Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neden böyle birşey yapıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim güncelleme sonrası google widget ile resimlerde arama yapamama başladı. artık uygulama güncellemesi ile çözerler bunu tek olumsuz değişim bu oldu.
  • Samsung pass uygulaması samsung internet ile çalışmıyor sizin de mi öyle?

Yani o parmak izi okutma penceresi çıkmıyor. Sadece beta sürümünde çıkıyor parmak izi okutma samsung internetin.

• kean0025 K kullanıcısına yanıt
    Yuksek ihtimalle Andorid 8.1 den kalma ayarlar yedeginiz Android 8 ve yeni arayuzde sorun olusturuyor.

Tavsiyem yedekleme ve geri yuklemede SAmsung Smart switch veya alternatif Cloud bulut hizmetlerinin hicbirini kullanmayin. Tekrar sifirdan yedekelem geri yuklemesiz kurulum yapin ve ayarlarinizi yapin oyle otomatik yedeklemeye gecin. Eski tum yedeklemeleri de her yerden silin.

Dosyalar vs icin elle kopyala yapistir ile halledin.

Sorunlariniz cozuldugunde Android 10 cikana kadar elbette Android 9 lu ortamin yedeklemesiyle istenen SIKLIKTA yedekelem ve yedektne geri yukleme sorunsuz olacaktir.
  • 1u2i3o4 1 kullanıcısına yanıt
    Ben de sorun yapmadı şu şekilde parmak izi için tanıttım. Meraktan kullandım sorun yok. Beta tarayıcısı filan da değil .

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Yuksek ihtimalle Andorid 8.1 den kalma ayarlar yedeginiz Android 8 ve yeni arayuzde sorun olusturuyor.

Tavsiyem yedekleme ve geri yuklemede SAmsung Smart switch veya alternatif Cloud bulut hizmetlerinin hicbirini kullanmayin. Tekrar sifirdan yedekelem geri yuklemesiz kurulum yapin ve ayarlarinizi yapin oyle otomatik yedeklemeye gecin. Eski tum yedeklemeleri de her yerden silin.

Dosyalar vs icin elle kopyala yapistir ile halledin.

Sorunlariniz cozuldugunde Android 10 cikana kadar elbette Android 9 lu ortamin yedeklemesiyle istenen SIKLIKTA yedekelem ve yedektne geri yukleme sorunsuz olacaktir.
    smart1978
    bilgilendirme riçin tesekür ederim ama sorunu buldum. yedeklemeyi genelde titanyum backupla yaparım. soruna gelince twrp recovey yükledikten sonra bu sorunla karşılasıyorum dolayısıyla magisk manageride kuramıyorum. duruma bakılırsa sorun çözülene kadar rootsuz kulanıcam telefonu

sevgiler saygılar

• Pişmanlık diyebilirim. Yanlış anlaşılmasın cihazı açmadım bile ama sonradan gereksiz bir harcama yaptığımı düşündüm. İade etmeden önce bu fiyat avantajını kullanmak isteyen olursa diye buraya sormak istedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Android 9 ve yeni Arayuz icin Turkce kullanma klavuzu halen yok. Az once bakarken dikkatimi cekti icerik Android 8.1 li eski arayuzlu .

Ilk sayfada epey onceleri paylasmistim acaba guncellemesi gelmismidir diye ama suan icin gelmemis !

Merak edenlere buradan bakabilir :

http://downloadcenter.samsung.com/content/MC/201811/20181102143258772/TR/Tur/start_here.html

Ingilizce ve pdf olarak kullanim klavuzu daha once de paylasmistim tekrar paylasiyorum :

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201901/20190111154026555/SM-N960F_UM_EU_Pie_Eng_Rev.1.0_181228.pdf

Tum adresler Samsung resmi sitesindendir.

Turkce pdf ve Turkce web tabanli cep telefonunuzdan yardim klavuz olayi suan icin yoktur.

Aramizda birileri takip ediyordur benden once de birileri paylasabilir diye hatirlatmak istedim.

• Bence Android Pie ile pil süresinde gelişme var. 5 saat ekran süresi ve 1 gün dayanım bence gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sivridis -- 20 Ocak 2019; 16:45:34 >
  • kean0025 K kullanıcısına yanıt
    Root gecmisi olan cihazlarda KNOX ve KNOX a bagli bircok hizmet duzgun calismaz sistem veya uygulamalar sapitabilir .

Rootsuz diyorsunuz ama KNOX SIFIR degil :/ . Tavsiyem pratiksel tecrubem olmasa da KNOX a bagli hizmetleri kandirarak sorunsuz kullanabilmek mevcut.

Bir ornek vermek gerekirse : Gecen yil meraktan rootsuz Note8 cihazimi Android 8 den Android 7.1.1 e dusurdum bootloaderi ayni olan 7.1.1 li firmwarelere aslinda dusurulebiliyordu bense meraktan bootloader daha dusuk olaninkini kurdum BL parcasini secmeyerek :) :/ Telefon acildi ama S-Health uygulamasi kok erisimi algilandi diye uyari verdi acilmadi . Halbuki cihazimda root yoktu . Ben daha da fazla kurcalamadim direk eski haline gectim Andorid 7.1.1 e sorun olmadi sonra tekrar Android 8.0 a yine sorun olmadi :) ...

Demek istedigim : Samsungta oyle bir baglanti ic ice gecmislik var ki KNOX mudahelesi varsa zaten problemler cikrtiyor stok rootsuz orjinal yazilimlarda ( bundan sebep ozel root odakli magisk modulleri veya kernel ler yuklenmektedir veya custom rom lar ... ) bile sorun cikartmaktadir.

Size tavsiyem KNOX SIFIR olmayan ama stok Android li kullanmak pek akillica olmayacaktir. Deserseniz veya kullandikca sorunlar cikaracaktir.

Keske sorunlarinizi paylasirken KNOX SIFIR degildi gibi ibareleriniz olsaydi . Sahsen KNOX SIFIR oldugunu varsayarak cevap yaziyorum baskalari da benim gibi dusunuyor olabilir :) .

KNOX kendi basina esasli bir korum saglamiyor sadece root atilmasina karsi bir tur korkuluk malum KNOX SIFIR degilse servislik cihaz garanti disi olmakta sorunuuz ne olursa olsun anakart degisim bedeli cikartiyorlar ! ... Neyse konu dallanmadan bu kadari kafi olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Root gecmisi olan cihazlarda KNOX ve KNOX a bagli bircok hizmet duzgun calismaz sistem veya uygulamalar sapitabilir .

Rootsuz diyorsunuz ama KNOX SIFIR degil :/ . Tavsiyem pratiksel tecrubem olmasa da KNOX a bagli hizmetleri kandirarak sorunsuz kullanabilmek mevcut.

Bir ornek vermek gerekirse : Gecen yil meraktan rootsuz Note8 cihazimi Android 8 den Android 7.1.1 e dusurdum bootloaderi ayni olan 7.1.1 li firmwarelere aslinda dusurulebiliyordu bense meraktan bootloader daha dusuk olaninkini kurdum BL parcasini secmeyerek :) :/ Telefon acildi ama S-Health uygulamasi kok erisimi algilandi diye uyari verdi acilmadi . Halbuki cihazimda root yoktu . Ben daha da fazla kurcalamadim direk eski haline gectim Andorid 7.1.1 e sorun olmadi sonra tekrar Android 8.0 a yine sorun olmadi :) ...

Demek istedigim : Samsungta oyle bir baglanti ic ice gecmislik var ki KNOX mudahelesi varsa zaten problemler cikrtiyor stok rootsuz orjinal yazilimlarda ( bundan sebep ozel root odakli magisk modulleri veya kernel ler yuklenmektedir veya custom rom lar ... ) bile sorun cikartmaktadir.

Size tavsiyem KNOX SIFIR olmayan ama stok Android li kullanmak pek akillica olmayacaktir. Deserseniz veya kullandikca sorunlar cikaracaktir.

Keske sorunlarinizi paylasirken KNOX SIFIR degildi gibi ibareleriniz olsaydi . Sahsen KNOX SIFIR oldugunu varsayarak cevap yaziyorum baskalari da benim gibi dusunuyor olabilir :) .

KNOX kendi basina esasli bir korum saglamiyor sadece root atilmasina karsi bir tur korkuluk malum KNOX SIFIR degilse servislik cihaz garanti disi olmakta sorunuuz ne olursa olsun anakart degisim bedeli cikartiyorlar ! ... Neyse konu dallanmadan bu kadari kafi olsun :)
    hocam tecrübe tecrübedir bilgilendirme için tesekürler. sizin yasadığınız rootsuz telefona kök algılandı sorununu bende yasadım :)
    ben yedeklerimi hep titanyum backupla yedekler ve kurardım. acaba rootsuz verileri ile beraber yedekleyecegim bir uygulama biliyorsanız önerebilirmisiniz

sevgiler saygılar

• bixbynin türkçe olması ile alakalı bir çalışma yürütüyor mu samsung Türkiye?

• rdm kullanıcısına yanıt
    Samsung Turkiye in pek cok alanda TIRT yerinde saydigini da bilirim. Oz gardasimiz Azerbaycan nece yahsi yahsi calisiyorlar . Turkiye Bixby i gectim yapay zeka klavyesinde bile ne kadar rezil geride kalmisiz . Yazik. Samsung Turkiye anca cihaz sattirmak hizmet ve katma deger Turkiye odakli ozellikler icin emegi gectim aklillarindan beri gecirmiyorlar :/

• Arkadaşlar netliği ve renkleri bozmayan kaliteli bir jelatin markası söyler misiniz?
  • Arkadaşlar güncellemeden sonra note9 da sag ve sol tarafta buton çıktı nasıl kaldırabilirim

• Bende note 9 alarak araniza katildimçok düşündüm note 9 ile mate 20 pro arasında çok gidip geldim aradaki uçuk fiyat farki yuzunden note 9 aldım teknosadan s7 edge yi 2250 ye saydılar 4000 tl üzerine peşin fiyatına 10 taksit yaptılar inşallah değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viranufuk -- 20 Ocak 2019; 19:41:5 >
  • Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] arkdaşlar güncellemeden sonra note9 da sag ve sol tarafta buton çıktı nasıl kaldırabilirim

• Arkadaşlar Ok Google diyince açılmıyor asistan Playstore üzerinde ayrıyetten bi google asistan var onu mu indirmemiz gerek acaba
  • Arkadaşlar bende note 9 u güncelledim fakat çok ısınıyor sizde de aynı sıkıntı var mı misal her zamanki oynadığım oyunda önceden belli belirsiz ısınıyordu şimdi çok hissettiriyor sıcaklığı. 3-5 kez fabrika ayarlarına resetledim yine aynı. Şimdiden teşekkürler.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam gizli mod değil örneğin x sitesinde oturum açmak için şifre istenen yerlerde hemen samsung pass ile oturum açın çıkıyordu şimdi çıkmıyor ama beta tarayıcı pie güncellemesine daha çok yakıştığı için onu kullanarak sorunu çözdüm

• 
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.