Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (501. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam çekimi camın arkasından mı yapıyorsun yoksa cam açık mı? Bende de gece flaşlı çekimde böyle bir sıkıntı yok.

Bir diğer tavsiyem de telefonu sıfırlamaktan ziyade kamera uygulamanızı sıfırlayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: modLes

yok yok whatsapp kamerasında denemıyorum normal kamera denıyorum samsung members a yazdım durumu fabrika ayarlarını komple sıfırlayın dıyordu hepsını sıfırladım tekrardan telı yukledım tekrardan denedım olmuyor abı yıne gece flaslı cekımde skıntı dıger telefonlarda denıyorum yıne aynı cekıyor resmı gonderıyorum sımdı buraya kameranın bence note 9 genelınde skıntısı oldugunu dusunuyorum ben 5 adet telde de aynı olabılırmı yada yazılımsal mı bir türlü sorunu cozemıyorum :S abi bir bakarmısınız resime kimsede olmuyormu cıdden ya :S

Alıntıları Göster
    flaşhlı çekimde uzak mesafede bu sorunu verir 3-5 metre mesafede deneyin birde daha uzak mesafelerde gece mdu veya pro çekim deneyin ha birde kmera camını ara sıra muhakkak temizleyin

• modLes M kullanıcısına yanıt
    Servise yollayin. Yazilimsal veya sizden kaynakli lensi kirli olmasi vs degilse kamera modulu degismesi gerekebilir gibi gozukuyor. Fiziksel kontollerden gecsin. Gerekeni yapacaklardir .
  • gunbah kullanıcısına yanıt
    Yabanci ulkeden alinma/ paralel ithalatli Samsung telefonlarina hic sahip olmadigim icin pratik tecrubem yoktur. Ama OTA guncellemesi gelecegi varsa da sirf SIM kartiniz farkli ulkeden diye OTA si sizdeki cihaza gelmeyebilir.

Cift hatli Samsung cihaz firmware yazilimlari kullanimda uyumluluk namina tek hatlilarinki ile bir sorun yok deniliyor . Tek hatlilarda ulke urun kodu degisimi ile sanki cihaz baska ulkenin piyasasi gibi cozumu de vardir bahsetmistim . Cift hatli olupta guncelleme sorunu oyle ya da boyle cozmek isteniyorsa da en mekassatsiz sade yolu her cikan guncellemenin odin li firmware dosyasinin imajinin indirilmesidir. Elbette HOME_CSC ile mevcut hersey silinmemis olacaktir.
  • Üstteki saati nasıl sağa alıyoruz arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Castiell07 kullanıcısına yanıt
    SIM takili iken telefon ilk kurulumunda, karti hangi ulke ve operator ise cihazin aktif CSC ona has degistirmektedir. Bazi ufak detaylari gozden onemde kacinca boyle olur.

Tekrarliyorum : Sadece firmware yazilimi ile yapilan degisikler cihazin ulke urun kodunu degistirmez.

Misal Turkiye cihazlarindaki cihaz ulke kodu soyledir :

SM-N960FZBATUR Bunu degistirmek icin burada yaygin paylasilan firmware/ imaj parcali dosyalari ile degismez. Cmobination fimrware denen bir tur servis yazilimi arayuzu ile kodlarla cihaz satis ulke kodu degistirilmektedir KNOX SIFIR da kaliyor.

Sizin yaptiginiz sekilde guncelleme alabilmesi yuksek ihtimalle bundan sonra olmayacaktir . Dedigim gibi siz cihaz yazilimi da cihazin satisi ve kullanimi planlanmis ulke Gurcistan .

Ilk sahibi sizi kandirmis cihaz Turkiye cihazi degil cunku sizdeki onceki paylasilan gorselde sunlar yaziyor : sm-n960fzpacau

Turkiye resmi garantilerinde cihazin arka kisminda

SAMSUNG ELECTRONICS ISTANBUL PAZARLAMA VE TİCARET LTD. ŞTİ yazar. Bu ibare yoksa sizinki yazilimla Turkiye cihazi gibi gosterilebilir de! Gerci bunu baskasina satan kisiler bu sekilde belirtmezlerse de etik ve dogru da bulmam . Baska seyler de yapilabiliyor etik ve suistimal mumkun olabilir diye pek bahsetmiyorum ( IMEI kalici atma gibi ... )

Umarim ben yaniliyorumdur :/ .

• Arkadaşlar telefonu 10dk kapalı tutun tekrar açtığınızda ,canlı odakdaki takılmalar geçiyor ve telefon daha akıcı çalılıyor.Tekrar söylüyorum sanırım hücresel veride kopma problemi çözülmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paradaisu.

Bu işareti nasil kapatabiliriz

Bu ozellik Android Pie ( 9 ) ile gelen temel bir ozelliktir ve tum Andorid 9 lu cihazlarda mevcuttur. Turkiye de gordugum kadariyla hicbir editor DH dekiler dahil bahsetmemisler ...

Ne ise yaradigi ise : Bu durumun ekran otomatik donme aktif degilken cikar. Olaki ekrani dondurdunuz ve o anlik istisna ekranin donmesini istiyorsunuz ve her seferinde de degil ( ki oyle olsa bildirim cubugundan ekran otomatik dondur secerdik ) o zaman bu cikan semobole / ikona basildiginda ekran doner .

Bence ufak detay ama kullanisli bir ozellik :)

Samsung sadece kendi yeni One UI arayuzunu entegre etmemis Google Android 9 ile gelen bazi guzel detaylari da eklemis ozellikle arayuzde ...

Adaptif pil de bir baska one cikan yeniliklerinde ... Cihaz bakii > Pil > ayarlar kisminda ...

Ve daha niceleri de vardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 19 Ocak 2019; 13:11:45 >

• Ekrani 2 ye bölüp 2 uygulama kullanmak için soldaki tuşa basıp ekrana atiyordum simdi olmuyor acaba nasil yapabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

SIM takili iken telefon ilk kurulumunda, karti hangi ulke ve operator ise cihazin aktif CSC ona has degistirmektedir. Bazi ufak detaylari gozden onemde kacinca boyle olur.

Tekrarliyorum : Sadece firmware yazilimi ile yapilan degisikler cihazin ulke urun kodunu degistirmez.

Misal Turkiye cihazlarindaki cihaz ulke kodu soyledir :

SM-N960FZBATUR Bunu degistirmek icin burada yaygin paylasilan firmware/ imaj parcali dosyalari ile degismez. Cmobination fimrware denen bir tur servis yazilimi arayuzu ile kodlarla cihaz satis ulke kodu degistirilmektedir KNOX SIFIR da kaliyor.

Sizin yaptiginiz sekilde guncelleme alabilmesi yuksek ihtimalle bundan sonra olmayacaktir . Dedigim gibi siz cihaz yazilimi da cihazin satisi ve kullanimi planlanmis ulke Gurcistan .

Ilk sahibi sizi kandirmis cihaz Turkiye cihazi degil cunku sizdeki onceki paylasilan gorselde sunlar yaziyor : sm-n960fzpacau

Turkiye resmi garantilerinde cihazin arka kisminda

SAMSUNG ELECTRONICS ISTANBUL PAZARLAMA VE TİCARET LTD. ŞTİ yazar. Bu ibare yoksa sizinki yazilimla Turkiye cihazi gibi gosterilebilir de! Gerci bunu baskasina satan kisiler bu sekilde belirtmezlerse de etik ve dogru da bulmam . Baska seyler de yapilabiliyor etik ve suistimal mumkun olabilir diye pek bahsetmiyorum ( IMEI kalici atma gibi ... )

Umarim ben yaniliyorumdur :/ .
    Sadece ilk kurulumda Gürcistan sim kartı var diye CSC değişmiş şu an düzelttim bir sorun yok. Arkasında Samsung İstanbul Garantilidir ibaresi var kutusunun üzerinde de Türkçe olarak yazıyor. Faturası da var elimde. Android 9 yükledikten sonra kontrol ettim Phone info uygulamasında SM-N960FZBATUR böyle gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

tam olarak nasıl yukledigini adım adım yazarmısın yanlıs bir islem yapmayalım. cihaz susmasın sonra
    İlk olarak sim kart ile CSC yi değiştirdim.

1- Sim kartı çıkarttıktan sonra telefonu kapattım.
    2- Sim kartı taktım ardından SES AÇMA + BIXBY + GÜÇ TUŞU ile recovery moduna girdim
    3- Recovery modunda Wipe Data ardından Wipe Cache Sonra Reboot system yaptım.
    4- Açıldıktan sonra ilk kurulumda size ingilizce olarak gelir içindeki Sim kart ülkesine göre fabrika ayarlarına dönsün mü tarzında bir soru soruyor ona alttaki seçeneği basarak kabul ediyorsunuz.
    5- Sonra kendisi yeniden başlıyor sıfırlıyor, Türkçe olarak açılıyor.
    6- Bundan sonra CSC kısmınızın TUR olması gerek ben de oldu.
    7- Samfirmware sitesinden Türkiye android 9 indirdim telefonu download moda alıp flashladım. Odin ile flaşlarken HOME CSC dosyasını kullanmadım sadece CSC yazan dosyayı kullandım.

Yaptıklarım bunlar

• Samsung DeX BETA uygulamasi guncelleme almistir daha onceden betasina gecememis ama merak edip kullanmak isteyenlere ( daha sizdirilmamis o yuzden kendim paylasiyorum ) :

v1.0.49
    https://mega.nz/#!h0EQjShI!-tFTtVYM45aFDtgklC2fKnj5tsQOQ4w_J-NVdLV3O4E

Yukardaki linki tiklamadan adres bilgisini kopyalayip tarayicinizdan yapistir ile gidebilirsiniz. DH yonlendirmesi yuzunden acilan sayfa mega.nz in ana sayfasi olarak cikmaktadir! DH kaynakli bir hata!

Alternatif google url kisaltma ile cozdum iste :

apk yi indirmek icin asagidaki linkimi tiklayin kafi ...
    https://mega.nz/#!h0EQjShI!-tFTtVYM45aFDtgklC2fKnj5tsQOQ4w_J-NVdLV3O4E

Suan itibariyle guncel olani sizdiran su sitede yok ama nedir filan diye bir kaynak vereyim :
    https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/linux-on-dex-beta/

WHAT'S NEW
    Terminal Mode
    - Add support of PEN input.
    - Text selection issue resolved.
    - Text copy and paste for supported languages other than English.

Linux image update is update to ubuntu16_v16 with the following changes
    - Add support of Linux image update via Linux on DeX repo.
    - Add supports for Caps Lock key.
    - Add supports for ping command.
    - Fixed tty and askpass program error for Terminal mode.

Linux on Dex versiyon u da 16 ya yukseltilmistir .

Linux isletim sistemi kalibini / imajini indirmek icin bilindik adresinden indiriebilirsiniz :

Dosya indirme boyutu v16 icin 3.8 GB lik zip dosyasidir ve zip dosyasindan cikartilacak .img isletim sistemi hazir imaj dosyasi da 10 GB olmaktadir. Uygulamayi kurduktan sonra telefonunuzda LoD klasoru olusacaktir indiirlen cikartilan 10 gb lik .img dosyasi LoD klasorun icine atilacaktir.

Elbette imaj indirma acma faslini telefonunuzdan da yapabilirsiniz ama halihazirda bilgisayar varsa tavsiyem gerekli dosyalari bilgisayardan indirip imaji cikartip telefona uygun klasorune yollamanizdan yanadir.

https://webview.linuxondex.com

Peki nedir bu diyenlere de Ingilizce :
    https://www.linuxondex.com

Bazi ilginc detaylar :
    https://www.youtube.com/channel/UCVp5-WnGkKpsa-Rnxie-dhQ/videos

https://www.webtekno.com/samsung-un-telefonu-bilgisayara-donusturen-dex-platformu-artik-linux-destekliyor-h35205.html

DH DeX Klubu de varmis :) Yeni fark ettim .
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-dex-kullanicilar-kulubu-dex-nedir-ne-ise-yarar--129211098

DeX ve Linux on Dex farkli seylerdir ama sadece Dex icin ilginenele varsa da yukardaki DeX Klubunden faydali bilgiler de haliyle Turkce olarak vardir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 19 Ocak 2019; 13:16:25 >

• Castiell07 kullanıcısına yanıt
    Anladim sorununuz yok .
  • Paradaisu. kullanıcısına yanıt
    son uygulamalar ekranını açınca uygulama simgesine dokununca çıkan seçeneklerden halledebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: yuzi_35

bu hangi olaydan sonra oluyor yanı zifiri karanlık ortam mı olması gerek yoksa flash açık herhangi zaman mı ? Eger herhangi zamansa bende sıkıntı yok flash gayet etkili temiz güzel çekim yapıyor hatta dusuk ısıkta bir çok telefondan inanın çok daha guzel çekiyor.

Alıntıları Göster
    Saat akşam 8 de herhangi ışık yanan sokak lambası ve binanın ışıkları yanıp sokakta binaya doğru flaşlı resim çektiğinde flaş patlaması çok fazla kalıyor ve fotoğrafta yansıma yapıyor 5 adet samsung note 9 aldım 5 inde de yapıyor sizde yapmaması demekki aldıklarında skinti var

• quote:

Orijinalden alıntı: altiparmak1982

flaşhlı çekimde uzak mesafede bu sorunu verir 3-5 metre mesafede deneyin birde daha uzak mesafelerde gece mdu veya pro çekim deneyin ha birde kmera camını ara sıra muhakkak temizleyin

Alıntıları Göster
    Yakın mesafe de birisini çekerken diyorsanız onu denemedim ama sonuç olarak tüm resmi etkilediği için hepsine yansıma yapıyor arka taraf temiz kamera kısmı temiz anlam veremiyor note 5 kullanıyordum nerde flaş patlatsam resmi canlı çıkarıyordu. Bilemedim ki akşam whatsapp kamerasıyla çekeceğim orda da aynı sorunu veriyorsa flaşın patlama sorunu ile.ilgili düşünmeye basladim

• yuzi_35 kullanıcısına yanıt
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: rdm

son uygulamalar ekranını açınca uygulama simgesine dokununca çıkan seçeneklerden halledebilirsiniz
    Teşekkür ederim hocam 1 gündür arıyorum Edgeden ana ekrana atıyordum hep
  • Paradaisu. kullanıcısına yanıt
    rica ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Castiell07

İlk olarak sim kart ile CSC yi değiştirdim.

1- Sim kartı çıkarttıktan sonra telefonu kapattım.
    2- Sim kartı taktım ardından SES AÇMA + BIXBY + GÜÇ TUŞU ile recovery moduna girdim
    3- Recovery modunda Wipe Data ardından Wipe Cache Sonra Reboot system yaptım.
    4- Açıldıktan sonra ilk kurulumda size ingilizce olarak gelir içindeki Sim kart ülkesine göre fabrika ayarlarına dönsün mü tarzında bir soru soruyor ona alttaki seçeneği basarak kabul ediyorsunuz.
    5- Sonra kendisi yeniden başlıyor sıfırlıyor, Türkçe olarak açılıyor.
    6- Bundan sonra CSC kısmınızın TUR olması gerek ben de oldu.
    7- Samfirmware sitesinden Türkiye android 9 indirdim telefonu download moda alıp flashladım. Odin ile flaşlarken HOME CSC dosyasını kullanmadım sadece CSC yazan dosyayı kullandım.

Yaptıklarım bunlar

Alıntıları Göster
    denedim olmadı. bosa silmis oldum :)

• 
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.