Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S9 Plus cihazımı yarın satıyorum Note 9 almayı düşünüyorum s9 plus pil konusunda hüsrana uğrattı. note 9 da sorun var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Galaxy s serisinden bu yana amoled kullanıyorum. Hiçbir telefonumda amoled yanığı olmadı. Nasıl oluşur bilmiyorum ama ekranın renginin parlak kullanımı bunu tetikliyor olabilir. Yine de hiçbir zaman amoled ekran yanar endişesi duymadım.

Diğer konu ise sürekli değiştirilen telefonlar ile yapılan özelleştiriler. Tabi ki tüketim toplumu olmanın ve üretmeden tüketmenin sonuçları bunlar denilebilir ancak şu unutulmamalı ki telefon Türkiye de ticari bir mal. ikinci el piyasası var ve insanların değişimi ile hayatlarına renk katabildikleri ve mutluluk hissettikleri en ucuz ticari emtia. Yani şık araç değiştirmekten daha az bir sermaye gerektiriyor ve en üst modeli kullanan kişi, yine üst bir model için piyasa fiyatı ile degil cebinden çıkan farkla sahiplik sağlıyor. Başlangıç maliyetini yaptığınız dönemde bir amiral gemisi telefona sahip olabildiyseniz daha sonrasında takas veya alsatla ikinci amiral gemisine sahip olmak daha kolay. Burada musriflik on günde bir sıfır alıp telefonu ikinci elden satıp tekrar sıfır almak olabilir. Ancak bunu yapabilen birinin 20. Telefonda cebinden bir araç parası çıkar ki gelir olmadan borçla yapılıyorsa tehlikeli olur.

Note 9'a gelirsek sanırım ikinci ay sona eriyor. Telefon olarak hiçbir şikayetim yok. Pil tüketiminden kalemine kadar piyasada bana alternatif zor bulursun dedirtiyor. Ancak ve ancak yukarda yazdıklarıma paralel olarak sürekli değişen ve lansman fiyatına göre bu kadar kaybettiren bir modeli olmamıştır Samsung'un. Bundan sonra al sat yapacakları daha çok zararla karşılaştıracak bu durum dışında güncel fiyatları ile çok cok iyi bir model.

Saygılarımla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Galaxy s serisinden bu yana amoled kullanıyorum. Hiçbir telefonumda amoled yanığı olmadı. Nasıl oluşur bilmiyorum ama ekranın renginin parlak kullanımı bunu tetikliyor olabilir. Yine de hiçbir zaman amoled ekran yanar endişesi duymadım.

Diğer konu ise sürekli değiştirilen telefonlar ile yapılan özelleştiriler. Tabi ki tüketim toplumu olmanın ve üretmeden tüketmenin sonuçları bunlar denilebilir ancak şu unutulmamalı ki telefon Türkiye de ticari bir mal. ikinci el piyasası var ve insanların değişimi ile hayatlarına renk katabildikleri ve mutluluk hissettikleri en ucuz ticari emtia. Yani şık araç değiştirmekten daha az bir sermaye gerektiriyor ve en üst modeli kullanan kişi, yine üst bir model için piyasa fiyatı ile degil cebinden çıkan farkla sahiplik sağlıyor. Başlangıç maliyetini yaptığınız dönemde bir amiral gemisi telefona sahip olabildiyseniz daha sonrasında takas veya alsatla ikinci amiral gemisine sahip olmak daha kolay. Burada musriflik on günde bir sıfır alıp telefonu ikinci elden satıp tekrar sıfır almak olabilir. Ancak bunu yapabilen birinin 20. Telefonda cebinden bir araç parası çıkar ki gelir olmadan borçla yapılıyorsa tehlikeli olur.

Note 9'a gelirsek sanırım ikinci ay sona eriyor. Telefon olarak hiçbir şikayetim yok. Pil tüketiminden kalemine kadar piyasada bana alternatif zor bulursun dedirtiyor. Ancak ve ancak yukarda yazdıklarıma paralel olarak sürekli değişen ve lansman fiyatına göre bu kadar kaybettiren bir modeli olmamıştır Samsung'un. Bundan sonra al sat yapacakları daha çok zararla karşılaştıracak bu durum dışında güncel fiyatları ile çok cok iyi bir model.

Saygılarımla.
    Aynen bende s7 edge kullanıyorum bu güne kadar ekranda ve telefon hızında hiç bir sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevrans -- 27 Kasım 2018; 23:15:24 >

• bugun ipad pro 11 in ses kalitesi ile note9 u kıyasladim. derin baslarda elbette öne çıkıyor 4 hoperlör var sonuçta. ama note 9 un duşuk bas nispeten dusuk desibel ses olması normal ama ses kalitesi aynı kristallikte netlikte. konuşmalar daha net anlaşilabiliyor note 9da ipad pro 11inceleme videosu cektim
    merak eden olursa cevaplarim, yazarsanız tabii,
    kutu açılımı ve ön inceleme videosu cektim,
    https://www.youtube.com/watch?v=2FxskKrZ_Ao&t=56s
    https://www.youtube.com/watch?v=N8gYe3jI1tc

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

n11 satıcısının sattığında kamera, sensor hepsi kesik vaziyette. Aliexpress.teki satılanlari alan bazı kişiler resim koymuş,
    hiç öyle kesik görmedim.

Yalniz n11 satıcısı 50TL.den 70.e çıkartmış, birazcık talep olmasın hemen böyle yaparlar.
    n11 satıcısının ürünü bu herhalde. Montaj videosunda marka görülüyor. Aliexpress' e göre çokta abartılı bir fiyatı yok.

https://tr.aliexpress.com/item/2018-UV-tutkal-ekran-koruyucu-i-in-Samsung-Galaxy-S7-kenar-S8-S9-art-Note8-not/32902420106.html?spm=a2g10.search0104.8.3.684a2212p5WCaP

• vipline kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bu ürünü ben kullandım. Çok güzel ancak şu konuda dikkatli olun. Cihazın ekran kısmındaki hoparlör kısmına küçük bir bant yapıştırın. Tutkal o kısma kaçabilir. Onun haricinde gerçekten hissiyat kaybı yok şiddetle tavsiye ederim.

• Arkadaşlar son şarz sürem nasıl sizce Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• Telefon açıldığında parlaklık arada sonda oluyor sonra otomatik düşüyor.Evdeyim şuan mesela 10 dk önce açtığımda parlaklık son yapıp kıstı şimdi açtığımda parlaklığı attırmadı direk açtı lokasyon olarak aynı yerdeyim.Bu parlaklığı açmasını nasıl önleye bilirim
  • vipline kullanıcısına yanıt
    Evet bu. Müşteri resimlerinde iki ayrı kutu görünüyor ama koruyucu aynı görünüyor. Benim aldığım siyah kutulu olandı. Bu fiyata göre n11.de uygun satılıyor, doğrudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 28 Kasım 2018; 8:25:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

Nasilki acaba

https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/ally-sm-galaxy-note-9-full-uv-liquid-uv-isik-3d-kirilmaz-seffaf-389748155
    Bende bundan aldım galiba aynısı çok memnunum tavsiye ederim

Birde size tavsiyem yapışma videolarını iyi izleyin derim ve ekrana sıvıyı hepsini dökmeyin üçte ikisini dökün ve eğer kenardan dışarı taşarsa yumuşak bir bezle silin

Yeni Nesil UV 5D Cam Kaplama Full Yapışan S7 S8 S9 Note 8 9 Edge 139,80 TL yerine 69,90 TL

https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/yeni-nesil-uv-5d-cam-kaplama-full-yapisan-s7-s8-s9-note-8-9-edge-P288863976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mh. -- 28 Kasım 2018; 8:40:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nevrans

Aynen bende s7 edge kullanıyorum bu güne kadar ekranda ve telefon hızında hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Alıntıları Göster
    bende note 9'u amazon.com.tr'den cuma günü aldım. formun hepsini okudum herkes birşey yazmış sevenler sevmeyenler aklım biraz karıştı. açıkçası çok pimpirikli adamındır. herseyden nem yaparım.şimdede ne yapacağımı bilemedim. kutusunu dahi açmadım iade etsem mi diye düşünüyorum...
  • Dün gece ayarları kurcalayarak pro modda çektiğim fotoğrafı paylaşayım.

ISO değeri 50, f/2.4 diyaframda WB manuel (3800k) pozlama değeri 10"

Eğer tripodla veya bir şekilde sabitleyebiliyorsanız (uzun pozlamada sabitleme şart) çektiğiniz fotoğraflar hem daha aydınlık hemde neredeyse hiç kumlanma olmadan temiz oluyor. Aynı kareyi f/1.5 ile çeksem daha aydınlık olur hatta ışıklar patlardı sanırım. O durumda da pozlama süresini 10'dan küçük yapmak lazım.

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    Çok gerekmedikçe tasarruf modunda kullanmayı sevmiyorum cihazları. Aslında dediğin noktaya geliyor, bu kadar büyük pil ile neden bunları yapmak zorudnayızı sorguluyoruz biraz ama yapacak birşeyok yok.

Bu dünkü kullanımım, siyah tema'ya geçmiştim, o biraz farketmiş olabilir.

Shiftdelete.net bir testinde Note 9 ile ilgili, telefon kullanıldığı süre içerisinde pilinin aslında deli gibi bitmediğini söylemişti. Buna ben de katılıyorum, kullanım esnasında mantıklı şekilze azalıyor pil, asıl problem kullanılmadığı zaman yaptığı fazla tüketim

• MuKeVa kullanıcısına yanıt
    Peki koruyucuyu çıkartmak istersek nasıl olacak? Tutkalla yapıştırıyoruz ya çıkartırken ekrana zarar verir mi?
  • agaig A kullanıcısına yanıt
    Bir yerde izlemiştim. Çıkarırken ekrana zarar vermedi ve yapışmanın kalıntılarını alkollü bez ile silmiş idi. Onu gördükten sonra aldım bende. Youtube da videosu var hocam. Oradan bakabilirsiniz sizde.

• Bunlarda benim kullanım sürelerim. Konum açık sadece aod ve google ayarları kapalı. Cihaz 512gb olan model 1 haftalık. Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• frozensoul kullanıcısına yanıt
    Sağ kulaklık varsayılan antrenör kulaklığı oluyor. Sağ kulaklığın dokunmatiğine basılı tut kapanıyor ses. Kendi kendine güç harcamaması için bt ile bağlı olmamalı

• salih_2828 kullanıcısına yanıt
    Bence değerler çok iyi. Hatta gördğüm en iyi değerler.
    Benim değerlerse şöyle.

Dikkat ederseniz ekran kullanımı düşük sayılır. Konum zaman zaman açık çoğu kez kapalı.
    Ancak sizin değerler çok iyi, yani doğru orantı yapsanız 2 gün pil süresi içinde 10 saat ekran açıklık süresi. Muhteşem değerler.

• Sivridis kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen değerleri yakalamak mümkün tahmininde yanılmıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.