

Döndüm dedim bunun IMEI ile oynanmamış, eski sistemle kaydettirdim

Dedi ki "o yüzden 3000 verdim kardeşim" 🤣🤣🤣

Hayırlı işler dedim uzaklaştım

Ülkede esnaflık kalmadı biliyoruz da, söyledik mi çok kızıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 19 Ekim 2020; 15:40:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • striders kullanıcısına yanıt
    Benim kafama takılan bir soru oldu: S10'un çıkış tarihi belli, IMEI nasıl eski sistem kayıt yaptırılmış acaba?

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    Takılacak bir durum yok Hocam

benim ailem yurtdışında

Kanunun kapsadığı tarihten 10 gün kadar önce giriş yapılmıştı. 120 gün kayıt süresi var. 4 ay yani

Hatırladığım kadarıyla Giriş Nisan sonlarına doğruydu, kaydı ağustosta yaptım.

Eğer Mayıs'ta giriş yapılsaydı sadece kayıt sahibi kullanabilecekti

Telefonu getirmeden imei numaralarını kaydettirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 19 Ekim 2020; 17:41:53 >
    👍Beni favoriye ekleyin, satmak istediğinizde görüşelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 19 Ekim 2020; 21:6:20 >
  • Arkadaşlar bu ses panelini ekran üstünden ekran sağına nasıl alıyorduk.

Ok hocam.
    Benim 2. Hat durumu belli olsun haber veririm.

Bende s9 ve note9 da var. Note 9 ile s10+ aynı zamanda geçti elime. Hiç note kullanmadığım için onunla başladım. O da hakikaten efsane makine oldu benim için. Nokia 6110 serisinden beri telefon kullanıyorum en sevdiğim alet note9 oldu. Cidden derli toplu, güçlü çok güzel alet

Ama işte kaydını yaptırmadım daha. Diğer telefon ile dönüşümlü kullanıyorum. Bir o sorun var benim için

Bir de sokak fotoğrafı çekiyorum. İlk DSLR ile başladım, küçüksün diye aynasız bir tane daha aldım, daha da küçülsün diye gopro aldım. Ama s8+ sonrası hiç yanıma başka makine almadım

Note ile 2. Kamera ilaç oldu ama en sevdiğim lensler geniş açı.

Bilemiyorum kararsızım. Sizin aklınızda bir rakam varsa yollayın hocam bana. Satabilirim

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Sound assistant uygulamasını kurup yapabilirsiniz

• slmessi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dediğiniz gibi yaptım.

Ok, yalnız yakın zamanda olursa alamayabilirim çünkü değişim kampanyasından Note 10+ ı yeni aldım; evdekiler daha sindirebilmiş değil 🙂
    Bu arada yonga seti Exynos mu, Snapdragon mu?

Fotoğrafçılık adına eğitimler vermiş, amatör olarakda uğraşan biri olarak üç beş kelam edebilirim: yaşınızı bilmiyorum ama lise çağındaysanız bile size söylenenin aksine DSLR'den başlamanızı tavsiye ederdim. Aynasız otomatik vites araba gibi, herkes araba kullanmayı öğrenmek için manuel vites ile başlamayı tavsiye eder (araba kullanmasını bilmeyen biri yazıyır bunu 😆) Canon makineniz varsa f/p ürünü Tokina 11-16 lens ile çok güzel geniş açılar yakalarsınız. Bununla beraber tabiki RAW fotoğraf çekip Photoshop la düzenlemeyi bilmek gerek.

Yaşım baya var hocam. Telrfon Hattım bile sanırım 96 model

Fotoğrafta da deneyimim var. Ama şiarım en iyi makine yanındaki makine

Fuji x100 serisi gayet iyi. Biraz dar ama cebe falan giriyor. Güzel alet

Nikon var. Tokina ve samyang 8mm güzel. Ama resmen hamallık

Çok şoplu sevmiyorum. Benim zevkim Siyah beyaz, kirli grenli. Çok oynanmış sevmyorum. Onun için de raw falan çok gerekmiyor. Hatta dediğim gibi. S8 çıktığından beri yanıma makine almıyorum.

Benim alet exynos hocam. Aleman malı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 20 Ekim 2020; 0:33:27 >
    Merceğin yüzeyinden kaynaklı geniş açının verdiği geometrik bozulmalar, köşelerde istenmeyen vinyetler, aydınlık-karanlık alanlar arasındaki dengesizlikler... Photoshop'tan kastım bunlar, hatta sadece Camera RAW eklentisi ile işiniz oluyor... Yoksa (lütfen üstünüze alınmayın) yeni yetmelerin şop diye tabir ettiği manipülasyona kayan şeyleri fotoğraf olmaktan çıkıyor dediğiniz gibi...

Yok hocam neden alınayım.
    Ben DSLR yi 2010da aldım. Ama bi süre sonra taşınmıyor. Sniper askı falan bir yere kadar

Bir de sokakta makine çok dikkat çekiyor. Telefonun güç tuşuna çift basıp ekrana bile bakmadan fotoğraf alabiliyoruz. Hatta Snapspeed vs ile güzel işleniyor

Note9 hatta s8 falan bence sokak için yeterli makineler

Bozulmalar dan da şikayetçi değilim. Hatta lensin karakteristiği diye bakıyorum. O bozulmaların havası ayrı bence

Keşke note9 a geniş açı da koysalardı. 5 yıl daha kullanırdım

Belki ilerde değişebilir lensli aletler çıkar

Gerçi bu çakallar farklı lensli aletler de çıkarır para için

Misal geniş açılı note, telefoto lensli s80 ultra süper hiper mega modeli falan

• Arkadaşlar size bir soru note 9 sahibisiniz note 20 ultra alacak paranız var note 9 telefonu elden çıkarırmıydınız ben note 9 halen beğenerek kullanıyorum

• beklerim s serisi zaten note seklinde gelecek onu alirim .. bende de note 9 var ve s serinin yeni telefonunu bekliyorum .. subatta falan cikar sanirim ..

• nevrans kullanıcısına yanıt

Çıkarırdım. 2 benzer cihaz kullanmak mantıklı gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bari

beklerim s serisi zaten note seklinde gelecek onu alirim .. bende de note 9 var ve s serinin yeni telefonunu bekliyorum .. subatta falan cikar sanirim ..

Kalem ile gelirse veya kalem kullanımına olanak tanırsa ki olacak gibi görünüyor sızıntılarla, Samsung'a çok kızgın olsamda 5G desteği olursa bende S21'e yürürüm gibi geliyor. Note 9 sonrası S10, Note10, S20, Note20 serilerinin hiçbiri "geleceğe yönelik" bir etki yaratmadı. 120hz ekran dışında Note9'a kamera dışında tercih sebebi olacak bir artısı olmadı hiçbirisinin. 5G önceliğim kendi adıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Kalem ile gelirse veya kalem kullanımına olanak tanırsa ki olacak gibi görünüyor sızıntılarla, Samsung'a çok kızgın olsamda 5G desteği olursa bende S21'e yürürüm gibi geliyor. Note 9 sonrası S10, Note10, S20, Note20 serilerinin hiçbiri "geleceğe yönelik" bir etki yaratmadı. 120hz ekran dışında Note9'a kamera dışında tercih sebebi olacak bir artısı olmadı hiçbirisinin. 5G önceliğim kendi adıma.

Alıntıları Göster

Bende s21 serisini bekliyorum sanırım bı sefer tüm detaylarda rakiplerini geçecek bir telefon üretcek mesela kamera konusunda rakiplerini bir türlü geçemedi

• 
Sayfa: önceki 910911912913914
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.