Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Low-Rider

Benim de pil performansı bu şekilde, 1 haftalık cihaz.

Facebook Services'i sizde kapadınız sanırım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

note 11 i bekle 10 kamerayla gelir oda. Beklemenin sınırı yok. Bu işler böyledir tel yeni çıkar piyasaya fiyatı düşsün diye beklersin sonra tam alacağın zaman sonraki çıkacak tel şöyle üstün olacak böyle üstün olacak diye haberler çıkar bu hep böyledir.

Alıntıları Göster
    beklemekden beklemeye fark var arkadaşım...

Note5 i olan memnundur.. note 9 a geçmeyi gerekli görmemiştir.

Özellik açısından tam tatmin olmamıştır.. veya geçişi fuzili görmüştür..

Ben klasik sürekli bekleyen tayfadan değilim..

Geçeceğine değeceğini hissedeceksin..

Bana o hissi veremedi daha Note 9... bir note5 sorunsuz kullanıcısı olarak...

Ha note4 note3 kullanan arkadaşlar vardı onların geçişlerine katılırım.. yada daha alt segment s5 veya a5 kullanıcıları gibi..

Yani s10 ve note 10 sadece çıktığında farklı bir segmente geçiş olacak... Ve gerçekten özel olacaklar... ve note5 hatta note7 gibi modellerden geçmeye evettt gerçekten değer geçmeye dedirttirecek arkadaşım anlatabildim mi??..

Bunlar benim görüşlerim.. neticede ben 2015 yazında 2200 tl den en üst segment note 5 alabiliyorken şu an ?

en üst segment note 9 ilk çıktığı zaman kaçtı ?? 7500 tl

ne kadar dolar Türkiyede artarsa artsın ... 5000 hatta 4000 TL bile bana göre çoktur arkadaşlar.. çünkü ederleri bu mu?

yani 2015 dede o zamana göre dolar değerliydi.. Ama bana kalırsa ederinde alıyorduk.. ama son yıllarda akıllı telefonlara aşırı talep gelince vatandaşdan.. şımardılar..

Yine biz kullanıcılar yoğun talep ederek malesef şımartıyoruz..

Evet teknoloji gelişiyor belli konularda fiyatlar artabilir ama nerdeyse 10.000 tl bandına gidiyor telefonlar.. yazık günah arkadaşlar hiçbirimiz bu kadar rahat para kazanmıyoruz.. ve ederleri nereye gidiyor ??

%50 tl develüe olsa bile malesef ederlerinin üzerinde...

O yüzden derdimi umarım anlatabilmişimdir.. neticede bu parayı veriyorsak da çok iyi analiz edeceğiz ve geçtiğimize tam değdi demek lazım gönül rahatlığı ile.. Bunu kendinize sorduğunuzda vicdanınızda soru işareti varsa.. kesinlikle fuzili geçiş yapmışınızdır ve değmemiştir.

Bu arada değer olduğunu hissettiğimde note 5 den note 10a geçeceğim. Nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redof -- 24 Kasım 2018; 0:18:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: redof

Ha note4 note3 kullanan arkadaşlar vardı onların geçişlerine katılırım.. yada daha alt segment s5 veya a5 kullanıcıları gibi..

Yani s10 ve note 10 sadece çıktığında farklı bir segmente geçiş olacak... Ve gerçekten özel olacaklar... ve note5 hatta note7 gibi modellerden geçmeye evettt gerçekten değer geçmeye dedirttirecek arkadaşım anlatabildim mi??..

Bunlar benim görüşlerim.. neticede ben 2015 yazında 2200 tl den en üst segment note 5 alabiliyorken şu an ?

ne kadar dolar Türkiyede artarsa artsın ... 5000 hatta 4000 TL bile bana göre çoktur arkadaşlar.. çünkü ederleri bu mu?

yani 2015 dede o zamana göre dolar değerliydi.. Ama bana kalırsa ederinde alıyorduk.. ama son yıllarda akıllı telefonlara aşırı talep gelince vatandaşdan.. şımardılar..

Evet teknoloji gelişiyor belli konularda fiyatlar artabilir ama nerdeyse 10.000 tl bandına gidiyor telefonlar.. yazık günah arkadaşlar hiçbirimiz bu kadar rahat para kazanmıyoruz.. ve ederleri nereye gidiyor ??

O yüzden derdimi umarım anlatabilmişimdir.. neticede bu parayı veriyorsak da çok iyi analiz edeceğiz ve geçtiğimize tam değdi demek lazım gönül rahatlığı ile.. Bunu kendinize sorduğunuzda vicdanınızda soru işareti varsa.. kesinlikle fuzili geçiş yapmışınızdır ve değmemiştir.

Alıntıları Göster
    Birader burası note 9 alanlar ve almayı düşünenlerin paylaşım platformu. Haliyle 9 ay sonra çıkacak telefonun konusu değil. Note 10 alırsın note 11 alırsın bizi ilgilendirmez. Ama herkes gelip yok s10 çıkacak yok note 10 çıkacak yok mate bilmem.kac çıkacak vs vs deyince konu allak bullak oluyor. Sen hiç.merak etme note 11 note 10 dan çok daha iyi cihaz olacaktır. Note 10 'daki ekrandan parmak izi okuma yavas çalışacaktır. Note 11 de stabil olacaktır. Note 9 un artısı oturmuş cihaz olmasıdır. Note 10 un yeni özellikleri note 11 de stabil olacaktır.

• Herkese merhaba çok aktif bi üye değilim ama artık burada olmaya çalışacağım.

Note 9 un 512 gb lık modeli ile doğum günümde 😊 aranıza katılıyorum (İnşaAllah kargoda sıkıntı çıkmaz ise 24 kasım) vatanın sitesinden 5880 TL gibi bi fiyata aldım.

Eski note 2 kullanıcısıydım, 4 yıllık 6s-7 ile süren çok tatmin edici bi ios deneyiminden sonra istediğim çok yönlü işlevselliği note 9 da bulurum diye umuyorum. Bol bol sorular sorup fikirlerinizi almak niyetindeyim telefonu tam olarak kavrayana kadar şimdilik herkese iyi geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Birader burası note 9 alanlar ve almayı düşünenlerin paylaşım platformu. Haliyle 9 ay sonra çıkacak telefonun konusu değil. Note 10 alırsın note 11 alırsın bizi ilgilendirmez. Ama herkes gelip yok s10 çıkacak yok note 10 çıkacak yok mate bilmem.kac çıkacak vs vs deyince konu allak bullak oluyor. Sen hiç.merak etme note 11 note 10 dan çok daha iyi cihaz olacaktır. Note 10 'daki ekrandan parmak izi okuma yavas çalışacaktır. Note 11 de stabil olacaktır. Note 9 un artısı oturmuş cihaz olmasıdır. Note 10 un yeni özellikleri note 11 de stabil olacaktır.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım bu fikirlerine katılıyorum..

Ancak yukarda bir önceki yazınla aynı fikirde değilken yukarda bunu açıklık getirirken sanırım benim ne demek istediğimi anladın.

Şu anki mesajındaki mantığa katılmakla beraber...

Ben değeceğine ve ederine layık bir durum oluştuğunda bir üst cihazı almalıyız diyorum. Ve Note9 ---》 s4 s5 a3 a5 note3 note4 gibi cihaz kullanıcıların gönül rahatlığı ile geçebileceği bir cihaz.

Oturmuş bir cihaz olduğunda da hemfikiriz.

Asla Note 9 u kötülemiyorum. Ancak bir note5 kullanıcısı olarak biraz daha beni geçiş yönünde tatmin edebilseydi keşke..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redof -- 24 Kasım 2018; 0:51:54 >

• Herkese merhabalar,
    Size biraz akil danişicam
    Note 9'lariniza ön-arka şeklinde mi film kullaniyosunuz. Yoksa sadece ön tarafina mi .
    ve kafam çok karişti lütfen kullandiginiz ekran koruyucu cam,slikon ne denirse linklerini atarmisiniz özelden.

Yeni bir kullanici olarak arada sorularim olucak,mazur görün
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar219

Herkese merhabalar,
    Size biraz akil danişicam
    Note 9'lariniza ön-arka şeklinde mi film kullaniyosunuz. Yoksa sadece ön tarafina mi .
    ve kafam çok karişti lütfen kullandiginiz ekran koruyucu cam,slikon ne denirse linklerini atarmisiniz özelden.

Yeni bir kullanici olarak arada sorularim olucak,mazur görün
    Kılıf kullanacaksan arkaya film takmaya gerek yok. Ön tarafa ise kullanmak gerekir. Bendaha ön tarafa takmadım wrapsol film aldım takıp deneyimlerimi paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: redof

Alıntıları Göster
    Note 5 çok memnun olarak kullandığım bir cihazdı. Ancak sonrasında 7 Plus'a geçtim yakın zamanda da Note9'a geçtim. Note 5'in üzerine çok fazla şey koyulmuş hem Samsung hem Android genel itibariyle dersine eskine göre daha iyi çalışıyor bunu hissediyorsunuz. Bu böyle olmak ile birlikte cihazınızdan memnun iseniz 10.yıl gelişimlerini beklemekte fayda var. Zira Note 10 çok güzel bir cihaz olacak ve geçtiğinizde daha fazla tatminkarlık yaratacaktır.

• Merhaba arkadaşlar,

SAMSUNG Galaxy NOTE 9 Telefonumun %100 Sarj olduktan sonra ki kullanım senaryosunu sizlere detaylarıyla birlikte açıklıyorum.

Ev İçerisinde Olan Senaryo :

- Wi-Fi Açık , Diğer Tüm özellikler kapalı (Bluetooth, Senkronizasyon vs her şey kapalı)

- Cihaz 7/24 Güç Tasarrufu Modundadır. (%100 Sarj ile aldığım kullanım süresi oranı 17 Saat yazmaktadır, bunun bir sorun olduğunu ileten arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu konu ile ilgili olarak da servisle gereken görüşmelerimi en kısa süre de başlatacağım.

- Cihaz tamamen kontrastlı siyah tema'da kullanılmaktadır, telefon elimdeyken sürekli açtığım uygumaları temizler, kapatırım. Asla atlamam veya unutmam bu konu da elim alışkın olduğu için pil süre ve ekran değerlerine de eskisi kadar bakmasam da arada bakarım 2 saat'te bir.

- Cihaz'da ilk yaptığım şey instagram'a girip bildirimlerime bakmak olur, wp'ye girer mesaj atmam gereken bir konu varsa mesajımı atar, Kulaklığımı takıp son ses YouTube'den müzik dinler, İnstagram üzerinden de aynı şekilde video izleyerek başlarım telefon senaryoma ama bu en fazla 1 saat sürer.

- Telefonumda yüklü olarak sadece 10 adet uygulama ya var ya da yok denecek kadar az.

- Telefonda asla oyun oynamam, gereksiz uygulamalar yüklemem, android üzerinde sistem arka planda çalışma olayı bile kapalıdır, işime yaramayan , yarayan tüm uygulamaları pil üzerinden uyku moduna aldım. cihaz'ın ekranı hd'dir, arada gerek duyarsam Full HD yaparım çözünürlüğünü.

Şimdi EKRAN değerlerinden bahsedelim.

4 saat aldığım bir ekran süresinin altında 1 saat instagram kullanımı, 45dk youtube yazdığını varsayalım ne yazık ki diğer kullandığım şeylerin tam olarak detayı yer almıyor. 1 saat instagram kullanım sonucu gelen batarya yüzdesinin %60 - %70 seviyelerinde olduğunu görmek insanı ister istemez üzüyor. 4 Saat ekran süresinin altında yatan gerçek 1 saat real kullanımdır, 45dk dinlenilen real şarkıdır. Bu eder = 1 saat 45 Dakika bir kullanım.

Cihaz sabahtan akşama kadar eğer ki hiç elime almazsam, herhangi bir uygulamaya girmesem bile ne yazık ki batarya olarak sürekli azalma mevcut.

1 Ay kadar oldu alalı cihazı ama ne yazık ki daha bir gün hatırlamıyorum bir gün içinde 2 kez sarj etmeden kullandığımı, abartı bir sosyal medya veya youtube kullanımım olmadığı hal de akşamı bile neredeyse göremeyecek, gecesi için eve gidip sarj edilecek diye bir düşünce altına giriyor insan...

Forumda ki arkadaşların özellikle de bu konu ile alakadar olan, Benim gibi zamanında bu sorunları yaşayıp bireylerin yardımları da dokundu, bazı eleştrileri de oldu buna sonuna kadar hak veririm ama bir cihaz da problem varsa ve ben bunu belirtiyorsam o zaman haklı olan benimdir, görmek istediğim de benim gibi aynı sorunu yaşayan var mı yok mu bunu görmek.

%100 SARJ EDİLEN BİR NOTE 9'um 17 SAAT kullanım süresi veriyor... Hem de güç tasarrufu açıkken bile

Telefondan şikayetçiyim , 1 gün bile yetmeyen bataryası , kullanmadığım hal de azalan bataryası , yanıma sürekli powerbank alma durumum akşamıını düşünerekten insanın tüm motivasyonunu , iştahını azaltan bir madde geline geliyor.

Siz değerli arkadaşlarımızın bana yönelik iyi - kötü tüm yorumlarına açığım. Ben sorun var diyorum ama bununla ilgili bir tartışma ortamı yaratmak istemiyorum.

Telefon da hoşuma giden kamerası gerçekten de güzel Samsung bu konuda iyi bir işçilik çıkartmış

ama batarya olarak ne yazık ki hala çözüm bulamadım...

• Amen.Ra kullanıcısına yanıt
    Her şey açık 1 saattir elimde20 saat gösteriyor

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

Orta seviyede guc tasarrufunu acinca 22 saat gosteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 24 Kasım 2018; 7:22:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Güzel kampanya

Satın al deyince fiyat 200 artıyor. Saçma sapan bir şey olmuş.

Elimde 1000 tl lik hediye çeki ile 6500e geliyor iyi fiyat

• redof R kullanıcısına yanıt
    Bekleme süresinde telefonun batarya harcamaması diye bir şey mümkün değildir. Telefon kullanmazsanız bile sonuçta açık durumdadır. Dolayısıyla bir miktar enerji harcayacak tabiki. Burada dikkat edilmesi gereken nokta telefonun boşta bataryasının azalıp azalmadığı değildir. Bunun ne kadar olduğudur. Geceden sabaha Yüzde 3 ile 6 arası kullanım normal ve gereklidir. Ancak senin bahsettiğin 15 16 arası azalan değerler sorgulanabilir.. Benim kullandığım note 9 da yüzde 3 yada 4 azalma oluyor sadece. Ağustos ayından bu yana da bu böyle. Daha önce de paylaştığım gibi oyun hariç bütün herşey açık uygulamaların yoğun kullanımına rağmen 8.30 9.30 saat arası ekran süresi alıyorum.

• Çeki o fiyatta kullandırmıyordu sanırım. En azından bende çek uygula bölümü çıkmamıştı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gece uyanınca şarjdan çıkarmıştım spnuç bu. İphone dan sonra en garip gelen bu oldu durduk yere şarj gidiyor. Always on dipslay gece kapalı sabah 8 de aktif oluyor. O mu yiyor şarjı bu kadar acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 24 Kasım 2018; 10:49:18 >
  • Sorun Note 9 genelinde değil tekrar etmiş olayım. Sizin cihazınızda bir sorun var gibi görünüyor ve mutlaka servisin kontrol edip çözüm üretmesi lazım orası kesin.

Şu anki batarya durumum 4 saat 47 dk ekran süresi ve şarj %45'te.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim genelde günlük batarya kullanımım 16 saat civarında oluyor 100% sarjdan sonra.

Kullanım şeklim ;

-Düşük güç modu açık değil. Normal modda kullanıyorum.

-Bluetooth ile günde yaklaşık 2 saat kadar spotify dan müzik dinliyorum.

-Günde 2 saat civarı instagram kullanımım var

-Yarım saat filanda Youtube vardır.

-50% wifi 50% LTE ile kullanıyorum gün içinde.

-Onun dışında da genelde elimde oluyor.

-Oyun kesinlikle oynamıyorum..

Ben sarjından çok memnunum. Telefondan da genel anlamda memnunum. Alalı 2 ay oldu. Iphone x den geçtim. Herkese tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 24 Kasım 2018; 13:22:48 >
  • Selam arkadaşlar,

Telefonu kullanmadığım zaman masa üzerine bırakıyorum gece ve gündüz farketmiyor, bu şekilde durduğu sürece gelen ne kadar bildirim varsa bana haber vermiyor cihaz ancak ne zaman koyduğum yerden elime alıyorum başlıyor tüm bildirimler gelmeye bunun sebebini bilen varmı veya bunu nasıl düzeltebilirim cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.
  • Benim bulunduğum bölgede vodafone iyi çekmiyor mesela sürekli şebeke değiştiriyor buda haliyle pil durumunu etkliyor.Yani bazı arkadaşlar öyle açıklama yapıyorlar ki.Telefon gece 00:00 den sabah 9:00 kadar açık kalıcak hiç pil harcamasın istiyorlar.3310 alın arkadaşlar kafanız rahatlasın :D
  • Arkadaşlar konumu açınca her seferinde "konum doğrulu iyileştirilsin mi ? diye soruyor " nasıl çözücez bilen var mı ?
  • avb A kullanıcısına yanıt
    İphone lar bunu çok iyi yapıyor ama, akşamdan sabaha şarjı hiç düşmemiş oluyor. Onu o şekilde görüp kullandıktan sonra yüzde 9-10 şarj kaybı insana garip geliyor.

• 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.